Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Serbest Bölüm

Serbest Bölüm Diğer Kategorilere Uymadığını Düşündüğünüz Her Konuda Yazabilirsiniz


Oğlak Burcu 2014 Falı

Serbest Bölüm


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23 Ocak 2014   #1
YOLGEZER
TreecKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 24 Mayıs 2010
Bulunduğu yer: TURKEY
Mesajlar: 4.069
Konular: 919
Rep Puanı: 58087
Rep Gücü: 4078
Rep Derecesi : TreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond reputeTreecKo has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 234
Ettiği Teşekkürler: 179
Standart Oğlak Burcu 2014 Falı

Sizin için 2014’ü özetleyecek tek bir kelime varsa o da "ilişkiler"dir. Bu yıl tüm ilişkilerinizi mikroskop altına alacaksınız. Tabii ki ilginizin en çok yöneleceği ilişki aşk ilişkiniz olacak. Ama bu eski arkadaşlarınız, meslektaşlarınız ve aile üyelerinize zaman ayırmayacağınız anlamına gelmiyor. Aksine hepsine zaman ayıracaksınız ve bu insanlar yılınızın daha da keyiflenmesini sağlamakla kalmayıp size, çok faydalı bulacağınız yeni bir bakış açısı da kazandıracak.

Oğlak burcu yakın bir beraberliğin sunabileceği istikrarı sever. Oğlak için bağlılık duyduğu bir eşle ömür boyu sürecek değerli bir şey inşa etme fikri çok caziptir. Oğlak romantiktir ama bir birlikteliğin, o birlikteliği oluşturan parçaların (bu parçalar siz ve eşiniz/sevgiliniz oluyor) toplamından çok daha güçlü bir sihir yaratabileceğini bilecek kadar da pratiktir.

Yine de bir ilişki sürecinde beklediğiniz uyumu yakalamak o kadar da kolay değildir. Bu yıl bu soru üzerinde uzun uzun düşünecek ve yakın ilişkilerinizi nasıl yaşamak istediğinize dair yeni sonuçlara varacaksınız.

Duygusal geçmişinizi gözden geçirmek için zaman ayırıyor olmanızın sebeplerinden biri de geniş kapsamlı düşünme ve hafızanın değerini öğreten görev gezegeni Satürn’ün etkisi. Satürn Haziran 2013’te zıt burcunuz olan Yengeç’e girdi ve şu anda da ilişkileri yöneten yedinci evinizde bulunuyor. Satürn ilişkinizin ve bağlılığınızın derinliğini değerlendirerek sizi olgunlaşmaya ve iç görünüzü arttırmaya zorlayacak.

Şu anda ilişkinizin duygusal boyutu ne olursa olsun -ister bir bağlılık ister sadece görüşme seviyesinde olsun- Satürn’ün pozisyonu bu ilişkinin bir üst boyuta geçmek üzere olduğuna işaret ediyor. Ancak bunu istemiyorsanız ilişkinizi sona da erdirebilirsiniz çünkü bu yıl ilişkilerinizi beklemede tutmanız çok zor olacak. Satürn’ün şu anki görevi size çatlakları buldurup, daha fazla genişlemeden önce tamir etme fırsatı sağlamak. Üstelik yıldız haritanızın bu alanına bir sonraki gelişi 29 yıl sonra olacak. Bu nedenle mevcut ilişkinizi zamana karşı direnebilecek şekilde inşa etmenize ya da böyle bir ilişki bulmak için özgür kalmanıza yardım etmeye çalışıyor.

İlişkinizin sona ereceğini varsaymak için bir neden yok. Devam ettirmek istiyorsanız devam edebilir, hatta güçlenebilir çünkü Satürn sizin, değerli bulduğunuz her ilişki için sağlam bir temel oluşturmanıza yardım edecektir.

Satürn ciddi bağlılık içeren ilişkileri yöneten yedinci evinize Haziran 2013’te girdi. Bu nedenle 2014’e Satürn’ün bu alandaki varlığı konusunda deneyimli olarak giriyorsunuz. Bu 2015 Temmuz’unun ortasına kadar devam edecek uzun süreli bir etki.

