Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > Shaiya

Shaiya Shaiya online hakkında bilgiler bu köşemizdedir.


Shaiya Genel Bilgiler.

Shaiya


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 19 Kasım 2012   #1
Byfeel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2012
Bulunduğu yer: Mayıncı
Alter: 26
Mesajlar: 2.897
Konular: 637
Rep Puanı: 14755
Rep Gücü: 2903
Rep Derecesi : Byfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond reputeByfeel has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 70
Ettiği Teşekkürler: 106
Byfeel isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Shaiya Genel Bilgiler.

Shaiya,Aeria Games tarafından ücretsiz olarak sunulan,SonoV Entertainment yapımı,devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG,Massive Multiplayer Online Role Playing Game ).

Türkiye sunucusu 2009 yılının ağustos ayında resmî olarak başlayan oyun,LEVEL Dergisi'nde 2009 yılının en iyi animasyona sahip MMORPG'si ödülüne lâyık görülmüştür.

Irklar ve Sınıfları

İnsanlar

Güçlü, zeki ve çevik... İnsanlar neredeyse Teos'taki bütün görevleri üstlenebilirler ama daha çok güçleri ve ruhani özellikleriyle öne çıkmışlardır. Doğuştan cengaver ve rahip olan insanlar büyülü Elfler'i çok iyi tamamlar. Tanrıçaları tarafından Teos'a, düzeni ve birliği yeniden kurmaları umuduyla gönderilmişlerdir.

Elfler

Düzenli, zeki ve tedbirli kavramları bir elfi tanımlamayabilmek için gerekenlerden yalnızca bir kaçıdır. Elfler, Vailler gibi, Dumianas'ın torunlarıdır. Doğa kanunları, düzen ve disiplin elfler için çok büyük önem taşır. Birincil amacı olası tehlikeleri sınırlarından olabildiğince uzakta tutmak olan büyülü elf ırkı, Işık Tanrıçası'nın göz bebeğidir.

Nordeinler

Nordeinler, Büyük Savaş'ın son dönemlerinde Teos'u korumaları için yaratıldılar. Uygar ve zeki olmaktan oldukça uzak olan nordeinler gaddar ve saldırgan bir ırk olarak tanınırlar. Fakat bu kadim ırkı bu özelliklerinden dolayı yargılamak doğru değildir. Süregelen savaşlarda gördüklerinden dolayı büyüyü kınayan nordeinler, savaşta sihir kullanmamaktan yanadırlar. Bu belki de sihirli elfler yerine ruhani Vailler'in yanında saf tutmalarının en önemli sebeplerinden biridir.

Vailler

Zeki ve çevik, kurnaz ve ruhani, Vailler Karanlıklar Tanrıçası'nın gözde ırkıdır. Dumianas neslinden gelen iki ırktan biri olan ilginç ve gizemli vail ırkı beklenenin aksine, savaşa ve şiddete susamış bir ırk değildir. Fakat kendi bölgelerinde dengeyi ve huzuru korumak adına her türlü hain ve korkunç davranışı sergilemekten kaçınmazlar. Fazla kuvvetli olmayan Vailler, gizli ve esrarengiz savaş teknikleriyle bu durumun üstesinden gelirler.
İnsanlar Elfler Nordeinler Vailler
Cengaver Korucu Savaşçı Suikastçi
Muhafız Okçu Nöbetçi Pagan
Rahip Büyücü Avcı Kahin
Taraflar

Işık İttifakı

Antik çağlardan beri süregelen Elf ırkı, Vailler'e karşı verdikleri savaşta zamanla desteklerini kaybetmiştir. Büyülerini besleyen türlü enerjiler bitmek bilmeyen bu savaş esnasında doğaya karışır. Umutsuzluğa kapılan Elfler tanrıçalarından yardım ister. Bu istekleri duyulduğunda yerde devasa bir çukur açılır ve başka diyarlara doğru uzayan bir köprü belirir. Bu köprüde Elfler ve insanlar ilk defa karşılaşırlar ve birbirlerine ne olursa olsun hep bir arada savaşacaklarına dair söz verirler. Böylece Işık İttifakı kurulur ve tek tek gâyeleri,Işığın Tanrıçası Etain'i diriltmektir.

Öfke Kardeşliği

Vail kahramanı Isquiron ve Nordein hükümdarı Tyrannus, Işık ittifakı'nı sonsuza dek yeryüzünden silmek için bir kardeşlik yemini etmiştir. Vail taktikleri Nordeinler'in yıkıcı gücüyle birleşince,düşmanlarına Teos'u zindan etmeye karar vermişlerdir...
Klaslar
Işık İttifakı

İnsan - Cengaver

Cengaverler tipik yakın dövüşçülerdir, bire bir karşılaşmaları tercih ederler. Bir cengaverin en önemli özelliği fiziksel saldırı gücü olmasına karşın özel yeteneklerini kullanabilmek için dövüş puanına (DP) ihtiyaç duyarlar.

