Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > World Of Warcraft [WOW]

World Of Warcraft [WOW] World Of Warcraft [WOW] hakkındaki yazılar bu köşemizdedir.


Tirion Fordring

World Of Warcraft [WOW]


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06 Ocak 2014   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2012
Mesajlar: 2.660
Konular: 834
Rep Puanı: 47867
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Aliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 172
Ettiği Teşekkürler: 107
Standart Tirion FordringEitrigg Olayı

Alliance'ın, Hearthglen eyaletinde vali olan Tirion, vatandaşları tarafından saygı görmüş ve karısı Karanda ile oğlu Taelan tarafından sevilmiş biriydi. Mükemmel bir savaşçı ve yönetici olarak Tirion'un ünü Lordaeron Krallığı'nın da dışına çıkmıştı.Beğeni görmüş askeri kahramanlıklarına inat Tirion, Orc istilaları boyunca barışın değerini anladı. Savaşlar sonlandıktan sonra Tirion her gece halkına zarar getirecek savaşlar çıkmasın, diye dua ediyordu.

Bir gün Tirion terkedilmiş bir kulede yaşayan Orc bir keşişle karşılaştı. İkili hemen savaşmaya başladı ve harap olmuş kulenin bir parçası Tirion'un üzerine düştü ve onu bayılttı. Tirion birkaç gün sonra uyandı ve kendini yatağında kötü bir şekilde yaralanmış ve hevesli yardımcısı Barthilas tarafından iyileştirilmiş buldu.

Barthilas kendinden emindi ve Saidan Dathrohan'ı olayları kontrol altına almak için çağırdı. Dathrohan bir grup avcıyı topladı ve izleri takip ederek Eitrigg'i buldukları yere vardı. Orc'un esir alınması sırasında Tirion, Dathrohan'nın adamlarına karşı savaştı ve Barthilas'ın sorgusuz sualsiz kalkıştığı işlerin ihanetden başka birşey olmadığını söyledi. Tirion mahkemeye çıkması için Stratholme'a getirildi.

Karandra, Tirion'un onurunu bir kenara bırakıp jüriye duymak istediklerini anlatmasını istedi. Ancak Tirion oğluna örnek olabilme isteğiyle mahkemeye, olanları anlattı. Amiral Daelin Proudmoore, Başbüyücü Antonidas, Başpiskopos Alonsus Faol ve Prens Arthas Menethil'den oluşan jüri Tirion'nun, Alliance askerlerine saldırdığı için Knights of the Silver Hand'in üyesi
olamayacağını ve sürgün edilmesi gerektiğine karar kıldı. Uther the Lightbringer, Tirion'u güçlerinden ayırmak için bir tören düzenledi ve yanına erzak alması için evine gönderdi.

Eitrigg'i savaş suçlarından dolayı infaz edilmesini önleyen Tirion, Eitrigg'in gardiyanlarına saldırdığı yere, Stratholme'a geri döndü.İlginçtir ki, onlar hala Tirion'u kontrol altına almaya çalışıyordu, şehri bir grup Orc basana kadar. Tirion Eitrigg'i kurtarmak ve şehirden kaçmak için dikkatlerini dağıttı.

Vahşi yaşamdalarken Tirion, Eitrigg'in ölmek üzere olduğunu gördü ve yapabileceği tek şeyi yaptı, Işık'ın güçlerini çağırıp onu iyileştirdi. Ardından Tirion şaşırdı, çünkü Işık'la kutsanmış güçlerinin hala var olduğunu anladı.

Birden ikilinin etrafını Orc'lar ve Savaşşefi Thrall sardı. Thrall, Eitrigg'i tekrar Horde'a çağırdı. Eitrigg kabul etmek için heyecanlıydı. Eitrigg, halkını terketmeden önce kendisini ve Tirion'u kan ve onurla birleşmiş iki kardeş olarak ilan etti. Tirion yaptıklarıyla Thrall'ın bitmeyen saygısını kazandı ve hürmetle andığı insanlar arasına girdi. Thrall'la Tirion'nun birbirlerine bu saygısı hala sürmektedir.

Tirion, oğlunun Silver Hand'e alınışını izlemek için Lordaeron'a geri döndü. Ardından oğlu Mardenholde'un Lordu oldu. Tirion'un karısı, oğluna babasının öldüğünü söyledi, hatta Undercroft'ta sahte bir mezar yaptırdı, hatta Taelan küçükken babasının ona verdiği oyuncak savaş çekicini oraya gömmüştü.


- Tirion ve Eitrigg

Sürgün ve Dönüş

Tirion, sürgünü boyunca Eastern Plaguelands'deki,Thondroril River'ın sahillerindeki küçük bir çiftlikte sadık atı Mirador'la
yaşadı. Üçüncü Savaş sırasında Scourge'le sık sık savaştı.

Tirion, oğlu Taelan'ın Scarlet Crusade'e girdiğini öğrenince dehşete düştü, hatta oğlu o birliklerin Highlord'u olmuştu. Yine de
oğlunu uzaktan izlemeye devam etti, hatta maceracılar,Cinderhome'un küçük bir kasabasında Scourge tarafından sıkıştırıldığında onlara yardım etti. Ardından Tirion maceracılara oğlunun geçmişinde kullandığı eşyaları toplamaları için emir verdi ve bunun sayesinde Tirion, oğlunu Scarlet Crusade'den ayrılmaya ikna etti ancak bu girişim onun ölümünü görmesiyle
sonlandı. Oğlunun ölümünün dürtüsüyle Tirion, orjinal Silver Hand'i, dünyadaki iyilik ordularından birini, kurmaya karar verdi.


