Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > World Of Warcraft [WOW]

World Of Warcraft [WOW] World Of Warcraft [WOW] hakkındaki yazılar bu köşemizdedir.


5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

World Of Warcraft [WOW]


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 05 Aralık 2012   #1
Mustafa
Monqude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 11 Mart 2012
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 1.594
Konular: 176
Rep Puanı: 21914
Rep Gücü: 1601
Rep Derecesi : Monqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 18
Ettiği Teşekkürler: 18
Monqude - MSN üzeri Mesaj gönder
Thumbs up 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)


28 ağustosta yayınlanacak olan 5.0.4 patch'i ile, özellikle pandaria adası için yapılmış bir kaç değişiklik dışındaki tüm değişiklikler oyuna eklenecek. Rehberi, patch'e hazır bir şekilde adapte olabilmeniz için hazırlıyorum.
Haliyle, gelecek büyük değişiklikleri önceden görüp hızlıca adapte olabilirsiniz.

Her büyük patch öncesi, o patch'i önceden indirip, patch geldiği zaman ara vermeden oyununuza devam etmek isteyebilirsiniz. 5.0.4 patch'i siz farketmemiş olsanız da aslında arkaplandan indirildi, veya indiriliyor. (bu bir kaç haftadır sürüyor) Hala indirilmediyse, en azından bu patch'in büyük bir bölümünü yüklediğinizden emin olun.
Bunun için, launcher'ınızı açın, ayarlarından arkaplandan indirmenin aktif olduğundan emin olun.
Diğer sorularınız için; Arkaplan indiricisi, sıkça sorulan sorular

Elbetteki patch yayınlandığı zaman yüklemekle ilgili sıkıntı çekenler olacaktır. Haliyle, bu kişilerin, Patch yükleme sorun giderici sayfamızı kontrol etmeleri faydalı olacaktır. Bu sayfada hem basit anlatım hem de üst düzey anlatımları bulabilirsiniz.

Yeni ve büyük bir patch geldiği zaman oyuncuları korkutan bir diğer durum ise, güncelliğini yitirecek olan addonlar'a ne olacağı. Wowinterface ve curse.com gibi siteler her zaman size en güncel addonları sunarlar, haliyle oradan 5.0.4 ile uyumlu addonları bulmanız yararınıza.

Eğer uzun zamandır oyunu oynamıyorsanız, ya da ui, lua, xml hataları alıyorsanız, tüm addonlarınızı tamamen silip, addon maceranıza sıfırdan başlamanız çözüm olabilir. Ayrıca bu konuda UI sıfırlama sayfamız da size yardımcı olabilir.

Elbetteki en büyük değişiklik tamamen yeni olan talent sistemi, ve bu sistemin getirdiği tonlarca yeni yetenekler, büyüler... Ancak bunlara geçmeden önce, özellikle oyun stilinizi değiştirebilecek ana değişikliklere göz atalım. Bu değişiklikler küçük de olabilir büyük de olabilir, ama çoğu class ve specc değiştirildi. Hatta bazıları tamamen yeniden dizayn edildi. Patch geldiği zaman karakterinize ısınmak için biraz vakit ayırın ve action bar'ınızı düzenleyin. Şimdi bu değişikliklere genel olarak bir göz atalım.

Death Knight
Presence'lar değiştirildi. Şimdi frost presence, runic power rejenerasyonunuzu iki katına çıkartıyor. Ayrıca her specc artık kendi presence'larını kullanabilmeleri için, o presence'a özel yetenekler kazanıyorlar.
Necrotic strike ve yeni bir özellik olan death siphon artık death rune gerektiriyor.

Druid
Artık feral specc'i ikiye ayrıldı, feral (kedi druidler için), ve guardian (ayı druidler için) tamamen farklı iki specc.
Haliyle oluşan bu 4 speccte birbirlerinden farklılar, ve farklı özelliklere sahipler. Ama artık ortak özellikler eskisinden daha güçlü, mesela feral ve guardian druidler healing touch ile kendilerini iyi derecede iyileştirebilirken, balance ve restoration druidler, sahip oldukları kedi ve ayı formu özelliklerinden daha fazla yararlanabilirler.

Hunter
Bu class için artık minimum range diye bir şey yok, Range slot'u oyundan tamamen kaldırıldı, haliyle hunterlar range silahlarını artık melee slot'unda kullanıyorlar. Artık hunterlar expertise stat'ından faydalanabiliyorlar, çünkü okları dodge'layabiliyor. Ayrıca herhangi bir pet herhangi bir özelliği seçebilir. (mesela beğendiğiniz örümcek petiniz, hem ferocitiy, hem tenacity hem de cunning olabilir)

Mage
Mage'ler, rotasyonları ve oynaması daha ilginç hale gelebilmesi için bir çok değişikliğe uğradı. Arcane mage'ler artık daha komplex bir rotasyona sahip. Fire mage'lerin rasgele olan bir çok özelliği artık oyuncunun kontrolünde. Frost mage'ler pve'de de güçlüler. Ayrıca frost specc'ine özel olan crowd control abilityleri tüm speccler tarafından kullanılabilir halde.

