Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Total War Serisi > TotalWar-Medieval II


Medieval II Total War.SSS

TotalWar-Medieval II


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Medieval II Total War.SSS

Medieval 2 Total War Sık Sorulan Sorular:

Merhaba beyler çoğalan başlık sayılarını azaltıp daha düzenli şekilde yeni üyelerin de eski üyelerinde kolaylıkla meraklarını gidermeleri için böyle bir sisteme gitmeye karar verdik.Bulabildiğim sıkça tekrarlanmış soruları buraya yazıp cevaplandırabildiğim kadar cevaplandıracağım. Aklınıza gelen farklı soruları yada tatmin olmadığınız yönleri sormaktan çekinmeyin.MTW 2 ile ilgili sorularımızı bu başlık altında toplarsak hepimiz için iyi bir kaynakça olacaktır.Hemen başlıyorum.

Soru: Oyun piyasada mı,ne zaman çıkacak?
Cevap: Oyun şu an yapım aşamasında oyunu ülkemize getirecek olan Aral ın resmi sitesindeki çıkış tarihi 30 Kasım 2006.


Soru: Demo çıktı mı? Ne zaman çıkar?
Cevapemo Ekim ayında çıkarılacak. Yapımcılar demonun çıkışının Ekim de olduğunu daha önce söylemişlerdi fakat bazı oyun severler Eylül gibi söylentiler çıkardılar. Aksi yönde bir açıklama olmadığı sürece demo Ekim ayında elimizde olacak dememiz en doğrusu.


Soru: Oyun hangi tarihler arasında geçecek?
Cevap: Oyun 1080-1530 yılları arasında geçecek.


Soru:Harita nasıl?
Cevap:Haritada toplam 100 adet şehir mevcut. Dağılımları şöyle: Avrupa:69, Ortadoğu:19, Afrika:9, Akdeniz adaları:4,Amerika:3


Soru: Shogundaki gibi suikast ve event videoları var deniliyor doğru mu?
Cevap:Evet bu videolar oyunda mevcut. Yalnız suikast değil papa seçimleri, evlilikler, sabotajlar gibi pekçok farklı video var.


Soru:Oyunda Periodlar olacak mı?
Cevap:Şu an için olmayacak diye biliyoruz.Ama bazı sslerde periyodlar ile ilgili birkaç görüntü var daha kesin bilgi için biraz daha beklememiz lazım.


Soru:Kaç askeri komuta edebileceğiz? Ve ordular ne kadar detaylı olacak?
Cevap:Şuana kadar yapılan açıklamalara bakarsak oyunda 10.000 asker aynı savaş alanında savaşabilecek. Aynı Rome Total War da olduğu gibi 20 bölük askeri savaş alanında kontrol edebileceğiz.


Soru:Oyunda hangi ülkeler var? Bu ülkelerin hangileri ile oynanıyor?
Cevap:İngiltere , Fransa , İskoçya , Kutsal Roma İmp.(Almanya) , Danimarka , İspanya ,Portekiz, Milan(İtalyanları parçalamışlar) , Venedik , Papalık , Sicilya , Polonya , Rusya , Macaristan , Bizans , Türkler , Mısır , Bedeviler(Almohadların olduu yerdeler) , Moğollar , Timur İmp. ,Aztekler . Bu liste oyunda bulunan ülkelerin listesi. Bu 21 ülkenin 17si ile campaign de oynayabileceğiz. Campaignde oyanayamayacağımız ülkeleri sayarsak daha kolay olur. Papalık, Aztekler, Timur İmparatorluğu ve Moğollar.Diğer tüm ülkeler oynanabilir. Bu 4 ülkede custom battlelarda ve Multiplayer savaşlarda seçilebilir.


Soru:Medieval 1 deki gibi din olayı,Papa, Haçlı seferleri ve Cihatlar MTW2de de mevcut mu?
Cevap:Evet.Temelde Ortodoxlar, Katolikler ve Müslümanlar olmak üzere üç din mevcut.(Moğolların Pagan olacağı söylentileri de var) Papa ya gelirsek Papanın etkisi eski oyuna göre çok daha arttı yani evet papa da var. Cihat ve Haçlı seferleri de oyuna dahil birinci oyuna göre biraz yenilikler içeriyorlar.