Eğer genel anlamda evlilik ve ilişkilere dair yanlış kanılara sahipseniz Satürn, ayaklarınızın yere basmasını ve bu konuda daha aklı başında ve gerçekçi olmanızı sağlayacak ve bu da duygusal gelişim için gerekli bir aşamadır. Bu aşamayı yaşadıktan sonra bağlılık içeren ilişkilerinizin başarı şansı artacak.

Bütün ilişkilerde bağımsızlık ve bağımlılık, yakınlık ve özgürlük arasındaki doğru dengeyi bulmamız gerekir. Birkaç yıl önce sizin için doğru olan denge muhtemelen artık sizi tatmin etmeyecektir çünkü siz artık aynı insan değilsiniz.

Bu noktada ayrıca belirtmem gerekir ki yedinci ev tüm resmi anlaşmalı ortaklıkları yönetir. Evlilik bunlardan biridir, aynı zamanda iş ortağınız, acente ya da yöneticiniz de yine bu evin kapsamı dahilindedir. Bağlayıcı temellere dayanan her anlaşma yedinci evin alanına girer. (Evlilik için bir sözleşme imzalamanız gerekmese de nikâh gününüzde imzaladığınız defteri unutmayın.) Her ne kadar ben genellikle duygusal hayatınızdan bahsettiysem de bu yıl ki gelişiminiz bir iş ortaklığı aracılığıyla da olabilir, bunu da aklınızdan çıkarmayın.

Satürn’ün yıllar sonra ilk kez geçen yıl Yengeç burcuna girmesi tüm burçlar için büyük bir olaydı ama özellikle sizin için Sevgili Oğlak çünkü Satürn sizin yönetici gezegeniniz. Yönetici gezegeninizin bulunduğu burç dikkatinizin nereye yöneleceği üzerinde önemli bir etkidir. Sevgili Oğlak, siz Satürn’ün gözde çocuğusunuz, dolayısıyla Satürn’ün konumu bütün varlığınızla sizin için çok önemli olan bir insana yoğunlaşacağınızı gösteriyor.

Bu yıl ortaklık meseleleri ile boğuşurken bu meseleler ile ilk kez Temmuz ya da Aralık 2010 ve 2011 ya da 2012 Haziran sonunda karşılaşmış olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu saydığım tarihlerdeki tutulmalar, Satürn’ün bu yıl değineceği ortaklık meselelerini vurgulamıştı. Satürn bu yıl, geçen yıllardaki bu tutulmaların dokunduğu açılardan geçerken belli meseleleri yeniden gündeme getirecek. Söz konusu ilişkileri o dönemlerde çözümlemediyseniz şimdi çözümlemek için ikinci bir şansınız olacak.

Yönetici gezegeniniz Satürn’ün, talih gezegeni Jüpiter ile iyi açı yaptığı yıllar sizin için genellikle iyi geçer. Eylül 2014’ün sonuna kadar bu olumlu etki geçerli olacak ve bu süre ilişkiniz üzerindeki yeni etkilerle başa çıkabilmeniz için yeterli bir süre.

Satürn’ün Yengeç burcundaki varlığı belki de 1980’lerden bu yana yaşadığınız en büyük astrolojik olaylardan biri. Şimdi vereceğiniz kararlar geleceğinizi önemli ölçüde etkileyecek. Bunun belki de en önemli kısmı gelecek aylar içinde kendiniz hakkında öğrenecekleriniz olacak. Kolay bir yıl olmayacak ama bu yıl çok büyük bir kişisel gelişim göstereceksiniz.