Paladin
Paladinlarin şimdi bir kaç tane range skilleri var, ancak hala melee olarak sayılıyorlar. Raid bufflarını düzenleyebilmek adına paladinlerden auraları aldık. Bundan böyle bufflarınız seallar üzerinden olacak. Paladinler şimdi 5 holy power stoklayabilirler, ancak aynı anda en fazla 3 tane kullanabilirler.

Priest
Çakralar bundan böyle warrior'ların presence'ı gibi işliyor. Discipline specc'ine absorb özelliklerini güçlendirmek adına bir kaç değişiklik yapıldı. Shadow priest'ların artık yeni bir güç kaynağı var, manaya ek olarak shadow orb'u da kullanabiliyorlar (rune'lar gibi) Bu orblarla bazı güçlü büyüler ya da daha güçlü crowd control spell'leri kullanabilirler.

Rogue
Poisonlar vendordan değil direk spellbook'unuzdan hallediliyor. Ve bundan böyle tüm posionlar iki silahınızda birden oluyor. Genel olarak iki çeşit poison var. Ölümcül (deathly, wound poison), ölümcül olmayan (diğerleri) Aynı anda bu iki çeşitten de birer tane poison kullanmanız mümkün. (Mesela cripling + deathly poison kullanıyorsanız, bu hem main hand'inizde hem de offhand'inizde olacaktır)
Sadece bir specc'in kullanımına verilen özelliklerin çoğu artık ortak olarak kullanılabilir. (shadowstep, cheat death gibi)
Daggerların hızları standart hale geldi, haliyle offhand'e hızlı silah alma gibi durumlar ortadan kalktı, her silah her iki ele de uygun.

Shaman
Uzun süreli buff totemleriniz yok. bu bufflardan bazıları shamanlar tarafından pasif olarak taşınmakta.
Artık totemler kısa süreli, duruma özel bonuslar veriyor. Haliyle multi drop totem bar'ı oyundan kaldırıldı, ancak totemler, genel olarak tek bir ikon altından çağrılabilir. (call pets gibi)

Warlock
Her warlock specc'i artık kendine özel bir ikincil güç kaynağı kullanıyor (rune'lar gibi yine), bu güçler sayesinde geçici bonuslar kazanabiliyorlar. Affliction warlocklar daha fazla dot koyabiliyorlar, ve bu dotları güçlendirebiliyorlar, ve ikincil güç kaynağı olarak soulshard kullanıyorlar. Demolock'lar ise soul shard yerine demonic fury diye bir güç kaynağı kullanıyorlar. Destrolocklar da unstable embers kullanıyorlar. Warlockların artık armor spelleri yok, petlerden farklı farklı bonuslar almak yerine, bu güçleri pasif olarak almış durumdalar zaten. Haliyle belli bir pet belli specc'e özgüdür kavramı bozuluyor. Tüm demonlar ortalama aynı hasarı veriyorlar. Doomguard, infernal veya soulshard özelliklerinin cooldown'ları bir raid boss'unda wipe yerseniz otomatik olarak sıfırlanıyor.

Warrior
Rage sistemi, daha kullanışlı olabilmesi için değiştirildi. Warriorlar artık hasar alarak rage oluşturmuyorlar, bunun yerine main abilityleri (mortal strike, bloodthirst, shield slam gibi) rage veriyor. Ayrıca stance'ler artık ortak bir action bar kullanıyor. (stance değiştikçe action bar değişmiyor) Bunun sorun yaratmaması için, hiç bir warrior skilli belli bir stance'i şart koşmuyor. Haliyle stance bonusları biraz değiştirildi, berserker stancedeyken hasarlardan rage alabilirsiniz, battle stance'teyken dps yaparken daha fazla rage kazanıyorsunuz,ve defensive stance size hayatta kalmakla ilgili bonuslar veriyor.

eni talent sistemi, karakterinizi nasıl tasarlayacağınızı belirliyor, bunu yaparken eski sistemdeki her specc'in ayrı olması hissini değiştirmiyor.

En belli değişiklik, elbetteki yeni talent sayfası, bu sayfada artık her specc'in kazandığı kendine has ana büyüleri de görebilirsiniz.

Artık daha geniş, kullanışlı ve güçlü talentlar var, ve specc'inize bağlı olmadan seçebiliyorsunuz, ancak her satırdan yalnızca bir talent seçebilirsiniz. Bir çoğu eski talentlar gibi dursada, ya biraz değiştirilmiş, ya da tamamen yeni oluşturulmuş talentlardır. Seçim yaparken zorlanmanızı istedik, haliyle tercihlerinizi yaparken uzun bir süre düşünebilirsiniz. Hemen telaşlanmayın, çünkü artık talentlarınızı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde değiştirmeniz mümkün. (dust of diapperance gibi bir materyal ile)

Glyphler artık daha zor seçilebilir, ve daha eğlenceli. Prime glyphler tamamen kaldırıldı, ve gücün büyük bir bölümünü major glyphler aldı, minor glyphler ise sadece eğlence ve süs amaçlı.

