Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > Seafight

Seafight Seafight hakkında paylaşımları bu bölüme yazabilirsiniz.


Full + Full Olmanın Yolları

Seafight


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 21 Ekim 2012   #1
wordabula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Ekim 2012
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 851
Konular: 517
Rep Puanı: 3425
Rep Gücü: 857
Rep Derecesi : wordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond reputewordabula has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 7
Ettiği Teşekkürler: 0
wordabula - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Full + Full Olmanın Yolları

Sizler için geminizi en sağlam yapma taktiklerini yazacağım. Biraz uzun olacak. Ama uygularsanız en az 6 ay da f + f olabilirsiniz.

1. ADIM TOPLAR:
- Oyunda sağlam olmanız için ilk önce ana geminizi elit toplarla döşemeniz lazım. Bazı kişiler elit güverteyi elit toptan üstün görüyor. Ama bu yanlış bir düşünce. Ben gemiyi ilk aldığımda sadece 4 tane altın güvertem vardı ama gemim 2 bin vurabiliyordu. Bunun sebebi gemimde 100 tane elit top olmasıydı. Ama bunlardan da önce elit geminiz olmalıdır.
- Elit toplar oyunda 3 çeşit var:
1. 25 Kiloluk: Bu top normal bir elit toptur. Pazar Yerinden belirli bir miktar inciyle veya altın teklif vererek alabilirsiniz. Normalde 12 milyon - 10 milyon arası tekliflerde sizde kalabilir. Ben bu gemiyi inci ile almanıza karşıyım.
2. 55 Kiloluk (27,5 Kiloluk): Bu topun gücü 25 Kilolukla aynı olmasına rağmen aralarında muhteşem bir menzil farkı vardır. Bu top genelde x3 çıkınca pazar yerinde belirir. Size önerim katlayıcı almanız olacaktır. Katlayıcı aldıktan sonra alt haritalarda full pırıltı kasın başka hiçbirşey yapmayın. Haftasonu gelince 55 kiloluk top pazara konulacak. İşte kastığınız altınlarla bu toptan alın. Yavaş yavaş geminize inciyle bu toplardan alıp donatın. Sakın 25 kiloluk almayın ilerde savaşlarda çok sıkıntı çekersiniz.
3. Amiral Topu: İsteğe bağlı olarak bu toptan alabilirsiniz. Ama bu top diğer toplardan 2.500 inci pahalı olduğundan gemiyi amiral alarak fulleme işiniz çook uzun sürecektir. Ben gemiyi fullerken amiral topu daha yoktu ama yeni gemi açarsam en az 10 tane de amiral topu alırdım gemime. Böylece Elit Sınıfımda kolaylıkla atlardı.

İşte yukarda verdiğim bilgilere göre alacağınız top 55 kiloluk top olacaktır. Benim şuan gemimde full 5 kiloluk 4. seviye toplar var gemim oyuk 5.500 vuruyor.

105 tane elit topu yapmamız en uzun süren işimiz olacaktır. Yaklaşık 3-4 ayınızı alabilir. Ama sonucunda alt haritalarda size karşı hiçbir gemi koyamayacaktır.

2. ADIM GÜVERTELER:
- Toplarımız fullendi ve gemimiz 2.000 vurmaya başladı. Çok iyiyiz. Eminim pırıltı toplarken bir kaç tane haritayı atmışızdır. Eğer başak haritasını açtıysan şiddetli bu haritayı bitirmenizi öneririm. Bu haritayı 105 tane elit topla bitirmeniz kolay olacaktır. Sonunda 400 bin TP ve 300 bin ELP gelecektir. Sınıfınız 6 olacaktır. Daha sonra level atlayınız. 7 level oluncaya kadar her gün görevlerinizi yapın sınavlarınızı yapın. TS kullanımı olan bir filoya katılın sınavlarınıza yardım edeceklerdir. Şimdi yapacağımız iş elit güverte almak olacaktır. 7 level olunca 7. haritalarda Morgan Buccaners adlı gemilerden patlatın. Bu gemiler kolay patlatılıyor ve ayrıca iyi para veriyor. Filonuzdan da yardım alarak elit güverteye en az 20 milyon para yatırın. Yada sabah 5 te kalkıp en az 10 milyona güverteyi alabilirsiniz. Tabi bunun yerine inciylede alabilirsiniz ama güverteler inciyle alınması çok pahalı olur.

