Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Online Oyunlar > Silkroad Online > Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi


NuKeR ReHBeRi

Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 05 Ocak 2013   #1
Jairia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 04 Ocak 2013
Bulunduğu yer: ForumZero
Alter: 21
Mesajlar: 636
Konular: 493
Rep Puanı: 3193
Rep Gücü: 642
Rep Derecesi : Jairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond reputeJairia has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 265
Ettiği Teşekkürler: 2
Jairia - İCQ üzeri Mesaj gönder Jairia - AİM üzeri Mesaj gönder Jairia - MSN üzeri Mesaj gönder Jairia - YAHOO üzeri Mesaj gönder Jairia isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart NuKeR ReHBeRi

NukeR charlar isimlerini kullandıkları Wave serisi saldırı taktiklerinden alırlar. Nuke ingilizcede alan üzerine toplu ve güçlü saldırı anlamına gelmektedir. NukeR karakterlerde Wave serileri yardımı ile gerek tek gerekse alan hedeflerine oldukça güçlü (oyun içinde en güçlü) saldırıyı yapabilen karakterlerdir. Gerek PvP (Player vs Player - Oyuncu vs Oyuncu) gerek PvM (Player vs Mob - Oyuncu vs Yaratık)'de seri bir oynayış ile adeta ölümsüzdürler.

Nuker karakter yapılandırmak isteyen arkadaşlarıma en büyük uyarım oyun içerisinde adeta rüzgar kadar hızlı olmalarıdır. NukeR karakterler buildleri gereği oldukça düşük bir HP puanına sahiptirler. Diğer oyunlardaki INT (Intellect - Zeka) karakterler gibi SRO da da STR (Streight - Fiziksel Güç) karakterler gibi davranamaz, kendinden yüksek Lvl li oyuncular karşısına geçip göğüs göğüse çarpışamazlar. İyi bir yapılandırma söz konusu değil ve üzerindeki malzemelerde yetersizse kendi Lvl lerinde STR oyuncu ve yaratıklar karşısında bile herhangi bir varlık gösteremezler. Bu nedenle NukeR karakter yapılandırmak oldukça zahmetli, zaman ve oyun tecrübesi gerektiren bir husustur. Birçok arkadaşımızın dediği gibi tabiri caizse KOLAY KASILAN bir karakter olmamakla beraber bu şekilde dikkatsiz yapılandırılan bir NukeR zaman kaybından başka birşey demek değildir. Oyun içerisinde birazdan Saldırı-Savunma kısmındada anlatacağım gibi Walk-Phantom skili yardımı ile düşmana ilk saldırıyı müteakip geri çekilmeli, mümkün olan en iyi silah ve malzemeleri kullanmalı, Job yaparken sürekli etrafı izlemeli, olası tehlikelerde MUTLAK SURETLE ilk saldırıyı yapabilmelisiniz.

Yapılandırma

NukeR charlar INT build (yapılandırma) kullanmalıdırlar. Orta sınıf tabir edilen Hybrid bir yapılandırma (2:1, 5:1, 7:1) sonu hüsranla bitecek bir hikayedir. INT build karakterler +4 +5 malzemeler ile güçlerinin sınırlarını zorlarken Hybrid tabir edilen karakterler kesinlikle mühürlü (Seal Of X) malzemelere ihtiyaç duyarlar. Aynı malzemelerin INT Build karakterler tarafından kullanılmasında ise olası bir karşılaşmada Hybrid karakterlerin herhangi bir şansı bulunmamaktadır (Oyun içi tecrübe etkeni göz ardı edilmek suretiyle). Bu sebeple tüm Lvl puanlarınız INT olarak atanmalıdır.
Diğer tüm yapılandırma ve karakter türlerinin aksina NukeR karakterler oyunda en fazla SP (Skill Point - Yetenek Puanı) kullanımı yapan karakterlerdir. İşte bu noktada NukeR karakter yapılandırmanın zorlukları ile karşı karşıya kalmaktayız. SP kazanmanın bilinen 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar sırası ile SP Farm ve Ingame Farm olarak adlandırılır.

