Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Online Oyunlar > Silkroad Online > Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi


Glavie Rehberi

Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 17 Ekim 2012   #1
wordabula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Ekim 2012
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 851
Konular: 517
Rep Puanı: 3425
Rep Gücü: 857
Rep Derecesi : wordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 7
Ettiği Teşekkürler: 0
wordabula - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Glavie Rehberi

1. Bir Glavier ana Magic skili olarak niye Fire Olmalıdır?

Bir Glavier eğer Cold Skilini ana skill olarak kullanırsa, Cold'un ona sağlayacağı tek avantaj savaştığı yaratığın donma anlarında daha yavaş hareket etmesinden öteye gitmeyecektir. Bunun haricinde Buff skillerinden de sadece biraz fiziksel defans veren 2 Skill güçlendirilebilecek ve zaten STR Build olması gereken bir Glavier için fazla önemli olmayan bir özellik olarak görünecektir. Bunun haricinde vuruş gücü en düşük olan skill grubu Cold olduğu için yine bir glavier için pek uygun sayılmaz. Zaten Glave kullanan bir kişinin hedefi az vuruş sayısıyla karşısındakini öldürebilmek olmalıdır. 1-2 vuruşta öldürebileceği bir yaratığı ayrıca dondurması pek bir + sağlamaz.

Eğer Glavier Lightnin Skilini ana skill olarak kullanırsa, vuruşları esnasında yakınındaki diğer yaratıkları da çok düşük düzeyde etkileyeceğinden dolayı bazı zamanlarda zor durumlara düşebilir. Bunun haricinde Lightning Buff skillerinden Magic Attack arttıran skill yerine Fire'daki Fiziksel Attack arttıran skilin ilerleyen zamanlarda bir Str karakter için daha gerekli olduğunu varsayarsak yardımcı skiller açısından da Lightning Fire'a göre ikinci planda kalmaktadır.

Son olarak bir Glavier ana skill olarak Fire olursa ne gibi avantajlara sahip olur konusuna gelelim. Fire 1 nci skili (Halk dilinde 1 nci skiller El yakma olarak geçer) damage olarak El Yakma skillerinden en yüksek hasarı veren skilldir. Bunun haricinde karşı tarafa da Burn Statüse sokabildiği için belirli aralıklarla enerjisini düşük ölçüde düşürebilme kapasitesine sahiptir.

Dolayısıyla az ve öz vuruş yapma amacıyla inşa edilen Glavier türü karakterler en güçlü vuruşları Fire El Yakma skill gurubuyla verebilirler.

Bunun haricinde Fire'da başka yararlı olarak şu özellikler bulunmaktadır ve bir Glavier'in bu skilleri açması önemlidir.

1. Flame Body Series : Fiziksel vuruş gücünü 1 nci kitapta %3, 2 nci kitapda %5 3 ncü kitapta %7 arttırır. Zaten güçlü fiziksel vuruşlara sahip olan Glavier'in gücüne güç katar. 3 ncü kitabı açabilirseniz uplamayın yalnız bir daha sadece skilin süresini biraz uzatıyor, sp harcadığınıza değmez 3 ncü kitap level 3 te yapsanız yine %7 arttırıyor

2. Fire Protection Series : Magic Defense verir ve magic vuran yaratıklardan daha az damage almanızı sağlar. Str Charlar için çok önemli sayılabilecek bir skilldir. Ana skiliniz Fire olduğu için bütün kademelerini rahatlıkla açabilirsiniz.

3. Flame Devil Force Series (Passive) : Fire Skill grubunun Passive Skilidir ve her kademede %1 Fiziksel Damage Arttırımını kalıcı olarak yapar. Yani Mastery Leveli 60'a geldiğinde 6 kademe arttırılmış olacağından %6 Extra Fiziksel damage kazanmış oluyorsunuz.

60+ Levellerde Formül şöle oluyor Flame Body Series %7 Fiziksel + Flame Devil Force Series %6 = %13 Fazla Fiziksel damage kazanmış oluyorsunuz ve emin olun bu hiç de küçümsenecek bir değer değil

Şimdi Gelelim diğer Skill Gruplarından açılması faydalı olabilecek skillere. (Bu yardımcı skiller SP farm yapan karakterler için uygundur. Farm yapmıyorsanız. Fire ve Heuksal ana skilleriyle idare etmeniz gerekecektir.

