Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Torrent Oyunlar

Torrent Oyunlar Torrent oyun paylaşım bölümü


SAS Secure Tomorrow Full Torrent

Torrent Oyunlar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12 Temmuz 2013   #1
Kheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 29 Nisan 2013
Bulunduğu yer: Samsun
Mesajlar: 1.706
Konular: 1920
Rep Puanı: 11750
Rep Gücü: 1712
Rep Derecesi : Kheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond reputeKheron has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 44
Ettiği Teşekkürler: 31
Standart SAS Secure Tomorrow Full Torrent

Oyunun Kapak ResmiOyun İçi Görüntüler


Oyunun Açıklaması

Heyecanla açtığım kargo paketinden arkadaşımın bana hangi oyunları gönderdiğine bakarken SAS oyunlarının başarısız geçmişini bildiğim için SAS: Secure Tomorrow ismini görünce burun kıvırmadım değil. Zira serinin önceki oyunları başarısızlıktan kıvranıyorken, yeni oyuna umutla bakma hayli zor oluyor. Ama her şeye rağmen bir oyun inceleme editörünün hiçbir şeyden etkilenmeden objektif olması gerektiğini bildiğim için hızlı bir şekilde incelemenin yoluna koyuldum. Ama ne var ki, ben ne kadar objektif olursam olayım bazı gerçekler asla değişmiyor…

Oyunu açtığımızda oldukça sade hazırlanmış bir menü karşımıza çıkıyor. Menüde yer alan Single Player ve Multiplayer seçenekleri üzerinden oyunu oynamak mümkün. Single Player seçeneğine tıkladıktan sonra zorluk seviyesini seçmemiz isteniyor. Üç çeşit zorluk seviyesi var. Bunlar Low, Modern ve High. Her ne olursa olsun High zorluk seviyesini seçmenizi öneririm. Zira oyun fazlasıyla kolay bir halde. Bu türe yeni adım atanlar ya da kötü bir FPS oyuncusu olanlar içinse Modern zorluk seviyesini seçmelerini öneririm. Aksi halde oyun fazlasıyla monoton bir yapıya bürünebiliyor. Zorluk seviyesini seçtikten sonra bekleme ekranıyla karşılaşıyoruz. Bu ekranda oyunun senaryosu ve görevlerimiz bize bildirildikten sonra oyuna başlıyoruz.

Oyunun açar açmaz çok itici grafiklerle karşılaştığımı itiraf etmeliyim. Oyunda kullanılan motor beni Soldier of Fortune Double Helix oynadığım zamanlara götürdü. Yani baya bir yıl öncesine. Çevredeki birçok nesne özensiz bir şekilde hazırlanmış. Hatta çevredeki telefon, dolap, kitap vb. objelere yaklaştıkça tasarımlarda büyük bir çizgisellik göze çarpıyor. Diğer yandan kaplamalar feci halde kötü. Oyunun bölümleri genellikle kapalı alanlarda geçtiği için dış mekanlardaki tasarımları pek göremiyoruz. Ancak birkaç bölümde gördüğümüz bu modellemelerde oldukça baştan sağma hazırlanmış. Hiçbir şekilde özen gösterilmemiş. Ayrıca gerçekçilikte çok çok gerilerde. Mesela kapı önündeki bir kutuya ateş ettiğinizde ne kadar çok mermi sıkarsanız sıkın kutu kırılmıyor ya da yerinden büyük bir oynama görülmüyor. Ayrıca yine yıllar önce karşılaştığımız bir sürü durumu SAS: Secure Tomorrow'da görüyoruz. Örnek vermek gerekirse, zarar verdiğimiz objelerde hasar modellemeleri ciddi anlamda kötü. Genelde çizgisel olarak gördüğümüz hasarlar aradan geçen birkaç saniyede eski haline dönüyor. Zarar verdiğimiz bir obje de yine eski şekline dönüyor. Gelgelelim karakter modellemelerine. Bu özellik de aynı şekilde çok gerilerde. Oyundaki düşmanlarımız birbirini çok tekrar ediyor. Zaten topu topu iki çeşit düşman var. Kar maskeli olanların suratını pek göremiyoruz. Ancak sivil düşmanların surat modellemeleri çok donuk ve çizgisel. Olaylara karşı şaşırma, kızma veya başka bir tepki vermedikleri gibi çok ruhsuz hareket ediyorlar. Birer robot gibi hareket ettiklerini söyleyebilirim. Grafikleri bu şekilde sonlandırırken fizik modellemesine de değinmeden geçemeyeceğim.

