Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Total War Serisi > TotalWar-Medieval II


Ülkelere Göre Asker Rehberi

TotalWar-Medieval II


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Ülkelere Göre Asker Rehberi

İngilizler (Britain)
PİYADELER
Peasants
Ortaçağ toplumunun en alt seviyesinde yaşamak kolay ya da sağlıklı değildir. Savaş zamanları köylüler çiftliklerinden alınarak milis görevi üstlenirlerdi; şanslı olanlarına basit silahlar verilirdi. Şaşılmayacağı üzere disiplinden yoksun birliklerdir ve kaçma konusunda dövüşmekten çok daha iyilerdir.

Town Militia
Kısa mızraklı, kalkanlı, küçük zırhlıdırlar ve şehirleri müdafaa için seçilmiş köylüler, savunmada iyiler ama açık bir meydan savaşında dayanmaları beklenemez.

Mızraklı Piyade

Levy Spearmen
Uzun mızraklarıyla bu grup savunmada olan saflarda iyi. Fakat uzun süreli çatışmalara dayanamaz.

Spear Militia
Mızraklı milisler köylülerden ve sıradan insanlardan seçilir, yolları korumak ve orduları desteklemek için kullanılıyor.

Armoured Sergeants
Zırhlı çavuşlar alt sınıflardan seçilen profesyonel savaşçılar, savaşta biraz marifetleri var. Uzun mızrak, geniş kalkan ve zincir zırhlarla donanımlılar; katı savunmacılar, piyade ve süvari saldırısına destekli oldukları sürece direnebiliyorlar. Gerekirse savunma çemberi yapabiliyorlar.

Armoured Swordsmen
Zırhlı Kılıçlı piyade, Bu takım ya at almak için fakir olan, ya da yaya olarak savaşmak isteyen şövalye sınıfından adamların oluşturduğu bir grup, harika zırh ve kılıçlarıyla tesirleri diğer piyadeler üzerinde son derece ağır olabilir. Bu birlikler okçularla beraber İngiliz ordusunun bel kemiği.

Bill Militia
Baltalı milisler etkili bir savaş aracı değil ancak ucuzlar, bir yerleşim yerini korumak için kullanılan eğitimsiz askerler .

Billmen
Baltalı piyadeler hem savunma hem de saldırıda etkin olarak kullanılabilir.

Dismounted English Knights
Yaya İngiliz şövalyeleri korkutucu savaş baltaları ile düşman piyadesini tahrip edip bir atlıyı alaşağı edebilirler.

Dismounted Feudal Knights
Şövalyeler durumun gerektirdiğinde yaya olarak savaşabilir ve bu, onları harika ağır piyadelere dönüştürür.

Heavy Bill Militia
Ağır baltalı milisler, zırhlı ve eğitimliler ve üstün bir garnizon gücü standarda göre.

Heavy Billmen
Ağır baltalılar sıradan İngiliz piyadesinin gözbebeği, saldırı ve savunmaya müsait, güçlü silahlarıyla düşman üzerinde etkili bir zarar icra edebilirler.

MENZİL BİRİMLER

Archer Militia
Okçu milisler okla silahlanmış garnizon oluşturmak için çağırılmış köylüler. Zayıf silahlanmış olsalar da duvarlarının gerisinden düşmanı vurabilmeleri beklenir.

Arquebusiers
Kısa mesafeden kullanılan zırh delebilen, düşmana moral ve fizikí zarar verebilen tüfeğin öncüsü bir silah.

Longbowmen
Galler kökenli piramit şeklinde eğelenmiş keskinleştirilmiş en iyi zırhı bile delebilecek bir silah, uzun yayın kullanımı zor olduğundan eğitimi küçük yaşlarda başlıyor. Süvarilere karşı zayıflar sivriltilmiş kazıklar arkasında konum almaları düşmanı saflarından uzak tutmak için kullanılabilir.

Peasant Archers
Köylü okçular avcı gruplardan derlenmiş, küçük yay bıçak ve şanslıysa ufak bir zırha sahip olan kişiler.

Retinue Longbowmen
Hizmetini krala satan bir yüzbaşının emrinde savaşan paralı okçular. Yetenekli savaşçılar ve becerikli okçular, iyi zırhlı ve yetenekleriyle güvenliler.