SP Farm

SP Farm bir oyun kuralı değildir. Yetenekli oyuncular tarafından özellikle NukeR karakter yapılandırma esası olarak keşfedilmiştir. Birkaç basit esas üzerine kurulmuştur. Bu esaslar oldukça basit olarak sıralabilirken icrası bir hayli zahmetli ve zaman gerektirir. Uygulanması şu şekildedir;

1. Lvl 1-7 arasında; Pacheon skillerinden Anti Dewil Bow ve 2 Arrow Combo, Fire skillerinden ise sadece River Fire Force aktive edilir ve eklenilir.
2. Lvl 7-16 arasında herhangi başka bir silah-güç skili eklenmez ve herhangi bir silah-güç (Weapon-Force) skiline Lvl atlatılmaz. Bu suretle GAP* 9 seviyeye ulaştırılır.
3. Lvl 16 da harita üzerinde Bijeokdan's Mountain Stronghold olarak adlandırılan kaleye gidilip Bandit öldürülür.
4. Lvl 18'e ulaşıldığında; öncelikle üzerindeki tüm malzemeler kasaya bırakılır. Daha sonra DownHang' a ışınlanarak burası diriliş noktası işaretlenir (Resurrection Point). Lvl 16'ya düşene kadar DownHang East Gate deki Earth Ghostlar tarafından kasten öldürülünür.
5. Aynı işlem hedeflenen SP (260.000)'e ulaşılana kadar tekrarlanır.

Sp Farm oldukça uzun süren (1.5-2 ay) zahmetli ve sıkıcı bir süreçtir. Tabii ki burada dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Öncelikle kullandığınız silah kesin suretle SOS +4 ya da üstü bir silah olmalı ve Banditleri 2 vuruşta indirebilecek seviyede Magical Balance (Büyüsel Denge) ayarlamış olmanız gerekmektedir. SP Farm süresini daha da kısaltmak için;

1. Lvl 16+4 SOS veya daha iyi bir Bow (yay) kullanın.
2. Magical Balance seviyenizi %110 veya üstüne denk getirmek için kıyafet ve takılarınızda mutlaka +2/+3 INT bulunmasına dikkat edin.
3. Genelde kale içerisinde sizden başkalarıda bulunacaktır. Farm işlemini elinizden geldiğince akş**-gece saatleri arasında yapmaya özen gösterin. Bu vakitlerde daha az oyuncu olacak ve daha fazla Mob kesebilecek aynı zamanda Lag faktöründen etkilenmeyeceksiniz.
4. Kesinlikle BOT kullanmayın. Nedenini merak edenler forumda ufak bir araştırma yapsınlar.

Ingame Farm

Kesinlikle tavsiye etmediğim fakat SP Farm yapamayacak durumdaki oyuncular tarafından kullanılan bir yöntemdir. Genellikle yeni açılan sunucularda oynayan oyuncular ya da oyuna henüz başlamış ve SP Farm için gerekli malzemeleri alacak altına sahip olmayan oyuncular tarafından kullanılır. İcrası;
1. Lvl 1-30 arası mümkün olan en hızlı şekilde Lvl atlanır. Karakter Leveli ve Mastery Lvli aynı tutulmak suretiyle sadece Fire skilleri ile tercih edilen 1 silah skili kullanılır.
2. Lvl 30-42 arası GAP 9 a ulaştırılarak kullanılacak skiller Lvl 32 seviyesine kadar çekilir.
3. Lvl 42-70 arası GAP 5 te tutulmak suretiyle skiller geliştirilir.

