Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası

Spor Dünyası Spor haberlerini bu bölümde bulabilirsiniz.


Aziz Yıldırım'dan zehir gibi açıklamalar

Spor Dünyası


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 27 Haziran 2013   #1
LiveYourLifes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 22 Nisan 2013
Bulunduğu yer: Sandalye
Mesajlar: 533
Konular: 134
Rep Puanı: 4749
Rep Gücü: 539
Rep Derecesi : LiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond reputeLiveYourLifes has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 5
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Aziz Yıldırım'dan zehir gibi açıklamalar

Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası ile ilgili olarak Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 Tribünü'nde bir basın toplantısı düzenledi..

Toplantıya, basın mensupları yoğun ilgi gösterirken Yıldırım gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

* Talat Yılmaz: Aziz Türk Millileti, rastlantı denilmesi zor olaylar peşpeşe geliyor. Asliye 5. Hukuk Mahkemesi'nin kararıyla karşı karşıya kaldık. Bu karar kasıt peşinde olanlar tarafındna yanlış yorumlanıyor ve Fenerbahçe markası ile yöneticilerine düşmanca tavıra dönüşmüştür. Mahkeme kararı Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler hakkında sadece durdurma kararıdır. Malesefki sanki kulüp bugün saat 12'de polisler tarafından baskıya uğramış gibi gösterilmiştir. Dava kararını tebliğde bulunmak için icra müdürü ve 4 tane sivil polis arkadaşımız kulübü gelmiştir. Başkanın yapacağı basın toplantısıyla ilgili bir müdahele değildir.

FENERBAHÇE'Yİ TESLİM ETMEYECEĞİZ


*Aziz Yıldırım: Ben Fenerbahçe için çok şey yaptım. Çok hata da yapmışımdır. Fenerbahçe'yi hiç bir zaman siyasete buluaştırmadım. Hiç bir zaman parti mitinglerimde şov yapmadım. Şahsi menfaat sağlamadım. Kendi taraftarımı hiç dolandırmadım. Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti ve Kuvay-i Milliye'dir. Hapis yattım, yine yatabilirim ancak teslim olmayacağım. Fenerbahçe'yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz. Büyük Türkiye'nin gerçeği Fenerbahçe'dir. Benim göreceğim zarar belli, yargıtay bir karar verecek. Fenerbahçe'ye vurulacak olan karalamalar bizi üzer. Şahıslarla ilgili hiçbir sonumuz yok. 2011'deki dava ve dava sürecinde yaşadıklarımıza dikkatle bakarsak dinleme kararlarının ardından bir kanun taslağı hazırlandı. Biz bu şekilde yargılandık. Diğer kişiler 'kaos olacak' sözleriyle sürece dahil edilmediler.

HAKİME VE SAVCIYA RÜŞVET VERMEYE ALIŞTIĞI İÇİN...

Dün 5. Asliye'de alınan karar ve kulübe yapılmak istenenler, 11 tane daha dava açmışlar. Hırsızlık yapılıyor tüm kamuoyu seyrediyor. Recep Özcan kimdir? Bunu anlatalım... Kendisini kulüpten ihraç ettik. Kendisi Ali Şen dönemünde görev almış, müsteşarlık yapmış bir zat. Haluk Ulusoy döneminde Disiplin Kurulu'nda görev almış. Kendisi ile ilgili bir hakime rüşvet suçlaması var. 2006-2007-2008 yıllarında suç işlemek sebebiyle örgüt kurmak, görevi kötüye kullanmak suçlamasıyla gözaltına alınmış. 20/03/2008 tarihinde tutuklanmış. Sonra da 5 ay sonra tahliye edilmiş. Davaları şu an devam ediyor. Bu suç örgütünde oğlu da var o da ceza almış. Bizi suçlayan insanın biraz temiz olması lazım. Biz Fenerbahçe için yargılanıyoruz. Bir kişi daha var. Sakaryaspor'da da gitmiş çalışmış, orada da uygunsuz işler yapıyor. Şahin Uluğ diye bir isim var. Fenerbahçe Kongre Üyesi de değil. Petrol ofisinde bazı şeyler yaplmış. Hakime ve savcıya rüşvet vermeye alıştığı için bu tip bir karar aldırdılar bizim için demek ki.

