Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Spor > Spor Dünyası

Spor Dünyası Spor haberlerini bu bölümde bulabilirsiniz.


"Aykut Gelecek Sezon da Görevinin Başında Olacak"

Spor Dünyası


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 11 Mayıs 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Eylül 2012
Bulunduğu yer: MERSİN
Alter: 20
Mesajlar: 2.630
Konular: 1561
Rep Puanı: 3917
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Gökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 29
Ettiği Teşekkürler: 16
Gökhan isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart "Aykut Gelecek Sezon da Görevinin Başında Olacak"Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-lacivertli kulübün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen 2012 yılı olağan mali genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada; "2011'de burada bir konuşma yapmıştım. O gün Karabük'e gittim, sonra Sivas'a gittim ve şampiyon olduk. Ondan 1 yıl sonra; başıma gelenlerden sonra burada olamadım. Bu arada Kulübümüze yeni üye olan üyeler var. Onlardan biri de Celal Doğan. Fenerbahçe'nin geleceği ile ilgili düşüncelerimi buradan anlatmak istiyorum. Fenerbahçe büyüyor, büyüyecek de. Basında her gün 'Geliyorlar, gidiyorlar, genel kurula gidecekler' gibi söylentiler çıkarılıyor. Bunlar bilinçli ve yıpratma amaçlı. Ben verdiğim sözleri her zaman tutmuşumdur, devam edeceğim ve 2 yıl daha buradayım" dedi.

FENERBAHÇE PENDİK'E TAŞINACAK

Yönetim kurulundaki arkadaşları ile birlikte aldıkları kararları aktarmak istediğini söyleyen Başkan Yıldırım, ilk olarak Tesisleşme projelerini anlattı. Fenerbahçe'nin tüm tesislerinin Pendik'te kulübe tahsis edilecek 600 dönümlük araziye taşımayı planladıklarını söyleyen Başkan Yıldırırım, "Tüm tesislerimizi, Pendik'te 600 dönhümlükü bir arazi alarak oraya taşımak istilyoruz. 300 dönümüzü de yeşillik halinhde bırakacağız. Bunun için planlama yaphılıyor. Gerekle mercilerle görüşmeler yapıldı. Bu arazi kulüba tahsis ve satın alma yoluyla yapılacak. Uzun zaman içinde Samandıra ve Dereağzı'nı oraya taşıyacağz. Kapalı salon, açık solan tüm şeyler bu tesisin içinde olacak. Tüm sporcular ve kulüp binası da bu bunun içinde olacak. Arazinin son durumu bu yılın sonuna kadar elimize geçmiş olacak Atkaşehir'deki okulun arazisin de Milli Emlak'tan alacağız. Kayışdağı'ndaki 26 dönümlük arazi önümüzdeki aylarda kulübümüzün olacak.Topuk Yaylası'ndaki 70 küsur dönüm araziyi de alacağız. Gerekli kişilerle görüştük ve bu arazi de kulübümüze kazandırılacak. Bunu da bir kaç içinde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

"KEL ARAZİSİ İÇİN 30 TRİLYON LİRA HARCAMA YAPTIK"

Kenan Evren Lisesi'nin arazisi ile ilgili olarak kamuoyunda "Fenerbahçe'ye peşkeş çekiliyor" gibi yanlış bir algı yaratıldığını söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin bu okulun arazisi için bu okuldan daha büyük 3 okulu yaptığını, son olarak da bir spor salonu inşaatının devam ettiğini söyleyen Aziz Yıldırım, "Tüm taahütterimizi yerine getirdik. KEL arazisinin Fenerbahçe'ye maliyeti 30 trilyondur ve biz bunları ödedik. Burada yapılacak iş merkezi veya otelden dolayı da devlete pay vereceğiz. Yani bu arazi Fenerbahçe'ye peşkeş çekilmemiştir. Fenerbahçe, yapması gerekenden daha fazla şekiltde devlete destek olmuştur" dedi. Başkan Yıldırım, arsanın Fenerbahçe'ye geçmesiyle birlikte buraya bir AVM ve otel yapılması için projeler bulunduğunu, bunlar için ihaleye çıkılacağını, heyetlerin en iyi teklifi değerlendireceğini söyledi. Başkan Yıldırım, Florya'daki arazinin tahsisinin alındığını ve sırf üyelerin kullanabileceği bir tesis için çalışmaların sürdüğünü de belirtti.

