Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > World Of Warcraft [WOW]

World Of Warcraft [WOW] World Of Warcraft [WOW] hakkındaki yazılar bu köşemizdedir.


Warlords of Draenor İlk Bakış

World Of Warcraft [WOW]


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 09 Kasım 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2012
Mesajlar: 2.660
Konular: 834
Rep Puanı: 47867
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Aliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 172
Ettiği Teşekkürler: 107
Standart Warlords of Draenor İlk Bakış


Warlords of Draenor dün akşam resmen açıklandı. Wow kendi blogunda WoD`la ilgili ilk bilgileri paylaştı. Birisi bunları Türkçeye çevirmiş. Buradan ona teşekkürlerimi sunuyorum...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Draenor`un vahşi ormanlarında ve savaş iziyle örtülü düzlüklerinde, Azeroth`un kahramanları gizemli draenei şampiyonlarının ve kudretli orc klanlarının savaşlarının arasına girecekler ve Grommash Hellscream, Blackhand ve Ner`zhul ile birlikte kılıçlarını konuşturacaklar. Oyuncular bu istenmedikleri topraklarda müttefiklerinin yardımına koşacak ve Iron Horde`un aşılması zor zafer silahlarına karşı umutsuz bir savunma yapacaklar veya kendi kanlı, savaşlarla parçalanmış dünyalarının kendisini tekrar ettiğini izleyecekler.

Soru : Warlords of Draenor`un anahtar özellikleri nelerdir ?

Warlords of Draenor`un yeni özelliklerinden bazıları şunlar:

Vahşi bir dünya keşfedin : Draenor:un düşmanlık saçan dünyasını keşfedin, orc ve draenei ırklarının ana yurtlarını, oluştuğundan itibaren ve Warcraft tarihinin merkezinde bulunan tüm yeni bölgelerde maceraya sürüklenin.

Kendi askeri barakanızı inşa edin: Draenor:daki kendi kalenizde istediğiniz gibi inşa edin, emir verin ve genişletin. NPC takipçileri toplayarak hammadde toplayın ve görevlerinizin emirlerini yerine getirin.

Anında 90 level`e yükselin: Bir karakterinizi seçime bağlı
olarak Draenor`da maceraya hazır hale getirin, öncekilerden daha kolay şekilde arkadaşlarınızla yeni içeriğin tadını çıkarmaya başlayın.

Yeni oyuncu karakter düzenlemeleri : Karakter modelleri ve animasyonları Warcraft`ın var olan birçok oynanabilir ırkında tekrar düzenlenecektir.

Level 100'e: 100 Levele kadar olan maceranızda yeteneklerinizi güçlendirin, bonusları açın.

Ve fazlası: Raidlerde, Scenariolarda, Battlegroundlarda,
Dungeonlarda, Challenge Modlarda ve fazlasında maceraya atılın, ne türlü oyun tarzını seviyorsanız, yeni maceralar sizleri bekliyor.


Soru: Baraka nasıl işliyor ? Ne türlü takipçiler ve geliştirmeler var ?

Draenor`da kendi bölgenizi oluştururken ve Iron Horde`a karşı savunmanızı kurarken, her oyuncunun kendi askeri barakasını kurması ve yönetmesi gerekecek, düzenlenebilir kale sizlerin kişisel operasyon üssünüz gibi olacak. Görevleri tamamladıkça ve kendi tarafınızda dostlar kazandıkça, barakanız genişleyecek ve birkaç seçenek arasından hangisini istiyorsanız ona göre
kalenizi genişletebileceksiniz. Ayrıca barakanıza katkısı olacak NPC`lerle tanışıp, onlardan yardım alabileceksiniz.