5.0.4 ile bir çok yeni özellik gelecek ve tam değişiklik listesi için 29 ağustosta yayınlanacak patch notes'u bekleyin, ancak bazı değişiklikleri şimdiden belirtmek istiyoruz, çünkü her oyuna girdiğinizde bu değişikliklerden ne kadar memnun olacağınızı tahmin edebiliyoruz.
Artık tüm cooking ödülleri ortak, ve epicurean award ismiyle anılıyor. Bu, currency pencerenizi temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda shattrahta cooking dailysi yaparak dalarandan chef hat almanızı sağlıyor.
Aoe loot! Tonlarca mobu toplayın, kesin, ve tüm lootu sadece bir click ile toplayın.
Daily görev sınırı kaldırıldı, her ne kadar bu özellik mop'ta işinize yarayacak olsa da, şimdiden faydasını görmeye başlayabilirsiniz.
Account wide mount, pet ve achievementlar! Artık tüm pet, mount ve achievementlarınız'ın çoğu, aynı lisans altına kayıtlı tüm accountlarınızdaki tüm karakterler tarafından paylaşılıyor. Haliyle bir achievement'ı farklı bir kaç karakteriniz ile ortak olarak başarabilirsiniz.
Oyundaki çoğu pencere için yeni yardım sistemi oyuna eklendi. Bu ipuçlarını pencerelerink öşesinde bulunan "i" ikonlarına tıklayarak açıp kapatabilirsiniz.
Artık yeni speller otomatik olarak level atladıkça öğreniliyor.
Mana havuzları sınırlandırıldı. her ne kadar tatmin edici gibi görünmese de, bu tüm mana kullanıcılarını etkileyecek. Intellect halen daha güçlü speller kullanabilmenizi sağlarken, spirit ile hala mana doldurabileceksiniz. Ancak şimdi spirit ve int arasında daha zorlu bir tercih yapacaksınız.Üye Profil BilgileriMonqude isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23 Aralık 2012   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2012
Mesajlar: 2.660
Konular: 834
Rep Puanı: 47867
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Aliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 172
Ettiği Teşekkürler: 107
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

yeni gelen Monk classıyla tank olarak oynamıştım bi arkadaşımda , harika bi class yapmışlar kolay kolay ölmüyor , cata palaları gibiAliaena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Aralık 2012   #3
Mustafa
Monqude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 11 Mart 2012
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 1.594
Konular: 176
Rep Puanı: 21914
Rep Gücü: 1601
Rep Derecesi : Monqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 18
Ettiği Teşekkürler: 18
Monqude - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

Bende Kastım 60 Ta Bıraktım Gene En İyi Druid 83LevelÜye Profil BilgileriMonqude isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Ocak 2013   #4
=-BARIŞ-=
Revenge77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 2.727
Konular: 2435
Rep Puanı: 3970
Rep Gücü: 2733
Rep Derecesi : Revenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 19
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

Güzel benceRevenge77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Ocak 2013   #5
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2012
Mesajlar: 2.660
Konular: 834
Rep Puanı: 47867
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Aliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond reputeAliaena has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 172
Ettiği Teşekkürler: 107
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

benim oynadığım private servere ne zaman gelir bilmem ama , şubat ayında 4.3.4 patchine çıkaracaklar .Aliaena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Ocak 2013   #6
Mustafa
Monqude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 11 Mart 2012
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 1.594
Konular: 176
Rep Puanı: 21914
Rep Gücü: 1601
Rep Derecesi : Monqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond reputeMonqude has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 18
Ettiği Teşekkürler: 18
Monqude - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

Oynadığın pvp serveri bana özelden atsana bir bakayımÜye Profil BilgileriMonqude isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Ocak 2013   #7
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 13 Ocak 2013
Alter: 30
Mesajlar: 26
Konular: 5
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 32
Rep Derecesi : XrouRamein is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: 5.0.4 Patch'ine ne kadar hazırsınız? (genel patch notları)

Gayet GüzelXrouRamein isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Counter Strike 1.6 v23 patch Resimli anlatim indirme linkli! KingTR Counter-Strike Genel 4 15 Kasım 2016 11:06
NBA Live 2008 Türkiye Basketbol Ligi Patch'i Çıktı. wordabula Oyun Yamaları 3 04 Şubat 2015 17:07
PESEdit 2013 Patch 1.0 indir wordabula Oyun Yamaları 1 28 Mart 2014 21:26
GTA SA - Koleksiyon Patch [TayfunKey] wordabula Oyun Yamaları 1 28 Mart 2014 21:21
Knight Online Ftp Error Çözümü (Oto Patch Sorunu) wordabula Knight Online Teknik Destek 0 18 Ekim 2012 13:23

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:40.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750