Özellikleri:

- Çoğu silahı kullanabilirler.

- Üst düzey fiziksel saldırı gücüne sahiptirler.

- Savaşlarda ön saflarda etkili olurlar.

- Tek başlarına da, grupta da rahatça seviye atlayabilirler.

- Her seviye artışında otomatik olarak +1 GÜÇ puanı alırlar.

İnsan - Muhafız

Muhafızlar üstün Dayanıklılık ve Hayat puanlarıyla ön safların değişmez savaşçılarıdır. Muhafızlar, cengaverlerin aksine aynı anda birden fazla düşmanla girdikleri mücadelelerden canlı çıkmayı başarabilirler. Ayrıca canavarları üstüne çekme özelliği sayesinde gruplarda çok faydalı olurlar.

Özellikleri:

- Kalkan, tek-el kılıç ve ağır silahları kullanabilirler.

- Yüksek direnç ve yaşam enerjisine sahiptirler.

- Bir büyücü ile aynı grupta olunca en çabuk seviye atlayan karakter olur.

- Savunması yüksek olmasına karşın fiziksel atağı çok düşüktür. Seviye atlamak için gruba ihtiyaçları vardır. Çok aranan bir sınıftır.

- Her seviye artışında otomatik olarak savunmaları ve hayat puanları artar (+1 DEF).

İnsan – Rahip

Rahipler yeteneklerini insanlığın ruhani doğasından alırlar. Yenileme büyüleriyle savaşlarda gerek kendilerine gerekse içinde bulundukları gruba büyük fayda sağlarlar. Hem ölüleri diriltebilen hem de büyülere karşı koruma sağlayabilen rahipler bu özellikleriyle paganların karşıt klasını temsil ederler. İyileştirme gücüne sahip su elementini yönetirler. Bu element ile rakiplerini yavaşlatabilirler.

Özellikleri:

- Yenileme büyülerinde uzmandırlar.

- Çeşitli kutsamalarla müttefiklerinin gücüne güç katarlar.

- Her grupta aranan sınıftır. En kolay seviye atlayan karakterlerdendir.

- Eğer farklı bir dağılım yapmamışsa rahip sınıfı tek başına çok zor seviye atlar. Gruba ihtiyacı vardır.

- Her seviye artışında sihirsel defans ve sihir isabetleri artar. (+1 BİL)

Elf – Korucu

Korucular doğa ve hayvanlar üzerine sahip oldukları bilgiler sayesinde çevrelerine uyum sağlamakta ustadırlar. Gizlenme, şaşırtma ve pusuya yatma bir korucunun en önemli özellikleridir. Kendini zararsız bir hayvana dönüştürerek ormanda farkedilmeden dolaşabilir. Rakibini kitleyerek vurmasını engeller.

Özellikleri:

- Kısa kılıçları ve muştaları kullanabilirler.

- Üstün sıyrılma yetenekleri vardır. Bu sayede en iyi PVP(Player versus Player) ve VS (Versus) karakteridir.

- Gizlenme ve dönüşme yeteneklerine sahiptirler.

- Tek başına seviye atlar. Gruplarda işe yaramadığından aramasına gerek yoktur zaten tek keserken daha iyi seviye atlar.

- Her seviye artışında sıyrılma şansı ve fiziksel saldırı puanları artar. (+1 BEC)

Elf – Okçu

Okçular uzun mesafe saldırıları sayesinde tehlikelerden uzak durabilirler. Rakibinin hareket ve saldırı hızını düşürerek rahatça üstesinden gelebilirler. Özel yetenekleri sayesinde rakiplerinin üzerine gerçek anlamda ok yağdırabilirler. Oldukça şanslı olan okçular, diğer klaslara oranla daha çok kritik hasar verebilirler.

Özellikleri:

- Ok, tatar yayı ve kısa kılıç kullanabilirler.

- Uzmanlık alanları uzun mesafeli saldırılardır. Yakındaki hedefe daha düşük hasar verirler.

- Üstün kritik isabet oranına sahiptirler.

- Gruplarda işe yaramayan okçular, seviye arttırması en zor olan sınıftır ama yüksek seviye bir okçunun yenilmesi çok zordur.

- Her seviye artışı ile birlikte kritik isabet oranları da artar (+1 ŞAN).

Elf – Büyücü

Elfleri elf yapan özelliklerden belki de en önemlisi büyü kullanımı, bu özelliğin en ön plana çıktığı klas da kuşkusuz büyücülerdir. Büyücüler gerek teker teker gerekse grup halinde, her türlü rakiple başetmek için büyüye başvururlar. Ateş, toprak ve rügar elementlerinden sağlayabildikleri fayda sayesinde oldukça çetin bir düşmana dönüşürler.