Bu yılın genel ciddiyet ve ağırlığına ek olarak Oğlak burcunu 2014’de ne Mars ne Venüs ziyaret edecek, ne de Oğlak burcunda yeniay olacak. Çok şaşırdınız ve belki de tekrar okudunuz ama hayır yukarıdaki cümle bir baskı hatası falan değil. Mars enerji ve kontrolün hakimidir, Venüs uyum ve çekimin, yeniay ise taze başlangıçların. 2014’te bu gezegenlerin size kısacık bir an bile eşlik etmeyecek olması yalnız olduğunuzu ve omuzlarınızda ağır bir yük taşıdığınızı hissetmenize sebep olabilir. Belli bazı kişisel meselelerle, onları değiştirme gücüne sahip olmadan başa çıkmak zorunda kalacağınız neredeyse kesin ve bu da olayların sizin kontrolünüz dışındaki etkilerden kaynaklandığına işaret ediyor. Bu alandaki gezegen desteğinizin eksikliği ister istemez kontrolün daha çok diğer kişide -eşinizde, ortağınızda- olmasına yol açacak ve size daha tepkisel, uzlaşmacı ya da yatıştırıcı bir rol biçecek.

Ancak bu sıra dışı kozmik durumun iyi bir yanı da var. Venüs, Mars ya da Ay, Oğlak burcunu ziyaret edecek olsaydı kendilerini Satürn ile şiddetli bir rekabet (180 derecelik bir açı) içinde bulacaklardı. Böyle bir etki bazen işbirliğini, bazen de sert bir yüzleşmeyi işaret eder. Dolayısıyla bu durum sizi olası bir duygusal karmaşadan kurtarıyor. Diğer yandan bu gezegenler Satürn’le 2015 başında yüzleşecek ama o zamana dek de siz ilişkiniz üzerinde iyice düşünmüş ve almanız gerekli kararları almış olacaksınız. Ayrıca 2015’de Satürn Yengeç burcunda sadece Temmuz’a kadar, yani altı ay kalacak. Satürn’ün bu pozisyonu terk etmesiyle gerginlik de sona erecek.

Şimdi de 2014’de Koç, Boğa ve Akrep burçlarında gerçekleşecek olan dört tutulmadan bahsedelim. Bu tutulmalardan ikisi, Mayıs ve Ekim’dekiler, yıldız haritanızın sosyal alanlarını vurgulayacak. Biraz daha açmak gerekirse bu alanlar yeni aşk, romantizm, çocuklar ve arkadaşlıkları yöneten beşinci ve on birinci evleriniz olacak. Gördüğünüz üzere 2014’de özel yaşamınız kuvvetle vurgulanıyor.

Bu da Oğlakların sadece ciddi bağlılıklara odaklanacağını gösteriyor. Bir beraberliğiniz yoksa tutulma size yeni birini getirebilir; unutmayın tüm tutulmalar bir ilişkinin durumunu değiştirirler. Bir beraberliğiniz varsa Ekim sonundaki tutulma bir bebeğin doğumunu işaret ediyor olabilir. Şu ya da bu şekilde özel yaşamınız değişmek ve gelişmek üzere.

Nisan sonunda bir tutulma daha olacak. Bu, evinizi ya da sahip olduğunuz başka mülkleri vurgulayan nispeten olumlu bir tutulma. Taşınabilir, bir ev satın alabilir ya da şu anki evinizi yenileyebilirsiniz. Bu olasılıklardan biri gerçekleştiği takdirde sizi söz konusu şeyi yapmaya iten bir şey var gibi görünüyor.

Evinizle ilgili bir yenileme ya da değişiklik yoksa aileniz büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor olabilir. Aileniz yeni bir eve taşınabilir veya başka bir sebeple onlara yardım etmeniz gerekebilir. Bu tutulmanın düştüğü 29 derece, tamamlama açısıdır; yani yeni bir sayfa açılırken, bir diğeri ise kapanıyor. Tutulmalardan daha sonra yine bahsedeceğiz çünkü bazı Oğlaklar belli tutulmaların etkilerini diğerlerinden daha net ve şiddetli hissedecek.