SP Farm - Ingame Farm Arasındaki Farklar

1. SP Farm tamamlamış bir NukeR muhteşem bir sur'atle Lvl alırken Ingame Farm yapan bir NukeR için Lvl almak eziyet mahiyetindedir.
2. SP Farm tamamlamış bir NukeR kendi Lvlindeki tüm karakterlere karşı ölümcül bir düşmanken Ingame Farm yapan bir NukeR yardıma muhtaç bir kaçaktır.
3. SP Farm tamamlamış bir NukeR oyundaki en büyük vuruş gücüne sahip olduğundan Mob keserken muhteşem sur'atlidir ve mühürlü malzeme düşürme şansı oldukça yüksektir. Ingame Farm yapan bir NukeR de bu oran vasatın altındadır.
4. Job War - Guild War - PvP ve PvM de karşılaştıklarında Ingame Farm yapan bir NukeRin kelimenin tam anlamıyla hiçbir şansı bulunmamaktadır. SP Farm tamamlamış NukeR ikinci bir vuruşa gerek duymadan rakibini yere serecektir (Oyun içi deneyim gözetmeksizin).

*GAP: Karakter Lvli ile en yüksek Master Lvliniz arasındaki farka verilen isimdir.

Silah-Skill Seçimi

NukeR karakterler bütün güçlerini sahip oldukları nukelerden alırlar. 2 silah seçimi yapabilirler. Bunlar Spear (Mızrak) veya Sword-Shield (Kılıç-Kalkan) bileşenleridir.

Spear
Spear oyundaki en büyük Magical Attack (Büyüsel Saldırı) değerine sahip silahtır. NukeR olarak bu silahı seçerek gerçektende en güçlü vuruşları en kısa sürede yapabilirsiniz. Spear kullanmak için Heuksal skilli tercih edeceğiz. Spear kullanmanın çok güçlü vuruşlar yapabilmek gibi bir avantajı varken saldırılara karşı savunmasız olmak gibide bir dezavantajı vardır. Bu konuyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi taktikler kısmında açıklayacağım. İşte Spear kullanan bir NukeRın kullanması gereken skiller ve nedenleri;

Weapon->Heuksal (Spear) Skilleri;
Fanning Spear Serisi; Büyüsel koruma sağlar. Tek NukeRin biz olmadığını unutmamak gerek.
Soul Depart Serisi; Rakip bir şekilde yanımıza yaklaştığında bu skil ile etkili vuruşlar yapabilir ve en önemlisi vuruşun özelliği olan Stun (Dondurma) ile rakibimizin 5 sn. boyunca saldırı yapmasını engelleyebiliriz.
Ghost Spear Serisi; Rakip yanımızda ve hala Stun almamışsa bu vuruş ile uzaklaştırabiliriz. Bu vuruşun bir diğer özelliği ise rakip atak yapma anında icra edilirse yaptığı atak iptal edilir ve Lvline göre değişen mesafede yanımızdan uzaklaştırır.
Force->Cold Skilleri;
Frost Guard Serisi; Fiziksel darbelere karşı fiziksel savunmamızı arttırır.
Cold Armor Serisi; Fiziksel darbelere karşı fiziksel savunmamızı arttırır.
Force->Lightning Skilleri;
Piercing Force Serisi; Büyüsel vuruşlarımızı arttırır.
Wind Walk Serisi; Karakter hareket hızımızı arttırır.
Lion Shout Serisi; Uzak mesafeli oldukça seri ve Refuse (Tekrar kullanma) süresi oldukça düşük bir skilldir. Özellikle Mob keserken tamamlayıcı skill olarak oldukça işe yarayacaktır.
Concentration Serisi; Parry Ratiomuzu arttırarak gelen vuruşlardan daha az hasar almamızı sağlar.
Thunderbolt Serisi; Uzak mesafeli oldukça güçlü ve ana vuruşlarımızdan biri (Nuke).
Heaven's Force Serisi; Parry Ratiomuzu arttırarak gelen vuruşlardan daha az hasar almamızı sağlar.
Force-> Fire Skilleri;
River Force Serisi; Imbue (Güçlendirme - El yakma olarakta bilinir) skili olarak kullanacağız. En güçlü büyüsel vuruş artışını sağlar.
Flame Body Serisi; Bu skill tercihe göre kullanılabilinir. Job War-Guild War esnasında yakın dövüş gerektiğinde silahımızın fiziksel vuruş değerlerinide arttıracağından ek güç sağlar.
Fire Protection Serisi; Büyüsel saldırılara karşı koruma sağlar. Bazı oyuncular aktif kullanmıyor fakat oyundaki tek NukeRın biz olmadığımızıda unutmamak lazım.
Flame Wave Serisi; Uzak mesafeli oldukça güçlü ve ana vuruşlarımızdan biri (Nuke).
Flame Devil Force Serisi; Flame Body serisi gibi fiziksel vuruşlarımızı güçlendirir. Oyuncu tercihine göre kullanılır ya da kullanılmaz.