BAŞKAN YILDIRIM: "50 YILIN FATURASI BİZE ÇIKARILAMAZ"

Yargıdaki davasının devam ettiğini belirten Başkan Aziz Yıldırım, "Davam devam ediyor. Konuşmamam, konusunda bana telkinler alıyorum. Ben de aynı fikirdeyim ama konuşmamız lazım ve ben de buradan bir şeyler söyleyeceğim. Biz hiçbir zaman diğer kulüplerin işleriyle ilgili konuşmadık. 2006'da Denizli'de şamphiyonluğu kaybettik, sonra öğrendik ki odrada bazı olaylar olmuş. Belgeler ortada ama olay yine kapandı. 209-2010 sezonunda aynı travmayı yaşadık ve çok kısa sürede atlattık. Başka kulüp bu trvamları atlatamazdı. Ama biz fenerbahçeliler her düştüğümüz noktada dimdik ayağa kalktık ve dimdik ayaktayız. Bundan sonraki yıllarda da bunu tüm Fenerbahçeliler olarak devam ettireceğiz. 2009-20120 son maçı Trabzon'la oynadık ve stadımızı kaybettik. Bakan bile çıktı şaibe var dedi. Sonra Bursa şampiyon oldu ve şaibee filan kalmadı. Fenerbahçe'nini her şampiyon olduğu yılda medyada- güya medya da Fenerbahçeli- şike ve teşvcik var dendi. şike ve teşvik olayları incelenecekse, bir temizlik olacaksa 30 yıldan bu yana temizliğe başlanması lazım. 30 yılda benim dönemimde Fenerbahçe'de her hangibir yanlışlık varsa ben çekmeye hazırım. Ama diğer kulüpleri de inceleyelim. 2 aylık düzenle 30 yılın, 50 yılın faturası bize çıkartılamaz. Böyle bir şey kabul edilemez" dedi.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'DAN GALATASARAY'A CEVAP

Başkan Aziz Yıldırım genel kuruldaki konuşmasında Galatasaray ile ilgili son günlerde yaşanan polemiklere de cevaplar verdi. Başkan Yıldırım, "Hep birlikte göreceğiz. Hapse girtdik yattık. Galatasaray Kulübü Başkanı 2-3 hafta önce çıktı 'Bizim önümüzü kaseiyorlar' dedi. Federasyon Başkanıyla konuşuyor. Bu devletin savcıları nerede? Nerede savcılar? Bir şey görüyor ki söylüyor. O zaman ben buradan savcıları göreve çağırıyorum. Göreviniz 6222'yi uygulamaksa buyurun yapın. Aykut Hocamız çıktı 'Biz alkışlamayacağız' dedi bir GS'lili yazar da çıktı 'Aykut Kocaman bu sözü için 6222'den yargılamak lazım' diyor. Tiyatro oynuyorlar. Biz gittik oraya yağmurlar yağdı onları hiç söylemediler. Bunları insanların vicdanlarına bırakmak lazım. Zorla insanları ne alkışlatabilirsiniz, ne de sevdirebilirsiniz. Sahada ne olacaksa olur. Galatasaray anenenesidir, kendileri her şeyi yaparlar sonra ellerini uzatma numarası yaparlar. Fenerliler de bildiklerini okurlar. 'Lizbon'a beni davet ederlerse gelirim' filan diyor. Bunlara gerek yok. Gelmek istiyorsaniz ararsınız, bana telefon açarsınız. Ben de 'Buyurun gelin' derim. Bu iş gazetelerden olmaz. Gazetede söylenenler kamuoyunda belli bir düşünce oluşturabilir. Ama bu bizde bir şey oluşturmaz. Çünkü ben ne olduklakrın iyi bilyorum. Sizin yaşadıklarınızdan öğrenmemiz gereken çok şey var diyenler, şimdi başka şeylere söylemeye devam ediyorlar" diye konuştu.

