Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > World Of Warcraft [WOW]

World Of Warcraft [WOW] World Of Warcraft [WOW] hakkındaki yazılar bu köşemizdedir.


First War (İlk Savaş)

World Of Warcraft [WOW]


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06 Kasım 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2012
Mesajlar: 2.660
Konular: 834
Rep Puanı: 47867
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Aliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 172
Ettiği Teşekkürler: 107
Standart First War (İlk Savaş)

(Warcraft I) Orkların Horde'u Vs. Azeroth Krallığı

Kazanan: Orklar

Savaş; Draenor'un Ork klanları ve İnsanlar arasında
yaşanmıştır.

Dönemsel olarak, Birinci savaş ve ikinci savaş'ın arası
belirsizlik arz eder. Savaşın genel olarak ele alırsak, Horde'un öncül saldırıları, insanlar tarafından dağıtılsa da, İkincil teşebbüslerde Orkların gücünde değişimler meydan gelmiş ve savaş kazanılmıştır. Olayların akabinde, 2.savaş gerçekleşmiş, insanlar düşmüş Krallıklarını geri almak için mücadele vermiştir.

Genel


Stormwind insanları refah ve huzur içinde pek çok yıl yaşamıştır. Bu huzurlu dönem, Medivh'in Sargeras tarafından ele geçirilişiyle sonlamıştır. Boyutlararası kapı olarak bilinen Dark Portal`ın
açılmasıyla, Kil'jaeden tarafından yozlaştıran Orkların oluşturduğu Horde, Portal`dan geçerek insanları soykırıma tabi tutmuştur. Orklar kendilerine duydukları aşırı güvenle ilk önce Stormwind Keep'e saldırmış ve yenilmişlerdir. Bu saldırı 1.savaşın başlangıcı olarak kabul edilir.

Komutanlar

Alliance: King Adamant Wrynn III, Kral Llane Wrynn, Anduin Lothar

Horde: Warchief Blackhand the Destroyer, Orgrim Doomhammer, Gul'dan the Warlock, Medivh

Klanlar

Alliance: Clerics of Northshire, Brotherhood of the Horse

Horde: Shadow Council, Blackrock Clan, Bleeding Hollow Clan, Twilight's Hammer Clan

Orkların Azeroth İstilası


- Ner`zhul

İstilanın öncesinde yaşananlar

Horde öncesi ork klanlarının ilk belkide bir araya getirip
yöneten ilk Ork Şaman Ner'zhul, Sargeras`ın kumandanı
Kil'jaeden tarafından kandırılmasıyla olaylar gelişir. Kil'jaeden,Draenei'lerin komplo planları yaptığını ve orkları temizleyeceklerini söyler. Rahmetli eşi Rulkan`ın ruhu görüntünde gelen Kil'jaeden, Ner'zhul güvenini bu şekilde kolaylıkla kazanmıştır. Birkaç ay sonra kendini Büyük kişilik Kil'jaeden olarak tanıtır. Draenei'lerin hainliği hakkında bilgilendirir. Ner'zhul'un halkını kurtarması için seçildiğinden bahseder.Ataların ruhlarıyla iletişimi kesilen Ner'zhul'un kafası karışmaya başlar.

Ner'zhul atalarının emrini yerine getiriyorum düşüncesiyle orkları toparlar ve draenei yerleşim yerlerine saldırıya geçer. Draeneilar`ın deri rengi, elbiselerini gördükçe kafası karışır.Kil'jaeden bu draeneilara çok benzemektedir. Yanıt aramak için Oshu'gun(Ruhların dağı) ile iletişime geçer. Atalarının onu bir canavar gibi karşılamaları sonucunda şok olur. Karısının ruhu Kil'jaeden tarafından manipüle edildiğini söyler.

Ner'zhul sonunda Kil'jaeden`in ihanetini farkeder ve orkları bu iblisin pençelerinden kurtarmaya karar verir. Ama güç delisi çırağı Gul'dan, Kil'jaeden`i uyarır. Bunun üzerine Ork kabilelerinin başı Gul'dan olur. Ner'zhul güçleri alınmış bir şekilde, orkların kana susamışlığını ve Warlock büyülerinin sonuçlarını görmek
zorunda bırakılır. Gölge konseyini durdurmak için güçsüzdür.

Gul'dan, Ner'zhul`u tamamen güçsüz olduğunu sanarak rahat hareket eder. Eski Hocasının, Gölge konseyinin bütün dökümanlarına bakmasına ses çıkarmaz. Ner'zhul, Kil'jaeden`in Mannoroth'un kanıyla orkları besleyeceğini öğrenir. Ner'zhul kaybolan posizyonu yüzünden ve Gul'dan`ın sahte tavırlarına
kimseyi inandırmıyacaktır, ististani olarak bir kişi vardır.

