Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Teknoloji > Bilim ve Teknoloji > Uzay ve Astronomi Bilimi


Gizli dosyalar – adıyaman ufo olayı

Uzay ve Astronomi Bilimi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 24 Ocak 2013   #1
Hakan
Mareth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 10 Ocak 2013
Mesajlar: 1.886
Konular: 587
Rep Puanı: 7158
Rep Gücü: 1892
Rep Derecesi : Mareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond reputeMareth has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 39
Ettiği Teşekkürler: 46
Mareth isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Gizli dosyalar – adıyaman ufo olayı

ADIYAMAN VALİSİ TARAFINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA RAPOR EDİLEN U F O OLAYI

7 Haziran 2001 saat 22.00 de , Adıyaman’ın Dandırmaz köyü yakınlarında devriye gezen bir grup geçici köy korucusu “Yerden yükselen , yuvarlak , parlayarak ışıklar saçan” bir cisim gördüklerini açıkladılar. Korucular , Fevzi Cebe ile İbrahim ve Yusuf Yılmaz hemen telsizleriyle üslerine haber verdiler. Aynı gece bölgede devriye gezen jandarma ekibi, telsizden gelen ihbar üzerine hemen olay yerine ulaşırlar ve 7 kişiden oluşan Jandarma timi de gökyüzündeki bu parlak cisme ve manevralarına tanık olur. Gördükleri cismi hemen çıplak gözle hemde gece görüş dürbünleriyle uzun bir sure izlediler. Daha sonra kaybolan cisim 15 dk. sonra aniden tekrar ortaya çıkar. 3 korucu ve 7 jandarmadan oluşan gurup , gördüklerini şöyle anlatıyor :

“ Gördüğümüz cisim gökyüzünde ışıklar saçarak ilerleyen büyük bir kül tablasına benziyordu . Neredeyse bir ev büyüklüğündeydi. Üzerindeki pencereye benzer açıklıklardan sarı ve kırmızı ışıklar saçıyordu. Alt kısmı aynı bir çay tabağını andırıyordu. Alt kısmı hızla dönerken üst kısmı hareketsiz , sabit duruyordu ve nesneden hiç ses çıkmıyordu. Bir süre sonra Ulubat Dağına doğru uçarak gözden kayboldu.”
Cismin UFO olduğundan şüpheleri olmayan tanıklar, olayı derhal bölgenin en üst düzey resmi yetkilisi olan Adıyaman Valisi Halil Işık ‘a detaylı bir şekilde anlatırlar. Vali Halil Işık , 10 görgü tanığıyla şahsen konuşur ve tanıkları farklı odalarda çapraz sorgulamadan geçirir. UFO’yu gözlemleyen 7 Jandarma ve 3 korucu, gördükleri şekli çizmeleri istendiğinde hep aynı şekli çizdiler ve benzer ifadeler verdiler sayın Vali’ye. Bunun üzerine Vali Halil Işık, İçişleri Bakanlığıyla 11 Haziran ‘da olayla ile ilgili bir toplantı düzenler. Daha sonra hazırladığı 18 sayfalık resmi raporu Bakanlığa, TÜBİTAK’a ve Sirius UFO Araştırma Merkezi’ne yollar. Bu raporda tüm tanıkların, tek tek alınan yeminli ifadeleri, gözlemledikleri cismi gösteren çizimleri ve olayla ilgili tüm detaylar 18 sayfalık bir dosyada belirtilmiştir.
Sirius Başkanı Haktan Akdoğan’la yaptığı görüşmede “ İddialar oldukça önemli olduğu için İçişleri Bakanlığını olaydan haberdar ettik” diyor Vali Işık. Fakat aradan 3 yıl geçmesine rağmen ne İçişleri Bakanlığı’ndan ne de Tübitak’tan konuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmamıştır.
Vali Halil Işık bey tarafından hazırlanan 18 sayfalık resmi raporu ve tanıkların yeminli ifadelerini ve çizimlerini inceleyen Sirius UFO Araştırma Merkezi bilim kurulu, 3 köy korucusu ve 7 Jandarma tarafından (Murat Bilgin, Hakan Ünal, Serkan Özmen, Adem Süleymanoğlu, Tamer Aydın, Murat Karan) gözlemlenen bu cismin kesinlikle “UFO” olduğu sonucuna varmıştır. Cisim tepsi şeklinde olup, kuyruğu ve kanatları yoktur, hiç ses çıkarmamakta, zaman zaman yükselmekte ve alçalmakta, sağa sola doğru salınımlar yapmakta, bazen sabit duruken bazen de değişik hızlarda hareket ederek dünyada olmayan bir teknolojiyi sergilemektedir. Değişik renkte ışıklar saçan bu nesne, bazen yerçekimine ters gelecek şekilde havada sabit durabilmektedir.
Tanıklardan Uzman Jandarma Çavuş Murat Bilgin’nin resmi ifadesi: “Cismin olduğu yöne doğru baktığımda , ışıklı cismi gördüm, daha sonra cismi daha iyi tanımak için gece görüş cihazı ile cismi takip etmeye başladım. Cisimden herhangi bir ses yada koku gelmiyordu, cisim yaklaşık olarak bulunduğumuz yere 2-2.5 km mesafedeydi ve cisim yuvarlak bir tepsi şeklindeydi ve bir ev büyüklüğünde. Üzerinde pencereleri olan ve dışarıya ışıklar saçan bir görünümü vardı. Ayrıca altında, tabağın altını andıran bir parçasıda vardı, üst kısım sabit olmasına rağmen, alt kısmı kendi etrafında dönüyordu. Yanımda bulunan koruculara ve erlere sırasıyla gece görüş cihazıyla baktırarak cismin ne olduğunu tanımalarını ve görmelerini sağladım. Cisim daha sonra, zaman zaman süratle ve zaman zaman duraklayarak doğu istikametine doğru yöneldi. Yaklaşık yarım saat sonra Ulu Baba Tepesinin zirvesine gelince kayboldu. Yaklaşık 15 dk. sonra cisim tekrar ortaya çıktı ve bu sefer sağında ve solunda üçgen şeklinde kırmızı ışıklar vardı. Cisim yükselerek doğu istikametine doğru giderek ortadan kayboldu…”
.FOTOĞRAFLAR