Soru:Papalık etkisi dediniz ne gibi etkileri var Papanın?
Cevap:Yeni oyunda Papalar MTW 1 e göre çok daha aktif roller üstleniyorlar. Yeni görev sistemi sayesinde bize yeni görevler verebilir, yada haçlı seferleri başlatabilirler.Ayrıca halkımızın katoliklikten uzaklaşması durumunda topraklarımıza Inquisitor yollayabiliyor.Özellikle Haçlı seferleri konusunda çok önemli bir rolü var aranızı iyi tutarsanız sizin önerdiğiniz noktalara seferler düzenleyebilir.


Soru:Inquisitor dediniz o neci?
Cevap:Inquisitorler halkımızın katoliklikten uzaklaşması durumunda Papa tarafından halkı "sapkınlıktan" kurtarmak diğer dinleri yayanları ortadan kaldırmak amacıyla görevlendirilen Agent sınıfı karakterlerdir.Bölgeye geldiklerinde karakterlerin piety seviyelerini test eder. Eğer piety (inanç) seviyesi düşük bir karakter bulursa öldürebilir.Rolleri küçümsenemez unutmayın en güçlü generalleriniz bile öldürülebilir.


Soru: Halk nasıl dinden soğuyor ki?
Cevap:Bunu daha genel olarak ele alalım.Müslümanlar dinlerini yaymak için imam Hristiyanlarsa papaz kullanıyorlar.Bu anlatacaklarım imamları kapsamıyor. Şimdi Papalar öldüğü zaman yerine kardinallerden biri yeni papa olarak seçiliyor. Kardinaller kimdir? Kardinaller yüksek seviyeli papazlardır.Dini başarılı şekilde yayarlarsa seviyeleri yükselip kardinal olabilirler. Ama din yayma gayreti içinde yoldan çıkıp "Heretic" te olabilirler.İşte bu noktada Heretic olmuş bir papaz halkın dinini de bozar eğer zamanında müdahale edilmezse Inquisitorler bölgeye gelerek Hereticleri ve şüpheli buldukları herkesi yok etmeye başlarlar.


Soru:Papa seçiliyor dediniz biraz anlatır mısınız?
Cevap:Evet papa seçimle ilan ediliyor.Eğer sizinde bir kardinaliniz varsa o zaman papa sizin adamınız olabilir. Seçim zamanı diğer ülkelerin oylarını isteyin yada suikastçilerinizle kendi adayınıza yol açın.Papa sizin adayınız olursa aranız çok daha iyi olur.Detaylı bilgi için "Papalık etkisi" ile ilgili konuya bakabilirsiniz.


Soru: Medieval 1 de Katolikler kendi aralarında savaşamıyorlardı böyle durumlarda papa saldıran tarafı dinden çıkarıyordu. Yeni oyunda da bu mevcut mu?
Cevap:Evet. Rome Total Waru Romalılarla oynayanlar iyi bilir Senato kısmında Senatonun bizi ne adar sevdiğini görmemizi sağlayan bir menü vardı.MTW 2 de de Papa ile olan ilişkilerimizi gösteren bir menü var.Yalnız dinden atılmaz aynı zamanda ilişkilerinizi yerin dibine sokmuş olursunuz.