Sherwood Archers
Sherwood ormanının genç yaşta avcılığa alışmış, pusu yetenekli okçuları.

Yeoman Archers
İngiliz orta sınıfından seçilen, kral tarafından harb eğitimi almaları istenen seçkin hafif zırhlı uzun mesafe tesirli uzun yayla silahlanmış, yakın mesafe için zırhları delmek için çekiç kullanan, savunma için kazıklardan hat kurabilen birlikler.

SÜVARİLER

Demi Lancers
Temini ucuz hafif hareket kabiliyeti yüksek mızraklı süvariler.

Hobilars
Atlı çavuşların İngiliz versiyonu, hafif zırh ve mızraklı.

Mailed Knights
Halka zırhlı mızrak ve kılıçlı geniş kalkanlı, batı Avrupa tipi şövalyeler, korkutucu savaş makineleri.

Merchant Cavalry Militia
Paralı süvari milisler iyi silahlanmış fakat kötü eğitimli birlikler. Okçuların ve piyadenin üzerine sürmekte işe yarayabilir.

English Knights
Plaka zırhlı geniş kalkanlı mızrak ve balta ile silahlanmış bu şövalyeler yaya olarak savaşmayı tercih ederler. Mızrak ve balta ile savaşmak onların anglo-saxon ve norman köklerini açığa vurur. Elit olmasalar bile atlı ya da yaya düşmanlarına ciddi hasarlar verirler.

Feudal Knights
Feodal şövalyelere askerí servislerinin karşılığı toprak verilir, çocukluklarından beri eğitilirler, zincir ve plaka zırh ile korunurlar, mızrak kullanmada ustadırlar. Onur ve şövalyeliğin yasaları olduğu bu birlikler düşünmeden düşman saflarına dalabilirler.

Early General's Bodyguard
Generalin muhafızları, zincir ve plaka zırh giyen görevleri generali korumak olan korkusuz sadık ve disiplinli birliklerdir. General nereye giderse eşlik ederler.

Late General's Bodyguard
Geç dönem general muhafızları ful plaka zırh ve sonraki dönem gotik zırhları, zırhlı atları, mızrakları bu savaşçıları elit ölüm makineleri yapar, bu adamlara karşı durmak son derece zordur.

Knights Hospitaller
Hospitalerler St.John şövalyeleri olarak da bilinir, ilk haçlı seferini takiben kutsal topraklara giden hristiyan hacıları korumak için kurulmuşlardı, siyah elbiseleri üzerinde beyaz haç ile tanınırlar, elit ve güçlü bir tarikat ve iyi eğitimli şövalyelerdir; ağır halka zırh veya plaka zırh kullanır mızrakla silahlanmıştır.

Knights Templar
Templarlar korkutucu düşmanlardır. Bankacılık sistemini kurmaları ile ünlüdürler. 1100´lerin başlarında ilk haçlı seferinden kısa süre sonra kuruldular. Amaçları, Hristiyan hacıları korumaktı. 1307´de terhis edildiler. Bu dönemden sonra da yüzlercesi eş zamanlı olarak, Papa ve Fransa Kralı´nın emirleriyle pek çok suçlama ile işkence görüp öldürüldü....

SAVAŞ ALETLERİ

Ballista
Aslında dev ebatlardaki tatar yayından başka bir şey değildir. Yunanistan´da icat edilmiştir. 100 metrenin üzerindeki mesafelere bile atış yapabilir. Birkaç kişiyi aynı okla öldürebilir.

Catapult
Tahtadan yapılan ve duvarları yıkabilecek kadar büyük taşlar atan, Roma döneminden gelen bir kuşatma aletidir. Ortaçağda yerine çok daha yeni ve güçlü araçlar geçmiştir.

Ribault
Organ Gun olarak da bilinir. 9 adet kısa menzilli patlayıcıyı aynı anda ateşleyebilir. Bu da düşmanın saldırmadan iki kez düşünmesi için yeterlidir. Genelde diğer topları savunmak için kullanılır.

Trebuchet
11. yüzyıldan önce catapult ve mangonelin geliştirilmesiyle ortaya çıkan ve hızlıca yayılan bir araçtır. Büyük kayalar atabilmesinin yanı sıra, yanan kayalar ya da çürümüş hayvan leşleri atarak da düşmanı yıpratabilir.