Vali Halil Işık tarafından gözlemi yapanlardan alınan yeminli ifade örneği (üstte)Gözlemi yapan Jandarma mensuplarından Murat Bilgi’nin çizimi (üstte)
UFO’lar bu defa Emniyet birimleri tarafından filme alınır: Bu önemli olaydan 7 ay kadar sonra,26 Ocak gecesi, saat 23.00 sıralarında Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat telefonuna, kentin doğusunda gökyüzünde parlayan bir cisim olduğuna yönelik ihbar geldi. Bunun üzerine, kentin doğusundaki Adıyaman-Kahta yolunda görev yapan bölge trafik ekibinden telsizle bilgi alındı. Ekibin de gökyüzünde parlak bir cisim görüldüğünü teyit etmesi üzerine, bu olağanüstü durum saat 23.15 sıralarında Nöbetçi Emniyet Müdürü’ne iletildi. Bunun üzerine kentin doğusuna gönderilen Güvenlik Şube Müdürlüğü ekibi, gece çekimi de yapabilen kamera ile doğu istikametinde renkli ışıklar saçan, yakın çekim görüntülerde kendi ekseni etrafında hareket ettiği görülen parlak bir cismin varlığını tespit ettiler ve bu kimliği belirsiz uçan cismi tam 5 saat boyunca kameralarıyla görüntülemeyi başardılar..
27 Ocak 2002 günü saat 02.15 sularında ise, bu sefer kentin batı istikametinde önceki günküne benzer 2 ayrı uçan cisim daha görüldü. Cisimler Güvenlik Şube Müdürlüğü izleme görevlisi tarafından Emniyet Müdürlüğü binası çatısından, 02.29-03.00 saatleri arasında, kamera ile de tespit edildi.
Vali Işık tarafından Haktan Akdoğan’a verilen bilgiye göre, 23.00-05.20 saatleri arası, Kahta ve Samsat semalarında 2, Besni ve Gölbaşı ilçeleri semalarında ise 3 olmak üzere, toplam 5 tanımlanamayan cisim gözlendi. Işık, bu tanımlanamayan nesnelerin, yaklaşık 20 emniyet personeli tarafından gözle görüldüğünü önemle vurgulayarak, söz konusu cisimlerin yedi ay önce Adıyaman’ın Tut ilçesi semalarında korucular ve jandarma erleri tarafından gözlemlenen ve tarif edilen kimliği belirsiz cisimlerle aynı özelliklere sahip olduğunu belirtir.
26-27 Ocak geceleri Adıyaman’a bağlı Kahta, Samsat, Besni ve Gölbaşı ilçeleri semalarında gözlemlenen ve olay yerine gelen emniyet ekipleri tarafından kameraya alınan kimliği belirsiz uçan cisimlerin görüntüleri Sirius U F O Uzay Bilimleri Merkezi tarafından incelenmiş ve yapılan analiz ve tetkikler sonrası varılan sonuç;
-Gözlemlenen cisimler bir tek değil 5 tane olup, bir yıldızdan çok daha parlaktırlar; ışıklar saçmakta ve hareket etmektedirler. Cisimlerin yakın plan görüntülerinde kendi eksenleri etrafında dönmekte oldukları göze çarpmaktadır.