Sword

Spear a nazaran daha az bir büyüsel saldırı gücüne sahiptir. Tabii ki bu etkili vuruşlar yapamayacağınız anlamına gelmez. Aynı Lvl de bir spear ile sword arasında ortalama 2 Lvllik büyüsel güç farkı vardır. Yani normal bir spear +2 sword gücünde vuruş yapar ama sword kullanmanın da shield ile korunmak gibi bir avantajı vardır. İşte Sword kullanan bir NukeRın kullanması gereken skiller ve nedenleri;
Weapon->Bicheon Skilleri;
Shield Technique Serisi; Fiziksel saldırılardan build gereği aşırı etkilendiğinden bu seri ile STR karakterlere karşı geçici bir süre oldukça kuvvetli bir savunma sağlar.
Hidden Blade - Killing Heaven Blade Serisi; Rakip bir şekilde yanımıza yaklaştığında Hidden Blade serisi ile püskürten bir vuruş yaparak rakibi yere düşürebilir devamında Killing Heaven Blade serisi ile yerdeki rakibe kılıcımızı saplayabiliriz.
Shield Protection Serisi; Kalkanımızın Block Ratio (Engelleme-Bloklama Değeri) değerine karakter becerisi ile belirli oranlarda katkıda bulunan bir skilldir.
Force->Cold Skilleri;
Frost Guard Serisi; Fiziksel darbelere karşı fiziksel savunmamızı arttırır.
Cold Armor Serisi; Fiziksel darbelere karşı fiziksel savunmamızı arttırır.
Force->Lightning Skilleri;
Piercing Force Serisi; Büyüsel vuruşlarımızı arttırır.
Wind Walk Serisi; Karakter hareket hızımızı arttırır.
Lion Shout Serisi; Uzak mesafeli oldukça seri ve Refuse (Tekrar kullanma) süresi oldukça düşük bir skilldir. Özellikle Mob keserken tamamlayıcı skill olarak oldukça işe yarayacaktır.
Concentration Serisi; Parry Ratiomuzu arttırarak gelen vuruşlardan daha az hasar almamızı sağlar.
Thunderbolt Serisi; Uzak mesafeli oldukça güçlü ve ana vuruşlarımızdan biri (Nuke).
Heaven's Force Serisi; Parry Ratiomuzu arttırarak gelen vuruşlardan daha az hasar almamızı sağlar.
Force-> Fire Skilleri;
River Force Serisi; Imbue (Güçlendirme - El yakma olarakta bilinir) skili olarak kullanacağız. En güçlü büyüsel vuruş artışını sağlar.
Fire Shield Serisi; Karşılaşmalar esnasında alacağımız durum değişiklikleri (Burn, Electro Shock, Freeze, Frostbite) etki ve sürelerinde azalma sağlayarak bu durumlardan daha az etkilenmemizi sağlar.
Flame Body Serisi; Bu skill tercihe göre kullanılabilinir. Job War-Guild War esnasında yakın dövüş gerektiğinde silahımızın fiziksel vuruş değerlerinide arttıracağından ek güç sağlar.
Fire Protection Serisi; Büyüsel saldırılara karşı koruma sağlar. Bazı oyuncular aktif kullanmıyor fakat oyundaki tek NukeRın biz olmadığımızıda unutmamak lazım.
Flame Wave Serisi; Uzak mesafeli oldukça güçlü ve ana vuruşlarımızdan biri (Nuke).
Flame Devil Force Serisi; Flame Body serisi gibi fiziksel vuruşlarımızı güçlendirir. Oyuncu tercihine göre kullanılır ya da kullanılmaz.