Özellikleri:

- Olağanüstü hasar puanına sahip olmalarınına karşın savunması en düşük sınıftır.

- Bir hedefe veya bir alana saldırabilirler. Bu alan yetenekleri sayesinde Muhafızlarla en iyi grubu oluştururlar.

- Tek başına seviye atlaması zor olan büyücüler genellikle Muhafızların bulunduğu gruplarda savaşırlar.

- Element vuruşları çok önemlidir. Toprak yetenekleri rahibi kitler ama çok uzun sürede yapılır. Ateş yetenekleri ortalama sürede yapılır ve uzun süreli hasarlar bırakırlar. Rüzgar yetenekleri anında yapılan büyülerdir ve hatırı sayılır hasar verirler.

- Her seviye artışında sihirsel atakları artar. (+1 ZEK)

*Toprak elementi suya karşı güçlüdür. Su elementi ateşe karşı güçlüdür. Ateş elementi rüzgara karşı güçlüdür. Rüzgar elementi de toprağa karşı güçlüdür.
Öfke Kardeşliği

Nordein – Savaşçı

Savaşçılar tipik yakın dövüş ustalarıdır. En önemli özellikleri fiziksel saldırı güçleri olmasına rağmen gerçek potansiyellerini su yüzüne çıkarmaları için DP puanlarını da gözardı etmemelidirler.

Özellikleri:

- Çoğu silahı kullanabilirler.

- Üst düzey fiziksel saldırı gücüne sahiptirler.

- Savaşlarda ön saflarda etkili olurlar.

- Tek başlarına da, grupta da rahatça seviye atlayabilirler.

- Her seviye artışında otomatik olarak fiziksel saldırıları artar. (+1 GÜÇ)

Nordein – Nöbetçi

Nöbetçiler de muhafızlar gibi üstün Dayanıklılık ve Hayat puanlarıyla ön safların değişmez savaşçılarıdır. Nöbetçiler, savaşçıların aksine aynı anda birden fazla düşmanla girdikleri mücadelelerden canlı çıkmayı başarabilirler. Ayrıca canavarları üstüne çekme özelliği sayesinde gruplarda çok faydalı olurlar.

Özellikleri:

- Kalkan, tek-el balta ve ağır silahları kullanabilirler.

- Yüksek direnç ve yaşam enerjisine sahiptirler.

- Bir pagan ile aynı grupta olunca en çabuk seviye atlayan karakter olur.

- Savunması yüksek olmasına karşın fiziksel atağı çok düşüktür. Seviye atlamak için gruba ihtiyaçları vardır. Çok aranan bir sınıftır.

- Her seviye artışında otomatik olarak savunmaları ve hayat puanları artar (+1 DEF).

Nordein – Avcı

Avcılar uzun mesafe saldırıları sayesinde tehlikelerden uzak durabilirler. Rakibinin hareket ve saldırı hızını düşürerek rahatça üstesinden gelebilirler. Özel yetenekleri sayesinde rakiplerinin üzerine gerçek anlamda ok yağdırabilirler. Şanslarıyla öne çıkan avcılar, diğer klaslara oranla daha çok kritik hasar verebilirler.

Özellikleri:

- Ok, cirit ve tek-el balta kullanabilirler.

- Uzmanlık alanları uzun mesafeli saldırılardır. Yakındaki hedefe daha düşük hasar verirler.

- Üstün kritik isabet oranına sahiptirler.

- Gruplarda işe yaramayan avcılar, seviye arttırması en zor olan sınıftır ama yüksek seviye bir avcının yenilmesi çok zordur.

- Her seviye artışı ile birlikte kritik isabet oranları da artar (+1 ŞAN).


Vail – Suikastçı

Öfke Birliğinin koruculara verdiği karşılık suikastçılardır. Suikastçiler, aynı korucular gibi doğa ve hayvanlar üzerine sahip oldukları bilgiler sayesinde çevrelerine uyum sağlamakta ustadırlar. Gizlenme, şaşırtma ve pusuya yatma bir suikastçının en önemli özellikleridir. Zararsız bir hayvana dönüşerek, hatta düşman kılığına girerek farkedilmeden dolaşabilir.Rakibini kitleyerek vurmasını engeller.

Özellikleri:

- Kısa kılıçları ve muştaları kullanabilirler.

- Üstün sıyrılma yetenekleri vardır. Bu sayede en iyi PVP(Player versus Player) ve VS (Versus) karakteridir.

- Gizlenme ve dönüşme yeteneklerine sahiptirler.

- Tek başına seviye atlar. Gruplarda işe yaramadığından aramasına gerek yoktur zaten tek keserken daha iyi seviye atlar.