BİR HAKİM AYARLARSANIZ HER ŞEYİ YAPABİLİRSİNİZ

Lube Ayar ile Adnan Sezgin arasında yaplan bir görüşmede Adnan Sezgin az ceza alınması için 2007'de girişimlerde bulunmuş. Bu arkadaşlar bizim hakkımızda şikayet ediyorlar. Bugün iki tane polis geliyor. Zaten mahkeme tebligat yapmış. Türkiye'deki yargı sisteminin ne kadar ekseninin kaydığını görüyoruz. Aziz Yıldırım ancak Genel Kurul kararı ile gider. Fenerbahçeliyiz diyorlar hakaret ediyorlar. Kongre üyelerine güvenmeyip mahkeme kararı ile yapıyorlar. Biz hakim bulup ayarlarsanız herşeyi yapabilirsiniz. Yazık günah, Fenerbahçe'de bir kabus yok ki. Genel Kurulları kaldıralım herkes mahkemeye gitsin. Bunlarda bilsinlerki ölene kadar mücadele edeceğim. Bunlara para verenler ortaya çıksın. Fenerbahçe ile oynuyorlar. Buna izin vermeyeceğiz.

BU İNSANLARDA VİCDAN YOK MU?

Bu 3 Temmuz olayı Etik Kurulu'nda hem dökümanları alıp suçladılar. Hepimiz suçlandık. Bütün konuları hapishanede anlattık. Emenike olayı hani nerede bu çanta? Trabzon'un teşvik gönderdiğine dair iddia var. Mahkeme bunu sormuyor. Etik ve Disiplin Kurulu ile konuştuğumuzda savunma yaptık. Disiplin Kurulu sportif ceza vermesi gerekirken başka ceza verdi. Oylama yapıyorlar. 6-1 Şekip bey lehine çıkıyor. Sonra konuşuyorlar, Şekip bey aleyhine çıkıyor. Bu insanlarda vicdan yok mu?

TFF bu kararı alırken 'seviyorum, sevmiyorum' diye mi alıyor? Fenerbahçe suç işlemişse Fenerbahçe'yi küme düşürürsünüz. Bu şike davası değil, bu bir operasyondur. Bu bir Türkiye gerçeğidir. Bu maçı ne oldu? 5-3 skoru biliyordunuz. Neden yazmıyorsunuz. Türk sporu yargılanıyor. Bütün baskıları Türk sporu içinde olan insanlar yapıyor. Ama Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu'nde çok iyi bir savunma yapıldı. Biz orada suçsuz olduğumuzu ifade ettik. Bizi yalan söylediğimizi iddis ederek cezalandırıyorlar. Tahkim'de de çok iyi savunma yapacağız. Bir uçak gideceğiz, elimizden geleni yapacağız. Beş maç ile suçlanıyoruz. Gençlerbirliği, Karabük, Sivasspor, İBB ve Ankaragücü maçından suçluyorlar. Hepsi de çok basit savunulacak maçlardır. Ben Yargıtay'ın kararını bekliyorum. Ne konuştuysam onların kaydını istedim.

ERZİK, DEMİRÖREN KONUŞMUYOR! KİM KONUŞACAK?

UEFA'da dava var Şenes Erzik konuşmuyor. Yıldırım Demirören konuşmuyor. Kim konuşacak? 'Ben bu kararları aldım arkasındayım' diyecek kimse yok mu? İnfantino'nun 'Fenerbahçe 1 sene gitmezse başka bir uygulama yapmayacağız' yazısı var. TFF ile kendi aralarında nasıl bir anlaşma yaptılar? TFF'nin çıkıp 'söz verdin' demesi gerekmez mi? Vatan Gazetesi'ndeki yazı tam bir sabote. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı öyle bir şey söyler mi? TFF, Başbakanın gazetesinde yayınlanıyor. Çıkıp konuşsunlar. Bu dava Beşiktaş ve Fenerbahçe davası değil. Türk futbolunun davası. Steau Bükreş parayı veriyor. Alan 'aldım' veren 'verdim' diyor ceza verilmiyor. Egemen Bağış'ın söylediği sözler çok düşündürüdür. Bizi üzmüştür. Bu operasyon kelimesinin ne kadar doğru olduğunu gördük.