Ner'zhul'un tavsiyesini, Frostwolf Klanından Durotan dinler ve kanı içmez. Durotan ve Draka, Ner'zhul eylemlerinden haberdar olan tek çiftdir ve bu sır onlarla birlikte ebediyete intikal etmiştir. Bugün, Azeroth`un en büyük düşmanı olarak bilinen Ner'zhul'un, orkları tamami bir yıkımın eşinden kurtaracağını kimse düşünmemiştir.

Burning Legion`un Lordu, orklara draeneilera karşı savaşmak için karşılığında İblis Pit Lord Mannoroth'un kanını içme teklifi götürecektir. Blood Curse(Kan Laneti) nin etkisi altına olan orkların agresiflik düzeyi bir haylivartmakla beraber, ruhsal yapıları da bozulacaktır. Bir zamanları onurlu ve barışcıl kabileleri gitmiş yerine komşuları Draenei'lara kan kusturan, vahşi orklar
gelmiştir. Draenei katliamları orkları tek bayrak altında
toplayabilmiştir.

Kan Lanetiyle Draeneilar soykırıma tabi tutulur. Savaşacak düşman kalmaz. Bu Gul'dan için sorunların başlamaşı anlamına gelir. Kabileler birbirine girer, Gul'dan eğer yeni bir düşman bulamazlarsa orkların kendini yokedeceğini anlar.

Bu olaylardan sonra, Gul'dan yozlaşmış çok güçlü bir büyücü olan Medivh'le irtibata geçer. Medivh Sargeras`ın etkisi altındadır. Medivh, orklara Azeroth'u istila etmenin yolunu açar.

Medivh`in ve Gölge Konseyinin çabalarıyla Dark Portal yaratılır. Azeroth ve Draenor arasında bağlantı kurulur. Draenor tarafı-Hellfire Peninsula & Azeroth tarafı Blasted Lands'dedir.

Portal yeterince genişlediğinde, Orkların devasa orduları geçer. Ve 1.Savaş başlar.

Savaş Başlıyor


-Kilrogg

Gölge Konseyinin uyarılarına rağmen, orklar başlangıçta ufak bir direnişle karşılaşırlar ve Kana susamışlığın etkisiyle zayıf düşmanlarının üstlerine giderler. Çok sağlam bir şekilde korunan Stormwind Kalesine saldırıyı Cho'gall ve Kilrogg Deadeye yönetir.


-Cho'gall

Kalabalık sayıları Azeroth'un askerlerinin kalkandan oluşmuş duvarıyla boy ölçüşemez. Brotherhood of the Horse şövalyeleri Ork kanatlarına taaruza geçerler, daha önce atlarla hiç karşılaşmayan orklar dağılır ve kaçmaya çalışırlar, Şövalyelerin insafsız takipleri sonucu yakalanırlar. İlk savaşda Orklar büyük bir darbe yemiştir, çok azı Draenor'a geri kaçabilmiştir.


-Blackhand

Bu yenilgiden sonra, Horde, Saygıdeğer ve Büyük taktik ustası Warchief Blackhand the Destroyer`ın altında toplanmıştır. Egoistik ve güç açlığıyla yanıp tutuşan Blackhand, Gul`dan ve Gölge Konseyi için manipüle etmesi kolay bir hedefdir. Yeni savaş şefinin liderliğinde Orklar, Azeroth`a yenilenmiş bir şekilde
girerler, Stormwind'in kapılarına dayanırlar.

Nihai saldırı gerçekleşmeden önce, Gul'dan,Sargeras`ın Mezarının tam yerini öğrenebilmek için Medivh'in zihnine girmeye çalışır ve komaya girer. Lord Anduin Lothar, Medivh'in vücudunu öldürmesi üzerine komadan çıkar. Bu sırada Blackhand`in sağ kolu ve generali Orgim Doomhammer, Blackhand`i öldürür ve Orkların yeni savaş şefi olur. Orgrim Gölge konseyinin de saltanatını
sona erdirir, tüm warlockları hain ilan eder ve birçoğunu öldürür.

Doomhammer ork kabilelerinin Stormwind Kalesine saldırtır. Şehir, Horde'un bütün gücüyle saldırması karşısında dayanmakta güçlük çeker.


-Llane suikasti

2. saldırıda Kral Llane Wrynn yarı ork Garona Halfocen suikast'e uğrar bu aynı zamanda Stormwind'in düşüşünde göstergesi olmuştur. Azeroth'un insan kralığı nerdeyse tamamiyle yokedilmiştir. Tahtın varisi genç Varian Wrynn, Anduin Lothar'la birlikte Kuzey Krallığına sığınacak bir yer bulması için götürülür. Prens Varian bu nedenle, Kral Terenas Menethil'e ölene dek sadık kalır. Kralın oğlu Arthas'la tanışır ve iki prens kısa zamanda,
iki iyi arkadaş olurlar.

