Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > Transformice

Transformice Transformice hakkında paylaşımların bulunduğu bölüm.


Transformice Kabile Rehberi

Transformice


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 26 Kasım 2012   #1
werewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Kasım 2012
Alter: 27
Mesajlar: 487
Konular: 394
Rep Puanı: 1696
Rep Gücü: 493
Rep Derecesi : werewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 13
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Transformice Kabile Rehberi


Genel Bilgiler ve Amaç


Kabileler Transformice'a yakın zamanda eklenen bir klan/topluluk sistemidir. Bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsin. Şu anki durumlarında kabileler şu işe yararlar:

Kabile içindeki herkes için toplu bir arkadaş listesi görevi görür.
Kabile için özel bir konuşma kanalı vardır.


Ortak arkadaş listesi kabiledeki bütün üyelerden oluşur. Herhangi bir üye çevrimiçi olduğunda oyundaki diğer üyeler onun çevrimiçi olduğunu(Menüdeki bir bölümden) ve hangi odada olduğunu görebilirler. Aynı zamanda kabile menüsündeki takip ve fısıldama tuşlarına basarak arkadaş listesindeki gibi onlarla iletişime geçebilirler.


Kabile kanalı, yazılan herşeyin sadece kabile üyelerine gittiği özel bir kanaldır. Kabile kanalından yazılan herşey yeşil olarak görünecektir ve kabile dışından kimse okuyamayacaktır. Kabile kanalı aynı zamanda konuşan kişinin ismini de gösterir. Kabile konuşma kanalı konuşma barı aktifken(imleç gözükür vaziyette iken) "/t" yazarak, aktif değilken ise "T" tuşuna basarak ulaşılabilir. [NOT: Komutlar Ingilizce Klavye dizilişine göre yazılmıştır.]

Kabile kanalını görmek istemediğiniz zamanlar olabilir. Büyük bir kabilede iseniz bu genelde bir sorun olur, kabile kanalını kapatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunu yapmak için "/mt" komutunu yazabilirsiniz. (açmak için de aynı komut kullanılır.)

Bir Kabileye Katılmak


Artık kabileler hakkında bilgiye sahip olduğuna göre bir kabileye katılmak isteyebilirsin. Bir kabileye katılmak için o kabilenin bir üyesi tarafından davet edilmeniz lazım. Fakat bütün üyelerin başka üyeleri alma yetkisi yoktur. (Bir sonraki bölümde bunu anlatacağız.)

Eğer bir kabile arıyorsanız size ilk tavsiyem arkadaşlarınızın bulunduğu kabileli araştırmaktır. Oyun için profiline bakınca ünvan kısmının altında kişilerin bulunduğu kabilenin ismini bulabilirsiniz. Kişilerin profillerine bakmak için "/profile Nick" komutunu kullanabilirsiniz. Bulundukları kabileyi bulduktan sonra sizi alabilecek birini bulmasını söyleyin. Eğer bir arkadaşınız yoksa [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bir kabile isteği yapabilirsiniz.


Bir kabileye davet edildiğinizde ekranınızın ortasında "Davetiye" isimli bir kutucuk açılır. Bu kutucuk size sizin hangi kabileye kim tarafından davet edildiğinizi söyler ve şu tuşları içerir: Evet, Hayır ve Bundan Sonra Gösterme. Evet sizi kabileye katar, Hayır daveti reddeder, ve Bundan Sonra Gösterme bu kişiden birdaha davet almamanızı sağlar. (Oyundan çıkıp girene kadar)

Kabilenin İçinde

Kabile Menüsüne UlaşmakBir kabileye girdiğinizde o kabilenin menüsüne ulaşma imkanına sahip olursunuz. Kabile menüsüne Menü seçeneği altındaki Kabile tuşuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Orda bütün menüyü görebilirsiniz. Yukarda kabilenin ismi yer alır. Solda sürüklenebilen bir çevrimiçi oyuncular listesi görünür. Sağda ise kabile mesajı görünür.Her oyuncunun kabile profili şunları içerir:
Avatarı
İsmi
Ünvanı
Kabile seviyesi
Bulundukları oda
Kişinin bulunduğu odaya gitmek ve ona fısıldamak için tuşlar