Oyunda bilhassa düşmanlar feci halde kötü hareket ediyorlar. Birbirlerine çarptıklarında ya da koşarken inanılmaz bir başarısızlık hakim. Öte yandan bir düşmanı vurduğunuzda fena halde komik ölüyor. Yere çuval gibi yıkılmaklarını geçtim, vurulduklarında yerde takla atmaları özellikle dikkatimi çekti. Sonuç olarak SAS: Secure Tomorrow grafik ve fizik anlamında fena halde çuvallıyor. Bu yüzden oyunu oynamayı düşünenler grafiksel anlamdaki beklentilerini oldukça düşük tutsunlar, aksi halde hayal kırıklıklarına uğrayacaklar.

Koruyun beni! Ya da dur, unut gitsin…

Oyunun isminden anlaşılacağı gibi Anti-Terörist timini yönetiyoruz. Bu yüzden SAS: Secure Tomorrow takım arkadaşlarınızla ilerlediğiniz bir oyun. Yalnız kaldığınız birkaç bölüm dışında oyunun neredeyse tamamını ekibinizle oynuyorsunuz. Oyundaki görevler tahmin edebileceğiniz cinsten oldukça basit. Terörist gurupları ele geçirme, önemli kişileri korumak ve birkaç saldırı olayını durdurma şeklinde oldukça monoton ve yaratıcılıktan uzak görevler oyuna hakim. Daha önce de dediğim gibi oyunun neredeyse tamamı dört duvar arasında geçiyor. Bu yüzden mantık önüne geleni indir - bir sonraki bölüme geç şeklinde. Önümüze sürekli nerden geldiklerini anlamadığımız düşmanlar çıkıyor ve onları vurarak ilerliyoruz. Zaten dört duvar arasında geçtiği için yol bulma konusunda sıkıntı çekmiyoruz.

Oyundaki bulmacalarında kapı şifrelerini çözme, bilgisayar sistemine girme gibi basit oluşundan oyunun havası oldukça monotonlaşıyor. Aslında oyunun ilerlemeli senaryosu fena halde sıkıcı. Bu sebeple oyunu çoklu olarak denemenizi öneririm. Oyunda kullanabileceğimiz silah yelpazesi yeterli düzeyde ama daha fazla da olabilirmiş. Makineli tüfekler, pompalı tüfekler, sniper’lar ve el bombaları silah cephemizi büyük ölçüde oluşturuyor. Bu noktada silah kullanımından biraz bahsetmek istiyorum. Oyunda silah kullanımı hiçbir şekilde sorun çıkarmıyor. Ancak biraz fazlaca kolaylaştırılmış diyebilirim. Zaten düşmanlarla yakın planda savaştığımız için nişan almak ve düşman vurmak çok kolay. Silah kullanımı da basit olduğundan oyun fazlaca kolaylaşabiliyor. Bilhassa sniper kullanımı çok kolay vaziyette. Bunun dışında anda üç ya da dört silah üzerimizde taşıyabiliyoruz.

Oyun boyunca mermi sıkıntısı çekeceğinizi düşünmüyorum. Zira oyun bölümleri fazla kısa ve genelde seyrek düşmanla karşılaştığımız için mermi sıkıntısı çekmiyoruz. Zaten yeni bölüme geçtiğinizde mermi miktarınız yenileniyor. Silahlar dışında karakterimiz yumruk atabiliyor. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Oyunda karakter seçme ya da karakter yaratma ekranı bulunmuyor. Oysa değişik ekip elemanlarından istediğimizi seçebilsek hoş olabilirdi. Ancak maalesef bu özelliği oyuna dahil etmemişler. Oyunun atmosferi genel anlamda çatışma sahnelerinden oluşuyor. Maalesef herhangi bir taktik yapmanız gerekmiyor. Ayrıca ekibin diğer elemanlarını yönetme ya da onlarla iletişime geçmek gibi bir lüksümüzde yok. Gerçi bu durum son zamanlarda lüks olmaktan çıkıp, bu tür oyunlara kural haline geldi. Ama maalesef birçok konuda yoksun olan SAS: Secure Tomorrow bu konuda da gerilerde kalmış. Çatışmalara tekrar dönecek olursak genel anlamda bir sıkıcılık mevcut. Bu durum silah kullanımındaki basitlikten ve az sayıda düşmanla karşılaşmaktan kaynaklansa da yapay zekanın da etkisi büyük. Zira oyunda genellikle dengeli işleyen yapay zeka bazı durumlarda ciddi anlamda saçmalayabiliyor. Düşmanlar çoğu zaman açık hedef oluyor ya da birbirlerinin görüş ve vuruş alanlarını kapatıyorlar. Ya da en önemlisi birbirlerini ele verebiliyorlar. Bu noktada oyunun tüm heyecanı tadı tuzu ve büyüsü bozulabiliyor. Ama dediğim gibi genel anlamda yapay zeka dengeli.

