Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Serbest Bölüm

Serbest Bölüm Diğer Kategorilere Uymadığını Düşündüğünüz Her Konuda Yazabilirsiniz


Taksim Direnişçileri dağıtıldı

Serbest Bölüm


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Haziran 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İzmir
Alter: 30
Mesajlar: 1.333
Konular: 281
Rep Puanı: 3139
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : HavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 36
Ettiği Teşekkürler: 5
Standart Taksim Direnişçileri dağıtıldı

Polis, önce TOMA ile, Gezi Parkı'na girdi, ardından çok sayıda, gaz attıktan sonra, 100'e yakın Çevik Kuvvet polisi parkın içine gaz ata ata girdi. Çok sayıda atılan gazdan etkilenmemek için, parkın içerisinde bulunanlar, Divan Oteli'ne doğru kaçtı. Polis, anıtın önünden, Gezi'den kaçanların üzerine doğru gaz ve plastik mermi attı.
İçeri giren polis, Gezi Parkı ,içerisinde bulunan revirin içine 2 gaz bombası attı. O esnada revir içerisinde yaralılar vardı. Bir yaralının ağırlaşması üzerine, meydanda bekleyen ambulans parkın içine girerek yaralıyı hastaneye kaldırdı. Diğer yandan yaralılara müdahalede bulunan doktorlarla ilk başta polis arasında arbede çıktı. Daha sonra polis, acil müdahale ihtimaline karşın, doktorların parkın içerisinde durmasına izin verdi. Öte yandan, daha önceki müdahalelerin dış basında büyük yankı uyandırması nedeniyle polis, Gezi Parkı içerisine müdahale ederken, gazetecileri içeri sokmadı. İçeride bulunan gazetecileri de dışarı çıkardı. Parkın 50 metre dışarısına çıkarılan gazeteciler, parkın içerisinden görüntü alamıyor.
Yaklaşık 100 polisin parkın içine girmesi üzerine, Divan Oteli önüne kaçan direnişçilere yoğun bir şekilde gaz bombası ve plastik mermi sıkıldı. Divan Oteli önündeki gruba yapılan müdahalenin ardından, grup Nişantaşı'na doğru kaçtı. Grup daha sonra yeniden Divan Oteli'ne geldi.
Diğer yandan polisin müdahalesinin ardından, meydanda bulunan çok sayıda kişi, Sıraselviler ve İstiklal Caddesi'ne doğru yöneldi. Her iki caddede de yaklaşık 10 bin kişi bulunuyor. Polis, buralarda bulunan direnişçilere, biber gazlı su sıktı. Yaklaşık 30 dakika caddede slogan atan gruba, polis, Mis Sokağı tarafına aşağıdan dolanarak, İstiklal Caddesi'ne gaz atarak grubu Galatasaray Lisesi'ne doğru dağıttı.
Direnişçiler ve polis arasında Harbiye, İstiklal ve Sıraselviler'de çatışmalar devam ediyor.

Yaralılar var

Polisin müdahalesinde sonra yaralananlar oldu, meydanda ambulanslar bekliyor.

Taksim gezi parkında içinde anneler de vardı. Gezi PArkına tazyikli suyla ve biber gazlarıyla müdahale eden polisler meydanı boşalttı. Şu an gezi parkından direnenler hala bulunuyor. Polis anonslarla alanların boşaltılmasını istiyor. İlk müdahale saat 20.45'te başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "Gezi parkı artık boşaltılmalı herkes evine dönmeli demişti, Hüseyin Çelik ise "Mesaj alında artık tadı kaçmasın" demişti.

Polis megafonlarla, "Bu yaptığımız son uyarılardır. Gezi Parkı'nı terk edin", "Dağılmanız için yeterli süre verilmiştir. Aranızdaki provokatörlere inanmayın", "Kamuya açık alanı işgal edemezsiniz. Taksim Meydanı'ndaki vatandaşlar oradan uzaklaşın" şeklinde anonslar yaptı. Ancak kalabalık dağılmadı.

Bunun üzerine polis saat 20.50 sıralarında müdahaleye başladı. İlk olarak TOMA'lar ile su sıkılarak meydandakileri uzaklaştırdı. Ardından gaz da kullanılarak Gezi Parkı'na girdi. Polis, tazyikli su ve gaz bombaları ile Gezi Parkı'na müdahalede bulundu. Bu sırada sık sık, "Tarlabaşı'na doğru meydanı boşaltalım" anonsları yapıldı. Eylemcilerden bazı kişilerin polise, taş attığı görüldü. Polisin girmesinin hemen ardından bir amsbulans da Gezi Parkı'na geldi. Bir kamyonun da Gezi Parkı'nın yanında olduğu görüldü. Polisin müdahalesi sürüyor.