Bombard
İlke ve en ilkel barut kullanan kuşatma silahları Çin ve batı Avrupa´da 14. yüzyıl başlarında yapıldı 14. yüzyıl sonralarında dünyaya yayıldı. Bronz ya da demirden yapılan düşman savunmasını yıkmak ve ateş topları atması için geliştirilen bir silahtı. Özellikle düşman askerlerine karşı oldukça isabetsizdir.

Culverin
Culverin ilk olarak Almanya´da kullanılan tehlikeli bir bombardıman silahıdır. İleri metalurji teknikleriyle üstün bir yapı ve iyi eğitimli personelle kendisini önceleyen tüm bombardıman gereçlerini aşar, katı veya patlayıcı atış yapabilir, duvarlara ve düşman birliklerine karşı çok tesirlidir.

Mortar
Saldıran taraf için de, savunan taraf için de çok iyi bir kuşatma silahıdır. Mermilerinin duvarları aşabilmesi sonucu savunan taraf surların arkasındaki güven hissini kaybeder. Aynı şekilde saldıran tarafın askerleri de surların arkasından vurulabilir.


Bizans (Byzantium)

PİYADELER

Peasants:
Orta çağ toplumunun en alt seviyesinde yaşamak kolay ya da sağlıklı değildir. Savaş zamanları, köylüler çiftliklerinden alınarak milis görevi üstlenirlerdi, şanslı olanlarına basit silahlar da verilirdi. Şaşılmayacağı üzere disiplinden yoksun birliklerdir ve kaçma konusunda dövüşmekten çok daha iyilerdir.

Town Millitia:
Yaygın olarak Avrupa´da köylüler ya da yerleşimciler yolları, yerleşimleri korumak ve gerektiğinde orduyu desteklemek için milis olarak görev alırlardı. Biraz eğitim alıp mızrakla silahlandırılmış çok az ya da hiç zırh kullanmayan destek birimleridir. Daha ağır ya da daha iyi birimleri desteklemek için kullanılırlar.


Byzantine Spearmen:
Mızraklı milislerin biraz daha iyi eğitilmiş versiyonlarıdır. Defansive Ring (Barbarian Invasiondaki gibi sanırım) formasyonuna geçebilirler. Milis versiyonlarına göre daha uzun süre hizmet eden askerlerdir.Yerleşimleri korumak ve orduyu desteklemekle görevlidirler. Mızrak kullanan ve çoğunlukla az zırh kuşanan ya da hiç zırh kuşanmayan birimlerdir.

Spear Millita:
Bu askerler Bizans İmparatorluğunun köy ya da küçük yerleşimlerinden çıkma köylülerdir. Yolları ve yerleşimleri korumak ve orduları desteklemekle görevlidirler. Biraz eğitim almış olup, mızrakla silahlandırılmış ve az ya da hiç zırh kuşanmayan birimlerdir.

Ağır Piyade:

Byzantine Infantry:
"Pronoiai" denilen küçük miktarda toprak haklarının hizmet edenlere verilmesi yoluyla silah altına alınırlar (Romadaki lejyonerlere emekliliklerinde araziler verilmesi gibi). Bizans İmparatorluğunun savaşlarında sadakatten çok "kâr" için savaşırlar. Bu askerler kılıç ve geniş kalkanlar kullanırlar, ayrıca Mail (tam türkçesini bilmiyorum bir tür zincir zırh) zırhlar kuşanırlar.

Varangian Guard:
Bizans birimlerinin en meşhurlarıdırlar. İskandinavya´dan gelen bu askerler genellikle elit muhafızlar olarak kullanılırlar. Ancak iki elle kullanılabilecek büyüklükteki baltalarıyla imparatorun düşmanlarını parça parça ederler.

Dismounted Byzantine Lancers:
İyi eğitimli ve iyi disiplinlidirler. Lance ve kılıç taşırlar, ayrıca iyi zırhlanmış birimlerdir. Bizans İmparatorluğunda pek çok farklı yerde eğitilirler, oldukça yaygın bir birimdir. Eğitimleri ve disiplinleri onları savaş alanında çok kullanışlı birimler haline getirir. Yaya ya da atlı olarak savaşabilirler.