Övülecek bir durumu yok ama düşmanlar sürekli hareketli oluşları ve açıkları iyi değerlendirdiklerini düşünürsek SAS: Secure Tomorrow!u mazur görebiliriz. Düşmanların yapay zekaları bu şekildeyken ekip arkadaşlarımızın yapay zekaları feci halde kötü. Operasyonlarda bize katkılarının bulunmamasını bir kenara bırakın, işimizi bile zorlaştırabiliyorlar. Bazı durumlarda düşmanlar önümüze geçip düşmanları vurmamızı engelledikleri gibi yaralanmamızı hatta ölmemize bile sebep oluyorlar. Bazı durumlarda ise birbirlerine takılı ve oldukça komik bir hale gelebiliyorlar ki, bazen yüzünüzde hafif bir gülümseme yaratıyorlar. Sonuç olarak düşman yapay zekası dengeliyken, ekip arkadaşlarımızın yapay zekasının feci halde kötü olması ve operasyonlardaki başarısızlıkları yapay zekanın olumsuz yönde etkilese de, oyunun genel anlamda kolay olması ve ekip arkadaşlarımıza pek ihtiyaç duymamamız gibi sebeplerden bu durumu sanırım mazur görebiliriz. Ama oyunun monoton yapısı, sürekli kendini tekrar etmesi ve bölümlerin sürekli aynı olması ve dört duvar arasında geçmesi gibi daha sayamadığım bir sürü sebepten dolayı SAS: Secure Tomorrow ilerlemeli senaryo bakımından sınıfta kalıyor. Daha çok çalışılsaymış olabilirmiş gibi bir şeylerde maalesef söyleyemeyeceğim. Çünkü SAS: Secure Tomorrow genel bir ihmal ve özensizliğe maruz kalmış.

Multiplayer

Öncelikle şunu kabul etmek gerek, SAS: Secure Tomorrow yeni nesil oyunların arasında bu geride kalmışlığı ve tekrarlayan yapısı ile oynanacak gibi değil. En azından Single olarak oynamak işkence gibi. Ancak Multiplayer olarak biraz daha eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar Multi senaryonun çok basit olması ve bu moda heyecan getirecek alt modların bulunmaması Multi olarak da oyunu itici kılsa da, SAS: Secure Tomorrow’u bu şekilde oynamaktan başka şansımız yok gibi. Oyunu Multi olarak ofisteki arkadaşlarla 45-50 dakika kadar deneme fırsatı bulduk ve bu süreçte az da olsa eğlendiğimizi söyleyebilirim. Ama şunu da belirtmeliyim ki, oyunumuz Single olduğu gibi Multi olarak da, kısa ömürlü. Yani uzunca bir süre oynayacağınızı sanmıyorum. Çünkü oyunun bu modu sürekli aynı senaryolarda geçiyor ve “Counter tarzı” bir mantıktan öteye gitmiyor. E haliyle sürekli aynı bölümlerde, aynı şeyleri yapmak da bir süre sonra sıkıcı bir hale geliyor. Bun yüzden bu tür oyunlara meraklı olmadığınız sürece bu oyuna yaklaşmanızı tavsiye etmem. Zira paranıza yazık olur. Ama illaki oynayacağım derseniz, Counter Strike’ı tekrar yükleyin derim.