2. Savaş İnsanların kaybedilen toprakları için geri dönmesiyle başlayacaktır. Anduin Lothar tetikdedir.

Kronoloji

· Orkların Horde'u Draenor gezegenini ele geçirir.
· Ork klanları kendi arasında savaşmaya başlar
· Büyücü çocuk Medivh doğar.
· King Adamant Wrynn III ve Lady Varia'nın oğulları Llane doğar.
· Medivh komaya girer, babası ölür.
· Medivh baygınken, Gul'dan'a Azeroth'u ve kaynaklarını gösteren, görü yollar.
· Medivh 20 yıl sonra komadan çıkar, aynı gün Llana Azeroth'un prensi olur.
· Warlocklar, Dark Portal üstüne çalışmaya başlarlar, edindikleri bilgiler üzerine Ork Horde'unu yeniden toparlar.
· Dark Portal açılır, Horde istilaya başlar.
· Başlarda savaş Horde için iyi gitmez, kolay bir zafer
beklenmektedir. İlk saldırıdan çok az ork kurtulur.
· Kaos dönemi ilk savaşla başlar, Kral Adamant'ın ölümüyle son bulur.
· Bu beklenmeyen hezimet Horde'u rezil eder. Klanlar birbirlerini suçlarlar, kaos yaşanır.
· Gul'dan, Savaşşefi Blackhand'i kukla haline getirir, acımasız bir diktatör gibi hareket eder. Yeni Savaşşefi Klanları toparlar ve yeni saldırıya hazırlar. Orklar, Black Morass'ın yakınındaki insan
yerleşim yerine çöker.
· Medivh, Gul'dan`a yeni bir görü yollar. Sargeras`ın Mezarı ve içerdiği güçü göstererek, alay eder.
· Orklar, köylere, kasabalara girmekte, önüne geleni öldürmekte ve herşeyi yağmalamaktadır. Büyük Hamlet köyü ve Sunnyglade yokedilir.
· Lord Anduin Lothar, Medivh`in ihanetini farkeder,Khadgar ve birliklerle Kulesine giderek Medivh`in vücudu öldürülür.Sargeras`ın ruhu kaçar. (Medivh`de "Yeni Başlangıç" yaparak Kuzgun`a dönüşüp gözden kaybolur.)
· Mezarın yeri için, Medivh`in zihnini kurcalamaya çalışan Gul'dan büyücünün ölümüne kadar komaya girer. Gölge konseyini ve Blackhand'i çaresiz bırakır.
· Blackhand`in yakın arkadaşı ve dostu, Ogrim Doomhammer, Gul'danla olan işbirliği yüzünden Blackhand`i öldürür ve yeni warchief olur.
· Northshire, Goldshire, Moonbrook yokedilir.
· Stormwind Keep, Horde'un kudreti önünde dayanamaz ve düşer. Gul'dan`ın suikastçısi Kral Llane öldürür.(yarı ork Garona tarafından)
· Frostwolf Klanın şefi Durotan ve eşi Draka, Doomhammer`a
Gul'dan`ın ihanetini söyledikten sonra güvenli yere giderken, Gul'dan`ın orkları tarafından öldürülür. Suikastçılar Durotan`ın
Oğlunu ölüme terkeder. Kumandan Aedelas Blackmoore
tarafından bulunan bebek orka Köle anlamına gelen Thrall ismi verilir.
· Ogrim Doomhammer`ın ajanları Garonayı yakalar ve işkence eder, Izdırap içinde Gölge Konseyinin yerini söyler.
· Gul'dan`ın warlockları kesilir, Gölge konseyi dağıtılır. Gul'dan komadan uyanır ve merhamet dilenir. Doomhammer Horde'un büyücülere olan ihtiyacını bildiğinden, merhamet eder.
· Lord Anduin Lothar Azeroth Kralığının kaybedildiğini kabullenir. Lordaeron'a doğru birliklerini ve halkını çeker.
· Warlocklar portal üzerinde deney yapmaya devam ederler.
Konu Aliaena tarafından (08 Kasım 2013 Saat 18:19 ) değiştirilmiştir.
Aliaena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Suriye'de İç Savaş CrayzTurk Güncel Haberler 0 08 Haziran 2013 20:19
Suriye'de İç Savaş STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 17:25
iç savaş tr3 Policess Komik Yazılar & Fıkralar 0 28 Ocak 2013 04:07
Savaş Jairia Komik Yazılar & Fıkralar 0 05 Ocak 2013 16:47
Savaş onurqq Komik Yazılar & Fıkralar 0 20 Aralık 2012 19:40

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:16.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750