Kabile Seviyeleri

Her kabilede aşağıdaki 10 seviye vardır:

Kabile Reisi
Kabile Şamanı
Çırak Şaman
Üye
Avcı
Memur
Haznedar
Asker
Aşçı
Çırak


Şu anda yukaridaki seviyelere verilebilecek 7 tane güç vardır:

Kabile mesajını değiştirme.
Oyuncuların güçlerini değiştirme.
Yeni oyuncular alma.
Bulunan oyuncuları atma.
Kabile evini değiştirmek.
Harita açmak (/np @[kod] komutu ile).
Radyo ile müzik açmak.


Her üyenin sahip olması gereken yetkiler kabile lideri ya da yetki düzenleme yetkisi olan bir üye tarafından değiştirilmelidir. Bir Çırağın ve Kabile Reisinin yetkileri değiştirilemez. (Bir çırağın hiçbir zaman hiçbir yetkisi olmaz, bir kabile reisinin her zaman bütün yetkileri vardır.) Kabile yöneticileri tarafından seviyelere resmi olmayan yetkiler de verilebilir. Bunlar her kabile için değişebilir ve burda sıralanamaz.

Kabileden ayrılmakBir gün içinde bulunduğunuz kabileden ayrılmak isteyebilirsiniz. Bir kabilede bulunmak istemiyor veya başka bir kabileye katılmak/başka bir kabile kurmak istiyor olabilirsiniz. (Bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsiniz.) Kabileden ayrılmak için kabile menüsüne girin. Sonra kendi oyuncu kartınızı bulun. Kartın sağ üst köşesinde küçük bir "X" olacak, bu "X"e tıklayın. "Kabileden ayrıl" tuşuna tıklamanız sizi kabileden çıkaracaktır. [NOT: Kabileden ayrıldığınızda çevrimiçi olan herkese sizin kabileden ayrıldığınıza dair bir mesaj gözükecektir.]

Aynı zamanda birinin sizi kabileden çıkarabileceğini de bilmeniz lazım. Birini çıkarma yetkisi olan herkes sizi isteğiniz dışında kabileden çıkarabilir. Kabile liderleri tarafından koyulan kurallara uymanız tavsiye edilir.

Kabile kurmak
Bir süre bir kabilede bulunduktan sonra kendi kabilenizi kurmak isteyebilirsiniz. Öncelikle en az harcanabilir 500 peynir biriktirmeniz lazım. Bu, kabile kurma ücretidir ve hiçbir zaman iade edilmez. Eğer zaten bir kabile üyesiysen ondan ayrılmalısın, çünkü bir seferde sadece bir kabilede bulunabilirsin. Daha sonra Menü'ye tıklayıp 'Kabile'yi seç. Şimdi sizden bir kabile ismi istenecek. Bu değiştirilemez, bu yüzden ne isim koyacağınızı iyi düşünün. 'Gönder'e tıklayarak kabilenizi kurabilirsiniz. [NOT: Uygunsuz kabile isimleri seçmeyin. Eğer uygunsuz olup olmadığına emin değilseniz öyledir, başka bir isim seçin.

Kabile yönetimi.


Güvenlik

Eğer bir kabile yönetiyorsanız öncelikle iyi düşünülmüş ve güvenli bir şifreniz olmalı. Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı ve şifrenizi KİMSEYLE PAYLAŞMAMALISINIZ. Asla! Birçok kabile; kabile reisi, şifresini bir başkasına verdiği için dağılmıştır. Güçlü bir şifreye ihtiyacınız varsa, kendi sunucunuzun sorumlusuna (Süper moderatör) başvurun.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Not:Bundan sonra başlıklar küçük yazılmıştır.