Şimdi gelelim size vereceğim haberlerin en heyecanlı olanına, tüm Oğlakların duymaktan büyük keyif alacağı haberlere; konu kariyeriniz. 2014 sonlarında kariyeriniz inanılmaz şekillerde gelişmeye başlayacak. Eylül 2014 sonlarında Jüpiter’in, kariyer başarınızı yöneten onuncu evinize girmesiyle adınızı neonlar ışıklarda okumaya hazırlanın. Mutluluk ve şans gezegeni Jüpiter koca bir yıl boyunca profesyonel başarı evinizde kalacak.

İş hayatınız açısından altın sayılabilecek bu dönemde en sonunda rakiplerinizin arasından büyük farkla sıyrılabileceksiniz. Bu dönemle beraber olaylar büyük bir hızla gelişmeye başlayacak. 14 Ekim’deki tutulmanın hemen ardından gelen gelişmeleri izleyin. Çünkü o tarihte yıldız haritanızın kariyer alanında beş gök cismi olacak ki, çok bu olağanüstü bir şey!

Siz daha kariyer başarınızın keyfini çıkarmaya başlamadan yıldız haritanızın bir başka alanında, dokuzuncu evinizde büyük, ufkunuzu genişletecek nadir bir etki harekete geçecek. Jüpiter bu eğilimi getirdiği sırada, sizin gibi toprak burcu olan Başak da ona yardım etmek için mükemmel bir pozisyonda olacak.

Jüpiter’in yardımıyla lisans veya lisansüstü bir dereceye başlamak ya da tamamlamak üzere üniversiteye dönmeye karar verebilirsiniz. Eğitimci iseniz aynı etki kariyerinizde ilerlemenize yardım edecek. Bazı Oğlaklar Ocak ve Eylül arasında önemli sınavlara girecek. İdeal bir dönem, mutlaka başarılı olacaksınız!

Jüpiter 2013 Ağustos’u sonunda dokuzuncu evinize, zihin ve yüksek öğrenim alanınıza, girdiğinden bu yana dünyaya karşı daha meraklı ve daha farkındasınız. Görüşleriniz gittikçe daha sağlamlaşıyor ve farklı fikirlere daha eleştirel yaklaşıyorsunuz. Eğer şimdiye kadar herhangi bir fikri, sırf aileniz ya da arkadaşlarınız doğru bulduğu için benimsediyseniz bu artık çok daha zayıf bir ihtimal. Aynı kalan görüşlerinize olursa, bu da, o görüşler sizin yoğun inceleme ve eleştirilerinize dayanabildiği için olacaktır. 2014’de destekleyeceğiniz fikirler gerçekten size ait olan görüşler olacak.

Üniversiteye gitmek istiyor ama maliyeti konusunda endişeleniyorsanız, Jüpiter’in Başak’taki varlığı burs alabilmeniz için mükemmel bir fırsat. Jüpiter’in ziyareti genellikle önemli maddi faydalar getirir.

Eylül 2014’e kadar dokuzuncu evinizde kalacak olan Jüpiter aynı zamanda uluslararası seyahati de yönetir. 2014’ün ilk dokuz ayı uzun mesafeli seyahatlere çıkmak için mükemmel bir dönem. Seyahat etmeyi düşünmediyseniz bile, bu yıl düşünmenizi şiddete tavsiye ederim. Daha önce görmediğiniz ama gitmeyi hep hayal ettiğiniz yabancı bir kenti seçin. Eylül’de Jüpiter dokuzuncu evinizden çıktıktan sonra gitmeniz zorlaşacak ve Jüpiter, ufkunuzu genişleten bu eve on iki yıl boyunca bir daha gelmeyecek.Üye Profil Bilgileri

C★


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
TreecKo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yay Burcu 2014 Falı TreecKo Serbest Bölüm 0 23 Ocak 2014 22:33
Yengeç Burcu 2014 Falı TreecKo Serbest Bölüm 0 23 Ocak 2014 22:28
İkizler Burcu 2014 Falı TreecKo Serbest Bölüm 0 23 Ocak 2014 22:27
Boğa Burcu 2014 Falı TreecKo Serbest Bölüm 0 23 Ocak 2014 22:26
Koç Burcu 2014 Falı TreecKo Serbest Bölüm 0 23 Ocak 2014 22:25

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:26.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750