Dismounted Latinkon:
Latikon Latince de "Batı Avrupalı Askerler" için kullanılan bir terimdir. Çoğunluğu Bizans Ordusundaki paralı askerlerdir. Sayıları az gibi görünse de yeterli sayıda asker mevcuttur. Ağır zırhlar kuşanan deneyimli ve iyi eğitimli olan bu savaşçılar, Lance ve kılıçlar kullanırlar. At üstünde ya da yaya olarak savaşabilirler.

MENZİL BİRİMLERİ

Peasant Archers:
Avrupa´da köylülerin çoğu ordulara silah zoruyla alınırsa da bazıları da bunu para kazanma ve yolculuk fırsatı olarak görenler de mevcuttu. Peasant Archerlar günlük hayatlarında avlanırken ok kullanmaya alışmış, yayı nasıl kullanacağını bilen köylülerdir.Bu askerler kısa yaylar ve bıçaklarla donatılmıştır. Şanslı olanları az da olsa zırh kuşanabilir.

Archer Millitia:
Bu tür milisler resmi asker olarak kariyer yapmasalar da köyleri, yolları, kaleleri savunan sivil muhafızlardır. Bunlara "Tzakones" denir. Kısa yaylar ve kılıçlarla donatılan bu askerler Padded (bir tür deri zırh) zırhlarla kendilerini korumaya çalışırlar.

Trebizond Archers:
Karadeniz sahilinden Bizans Ordusuna katılan köylülerdir. Ama hem iyi eğitimlidirler hem de Composite (birleşik) yay kullanma konusunda hünerlidirler. Bizans´ın tüm düşmanlarına menzilli savaşta meydan okurlar. Çoğunlukla hafif piyadelere karşı etkilidirler fakat kalabalık gruplar halinde her türlü düşman için tehlike arz edebilirler.

Byzantine Guard Archers:
Bu birimler doğrudan doğruya İmparator tarafından finanse edilirler ve ordudaki pek çok birimin aksine tamamı rumlardan oluşur. Menzilli savaşlarda Bizans´ın tüm düşmanlarına meydan okuyabilirler. Composite (birleşik) yay kullanmakta maharetlidirler. Ayrıca Mail (bir tür zincir zırh) zırhlar kuşanırlar. Aynı zamanda kılıç kullanmakta da kabiliyetlidirler, pek çok okçuya kıyasla çok daha uzun ve çok daha çetin dövüşlere dahil olabilirler.

SÜVARİLER

Kataphractoi:
Bu birimin kökleri Roma İmparatorluğu zamanına uzanır. Çoğunlukla orta sınıftan erkeklerin katılımıyla birlikler kurulur. Bizans ordusuna iyi eğitilmiş ve disiplinli ağır süvariler olarak katılırlar. İleri tarihlerde modern süvariye göre biraz demode kalsalar da her koşulda savaş alanında çok önemli roller oynarlar. Çok iyi zırhlanmışlardır, ayrıca Lance ve gürz kullanırlar.
İyi eğitimli ve iyi disiplinlidirler.Lance ve kılıç taşırlar ayrıca iyi zırhlanmış birimlerdir.Bizans İmparatorluğunda pek çok farklı yerde eğitilirler, oldukça yaygın bir birimdir.Eğitimleri ve disiplinleri onları savaş alanında çok kullanışlı birimler haline getirir.Yaya yada atlı olarak savaşabilirler.

Latinkon:
Latikon Latince de "Batı Avrupalı Askerler" için kullanılan bir terimdir. Çoğunluğu Bizans Ordusundaki paralı askerlerdir. Sayıları az gibi görünse de yeterli sayıda asker mevcuttur. Ağır zırhlar kuşanan deneyimli ve iyi eğitimli olan bu savaşçılar, Lance ve kılıçlar kullanırlar. At üstünde ya da yaya da olarak savaşabilirler.

Millitia Cavalry:
Tüm Bizans´ta yolları ve tüccarları korumak için çalışırlar. Az eğitim almış, mızrak kullanan ve hafif mail (bir tür zincir zırh) zırhlar kuşanan bir birimdir. Okçulara, hafif piyade ve hafif süvariye saldırmak için birebirdir.