Kendi kabilenizi kurar veya başka birinin kabilesinde yönetim yetkileri alırsanız yönetim menüsüne ulaşabilirsiniz. Bir yöneticinin yapabileceklerine tamamen siz karar verebilirsiniz(Website tasarlamak, seviyeleri belirlemek vs.). Oyun kendi özellikleri ise şunlardır:

Karşılama mesajını değiştirme.
Oyuncuların yetkilerini değiştirme.
Yeni oyuncular alma.
Bulunan oyuncuları atma.
Kabile evini değiştirme.
Kabile evinde harita açmak.
Kabile evinde müzik açmak.


Yeni Üyeler AlmakKabileye oyuncu davet etmek kabile sisteminin en kolay bölümüdür. Aynı zamanda en önemli bölümüdür çünkü bir kabilenin içinde tek olmanın bir anlamı yoktur. Yeni bir üye almak için oyunda kişinin isminin üstüne tıklamanız gerekmektedir. Bunun için ya skor bölümünden kişiyi bulun, ya da konuşma penceresinden. [Tavsiye: Eğer sizinle aynı odada olmayan birini davet etmek istiyorsanız ya ona fısıldayın, ya da "/rt Nick" komutunu kullanın.] Kişinin ismine tıkladığınızda bir menü açılacaktır. 'Kabile' isimli menünün altında 'Davet et' tuşuna tıklayın. Kişiye bir kabile daveti anında yollanacaktır. [NOT: Eğer kişi bir kabile içerisindeyse davet yollanamaz.]

Kabileden Üye Çıkarmak


Bazen kabilenize aldığınız kişiler sizin sandığınız tarz insanlar çıkmayabilir. Bu tür durumlarda onları kabilenizden çıkarmak isteyebilirsiniz. Kabileden birini çıkarmak için kabile menüsünden onun kartını bulun. Eğer oyuncu çıkarma yetkiniz varsa menüdeki herkesin kartının sağ üst köşesinde bir 'X' olmalı. (Kabileden çıkarken kullanılanın aynısı.) Atmak istediğiniz kişinin isminin yanındaki 'X'e tıklayıp onu çıkarmak istediğinizi onaylayın. [NOT: Bir üyeyi kabileden çıkarttıktan sonra geri almak mümkündür.]

Şimdilik kabilenizden çevrimdışı olan üyeleri çıkartmanın tek yolu seviyesi Server Manager ve daha yüksek olan bir moderatörün yardımı istemektir. Bu ilerde değişebilir.

Karşılama Mesajını Değiştirmek

Kabile mesajı insanları güldürmek için veya kabile üyelerine önemli bir olayı aktarmak için yazılabilir. Kabile mesajına yazılan yazı üyeler her oyuna girdiklerinde chat kanalında gözükür. Aynı zamanda kabile menüsünde de gözükür.Mesajı değiştirmek için ilk önce kabile menüsüne girin. Mevcut kabile mesajının altında 'Karşılama Mesajını Değiştir' tuşu vardır. Bu tuşa tıklayın. Mevcut mesajınız bir kutuyla kaplanacak; bu, mesajın değiştirilmeye hazır olduğunu gösterir. Mesajınızı yazdıktan sonra alttaki "Karşılama mesajını onayla" tuşuna tıklayarak mesajı onaylayabilirsiniz. Mesaj, "[^_^]" isimli bir kullanıcı yazmış gibi gözükecek. Eğer mesaj senin istediğin gibi gözüküyorsa, tamamdır demek. [Tavsiye: Normal konuşma kanalından farklı olarak kabile mesajına satır ekleyebilirsin, bu okumayı kolaylaştırır.]

Üyelerin Yetkilerini Değiştirmek

Üye yetkilerini değiştirmenin iki kısmı vardır:

Her seviyenin sahip olacağı yetkiler
Her üyenin sahip olacağı seviyelerYetkileri değiştirmek için kabile menüsüne girin. Kabile mesajının altında "Üye'nin seviyesini değiştir" tuşu vardır. Bu tuşa tıklayarak açılan penceredeki kutucukları seviyelere göre doldurun. Çırak ve Kabile Reislerinin yetkilerini değiştiremezsiniz. [DIKKAT: Kabile sahipleri,kime yetki değiştirme yetkisi vereceğiniz hakkında çok dikkatli olun. Bu kişi kendi seviyesini bile değiştirebilir ve senin işini senden alabilir!]