"TÜM KULÜPLER DENETLENSİN"

Sözlerini sürdüren Başkan Yıldırım, "Havuzdan size para kazandırıyoruz. Fenerbahçe havuzdan çıksın bakalım ne oluyor. Fenerbahçe Spor Kulülübü son 10 yılda 376 trilyon lira devlete tüm kurumları olarak vergi vermiştir. Bu sene de 87 milyon devlete vergi vermişiz. Herkesin durumunu açıkça kamuoyuna bildirmesi lazım. Kriterlere kimler uyuyor, kimler uymuyor ben bilmek istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak da tüm kulüplerin denetlenmesi gerektiğini buradan bir kez daha istiyorum. 2006'da ağlıyorlardı, paraları yok gibi biz de şımarık zengin aile çocuğu gibi gösterilmeye çalışıldık. Sanki bir tarafta fakir düşmüş bir kulüp imajları. Şimdi biz Fenerbahçe'yi geçeriz diylorlar. Fenerbahçe neler yapmış söylüyor. SPK var. O konulara girmeden söylemek sityorum. Bunların yaptığı işler doğruysa SPK bizlere de aynı yolu göstersin. Bizler de buna yapalım. 350-400 tirilyon oluyormuş. Biz de yapalım. Bedavadan stata sahip oldular ve devletle yaptıkları hiçbir protokole de uymuyorlar. Kiralarını ödemediler. Stata sizin değil, devletin stadı. Ondan sonra Fenerbahçe'yi geçiyoruz diyorlar. Geçersiniz tabii (Gülüşmeler) Onları kutluyorum! Siz Fenerbehçelilere, harcadıkları her şeyden emeklerden verdiklerin paralarından dan dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki ben Fenerbahçeliyim" dedi.

"1 MİLYON ÜYE PROJESİYLE BANKADA 2 MİLYAR LİRA PARAMIZ OLUR"

Fenerbahçe'nin bundan sonra daha da büyüyebilmesi için yeni projelere ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Yıldırım, "Büyümek için Fenerbahçe'nin yeni tüzük tadilatı ile üye sayısını artırması lazım. Yeni üye satatüsüyle 1 milyon üye, 5-10 senelik bir prajeyle olacak. Bundan 1.5 ile 2 milar arasında bir gelir elde edilecek. Tüm Anadolu'ya çıkıp ev ev gezeceğiz. Amaç 1 milyon kişiye buna çıkaramak. O zaman en az 1 milyar dolar bankada nakdi olan bir Fenerbahçe ortaya çıkar. 1 milyar dolar, 50-60 milyon faiz demektir. Bunun için bir seçim prosedürü uygulaması üzerinde çalışıyoru. Eski üyelerin de haklarını elinden almadoan degele sistemi gelecek. Sizden de isteğim desteklemeniz. Bu benimle bitecek bir proje değil.Sizin de desteklemeniz gerekli. Siz ne derseniz onu yapacağız" diye konuştu.