1. Cold - Frost Guard Series : Süreli olarak fiziksel defans verir. Ana skiliniz olmadığı sürece çok büyük bir etkisi olmadığından düşük levellerde işe yarasa da ilerleyen levellerde uplamanız gerekmeyecektir.

2. Cold - Cold Armor Series (Passive) : Kalıcı olarak her 10 levelde bir fiziksel defans ekler ama ana skill olmadığı sürece fazla yükseltemezsiniz. Bu nedenle Cold açacaksanız bile Cold Mastery'i 20 den yukarı çıkartmayın başka bir işe yaramaz çünkü.

3. Lightning - Piercing Force Series : Süreli olarak Magic damage değerini % cinsinden arttırır. Eğer Yeterli Sp'niz varsa ve Lighning Mastery'niz nereye kadar yetiyorsa bu skili de uplamanız faydalı olacaktır.

4. Lightning - Wind Walk Series : Bildiğimiz süreli hızlı koşma skill gurubudur. Hiç birşey açmasanız bile Lightning'den karakterinizin daha hızlı koşabilmesi için bu skill gurubunu güçlendirmeniz faydalı olacaktır. 2 nci kitap 10 Metre ışınlanmayı da sağlar.

5. Lightning - Lion Shout Series : Bu skill çoğu Str Build karakter tarafından kullanılmasa bile çok faydalı bir skilldir ve sadece 1 nci kitabı Lvl1 yapmanız yeterli olacaktır. Ne için kullanacağım diye soracak olursanız kesinlikle Str karakterler için Damage vermek için değil sadece Monster çekmek için kullanılır. Bu durumda da şöle bir soru oluşabilir. Eeee ben yaratık çekmek için Mızrak fırlatma skili kullanıyorum buna ne gerek var ?

İşte olay burda, mızrak fırlatma skili fırlattıktan sonra tekrar dolma süreci çok uzun olan bir skilldir ve genelde de o mızrağı fırlattıktan sonra tekrar dolmadan çok önce siz fırlatmış olduğunuz yaratığı öldürmüş oluyorsunuz ve ikinci yaratığı çekme ihtiyacığınız doğuyor fakat mızrak skiliniz tekrar atılabilecek duruma gelmediği için sizin tabana kuvvet koşarak yaratığın peşine gitmeniz gerekiyor. Fakat Lion Shout Series skili çok hızlı bir şekilde dolar ve bir yaratığı çekip kestikten hemen sonra başka bir yaratığa seri olarak fırlatabilirsiniz. Artı olarak bu skill mızrak fırlatma skili gibi yavaş bir şekilde çalışmaz yani bastığınız anda karşı tarafın kafasında patlar, Mızrak fırlatmak için 2 saat gerinmezsiniz


6. Lightning - Concentration Series : Süreli olarak Parry (Vuruşlardan kaçma) değeriniz arttırılır. Eğer yeterli sp'niz varsa 1 kademe açılabilir.

7.Lightning - Heaven's Force Series (Passive) : Kalıcı olarak Parry değerinizi arttırır. Lightning Mastery leveliniz yettikçe açmalısınız.

Glavier Heuksal Skilleri

Annihilating Blade Series : 1 nci skill gurubudur ve çoğu kişi tarafından gereksiz ve düşük damage veren bir skill olarak nitelendirilmesine rağmen aslında oldukça etkili bir skill olduğu söylenebilir. Damage olarak özellikle yüksek levellerde düşük gibi durmasına rağmen tek ve etkili bir vuruşa sahiptir ayrıca birden fazla yaratığa da vurabilir. Bunun haricinde çok hızlı dolar ve vurma esnasında bekleyerek vurma süresi çok kısadır. Yani bu skili başka bir skilin önünde veya arkasında rahatlıkla seri olarak kullanabilirsiniz. Unutmayalım Glave'nin çoğu vuruşu yavaştır ve bize en lazım olan şey arka arkaya seri olarak vurabilen skillerdir. 3 ncü kitap ilk 2 kitaba istinaden tamamen yanardönerli bir vuruşa sahiptir