Bir üyenizin seviyesini değiştirmek için kabile listesinden onun üye kartını bulun. Bu kartta tam ortada, mevcut seviyelerinin yanında ve isimlerinin altında bir nokta bulunur. Bu noktaya tıklayın. Bütün seviyelerin bir listesi çıkacaktır. Basitçe kişinin olmasını istediğiniz seviyeyi seçin. Kabile kanalından ilgili kişinin seviye değişikliğini yazan bir yazı belirecektir. [NOT: Kabile Reisi seviyesini seçmek ekstra bir onay isteyecektir.]

Kabile Evi Yönetimi


Kabile Evini Değiştirmek

Standart kabile evinden sıkıldınız ve yeni bir kabile evi mi istiyorsunuz? Kabile menüsüne girin ve "Kabile evinizin kodunu belirleyin" tuşuna basın. Karşınıza kabile evi için kod isteyen bir kutucuk gelecektir. Oraya istediğiniz bir kabile evinin kodunu yazın ve "Tamam"a basın. Bu kadar! Yeni kabile eviniz hayırlı olsun.

Kabile evinde harita açmak.

Kabile evinde harita açmak için, konuşma çubuğuna "/np" kodu ile birlikte @kod biçiminde istediğiniz haritanın kodunu yazın. Örneğin; "/np @33987". Haritalar birden açılmaktadır. Eğer açılmıyorsa, komut yanlış girilmiş olabilir veya kullanıcı bu komut için yeterli yetkiye sahip olmayabilir. Not: Kullanıcılar herhangi birinin haritasını, harita silinmiş olsa dahi açabilirler.

Kabile evinde müzik açmak.

Müzik açma yetkisi, diğer üyelerle birlikte müzik açmanızı sağlar. İlk yapmanız gereken, kabile evinize radyo koymanız. Radyodan sonra, "Radyo ile odada müzik çalabilir." yetkisine sahip üyeler radyoya tıkladığında "Müzik" yazan bir kutucukla karşılaşırlar. Oradaki boşluğa sonu .mp3 ile biten müzik linki koymaları gerekir. Böylece müzik çalar ve odadaki herkes müziği dinlemiş olur.

Müziğin çalması için direk olarak müzik dosyası linki olması gerek. YouTube linkleri çalışmaz. Hele ki kendi bilgisayarınızın içindeki klasörlerden müzik koymaya çalışırsanız ("C:\Müziğim\kara_sevda.mp3 " gibi) bunlar hiç çalışmaz. Sadece internette mevcut olan sonu .mp3 ile biten linkler çalışmaktadır. Diğer türler çalışmamaktadır. Örnek link: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Eğer bilgisayarınızdaki müzikleri başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız Dropbox adlı programı kullanabilirsiniz. Bu program; ücretsiz, çevrimiçi depolama programıdır. Her türlü dosya link haline çevrilebilir ve kabile evinde müzik olarak çalınabilir.

Peki odanın içinde radyo olmadan müzik açamaz mısınız? Açarsınız elbet. Bunun için konuşma çubuğunun başına "/musique müziklinki.mp3" şeklinde kod yazmanız yeterlidir.

Kabile evinde video açmak.

Sürüm 1.38 ile gelen özellikle birlikte kabile evlerinde YouTube videoları izlenebilir hâle gelmiştir. Kabile evinde video açmak için öncelikle içinde "Ekran" olan bir haritayı açmanız gerekmektedir. İki tip ekran vardır:

Büyük ekran (500x280)
Küçük ekran (210x120)


Kabile evinde içinde Ekran olan bir haritayı açtığınız zaman iki düğme göreceksiniz:

Yükleme düğmesi
Duraklatma/Başlatma düğmesi


Yükleme düğmesine tıkladığınız an karşınıza aşağıdaki gibi bir kutucuk çıkacaktır. O kutucuğa YouTube linkini olduğu gibi yapıştırın ve Tamam'a tıklayın. Videonuz açılacaktır.