Örnek olarak, zindandan kurtarılmış bir madenci sizin için çalışabilir ve maden kaynakları toplayabilir. Destansı bir savaşçı görevleriniz sırasında emirleriniz doğrultusunda sizlere yardımcı olabilir ve değerli hazinelerle dönebilir. Diğer karakterler görevler sırasında kendi hikayelerini genişletebilirler veya sizleri kendi maceranıza değer katacak yerlere götürebilir. Barakanızı genişletmeye gelince, kendi kışlanızı kurup görevlere daha fazla takipçi gönderebilirsiniz, bir taverna da yeni askerler eğitebilirsiniz veya bir revirde yaralı takipçilerinizi daha hızlı zamanda iyileştirebilirsiniz. Bunların yerine bir demir ocağı inşa edebilir ve bir demirciyi işe alabilirsiniz, bu sayede yeni taslaklar öğrenebilir ve değerli kaynaklar üretebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarnızını kendi barakanıza davet edip kaynakları takas edebilirsiniz.

Soru : Draenorda hangi yeni bölgeleri araştıracağım ?

Bu ek paket oyuncuları Draenor`u parçalanmadan ve Warcraft oyuncularının adını Outland olarak bildikleri halinden önceye götürüyor. Bu bölgelerden bazılarının isimleri tanıdıkken, bu bölgeleri yeni paket için tekrardan düzenliyoruz.

Draenor`un bölgelerine genel bakış şöyle:

Frostfire Ridge: Karla kaplanmış boş arazi ve çok yüksek volkanların arasında, Frostwolf klanının kahramanları ve Horde birleşerek yabancıları kendi ana yurtlarına geri itecek.

Shadowmoon Valley: Ay ışığının vurduğu tepelerde, draenei kutsal Karabor tapınağında Alliance ile birleşerek Horde ve Shadowmoon klanına karşı hayatta kalma savaşı verecek.

Gorgrond: Çöl kanyonlarının derinliklerinde, dev zırhlı
silahlarının Blackrock klanı tarafından kurulduğu cephanelik Draenor`un tamamının üzerine gönderilmek üzere.

Talador: Kuşatma gölgelerinin altında olan Shattrath
Şehrinde, Auchenai Soulpriestleri sayısız draenei ruhunun olduğu Auchindound`a, korkunç şeytani tehlikeden korunmak için devamlı güvenli bir bölge arayacak.

Spires of Arak: Gücünün doğruğunda, muhteşem arrakoa
tepelerine ulaşılmaya çalışılacak, ulaşıldığında merhametsiz Shattered Hand orcları ve kanatsız afarozlar aşağıda kalacak.

Nagrand: Nagrand`daki bereketli tepelerinde yeryüzüne
çıkmış çıkıntılarının arasında, kanlı Warsong klanının kurt binicileri bir tehtid olarak kalacak.

Tanaan Jungle: Aşırı büyümüş ormanın içinde Bleeding
Hollow klanı ve bir kara portal yapım aşamasında. . . ve Iron Horde birlikleri Azeroth istilasının hazırlıklarını yapmakta.


Soru: Neden herkese level 90 karakter boostu veriyorsunuz ?

World of Warcraft hızlıca büyüyor ve bu günlerde oyuncular oyunla öncekilerden daha farklı şekilde karşılaşıyorlar. Bazıları keşiflerin ve level atlamanın eğlenceli olduğunu düşünürken, diğerleri raidin zorluklarını seviyor. Birçok kişi arkadaşlarıyla
oynamaktan keyif alıyor, nerede olursa. Bizlerin asıl hedefleri, Warcraft oyuncularını hızlıca güçlendirmek ve ilgilendikleri oyun tarzına çabucak adapte edebilmek, herkese 90 level karakter vermek bunu mümkün kılıyor. Yeni oyunculardan aldığımız yaygın bir geri bildirimde, son içeriğe hızlıca yetişebilmeyi ve yüksek seviyedeki arkadaşlarıyla birlikte oynamak istediklerini fark ettik. Scroll of Resurrection ve Recruit a Friend sistemleri
oldukça popüler olsada, her yeni pakette bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Oyunculara istedikleri karakteri hemen 90 yapabilme imkanıyla, umuyoruz ki giriş bariyerlerini ortadan kaldırır ve herkes çabucak Warcraft macerasını yaşamaya başlayabilir, ne kadardır Warcraft oynadıklarının önemi olmaksızın.