- Güvertenizi aldınız varsayıyorum. Tamam durun. Şimdi de tekrar 10 tane 55 kiloluk veya amiral topu kasın. Kastıktan sonra güvertenize donatın. Böyle böyle 10 tane güverte 100 tane de elit top yapacaksınız. 2. adımda yaklaşık 2-3 ayınızı alacak kadar uzun olacak ama bi bakacaksınız ki fullenmişsiniz. Bu dediklerimi sadece katlayıcı alarak yapabilirsiniz. İnci çekmenize hiç gerek yok. Tabi paranız varsa inci çekerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

3. ADIM YETENEKLER:
- Tebrikler! Artık gemimiz en az 3.500 vuruyor. Artık geldik gemimizin yeteneklerine. Bu zamana kadar patlattığınız NPC lerden zaten kristal gelmiştir. Bu kristalleri yetenek haricinde hiçbir şeye harcamayın. Yetenek dağılımı çok uzun sürer. Bende 46 tane var bunu yapmamda çok uzun sürdü hatta inci bile çektim. Masraflı süren bir iş. Kristal çıkartmak istiyorsanız kendi levelinizin haritalarında kasılın. Yetenek açtıysanız şöyle dağıtın:

TEMEL:
Kritik İsabet 5/3
Düşman Tecrübesi 5/1
Cesurluğun Kalbi 5/1

Şimdi böyle yaptık mı artık yollardan birine geçebiliriz. Yaklaşık 5 yetenek buraya gitti. Fazlasını vermeniz büyük zarara uğratır. Size tavsiyem oyunda menzil önemli. Ama ilk önce NPC hasarını arttırmamız için Ogoun daha sonra Agwe'den devam etmemiz lazım. Şöyle yapıyoruz:

Ogoun:
Simya Bilgisi 5/5 az yeteneğin varsa 5/1
Cennetin Lütfü 5/1
Ogoun Lütfü 5/5

Bunları verince en az 7 yeteneğin gidecek. Daha sonra Agwe ye geçin.
Agwe Kalkanı 5/5
Cennetin Koruması 5/1
Agwe'nin Beceresi 5/1
Canavar Avcısı 5/1
Agwe'nin Hoşgörüsü 5/1
Agwe'nin Görüş Alanı 5/5
Nişancının Lütfü 5/5

Bunları yavaş yavaş yapmanız şart. Daha sonra Agwe'nin Becerisini 5/3 yapın. Sonra Ogoundan devam edin.

Ogoun:
Avcının Kolu: 5/1
Avcının Hızı: 5/1
Hazır Oluşun Lütfü: 5/3
Ogoun Yumruğu: 5/5

45 yetenek ediyor toplam geriye kalan 5 yeteneğide kafanız nereye eserse oraya verebilirsiniz. Ben Hazır Oluşun Lütfünü fullemenizi ve geri kalanlarıda Agwe'nin becerisine vermenizi isterim.

4. ADIM TOPLARIN KRİSTALLENMESİ
- Eğer vuruşlarınızı daha da arttırmak isterseniz yaklaşık 30 yetenek yaptıktan sonra kristalleniriniz 55 kiloluk toplanırızı kristallemede kullanınız. Tüm toplarınızı 3. seviye üstü kristalleyin biran önce. Kristallenince kritik atma % niz ve saldırınız artacaktır.