TAKSİM DAYANIŞMASI'NDAN YENİ AÇIKLAMA

Taksim Dayanışması Gezi Parkı’nda açıklama yaptı. Parkta bulunan eylemcilerin slogan atarak destek verdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi. ” Gezi Parkı’nı kazandık taleplerimizi iletmeye devam ediyoruz. Eylemimiz park sınırlarını aşarak İstanbul halkının ve ardından tüm Türkiye’nin dört bir yanından yurttaşların 11 yıllık AKP iktidarına karşı birikmiş olan öfkesiyle oluştu. Milyonlarca insan sokaklarda meşrululuklarından ve yaratıcılılıklarından taviz vermeden direnişlerinin 18. gününü tamamladılar. Ülkemizin tanık olduğu en büyük hak ve arama mücadelelerinden bir olarak tarih sahnesinde yer alan bu direniş daha ilk günden başlayarak yoğun polis şiddetinin hedefi olmuştur. Yaşam hakkı dahil tüm insan haklarının ayaklar altına alındığı bir sürecin içindeyiz. Ancak bu davranış kalabalıkları dağıtacak yerde büyüttü. Birbirlerini mücadele içinde tanıyan insanların dayanışmasını güçlendirdi, bütün canlıları boğan gaz bombalarının altında her türlü şiddete karşı sokakları doldurdu. Direnişi birleştirdi. Direnişin başından beri son derece açık ve haklı talepleri, hükümet öncelikle görmezden geldi. Ardından direnişi bölme provoke etme ve meşruiyetini zedeleme çabaları içerisinde oldu. Ancak ülke ve dünya kamuoyunun tepkisini çeken bu yaklaşımlar başarıya ulaşamadı.”

ERDOĞAN'DAN GEZİ PARKI EYLEMCİLERİNE YARINA KADAR SÜRE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksi Gezi Parkı'nda eylem yapan göstericilere burayı boşaltmaları için yarına kadar süre tanıdı. Erdoğan, "Çok açık net söylüyorum; Taksim Meydanı boşaldı, boşaldı…Boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir." dedi.

Ankara Sincan'da AK Parti tarafından düzenlenen 'Milli İradeye Saygı' mitinginde konuşan Erdoğan, "Taksim Gezi Parkı'nda hala kalan var mı bilmiyorum. Bakın olay bir yargı sürecindedir. Bu olayda hala orada durmanın bir anlamı yoktur. Bunun yanında bir şey söyledim. Yargı ne tür karar verir bilemem. Lehte de karar verse İstanbul halk oylamasını yapar. Halk oylaması neticesinde halk eğer diyorsa ki o 'ben parkı korumak suretiyle bir şehir müzesi istiyorum', o zaman halkımızın bu talebini yerine getiririz. Çünkü biz haziran seçimleri öncesinde İstanbul'a vadettik, İstanbul yüzde 50 ile bu projelerimize 'evet' dedi." şeklinde konuştu.
Halk ne karar verirse ona uyacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Öyleyse şu anda orada duran kardeşlerim varsa lütfen orayı artık terk etsinler. İyi niyetlilere telkin ediyorum. Çünkü orası İstanbullularındır, orası illegal örgütlerin işgal mekanı değildir." diye konuştu.

Yarın da İstanbul'da miting yapacaklarını dile getiren Erdoğan, "Çok açık net söylüyorum; Taksim Meydanı boşaldı boşaldı…Boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Çünkü kendilerine anlattık her şeyi söyledik. Hala birilerinin orada direndiğini gördüm, sabah 10'da dediler, üçte dediler, hala kararı açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil. Kusura bakmasınlar." diye ekledi.

Direnişçiler, siz yarın görürsünüz tekrar toplanacağız, dediler.HavijMustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Haziran 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 25 Mayıs 2013
Bulunduğu yer: Ev
Alter: 23
Mesajlar: 3
Konular: 1390
Rep Puanı: 36984
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Thor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond reputeThor has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 168
Ettiği Teşekkürler: 387
Standart Cevap: Taksim Direnişçileri dağıtıldı

Dahada çok terslik çıkartcaklar bence.Thor isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Haziran 2013   #3
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İzmir
Alter: 30
Mesajlar: 1.333
Konular: 281
Rep Puanı: 3139
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : HavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 36
Ettiği Teşekkürler: 5
Standart Cevap: Taksim Direnişçileri dağıtıldı

Evet bencedeHavijMustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Haziran 2013   #4
OTTOMAN
nokiae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Ağustos 2012
Mesajlar: 1.148
Konular: 231
Rep Puanı: 6035
Rep Gücü: 1154
Rep Derecesi : nokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond reputenokiae has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 14
Ettiği Teşekkürler: 50
Standart Cevap: Taksim Direnişçileri dağıtıldı

bence 1 hftaya bu olay biter eylemler filan kesinnokiae isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Haziran 2013   #5
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İzmir
Alter: 30
Mesajlar: 1.333
Konular: 281
Rep Puanı: 3139
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : HavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond reputeHavijMustafa has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 36
Ettiği Teşekkürler: 5
Standart Cevap: Taksim Direnişçileri dağıtıldı

Dağıtıldıkça toplanacaklar benceHavijMustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Fb ve Bjk Taraftarları Taksim'e Yürüyor CrayzTurk Güncel Haberler 0 08 Haziran 2013 20:21
Sneijder’den Taksim desteği ramorecai Galatasaray 0 05 Haziran 2013 15:15
Taksim'de Toplanmalar Artıyor STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 16:03
Taksim'deki Olaylar STaRZoN Güncel Haberler 0 01 Haziran 2013 18:43
1 Mayıs'ta Taksim'de Olacağız CrayzTurk Güncel Haberler 0 18 Nisan 2013 18:25

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:56.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750