Siz de deneyin! İşte size bir YouTube linki: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

(Unutmayın, müzik açma yetkiniz yoksa video da açamazsınız.)

Yükselmek

Bir kabile sahibi veya üyesi olduğunda sana oyun tarafından verilen özelliklerin daha ilerisine gitmek isteyebilirsin. Aşağıdakiler kabile tecrübeni arttırabilecek şeylerdir:

Bu forumun kabile bölümünde kendi kabilen için bir bölüm açmak
Kabilen için bir websitesi kurmak
Kabilen için kurallar koymak
Yüksek otoriteli kişilere yetki vermek, konuşma kanalını kontrol etmek gibi
Kabilene daha çok kişinin girmesini sağlayacak bir sistem düşünmek
Bir kabile sembolü hazırlamak
Kabile toplantıların için yer, saat ve mekan ayarlamak
Diğer kabilelerin de dahil olacağı bir turnuva organize etmek
Kabilendeki bütün üyelerin bir listesini tutmak


Kabile Savaşları

Kabilelerle yapabileceğin bir başka zevkli şey ise kabile savaşlarıdır. Bu henüz oyuna resmi olarak eklenmemiş olsa bile, kuralları bilen iki tarafın oyuncularını toplayıp bir maç yapabilirsiniz!
Aşağıdakiler gayet güzel çalışan bazı maç kurallarıdır. Bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, sadece katılan herkesin bunları bildiğine emin olun.

Katılan taraflar özel bir odada buluşur.
Her raund birinci olan kişi takımına bir (1) puan kazandırır
Eğer ilk üçteki herkes aynı kabiledense o takım iki (2) puan kazanır!
On (10) puana ulaşan ilk takım kazanır.
Harita seçimi rastgeledir.
Oyuncu haritaları sayılır.
Karanlık haritalar sayılmaz.
Çarpışmalı haritalar sayılmaz.


Üyelerin moderatörler tarafından çıkarılması

Birisi kabilenizi mi yok ediyor? Siz gittikten sonra arkanızdan iş mi çeviriyorlar? Moderatörler sizin için o üyeleri kabilenizden çıkarıyor! Eğer kabile reisiyseniz, kibarca moderatörlerinize danışın ve size yardım etmesini isteyin.

Umarız bu rehber size yardımcı olmuştur. Eğer sorularınız varsa bu başlığın altından veya Modonna'ya ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz. İyi oyunlar!werewolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29 Ağustos 2016   #2
mstfkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Ağustos 2016
Mesajlar: 25
Konular: 15
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 27
Rep Derecesi : mstfkd is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 2
Standart Cevap: Transformice Kabile Rehberi

uğraşmışsınmstfkd isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19 Nisan 2017   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 19 Nisan 2017
Alter: 27
Mesajlar: 22
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 24
Rep Derecesi : wolriderr is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Transformice Kabile Rehberi

Exe açılmıyor1

Ekledi ; Exe açılmıyor1wolriderr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Kasım 2017   #4
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Kasım 2017
Mesajlar: 22
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 23
Rep Derecesi : OyuncuAdam is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Transformice Kabile Rehberi

sağol güzel konuOyuncuAdam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
transformice çar ALL STAR Transformice 16 16 Nisan 2017 13:07
Transformice Nedir Byfeel Transformice 7 29 Ekim 2013 11:57
Transformice Çar. BlueSpark Transformice 9 26 Ocak 2013 00:45
Transformice ∞ Şaman Rehberi werewolf Transformice 0 26 Kasım 2012 22:38
Kabile Nedir ? werewolf Transformice 0 26 Kasım 2012 22:12

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:00.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749