Soru: Bir süredir warcraft oynuyorum, 90 level karakterle ne yapmam gerektiğini bilecek miyim ?

Ek paketin başlarında, oyuncular Draenor`daki orc birlikleriyle mücadele verirken bir tanıtım tecrübesine tanık olacaklar. Bu açılış kısmında, yeni ve oyuna dönen oyuncular, kendi ırklarının başlangıç bölgesi içeriğine girmeden önce hızlıca öğrenme fırsatı bulacaklar, tıpkı Death knight başlangıcında olduğu gibi. Ayrıca yeni eklediğimiz Proving Grounds özelliği sayesinde, oyuncular dungeonlarda nasıl tank, heal ve dps yapabileceklerini bu yalnız ortamda öğrenebilirler.


Soru: İçerikteki level 90 karakter güncellemesi nasıl işleyecek ?

Paket alınan bölgelerde, Warlords of Draenor paketini alan her oyuncuya karakterlerini hemen 90 yapma hakkı verilecek. Bu hak, paket yayınlandıktan sonra kullanlabilecek. Hangi karakteri hemen boostlayacağınıza hemen karar vermenize gerek yok. 1 level bir karaktervaçarak hemen 90 özelliğini kullanabilirsiniz. 90 olan karakter aynı zamanda kendisine uygun gear seti (yardımcı setle birlikte) alacak. Bununla ilgili detayları vermeye devam edeceğiz. Paket alınmayan bölgelerde (Çin, Kore ve Tayvan), henüz bir karar vermemiş olsak da ilerleyen günlerde detay ekleyeceğiz. Aynı zamanda hedefimizin aynı olduğunu belirtmek isteriz: Oyuncuların hemen Draenorda oynama fırsatı.


Soru: Neden ırklar tekrar düzenleniyor ? Kendimi ayna karşısında hatırlayabilecek miyim ?

Warcraft paketlerini ve içeriğini yayınlarken, oyunculardan gelen geri bildirimler bazı eski modellerin ve animasyonların artık yeni karakter modellerinin kalitesini yakalayamadığı yönündeydi. Bu paket oyuncuları orcların ana vatanına götürürken, sadece
orcları değil, diğer tüm gereken ırkları düzenlemek harika bir adımdı. Biliyoruz ki, çoğunuz mevcut karakterinizin görünümüne önem verdiniz, bu sebeple her ırkın ikonik özelliklerini ve kişiliğini güncelleyeceğiz. Şu an hâlâ hangi ırkların paket sonunda hazır olacağı üzerinde çalışıyoruz, ama hedefimiz warcraftın ilk sekiz orijinal ırklarının hepsini, mümkünse Draenei ve Blood elfleride
düzenlemek.


Soru: 90`dan 100`e kadar ne türlü ödüller kazanacağım ?

Warlords of Draenor yeni bonus sistemiyle birlikte geliyor. 91`den 100`e kadar her seviyede, karakterler ana büyülerine ve yeteneklerine büyük ve kalıcı bir boost alacak. Oyuncular ayrıca level 100`e ulaştıklarında yeni talent tieri açacaklar, tüm sınıflar için üç farklı yetenekten birisini seçebilecekler.


Soru: Dungeon, raid ve scenario ile ilgili planlar nelerdir ?

Açılış için 6 tane yeni 5 oyunculu dungeon planlıyoruz, ayrıca Blackrock Spire`ın klasik halini tekrar düzenlemeyi düşünüyoruz. Hedeflerimizden bir tanesi, oyunculara seviye atlama dungeonlarıyla birlikte son seviyede eğlenecekleri dungeonlar sunmak. Bu paket ayrıca challenge mod ile oyunculara transmogrify için benzersiz silahlar ve diğer eşyalar verecek. Ayrıca birkaç tane senario ve heroic senarioda hazırlamayı düşünüyoruz. Raid olarak, başlangıç olarak iki raid düşünüyoruz,
ayrıca yeni world bosslar. Aynı zamanda oyunculara raid için farklı seçenekler sunmayı düşünüyoruz. 5.4 deki 4 farklı seviyeye ek olarak, Flexible Raid seviyesini normal seviyeye getirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili bilgi, ilerleyen zamanlarda verilecek.
Ekledi ;

Soru: World PvP ile ilgili neler bekliyor?