5. ADIM KALELER
- İşte sıra geldi kalelere. Kaleleri fullemeniz için yeteneklerle aynı anda gidebilirsiniz. Oyunda en zor fullenenler kaleler olmalı. Çünkü topları fullemeniz kadar inciniz gidebiliyor. Bu yüzden oyun bu konuda çok zorlamış illa inci çekmeniz gerekebilir. Ama hayır çekmeyeceğim diyorsanız ne yapacaksınız? Katlayıcı alıp inci kascaksınız. Ben size hangi kaleleri açmanızıda önereyim:

ÖN:
Top Rampası: 5/5
Zırhlı Gövde: 5/5

ORTA:
Monte Edilmiş Sekstant: 5/5
Barutluk: 5/5

ARKA:
Top Deposu: 5/5
Dümen Bodoslaması: 5/5

kalelerin ideal dizimi böyledir. Tüm fuller ve profosyeneller böyle dizer genellikle. Eğer çok zenginseniz biraz daha ekstradan açmak istiyorsanız şunlarıda açabilirsiniz:

ÖN: Saldırı Çanı ve Kayık Yerleri
ORTA: Savaş Taktikleri Kitapçığı (55'likle doluysanız full kritik atarsınız) Araç Gereç Deposu
ARKA: Demir Zıpkınlar ve Standartlaşmış Zıpkınlar.

6. ADIM ELİT SINIF
- Bu söylediklerimi yapana kadar zaten açtığınız onca haritalar sıktığınız onca elitler ve oyuklar sizi baya yükseltmiştir. Elit puan kasmanın en ucuz yolu şudur:
1. Tüm toplanırızı depoya koyun geminizde sadece amiral topları takılı kalsın
2. Zincirli gülle bolca satın alın örneğin 500.000 tane aldınız.
3. 12-13. haritalarda bulunu almirante NPC'sini menzile alarak sıkınız. Bu arada sizde televizyon izleyin veya başka bişey yapın geminiz 500.000 zincirlinin hepsini sıktıktan sonra size 500.000 elit puan ve tp gelecektir.

Diğer bir yöntem ise inci kasıp elit gülle alıp NPC leri elit gülle ile batırmanız veya zevk olsun diye oyuncuları elitle batırmanız. Her attığınız elit gülleye karşılık elit puan kazanırsınız.

Diğer bir yöntem ise mojo atıp özel harita çıkarmanız özel haritalar size elp ve tp verecektir.

7. ADIM TASARIM ÇIKARTMAK
- Tasarımlar genellikle özel günlerde çıkar (cadılar bayramı, kış festivali, magellan günü vs.) Bu günlerde özel NPC ler çıkar. Bunlara son atış veya en fazla dp yi vurursanız tasarım kazanırsınız. Zaten oyunda iyi ki özel günler var olmasa gemiyi fullememiz çok zor olacaktır. Bazı tasarımlar ise özel günlerde pazara konulur teklif ile alınır (örneğin Jack tasarımı).

Bu adımları sırasıyla uymanız düzgün ve yenilmez bir gemi elde etmenizi sağlar. Zaten son 3 adım diğer adımları yaparken gelişecektir. Bunları göz önüne alıp bir gün oyuk gülle ile 6 bin vurursanız bana bir hayır duası edin bana yeterli

Konu seafight forumu ƒαηтαѕтι¢-61[D-H] kullanıcısından alıntıdır.
__________________Üye Profil Bilgileri

Kampanya PBDO-Bot 5 TL
wordabula isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
tr2 acil satılık full+full serif35 Forum Çöplüğü 17 28 Şubat 2014 00:28
En Kısa Sürede Kaç Para İle Full+Full Olurum Furkan53 Darkorbit Rehber 24 27 Kasım 2012 18:45
Darkorbit tr2 full+full shadoworior Dark Orbit Hesap Alım & Satım 4 09 Eylül 2012 17:16
Tr1 Full Havoc Full Lf4 muhammet Dark Orbit Hesap Alım & Satım 0 01 Temmuz 2012 14:49

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:29.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751