Saldırı-Savunma-Öneriler

1. Hiçbirzaman buildinizin ne olduğunu unutmayın. INT - Intellect - Zeka! Sizi tahrik etmeye çalışan ya da aşağılayan oyuncular yaptıklarızın 10 da 1 ini yapmamışlardır bunu asla unutmayın!
2. PvP - PvM - Job War - Guild War gibi aktivitelerde EFE gibi davranmayın. sürekli uzak mesafeden rakibi döven vuruşlar yaparak mümkün olan en kısa sürede en etkili vuruşları yapacağınız combolar geliştirin. Örneğin ben Spear kullanıyordum, uzaktan Flame Wave-Burning nuke attıktan sonra yanıma yaklaşana kadar 2 Lion Shout ve yaklaştığı anda Soul Spear-Soul ile vurup hemen ardından Ghost spear-Price ile uzaklaştırmaya çalışıyordumki genelde bu combo ile rakip 1 vuruş bile yapamadan ölüyordu.
3. Silah ve kombolarınızı ayarlarken sürekli blader ları baz alın. Onlar hem STR olduklarından oldukça yüksek HP puanına sahiptirler hemde kalkanları yardımıyla vuruşlarınızı bloke edebilme yetenekleri vardır. Kendi Lvlinizde bir blader ile karşılaştığınızda vuruşlarınızı maksimum sur'atle en fazla hasarı verecek şekilde sıralayın. Blader yenebilen bir NukeR PvP arenalarının kralıdır ve unutmayın hiçkimse yenilmez değildir.
4. Karakterinize inanın. 2 vuruş alırsam ölürüm diye düşünmek yerine pazarda daha fazla vakit harcayıp en uygun malzemeleri özellikle HP STR INT bonuslu malzemeleri tercih edin. Bonus Parry ratio oranınız sürekli %100 ün üzerinde olsun.
5. Archerlarda bizler gibi mesafeli vuruşlara sahiplerdir ancak çok büyük bir avantajlarını destekleyen skilleri ile üst üste critical vuruşlar yapmaya çalışırlar. Kesinlikle Archerlara uzak mesafeli vuruşlar yapmayın. Onlardan daha büyük bir vuruş gücüne sahipsiniz ancak genel buildleri ile STR olan archerlar kadar çok canınız yoktur. Silah skilleriniz yardımıyla karşılaşmayı kazanmaya çalışın.
6. Hiçbir vuruş NUKElerinizden daha fazla zarar veremez. Bu yüzden spear kullanırken soul spear serisi ile stun yaptığınızda Walk-Phantom ile hemen geri çekilip nuke atmaya çalışın ya da depart serisi ile uzaklaştırdığınız düşmanınıza hemen bir nuke gönderin. Sword ile yine düşen rakibinizi kılıçlamak yerine uygun mesafeye çekilip nuke atmak daha karlı olacaktır. Karşılaşmalara vakit ayırın, hemen sonuca varmaya çalışmak genellikle hüsranla sonuçlanır.Jairia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Jairia Üyesine Bu Mesaj İçin Teşekkür Edenler.
mert552  (06 Ocak 2013)
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Okçu Rehberi Furkan 4Story Karakter Yardım 2 30 Ekim 2015 23:26
Minecraft rehberi bölüm 19- redstone rehberi 1. bölüm Assassin Oyun Videoları 0 09 Aralık 2012 13:03
Healer Ve Mage(Nuker) Yapılandırma wordabula Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 0 17 Ekim 2012 21:54
Silkroad Çin Full İnt Spear Nuker Skill Yapılandırma Resimli wordabula Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 0 17 Ekim 2012 21:39
NuKeR ReHBeRi wordabula Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 0 17 Ekim 2012 20:52

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:27.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750