Fanning Spear Series : Eskiden kullanıldığı zaman yürünememesi dolayısıyla bir işe yaramayan fakat sonradan yapılan modifikasyonla etkili bir magic korumasına dönüşen mızrak döndürme skilidir. 1 nci ve 3 ncü kitaplar süreli yüksek magic defans verir. 2 nci kitap ise süreli magic attack block şansı verir. Eğer yeterli sp puanınız varsa 3 ncü kitabı açmanız iyi olabilir. Yaklaşık olarak 300 küsür magic defans veriyor ve bir nuker ile karşılaşmanızda hayatınızı kurtarabilir. Unutmayın, mızrağı çevirirken aynı zamanda yürüyebilir ve karşı tarada da saldırabilirsiniz Yalnız tekrar dolma süresi oldukça uzundur.

Heuksal Spear Series : Çoğu kişi tarafından bir işe yaramaz açmayın denilen fakat aslında çok güzel olan bir skilldir. Sadece 1 nci kitabı dandik sayılabilir. Bunun haricinde 2 nci ve 3 ncü kitapları muhteşem sayılabilir. Kişilerin bu skili de sevmeme nedenleri çok yüksek damage vermemesidir. Fakat bu skili özel yapan şey vuruş alanındaki 3 yaratığa kadar aynı anda güçlü sayılabilecek vuruş yapabilir. Bunun yanısıra 3 ncü kitapda mızrağın üstünde dönerek vurur ve oldukça hoş sayılır. Kimsede açık olmadığından özellikle diğer kişiler tarafından dikkat çekiyor. Bunun yanısıra 2 nci kitap'ta 2 li combo olarak vurur ve 2 nci kitaptaki skill kullanıldıktan sonra 0 saniye bekleme vardır başka bir skilin vuruşuna geçmek için. Yani bu skille vurulduktan hemen sonra başka bir vuruş anında yapılabiliyor.

Soul Departs Spear Series : Stun skili olarak da bilinir ve Heuksal skillerinden en yüksek damage verme özelliğine sahip skill olarak nitelendirilebilir. Vurduğunuz düşmanın stunlanma (Kıpırdayamama) değerleri 1 nci kitap %20, 2 nci kitap %25, 3 ncü kitap %30'dur. Bu skil 2 nci kitapla birlikte kendini göstermeye başlar fakat 2 nci kitaptaki vuruş süresi çok uzundur, yani adamımız zıplar, glaveyi karşıdakinin tepesinden doğru indirir ve indirdikten sonra bir süre bekler sonra başka bir vuruş yapar. O nedenle fazla sevmem fakat özellikle son vuruş olarak veya ilk vuruş olarak kullanılabilir. Fakat olay bu skilin 3 ncü kitabına geldiğinde olay tamamen değişiyor. 2 li Combo olarak vuran 3 ncü kitabun damage verme değeri mükemmel üstüdür. 2 li combonun sadece 1 vuruşu aynı seviyedeki diğer heuksal skillerinden sadece 1 vuruşa değer. Yani bu skille bir kere vurduğunuzda diğer skillerinizin herhangi birinden 2 kere vurmuşsunuz kadar damage veriyor. 58 Lvl'de açılabilir ve olmassa olmaz skilldir Levelinizdeki bir Full Int karakteri tek vuruşta alabilme ihtimali çok yüksektir bu skille

Ghost Spear Attack Series : Bildiğimiz alan vuruşudur, etrafımızdaki 5 yaratığa kadar güçlü bir şekilde aynı anda vurabilir. Özellikle Giant falan keserken etrafımızda toplanan yaratıkları da arada kaynatmak için idealdir. Yalnız birçok kişi yanlış olarak bu skili normal yaratık kesimlerinde de kullanır. Niye yanlış derseniz bu skili vurduktan sonra bir süre karakter bekler ve sonra vurmaya devam edebilir. Yani kişiyi yavaşlatan bir skilldir. Bu nedenle sadece sıkışık olan durumlarda ferahlamak için kullanılmalıdır. Zaten bu nedenle 2 nci kitap itibariyle Knock Back (Düşmanı geri itme) özelliği de eklenmiştir ve vurduğunuz yaratıkların sizden kısa bir süre uzaklaşmasını sağlayarak rahat nefes almanızı sağlamak üzere geliştirilmiştir. Bunun haricinde zaten tek bir yaratığı geri itmek pek uygun bir hareket değildir. Bu nedenle kalabalık ortamda birçok yaratığı geri itmek için kullanılmalıdır. Zaten ittiğiniz yaratıklar tekrar size vurmak için yanınıza geldiğinde tekrar aynı skili kullanarak geri itmeye çalışırken yüksek derecede damage de veriyoruz ve 2-3 vuruş sonra etrafımızdaki yaratıklar ölmüş oluyor Bundan sonra normal skillerle giant kesmeye devam ediyoruz