World of WarcraftTirion Fordring, Eastern Plaguelands'deki Terrorweb Tunnel'in güneybatı çıkışındaki bir kulübede 61 level bir elite görev dağıtıcısıdır.

The Burning Crusade

Tirion Fordring, Caverns of Time'ın üzerinden gidilen Old
Hillsbrad Foothills'de 55 level NPC olarak karşımıza çıkar. Tirion Southshore'un inn`i olarak ve bugünlerde giydiği zırhla Ashbringer'ı, Silver Hand'in üyeleriyle tartışırken görülür. Gelecekteki silahını efsanevi adıyla anan ilk kişiydi. Maalesef çoğu arkadaşı sonradan Scarlet Crusade'in hevesine kapılıp Tirion'un düşmanları haline geldiler.

Wrath of the Lich KingDeath Knight'ların başlangıç yerlerindeki son görevde görülür. The Light of Dawn'da oyuncular, Highlord Darion Mograine'nin Işığın Umudu için verilen savaşta, 300 Işık gardiyanına karşı liderlik ettiği 10 bin Scourge'a dahil olur. 100 civarı gardiyanın ölümünden sonra Tirion, Darion'la karşılaşmak için gelir. Darion'un babası Alexandros Mograine'de bu savaşta ortaya çıkar.

Darion ve Tirion ardından, Darion ve Alexandros arasındaki etkilişimlerden sonra the Lich King gelir ve Tirion'u etkisiz hale getiren bir büyü yapar. Darion, eskiden babası tarafından kullanılan Corrupted Ashbringer'ı Tirion'a atar, kılıç o anda
arınır. Ardından Tirion, Arthas'a doğru saldırır, ancak Arthas kaçar. O an Tirion, Arthas'ı yoketmek için yemin eder ve Argent Dawn ile Knights of the Silver Hand'i Argent Crusade adı altında toplar.


- Tirion`un Ashbringer`ı arındırışıTirion vs. Lich King

Northrend

Ayrıca Tirion Northrend'in Howling Fjord'daki Valgarde'de 73 level Highlord ünvanıyla görev dağıtıcısı olarak karşımıza çıkar. Öte yandan ''Argent Crusade'in Başkomutanı'' olarak ilan edilir. The Argent Crusade, Argent Dawn ve Silver Hand'in birleşimidir.

Tirion ayrıca, Icecrown'daki Argent Vanguard'da Ebon Watcher'la konuşurken görülür. Aralarındaki diyalog sürerken Ebon Watcher'ın Darion Mograine olduğu anlaşılır. Darion Mograine karamsar konuşur ve Lich King'in Işık'ın etkileriyle etkilenmediği sürece onun yenilemeyeceğini söyler. Tirion kendilerini Scourge'un seviyesine düşürmemeleri gerektiğini söyler, eğer böyle birşey yaparlarsa öldürmeye çalıştıkları canavarlardan
farkları kalmayacağını söylerler.

Crusader's ColiseumTirion, Scourge karşısında daha büyük bir orduya ihtiyaçları olduğu düşüncesiyle Icecrown'da Crusader's Coliseum'da Argent Turnuvası'nı başlatır. Orada Alliance'ın ve Horde'un en iyi savaşçılarını arar.

Icecrown CitadelTirion, Ashen Verdict'i Icecrown Citadel'e doğru liderlik eder ve sonunda Frozen Throne'da Lich King'le karşılaşır. Arthas, Tirion'u bir buz kütlesi içine alır ardından onunla gelen şampiyonları öldürür ve onları Scourge'un casusları olarak uyandırmaya hazırlanır. Lich King büyüsünü yaparken Tirion Işık'ın ve Ashbringer'ın gücüyle buzdan kurtulup Frostmourne'u parçalamayı başarır. Frostmourne'nun içindeki ruhlar serbest kalınca Lich King'e karşı saldırıya geçerler ve Tirion'la
şampiyonlarına Lich King'i öldürme şansı sunar.


Tirion vs. Lich King (Ve tahtın üstünde Bolvar Fordragon asılı)Tirion'un Frostmourne'u Parçalıyışı

Cataclysm

Lich King üzerindeki zaferinden sonra Tirion, memleketini Scarlet Crusade'den geri kalanlardan temizlemek için Lordaeron'a döner. Bu arada nehrin yanındaki görev dağıtan Tirion kaldırılır ve Cataclysm'de Mardenholde Keep'e yerleştirilir.


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]Aliaena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06 Ocak 2014   #2
sucqhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: Doğubayazıt
Mesajlar: 23
Konular: 4
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 28
Rep Derecesi : sucqhr is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Tirion Fordring

Eline saglıksucqhr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15 Mart 2015   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 15 Mart 2015
Alter: 31
Mesajlar: 22
Konular: 2
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 26
Rep Derecesi : RickRoll is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Tirion Fordring

eline sağlık...RickRoll isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ağustos 2015   #4
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2015
Alter: 28
Mesajlar: 999
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 1002
Rep Derecesi : drogonesa is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 5
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Tirion Fordring

güzel olmıuşdrogonesa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:37.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750