ETİK KURULU'NU OTELDE TEHDİT ETTİLER

Etik Kurulu toplantı yapıyor. 'Aziz Yıldırım'a ceza veremezsiniz' diye Etik Kurulu'nu biri otelde tehdit ediyor. Kim bu araştırılsın. Yargılama yapılmadan olaylar bu hale geldi. Zaman içerisinde çözülecektir. Bir başkanı UEFA kararlarını başlamadan bilmesi gibi yeni bir olay daha duymuş olduk. Herkes bilgi sahibi olabiliyor demekki orada ancak biz bilgi sahibi olamıyoruz. Demek onların bilgi alabilecek bir teşkilatları var. Ben rüşvet aldığına dair hakimin bir ifade kullanmadım. Daha önce rüşvet vermeye çalışmışlar. Bunu anlatmaya çalıştım.

Fenerbahçe'nin haklı olduğu bu davadan haklı bir şekilde çıkmasıdır. Fikret bey ile siyasi boyutunu konuşmadık. Gerekirse yine de alırız burada medyanın rolü çok büyük. Bütün gazete küpürleri herşey var. Devamlı size siyah enfermasyon yaptılar. Siz de bunları yaptınız. Biz direkt olarak suçlu olduk, bunu siz yaptınız. Benim resmimi bastınız! Benim gibi resmi olanlar hiç yok mu? Lokantada yemek yerken. Siz patronlarınızın resmini bastınız mı, bir biz mi kamuoyuna mal olduk.

DEMİRÖREN'E TEŞEKKÜR ETMEM GEREKİYOR MU?

Demirören'e teşekkür etmem gerekiyor mu? Sen olsan eder misin? UEFA, şikede diğer muhattapların savunmasını almadı. Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısında vatandaş bu liberoyu alacak diyor. Onu konuşturup tapede, madam şike ve teşviği araştırması lazım. 'Fenerbahçe bu adamı alacak' sözünü nasıl söylüyorsun. Sorusunu sorması lazım ama çağırmıyor. Eskişehir'e prim verdi deniliyor. Bu oyuncular çağırılmıyor. Ankaragücü'nde de aynı. UEFA'nın çağırması da biraz abes olur. İleriye dönük plan olarak devam ediyoruz. Türkiye'de bir yargı var ve yargıtayda dava devam ediyor.

6222'NİN ÇIKMASI TESADÜF DEĞİLDİR

Yargıtay kararı bittiğinde olumlu-olumsuz olsa dahi konuşacağız. Bu davanın içinde 63 kişi var. Her söylediğim 63 kişiyi de bağlıyor, arkanda insanlar var. Hayatta başka şey bekleyen insanlar var. Karar belli olsun konuşuruz. Ben hapisteyim, bana gelipte davayı çekin dendi. Şundan dolayı çekilmesi isteniyor demedi. 'Ben imzalamıyorum siz yönetim olarak toplanın gerektiğini göeüyorsanız yapın' dedim. 3 Temmuz tesadüfü değildir. Dinleme Mahmut Özgener ile konuşurken başlıyor, ben maddi yardımda bulunmak için bir başkana onu anlatıyorum. Tarih 17 Şubat, gayri resmi bizi dinliyorlar. Bu dinlemelere göre 6222 çıkmış gibi gözüküyor.