Ses ve Müzikler

Bir oyunda sesler her zaman oynanabilirlik ve grafiğin gerisindedir. Her zaman seslere bu iki ayrıntıdan daha az önem verilir. Hatta bir forumda oyunla ilgili beklentiler yazılırken “sesler acaba nasıl olacak” diye bir merak mesajı gördüğümü hiç hatırlamıyorum. Tabi oyun müzik konulu olmadığı sürece. İşte müzikler bu şekilde hep geri plandadır. Oysa müziklerin bir oyunun atmosferine katkısı çok büyük boyutlardadır. Hele ki, bu oyun grafiksel ve oynanabilirlik anlamında yerlerde sürünüyorsa işte o zaman seslerin kıymeti daha iyi anlaşılır. İşte SAS: Secure Tomorrow tam da tarif ettiğim türde bir oyun. Oynanabilirlik ve grafikler çok alt seviyelerde. Bu durumda en azından seslerin iyi olmasını beklerken maalesef seslerde hiç de iç açıcı değil. Çatışma anlarında ya da bazı özel durumlarda etkileyici bir müziğin oyuna girmesini bekledim durdum ama nafile! Oyunda bırakın fon müziğini sesler bile yarım yamalak hazırlanmış. O kadar operasyon yapılıyor ve telsizden gelen sesler dışında grup üyeleri arasında ne bir taktik alış verişi ne de bir diyalog geçiyor. Hadi bunu da geçtik oyundaki silah ve patlama sesleri de mi bu kadar kötü yapılır be arkadaş? Aslında boşuna konuşuyorum. Oynanabilirliğe ve grafiklere önem vermeyen firmadan sesler konusunda iyi bir şey beklemek çok saçma. Zaten sesler hep geri planda ya… Anlayacağınız üzere seslerde aynı şekilde bir ihmale maruz kalmış. Bu kadar sıkıcı eksikliğin yanında sessiz sedasız oyunu oynamak, monotonlaşan yapıyı iyice itici kılıyor.

Final Bölümü
Evet sayın okuyucular bir oyun incelemesini daha sinirlerim hat safhada, sitemkar duygular içerisinde sonlandırıyorum. Sizlere oyun hakkında son olarak söyleyebileceklerim, monoton yapı, tekdüze işleyiş, basit senaryo ve görevler, geride kalmış grafik ve fizik motoru ve yokluğunu büyük ölçüde hissettiğimiz başarısız ses özellikleriyle SAS: Secure Tomorrow bu yıl içerisinde oynadığım “en kalitesiz ve kötü oyunlar” arasında göze çarpan bir listede yer alıyor. Dediğim gibi sadece bu tür (Anti-Terörist) severlerin ilgisini çekecek bir oyun. Onun dışında asla ve asla oynamanızı tavsiye etmem. Hepinize iyi eğlenceler, bol oyunlu günler dilerim...


Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP / Vista
İşlemci: CPU 2.0 GHz
RAM: 512 MB (1 GB Windows Vista)
Ekran Kartı: GeForce FX5700 , Radeon 9700 with 128 MB ramli
HDD: 3 GB (4,5) (4 GB Windows Vista)


Oyunun Linki

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Not : Soru Ve Görüşlerinizi Belirtiniz ...Üye Profil Bilgileri
Kheron isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Mart 2014   #2
Braynds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Mart 2014
Bulunduğu yer: Bursa
Alter: 20
Mesajlar: 521
Konular: 70
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 526
Rep Derecesi : Braynds is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: SAS Secure Tomorrow Full Torrent

Teşekkürler..Braynds isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Ağustos 2015   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2015
Alter: 28
Mesajlar: 999
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 1002
Rep Derecesi : drogonesa is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 5
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: SAS Secure Tomorrow Full Torrent

Süpersin diyorumdrogonesa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25 Ağustos 2015   #4
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 25 Ağustos 2015
Alter: 24
Mesajlar: 20
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : leverage01 is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: SAS Secure Tomorrow Full Torrent

Teşekkürler.leverage01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Oddworld Strangers Wrath HD [P2P] FULL Torrent indir Hızlı PC Torrent Download SansarSalvo Torrent Oyunlar 1 28 Mart 2014 22:15
Assassin's Creed III [RELOADED]- FULL - Torrent indir - Hızlı Torrent -indir -PC kasttas Torrent Oyunlar 3 28 Mart 2014 22:13
Crysis 3 [BlackBox] - FULL - Torrent indir - Torrent Download - Hızlı indir - PC SeanPauL Torrent Oyunlar 2 28 Mart 2014 21:44
GTA IV - 4 - FULL - Zamunda Torrent - indir - Torrent Download - Hızlı indir Team SoloMid Torrent Oyunlar 2 24 Haziran 2013 20:20
The Day After Tomorrow İzle berkant Film Paylaşımları 0 20 Aralık 2012 03:13

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:20.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750