Soru:Görevler dediniz nasıl görevler?
Cevap:Medieval Total War 2 de tamamen yeni bir görev sistemine sahibiz. Kısaca özetlersek : Rome TotalWar da senato bizlere asıl amaçlarımıza ulaşmaya çalışırken yapabileceğimiz yan görevler verirdi.Aynı olayı Med 2 de de benzer şekilde göreceğiz.Görevler bizlere papalık,Council of Nobles (asiller konseyi diyelim),loncalar ve hatta diğer ülkeler tarafından verilebilecek.
Papa oyunda önemli bir yere sahip sürekli katolik ülkelerin doğru yolda olup olmadıklarını inceleyecek.Oyunculardan dine gerekli önemi vermesi beklenecek.Kiliseler yaptırmak rahipler yetiştirmek diğer hristiyan ülkelerle barış halinde kalmak ve halkın katolik olmasına çaba harcaması.Papalıkça verilecek görevler bu alanların gerçekleşmesi ile ilgili olabilir.Senato görevleri gibi görevler yapıldığı takdirde ödül verilebileceği gibi papanın "taktığı" ülkelere yaptırım (bunu yapmazsan .... olur şeklinde tehditlerle ceza ile) uygulanarak belli görevleri yerine getirmesi istenebilir.
Council of Nobles(Asiller konseyi) oyuncunun krallığında bulunan önemli insanların bir araya getirdiği konseydir.Çoğu zaman ülkemizi genişletmemiz ve diğer ülkelerle olan diplomatik ilişkilerimizi ayarlamamız yönünde görevler verirler.Ama bazı durumlarda kişisel çıkarları doğrultusunda görevlerde verebilirler.
Oyunda farklı loncalar mevcut.Bunları şehirlerimize guild hall lar yaparak aktif hale getiricez.Yerleşimlerin nasıl yönetildiğine ve krallığın nasıl yönetildiğine bakılarak farklı bölgelerde loncalar kurulacak.Bu loncalar kurulup aktif hale gelir gelmez oyuncu olan bizlerden isteklerde bulunacaklar bu istekleri yerine getirmek hem loncaların hem de bizim ortak yararımıza olacak.Görevler farklı loncalar olduğu için farklılık gösterecek.(Suikastçi loncası, Templarlar, Kaşifler loncası gibi)
Oyuncular aynı zamanda diğer ülkelerden çeşitli istekler alabilecekler.Mesela X ülkesinin Y ülkesine saldırması gibi.Daha önceki oyunların aksine Med 2 de bu antlaşmaları kabul edersek X ülkesinin Y ülkesine saldırması bir görev haline gelecek.Ve saldırdığımız an ödül kazanıcaz.


Soru:Loncalar dediniz her loncadan istediğimiz yere yapabilir miyiz? Ayrıca bize nasıl bir bonus sağlayacaklar?
Cevap:Hayır her şehre bir lonca yapılabilecek. Hangisinin nereye yapılabileceğini bilgisayar bize söyleyecek. Ayrıca her lonca kendine has bonuslar verecek.


Soru:Haçlı Seferleri nasıl olacak?
Cevap:Haçlı Seferleri doğrudan hedef istekleri yada Papa tarafından başaltılan seferler olarak sınıflandırılabilir. Papanın başlattığı seferlere katılmak bize hediyeler kazandırabilir yada ceza almamızdan kurtulmamızı sağlayabilir.(Rome daki Senato görevleri gibi aramız iyiyse ödül verebilir kötüyse cezaî yaptırımla tehdit edebilir.) Kendi seferlerimiz ise daha kârlı. İstediğimiz bir müslüman yada ortodox yerleşmini hedef seçebiliriz.Eğer Papa ile aramız iyiyse o noktaya bir sefer başlatabilir.Özellikle Haçlı Ordularını yöneten komutanların çok önemli Chivalry yada Dread kazanacğı söyleniyor.


Soru: Chivalry ne Dread ne?
Cevap: Bunlar oyuna yeni eklenen özelliklerden. Generallerimiz yaptıkları işler doğrultusunda Chivalry yada Dread sınıfına dahil oluyor. (Traitlerine bakılıyor) Chivalry sınıfındakiler askerlerine moral verirken Dread sınıfındakiler düşmanın moralini düşürüyor.


Soru:Oyunda yerleşimlerde ne gibi yenilikler var?
Cevap: Tamamen yeni bir yerleişm sistemine sahibiz. Artık yerleşimlerimiz 2 ayrı sınıfa ayrılıyor. Kaleler ve Şehirler. Kaleler daha yüksek kalitede birimler eğitmemizi sağlayacak.Ayrıca gayet normal olarak daha kolay savunulacak. Şehirlerse daha düşük kaliteli birimler eğitmemizi sağlayacak aynı zamanda kaleler kadar savunulamayacak ama gelirleri de kalelere oranla çok yüksek olacak. Yerleşimlerimizi kaleyken şehir, şehirken kale yapmamız mümkün ama bu durumda bazı binalarımızdan olabiliriz.