Chain Spear Attack Series : Bildiğimiz Heuksal Combo skilleridir. 1 nci kitap pek kullanışlı olmasa da aynı anda açılan 2 ve 3 ncü kitaplar biraz göz doldurmaktadır. Fakat bana göre çok da gerekli skiller sayılmazlar. 2 nci kitap çok seri şekilde 4 lü combo yapar fakat skilin tekrar dolma süresi çok uzun olduğu için pek kullanışlı değil. 3 ncü kitap ise Güçlü vuruşlara sahip artistik bir skilldir fakat comboyu bitirmesi çok uzun sürdüğünden yine pek kullanışlı sayılmaz. 69 Skilleri için bir yorum yapamayacağım. Açıkçası bende 1 - 2 - 3 ncü kitaplar açık ama hiç kullanmıyorum

Flying Dragon Spear Series : Mızrak Fırlatma skili, güçlü yaratıklara saldırıken kullanılabilecek ilk vuruş skilidir. Oldukça güçlü vuruşu olduğunu söyleyebiliriz fakat tekrar vurmak için dolmasını beklemek için biraz zaman gerekiyor. 2 kitabı da açmışsanız arka arkaya fırlatabilirsiniz. Fakat size göre canı düşük yaratıkları seri olarak kesmek için bu skili kullanmak yerine Lightnin'deki Lion Shout serisini kullanmanız daha faydalı olacaktır. Yaratık kesiminde Flayin Dragon serisini kestiğiniz yaratıkları bu mızrağı fırlatma işleminden sonra yaratığı öldürene kadar tekrar dolacak şekilde uzun sürede kesiyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat düşük güçte yaratıkları keserken çekmek için bu skili kullanmanız vakit kaybettirecektir. Bunun haricinde Traderlik falan yaparken çok faydalı bir skilldir

Cheolsam Force Series (Passive) : Her 10 Levelde bir HP değerinizi kalıcı olarak arttırır, mutlaka açmalısınız

Giysi Seçimi
Her STR karakterde olduğu gibi Glaveci'ler de giysi olarak birinci öncelikli Garment giymeli, alternatif olarak Protector set giymelidirler. Bu sayade STR olmalarından dolayı kaybettikleri Magic Defans özelliğini bir derece kurtarabilmektedirler. Yalnız, Giysi seçimini Garment yapmak için 25+ levellere kadar beklemeleri faydalı olacaktır. Bu zamana kadar Protector giyebilirler.

Tabi bu saydıklarımız genel giysi seçimidir. Uzun süreli olarak fiziksel attack yapan monsterlerle uğraşılacaksa giysi Armor veya Protector olarak tercih de edilebilir.

Garment giyilmesiyle birlikte str karakterlerin az olan Manalarında da kullanım olarak %20 tasarruf sağlanacak ve mana tüketimi azaltılacaktırÜye Profil Bilgileri

Kampanya PBDO-Bot 5 TL
wordabula isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
evlilik rehberi nukrocuk Metin2 Genel 1 22 Ocak 2013 14:07
Evlilik Rehberi Furkan53 Metin2 Genel 0 18 Eylül 2012 17:15
SkyLab Rehberi mlhemr26 Darkorbit Rehber 17 06 Eylül 2012 15:55
Yaratık Rehberi WhastLe™ Darkorbit Rehber 5 14 Ağustos 2012 13:02
Boxybot rehberi qarizma09 Darkorbit Botlar ve Buglar 62 24 Nisan 2012 19:08

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:23.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750