-Görüntüleri özel montaj setlerinde ve bilgisayar programlarında büyüterek yaptığımız incelemelerde cisimlerin çok değişik renkte ışıklar saçtığı tespit edilmiştir.
-Cisimlerin parlaklığı ve yakınlığı, bu cisimlerin atmosferimiz içinde ve hareket halinde olduklarını göstermektedir ve cisimlerin bazen yaklaşıp bazen uzaklaştıkları ve hareket ettikleri tespit edilmiştir.
-Yapılan analizlerde cisimlerin yerçekimine ters gelecek bir şekilde, zaman zaman sabit kalarak havada asılı durdukları ve daha sonra hareket ettikleri tespit edilmiştir. Uçak ve benzeri gök araçlarının aksine ses çıkartmayan bu ışıklı cisimler bu özellikleriyle dünyada olmayan bir teknoloji sergilemektedirler.
-Yukarıda saydığımız karakteristik özellikler uydu, meteor, uçak, helikopter, meteoroloji balonu gibi kategorilere kesinlikle uymamaktadır.
-Bu cisimlerin gösterdiği özellikler, cisimlerin atmosferik bir fenomen ya da doğa olayı olmadığını, aynı zamanda optik bir hava olayı veya İridyum uydusu yansıması da olmadığını açıkça göstermektedir.
-Yine analizlerden varılan sonuca göre, bu cisimler ateş topu, deprem ışığı gibi iyonize olmuş elektrik yüklü birtakım partiküllerin yarattığı bir plazma oluşumu kesinlikle değildir. Çünkü eğer böyle olsaydı, söz konusu cisimlerin havada 5-6 saat boyunca kalıp hareket etmesi mümkün olmazdı; dünyanın manyetik alanına hızla çekilip kaybolurlardı.
-Cisimler bazen iki, hatta üç tane olarak ortaya çıkmış, 5-6 saat boyunca yüzlerce sivil ve resmi tanık tarafından gözlemlenmiş ve 20 emniyet görevlisi tarafından gece-görüşlü kameralarla filme alınmıştır.
Sonuç : Sonuç olarak, yukarıda belirttiğimiz özellikleri taşıyan ve yerçekimine karşı durarak ve dünya fizik kurallarını altüst ederek gökyüzünde manevralar yapan bu cisimlerin, UFO diye tabir edilen cisimler olduğu sonucuna varmış bulunmaktayız.Mareth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gizli dosyalar – 500 kişilik gözlem Mareth Uzay ve Astronomi Bilimi 0 24 Ocak 2013 14:58
Gizli dosyalar – çok gizli!! (damgalı) Mareth Uzay ve Astronomi Bilimi 0 24 Ocak 2013 14:57
Gizli dosyalar türk hava kuvvetlerini alarma geçiren u f o karşılaşması! Mareth Uzay ve Astronomi Bilimi 0 24 Ocak 2013 14:56
Gizli dosyalar it dalaşı Mareth Uzay ve Astronomi Bilimi 0 24 Ocak 2013 14:56
Adıyaman'dan bir petrol müjdesi daha ATAK T-129 Güncel Haberler 0 24 Ocak 2013 12:58

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:14.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750