General's Bodyguards:
Generaller savaş alanında eşlik eden korkusuz ve yetenekli elit savaşçılardır. Sadakatleri ve askerí yetenekleri diğer askerlerden yüksek olduğu için bu görevi yapmaktadırlar. Ağır Mail (bir tür zincir zırh) zırh ya da döküm zırlar giyerler. Lance kullanan bu birimler hücum ettiğinde pek çok birim için yıkıcı bir etki yaratırlar.

Skythikon:
Skythikon Bizanslıların Asyalı göçerler için kullandıkları bir terimdir. Bu atlı okçular Karadeniz bölgesinde ve Doğu Avrupa´nın düzlüklerinde yaşayan göçer gruplardan kurulur. Ya hiç zırh giymezler ya da çok hafif zırhlar kuşanırlar. Composite (birleşik) yaylar ve kısa kılıçlar kullanırlar.

Vardariotai:
Bu Macar kökenli birimdeki askerler çoğunlukla Vardar Vadisinden orduya katılırlar. İyi eğitimli ve disiplinlidirler. Elit atlı okçulardır. Hafif mail (bir tür zincir zırh) zırhlar ve brigandine (türkçesini bilmiyorum) zırhlar kuşanırlar. Composite (birleşik) yaylar kullanarak düşmanı uzak mesafeden haklarlar. Atları sayesinde yakın dövüşe girmekten kaçmada bir sorun yaşamazlar.
"Pronoiai" denilen küçük miktarda toprak haklarının hizmet edenlere verilmesi yoluyla silah altına alınırlar (Romadaki lejyonerlera emekliliklerinde araziler verilmesi gibi). Bu orta sınıf süvariler Türk taktiklerinin etkisinde kalmışlardır. At sırtında ok kullanma konusunda beceriklidirler. Ayrıca pek çok atlı okçuya oranla yakın dövüşte çok daha iyidirler. Composite (birleşik) yaylar kullanırlar. Yakın dövüş için kılıçları vardır. Padded (bir tür deri zırh) zırhlardan Ağır Mail (bir tür zincir zırh) zırhlara kadar farklı zırhlar kuşanmaktadırlar.

SAVAŞ ALETLERİ

Catapult:
Tahtadan yapılan ve duvarları yıkabilecek kadar büyük taşlar atan roma döneminden gelen bir kuşatma aletidir. Orta çağda yerine çok daha yeni ve güçlü araçlar geçmiştir.

Trebuchet:
11. yüzyıldan önce catapult ve mangonelin geliştirilmesiyle ortaya çıkan ve hızlıca yayılan bir araçtır.Büyük kayalar atabilmesinin yanı sıra yanan kayalar ya da çürümüş hayvan leşleri atarak ta düşmanı yıpratabilir.

Ballista:
Aslında dev ebatlardaki Tatar yayından başka bir şey değildir. Yunanistan´da icat edilmiştir. 100 metrenin üzerindeki mesafelere bile atış yapabilir. Birkaç kişiyi aynı okla öldürebilir.

Bombard:
İlk ve en ilkel barut kullanan kuşatma silahları Çin ve batı Avrupa´da 14. yüzyıl başlarında yapıldı. 14. yüzyıl sonralarında dünyaya yayıldı. Bronz ya da demirden yapılan düşman savunamsını yıkmak için ateş topları atması için geliştirilen bir silahtı. Özellikle düşman askerlerine karşı oldukça isabetsizdir.Üye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
'Göz' göre göre düştü! Kheron Spor Dünyası 0 24 Temmuz 2013 07:31
Ülkelere fatura çıkmaz W.Sneijder Fenerbahçe 0 12 Temmuz 2013 09:34
IDC’ye göre IBM, İş Danışmanlığı alanında dünya lideri! Teknolojioku: IDC’ye göre IB sefasaiddeniz Yazılım Haberleri 1 15 Haziran 2013 11:41
Surface RT ve Pro, yeni ülkelere merhaba diyor MPower PC Donanım & Haber ve İncelemeleri 0 18 Nisan 2013 17:27
Asker kasttas Komik Yazılar & Fıkralar 0 20 Aralık 2012 19:19

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:10.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750