Bir milletvekili, Yasmin Merçil ile Ankara'da yaptığı bir görüşmede 'Ani bir yasa geldi gece geçirdiler' diyor. Geriye dönük bir uygulama yok bu raporda, tek uyguladığı 'Siz yalan beyan verdiniz' diyor. Gençlerbirliği 'oyunculara para verdiniz' diyorlar. Kime verilmiş ispat etsinler. Ankarafücü oyuncularıyla görüşmüşüz. İstanbul BŞB, oyuncularına özel ödeme yapılması. Karabükspor maçında bir oyuncunun kötü oynaması için veya oynamaması için para teklifi edilmesi gibi konular var. Kendi içerisinde tutarsız. Siyasete girersek içinden çıkamayız.

PES ETMEK DİYE BİRŞEY YOK

Bir gazetecinin 'Sürekli aktif olarak çalışıyorsunuz, bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?' sorusu üzerine 'Pes etmek diye birşey yok, mücadeleyi severim ve kaçmam. Burada bizim tek düşüncemiz bu süreçten Fenerbahçe'yi zarar görmeden çıkartmak. Bugün Türkiye'de Genel Kurmak Başkanı terörden hapistedir. Bu çok net durumun izahıdır.. Diğerlerini neden yargılamazlar? Herşeyin neden olduğunu neden yapıldığını ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu 5. Asliye'nin aldığı karar normalde olabilir mi? Burası bir spor kulübü.

3 TEMMUZ KUTLAMASI YAPACAĞIZ

Büyük Fenerbahçe taraftarına her zaman teşekkür ediyorum. 3 Temmuz kutlaması yapacağız bu hafta içinde. Hepsine teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe'nin üye sayısını milyonlara çıkarmayı hedefiyoruz. Bu soruşturmalar olmasaydı, sportif olarak soruşturması doğru dürüst yapsalardı bu dava olur muydu? Aldığı mahkeme kararıyla bizi yağgılıyor. İbrahim Akın'a 100 bin dolar, 100 bin tl verdiğimi söylüyorlar. Hangi hesaptan verdim. Kişisel hesabım incelendi. Kulüp hesabı incelendi. Nerede para?

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK BİLİYOR

Son sözü Talat Yılmaz aldı. Yılmaz konuşmasını; '40 bin kişinin katiline istenmeyen ceza 153 yıl, Aziz Yıldırım'a istendi. Bu davanın Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ı devirerek ele geçirme isteğinin olduğunu 5 yaşındaki çocuk biliyor. Fenerbahçe'nin 17 bin üyesi koyun sürüsü değil. Bizler kimlere oy vereceğimizi biliyoruz. Kimin eteğind etaş varsa, kimin fikri varsa Genel Kurul'a katılır, aday olur ve oylarla seçilir. Bel altından vurmaya çalışmak Fenerbahçe zarar verir. Fenerbahçeliler'e sesleniyorum, gün Fenerbahçelilik günü, zerre kadar yalanımız olmadan kendiizi savunduk. 'Biz haklıyız, böyle bir şey yapmadık' savunması ile başladık. Biz hiçbir maçı manipüle etmedik. Yaşananlardan Fenerbahçe değil Türk sporcu zarar görür.

Aziz Yıldırım: 'Arkadaşlar rica ediyorum. Haberleri doğru yapalım. Burayı takip ediyorlar. Fenerbahçeliler de merak etmesinler' diyerek sözlerini noktaladı.Üye Profil Bilgileri
Bize insanları değil fikirlerini
hatırlamamız söylendi.
Çünkü bir adam yenilebilir ,
yakalanabilir , öldürülerbilir , unutulabilir.
Fakat bir fikir 400 yıl sonra hala
dünyayı değiştirebilir.


V For Vendetta
LiveYourLifes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aziz Yıldırım'dan Açıklama Gökhan Spor Dünyası 0 21 Haziran 2013 00:09
Aziz Yıldırım'dan Alex'e Veto! KONYALI Güncel Haberler 0 15 Haziran 2013 17:33
Aziz Yıldırım'dan açıklama Castiel Fenerbahçe 0 14 Haziran 2013 17:56
Aziz Yıldırım, Obradovic'le görüştü Castiel Fenerbahçe 0 30 Nisan 2013 16:58
Aziz Yıldırım adliyede mehmedcan Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 17:21

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:15.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750