Warlords of Draenor ile yeni bir world pvp bölgesi eklenecek. Bu bölgede Horde ve Alliance birlikleri stratejik bir kaleyi almak için mücadele verecekler. Bu yeni bölge, raid gibi instance bölgesi olacak, bu sayede daha iyi performans ve daha dengeli PvP deneyimi sunulacak. Ayrıca yeni PvP ye bağlı arayüz güncellemeleri planlıyoruz. Bu güncelleme, oyuncuların görevlerini, takım arkadaşlarıyla iletişim kurmasını kolaylaştıracak, aynı zamanda arena ve rated battlegrounddaki düşman çerçevelerini daha kolay anlaşılır yapacak.


Soru: Mesleklerle ilgili neler var ?

Hedeflerimizden bir tanesi, var olan meslekleri daha çok birbirine tamamlayacak ve iç içe geçirecek bir güncelleme. Bunun sonunda, baraka karakterin mesleği için büyük bir rol oynayacak. Tıpkı çiftliğin cooking mesleğinde büyük rol oynaması gibi, ancak daha büyük farklılıklarla.


Soru:Oyuncular Draenorda görev yaparken neler bekleyebilir ?

Oyuncuların Mists of Pandaria da en çok hangi tür içeriklerden ve görevlerden hoşlandıklarıyla ilgili geri bildirim aldık ve buna göre yeni pakette kendimize bir yol çizeceğiz. Hedefimiz oyunculara beklemedikleri ve eğlenceli deneyimler yaşatmak, aşina oldukları görevlerden uzakta tutarak yeni deneyimler ve keşifler katmak.


Soru: Var olan statlarda bir değişiklik yapacak mısınız ?

Hedeflerimizden bir tanesi, yeni pakette oyunculara eşyaları bulması ve toplaması daha eğlenceli bir ortam yaratmak. Bunu aklımızda tutarak, oyuna yeni eğlenceli statlar ekleyeceğiz, Hareket hızı ve bölme gibi ki bu oyunculara ekstra hasar verme ve çevredeki oyunculara ekstra heal yapma gibi fırsatlar verecek. Ek olarak oyuncuların pek eğlenceli bulmadığı bazı statları oyundan çıkarmayı düşünüyoruz, Hit ve Expertise gibi. Aynı zamanda zırh eşyalarıyla ilgili güncellemelerde yapıyoruz, bu sayede zırhlar diğer sınıflar arasında daha rahat paylaştırılacak. Detaylı bilgi daha sonra verilecek.


Soru: Grafikle ilgili ve minimum sistem gereksinimleriyle ilgili bir güncelleme olacak mı ?

Evet, Baraka sistemi ve karakter modellemelrindeki güncellemeyle birlikte grafik motorunda birkaç iyileştirme yapmayı düşünüyoruz, Aynı zamanda var olan bazı sistemleri gözden geçirerek grafiksel ve performans açısından iyileştirmeyi düşünüyoruz. Detaylı bilgi daha sonra verilecek.


ALINTIDIR
Aliaena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Warlords of Draenor, Avrupa'da da tescillendi! Aliaena World Of Warcraft [WOW] 1 14 Ağustos 2015 13:12
Warlords Battlecry II - İnceleme Revenge77 Oyun İncelemeleri 1 28 Ocak 2014 16:15
Warlords of Draenor'da neler olacak? İlk detaylar! Aliaena World Of Warcraft [WOW] 2 09 Kasım 2013 00:55
Warlords of Draenor duyuru videosu! (Video) Revenge77 Oyun Haberleri 0 08 Kasım 2013 23:53
Warlords of Draenor resmi olarak açıklandı! Aliaena World Of Warcraft [WOW] 0 08 Kasım 2013 23:02

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:36.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750