- Her seviye artışında sıyrılma şansı ve fiziksel saldırı puanları artar. (+1 BEC)

Vail - Pagan

Ruhani güçleri reddeden paganlar bu sayede büyü kullanımında uzmanlaşmışlardır. Paganlar, gerek teker teker gerekse grup halinde, her türlü rakiple başetmek için büyüye başvururlar. Ateş, toprak ve rüzgar elementlerinden sağlayabildikleri fayda sayesinde oldukça çetin bir düşmana dönüşürler.

Özellikleri:

- Olağanüstü hasar puanına sahip olmalarınına karşın savunması en düşük sınıftır.

- Bir hedefe veya bir alana saldırabilirler. Bu alan yetenekleri sayesinde Nöbetçilerle en iyi grubu oluştururlar.

- Tek başına seviye atlaması zor olan paganlar genellikle Nöbetçilerin bulunduğu gruplarda savaşırlar.

- Element vuruşları çok önemlidir. Toprak yetenekleri rahibi kitler ama çok uzun sürede yapılır. Ateş yetenekleri ortalama sürede yapılır ve uzun süreli hasarlar bırakırlar. Rüzgar yetenekleri anında yapılan büyülerdir ve hatırı sayılır hasar verirler.

- Her seviye artışında sihirsel atakları artar. (+1 ZEK)

*Toprak elementi suya karşı güçlüdür. Su elementi ateşe karşı güçlüdür. Ateş elementi rüzgara karşı güçlüdür. Rüzgar elementi de toprağa karşı güçlüdür.

Vail – Kahin

Kahinler yeteneklerini Vaillerin ruhani doğasından alırlar. Yenileme büyüleriyle savaşlarda gerek kendilerine gerekse içinde bulundukları gruba büyük fayda sağlarlar. Hem ölüleri diriltebilen hem de büyülere karşı koruma sağlayabilen rahipler bu özellikleriyle büyücülerin karşıt sınıfını temsil ederler. İyileştirme gücüne sahip su elementini yönetirler. Bu element ile rakiplerini yavaşlatabilirler.

Özellikleri:

- Yenileme büyülerinde uzmandırlar.

- Çeşitli kutsamalarla müttefiklerinin gücüne güç katarlar.

- Her grupta aranan sınıftır. En kolay seviye atlayan karakterlerdendir.

- Eğer farklı bir dağılım yapmamışsa kahin sınıfı tek başına çok zor seviye atlar. Gruba ihtiyacı vardır.

- Her seviye artışında sihirsel defans ve sihir isabetleri artar. (+1 BİL)


Sunucular

Gordion (2009)
Babylon (2010)

Zorluk Dereceleri

Kolay(EasyMode):Yalnızca 30. seviyeye kadar yükselebilir ve özel yetenekler kullanılamaz.
Normal(NormalMode):Seviye ve yetenek kısıtlaması yoktur.Ancak,üst seviye nesnelerinden bazılarını kullanamaz.
Zor(HardMode):En çok tercih edilen derecedir.Aşırı karakter açmak için,bu derecede 40.seviyeye ulaşmış olmak gerekir.
Aşırı(UltimateMode):Oyunun en güçlü karakter derecesidir.Ancak,bu derecede ölen karakter 3 dakika içinde bir rahip/kahin tarafından diriltilmezse veya canlandırma rünü isimli nesne kullanılmazsa silinir.

Kolay Normal Zor Aşırı
Nitelik Bonusu 5 5 7 9
Yetenek Bonusu 3 3 4 5Üye Profil Bilgileri
Skype : baykus511

"Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır."
Byfeel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20 Nisan 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Eylül 2012
Bulunduğu yer: MERSİN
Alter: 20
Mesajlar: 2.630
Konular: 1561
Rep Puanı: 3917
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Gökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond reputeGökhan has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 29
Ettiği Teşekkürler: 16
Gökhan isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Shaiya Genel Bilgiler.

teşekkürler.Gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20 Nisan 2013   #3
gammest318 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 21 Mart 2013
Alter: 29
Mesajlar: 299
Konular: 46
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 305
Rep Derecesi : gammest318 is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 6
Ettiği Teşekkürler: 20
Standart Cevap: Shaiya Genel Bilgiler.

alıntı olmasın görümştümgammest318 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Boks Nedir? Boks Hakkında Genel Bilgiler..! Forum Zero Diğer Spor Dalları 1 22 Aralık 2016 01:39
Genel Muhabet Kristal Forum Çöplüğü 3 06 Kasım 2012 17:29
Silkroad Karakter Yapılandırma (GENEL) wordabula Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 0 17 Ekim 2012 21:41
Stealhex Bot Genel - Hatalar Ve Çözümleri karakas1997 Silkroad Bot & Hileleri 0 12 Ekim 2012 00:08
Genel Görevler nukrocuk Metin2 Genel 0 08 Eylül 2012 16:14

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:34.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750