Soru:Oyunda Medieval 1 deki gibi isyanlar var mı?
Cevap:Tabi ki.Aile üyelerimiz yada ordu komutanlarımız belirli sadakat seviyelerine sahipler. Yani iç savaş çıkması yada ayaklanmalar mümkün. Ayrıca iç savaş için önemli bir faktör daha var "otorite".


Soru:Otorite ne oluyor?
Cevap:Otorite oyuna yeni dahil olan bir özellik.Krallarımızda bulunacak bu yetenek ne kadar fazlaysa yani liderimizin otoritesi ne kadar yüksekse iç savaş riski o kadar düşük oluyor.


Soru: Rome daki gibi Dünya Harikaları oyunda bulunuyor mu?
Cevap:Net bir açıklama yok ama ne sslerde ne videolarda nede açıklamalarda adları geçmediği için yok diyebiliriz.


Soru:Oyunda Türkler ne olarak geçiyor?
Cevap:Oyun 1080-1530 yılları arasında geçtiğinden Türkler hem Selçuklu hemde Osmanlı dönemini yaşayacaktır. Sanırım bu nedenle yapımcılar karışıklığı önlemek için yalnız "The Turks" ismini
kullanıyorlar.


Soru: Birazda Rebeller hakkında bilgi verir misiniz?
Cevap:İşin aslı rebeller hakkında bir yenilik diyebileceğimiz birşey yok. Oyunun ilk başladığı dönemlerde pekçok bölge asilerin ellerinde olacak.Yani tüm ülkeler erken dönemlerde rebellerle sert savaşlara girecekler. Rebellerin bizim topraklarımıza girip bize saldırıp saldırmayacaklarısa hala netlik kazanmış değil.


Soru: Historical Battlelarda hangi savaşar mevcut?
Cevap: Bu konuda henüz bir açıklama yok.Tam lisete elimize geçer geçmez duyurulacaktır.


Soru: Medieval 1 deki gibi esir sistemi olacak mı?
Cevap:Evet. Esir sistemi oyunda mevcut. Yenilik olarak birşeyler içermiyor ama sistem mevcut.


Soru:Amerika da oyuna dahil diyorlar doğru mu?
Cevap:Evet daha öncede söylediğimiz gibi Amerika oyuna dahil Azteklerle savaşabileceğiz.


Soru: Nasıl açılacak Amerika?
Cevap:Net bir açıklama olmasada gerekli teknolojileri geliştirince keşfedebileceğimiz söyleniyor.


Soru: Oyunda sırtlarında top olan filler var deniyor doğru mu?
Cevap:Evet malesef bazı fantazi birimler bulunuyor.


Soru: Total War Türkiye olarak oyun çıktığında Türkçe yama yapma gibi bir projeniz var mı?
Cevap: Evet mümkün olan en kısa zamanda bitirmeye niyetliyiz.


Soru: Medieval Total War 2 için clan tarzı bir düşünceniz var mı?
Cevap:Evet sitenin clan bölümünü incelmenizi öneririm. Çok hevesli ve ciddi bir grubumuz varÜye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
MEDIEVAL: Total War Türkçe Yama EnFaS Oyun Yamaları 1 28 Mart 2014 21:18
Medieval 2 Total War a-dan z-ye Rehber ! UmitDeniz TotalWar-Medieval II 0 25 Eylül 2013 15:05
Medieval II Total War Hileleri BioHazard TotalWar-Medieval II 0 31 Ağustos 2013 18:36
Medieval 2: Total War [RELOADED] İndir Kheron TotalWar-Medieval II 1 31 Ağustos 2013 18:24
Medieval: Total War Kheron Oyun İndir 0 30 Mayıs 2013 16:59

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:40.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750