"BÖYLE DEVAM EDERSE KUPA MAÇLARINA A2 TAKIMIMIZLA ÇIKARIZ"

Mali Genel Kurulun neden Galatasaray maçı sonrası yapılmadığı yolundaki eleştirileri cevaplandırırken, "Bunu tüzük gereği bu tarihte yapıyoruz" diyen Başkan Aziz Yıldırım, en büyük sorunlardan birinin de amigolar sorunu olduğunu söyledi. Başkan Yıldırım örnekler verirken, "Öyle bir noktaya geldik ki kendisi reis oldu. Anadolu'da gittiğimiz yerlerde taraftarları bizim aleyhimize bağırttılar. Onlar da önemli değil, onları da affederim, Fenerbahçeli oldukları için problem değil. Aslında kendisi Fenerbahçeli değil, Beşiktaşlı" dedi. Hiçbir Fenerbahçeli taraftar grubunun Fenerbahçe için Fenerbahçe ve şike sözlerini bir arada kullanamayacağını söyleyen Aziz Yıldırım, bu taraftar grubunun, Kardemir Karabükspor ile Kadıköy'de yapılan lig mücadelesinde 'Şike' diye bağırdığını hatırlattı. Yıldırım, "Her şeyi unuturum, silerim, bunu silmem. Öleceğimi bilsem, silmem. Öyle bağıramaz Fenerbahçe için. Bağırdığı zaman o Fenerbahçeli değil. Yaptıkları hatayı öğrendiler. Ertesi gün başladılar, biz öyle söylemedik diye. Orada kayıtlar var. Stadın dışından içine birşeyler attılar, dediler ki ne güzel oldu. Bize cezayı çaktılar. Plzen'de kapıları kırmaya çalıştılar. 10 bin Euro, ondan dolayı ceza geldi. Portekiz'de geldiler bilet alamadılar, giremediler. Hepsini önledim. En kötü tarafı, 15 Mart'ta gitti savcılığa benim başıma bir şey gelirse Aziz Yıldırım'dır sebebi diye. Hem korkuyorsun hem de cesaretleniyorsun" dedi.

"EN KÖTÜSÜ BAZI TRİBÜNLERDE UYUŞTURUCU VAR"

Bu konunun incelenmesi gerektiğini kaydeden Yıldırım, "En Kötüsü bazı tribünlerde uyuşturucu var. Ailelere sesleniyorum. Tribünde 15-16 yaşlarında çocuklar var. Ailelere sesleniyorum, çocuklarınıza sahip çıkın" diye uyarıda bulundu. Türkiye Kupası'nda uygulanan prim sistemine eleştirilerde bulunan Aziz Yıldırım, Türkiye Kupası'nda maça çıkan oyunculara ödenen maç başı paralarının kazanılan maçlar nedeniyle federasyondan alınan primden daha fazla olduğuhu belirterek, "Aldığımız primlerle ödediğimiz maç paraları arasındaki fark, 2 milyon Euro. Bu prim sistemi böyle devam ederse, gelecek yıl Türkiye Kupası maçlarına A" Takımımızla çıkacağız" dedi.

"AYKUT KOCAMAN İLE DEVAM EDECEĞİZ"

Konuşmasının son bölümünü Profesyonel Futbol Takımına ayıran Başkan Yıldırım, "Hocamızla birlikte devam edeceğiz. Çalışmaları sürdürüyoruz, Gerekli olan yerlere gerekli oyuncuları alacağız. Dergideki yazımda da söyledim; her sabah kalktığım zaman Fenerbahçeli olduğum için mutluyum. Mutlu da öleceğim. Ama her zaman camia olarak doğruları söyleyeceğiz. Sırf politik olarak bir şeyler söylemek bizlere yakışmıyor" diyerek sözlerini tamamladı.Gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
[15.02.2013] ""Babes"" Premium Account zezak +18 Adult Premium Hesaplar 2 11 Aralık 2015 02:08
"Gelecek onlarda saklı!" Gökhan Bilim ve Teknoloji 0 20 Nisan 2013 12:29
[15.02.2013] ""Babes"" Premium Account zezak +18 Adult Premium Hesaplar 1 16 Şubat 2013 00:07
"2015'te herkesin akıllı kimliği olacak" SansarSalvo Güncel Haberler 0 15 Ocak 2013 22:16
"Her şey güzel olacak" caylak117 Fenerbahçe 0 06 Kasım 2012 14:09

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:51.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750