Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Diğer Online Oyunlar > Rappelz Online

Rappelz Online Rappelz Online hakkında paylaşımların bulunduğu bölümümüz.


Rappelz Oyunu Nasıl Oynanır ? ( Resimli Anlatım )

Rappelz Online


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 27 Kasım 2012   #1
werewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Kasım 2012
Alter: 27
Mesajlar: 487
Konular: 394
Rep Puanı: 1696
Rep Gücü: 493
Rep Derecesi : werewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 13
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Rappelz Oyunu Nasıl Oynanır ? ( Resimli Anlatım )


NASIL OYNANIR?
Rappelz macerasına başlayabilmeniz için bilmeniz gereken temel bilgileri burada öğrenebilirsiniz. Tabi önce ücretsiz gPotato hesabınızı oluşturmuş olmanız gerekiyor. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]portalı üzerinden ücretsiz olarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.

KONTROLLER
Rappelzde diğer MMORPG’lerden farklı olarak fare ile karakter yönlendirilmektedir. Bunun anlamı karakterinizi götürmek istediğiniz yeri fare ile tıklamanız gerekmektedir.

1. FARE KONTROLLERİ
Oyun içinde farenin sol, sağ tuşlarını ve tekerleği kullanabilirsiniz. Sol tuş hareket etmek, NPC ile konuşmak, seçmek, atak yapmak ve toplamak için kullanılır. Sağ tuşa basık tutarak oyundaki kamerayı ayarlayabilirsiniz. Faredeki tekerler ise kamerayı yakınlaştırıp uzaklaştırmak için kullanılır.2. KLAVYE KONTROLLERİ
Aşağıda oyun içindeki farklı haraketler için kullanılan kısa yol tuşlarını görebilirsiniz.OYUN ARAYÜZÜ
Rappelz kendine özgü arayüzünü siz maceracılara yardımcı olabilmek için hazırlamıştır. Oyunu oynamaya başlamadan önce tüm arayüzü anlamak sizler için oldukça önemlidir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yukardaki ekran görüntüsünden oyuncu arayüzünün nasıl göründüğünü ve farklı fonksiyonlarını görebilirsiniz:
1. Durum penceresi Bu pencerede karakterin sınıfını, seviyesi, sağlık ve mana puanlarını, CP ve Sınıf Seviyesini ve Tecrübeyi görebilirsiniz.
2. Bu ana yaratığınızın sağlık ve mana durumunu gösterir.
3. Bu alan karakterinizin sahip olduğu kutsamaları gösterir.
4. Bu hedef penceresidir. Burada bir başka karakterin seviyesini, sağlık ve mana durumunu görebilirsiniz.
5. Bu küçük haritadır, karaktekterinizin ve en yakın NPClerin nerede olduğunu görebilirsiniz.
6. Burası diğer oyuncularla konuşabileceğiniz sohbet kanalıdır.
7. Bu alan yetenek çubuğudur. Buraya sıkça kullandığınız eşyaları ve yetenekleri sıralayabilirsiniz. Minimum 1 maksimum 4 olabilir.
8. Yaratık penceresi. Şuan eğitimde olan yaratıklarınızı gösterir.
9. Bunlar dışında oyuncu arayüzünde başka pencerelerde bulunmaktadır. En altta yer alan çubuk üzerinde kısa yollarını bulabilirsiniz.

GÖREVLER
Rappelz topraklarınıza ilk adımınızla birlikte, NPC’ler (Oyuncu olmayan karakterler) ile tanışacaksınız. Bunlardan bazılarının üzerinde parıldayan ikonlar olacak. Bunun anlamı bu NPC’nin size verebileceği bir görevi vardır. NPC’ye iki defa tıklayarak konuşma penceresini açabilirsiniz.

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 843x291.

Mevcut olan görev/görevleri yukarıdaki ekranda olduğu gibi Turuncu renkli olarak görürsünüz. Görevi almak için üzerinde tıklayın. Alt + Q ile Görev Penceresini açarak mevcut görevlerin son durumunu görebilirsiniz.

Küşük haritada veya NPC’lerin üzerinde farklı anlamlara gelen farklı ikonlar bulunmaktadır:
İKON MİNİ HARİTA AÇIKLAMANPC’nin size vereceği bir görev var.Görevi aldınız ancak henüz tamamlamadınız.Görevi tamamladınız. NPC ile konuşarak ödülünüzü alın. ENVANTER

Maceranız boyunca, canavarları öldürerek onlardan eşyalar elde edebilir ve bu eşyaları diğer oyuncular ile takas edebilirsiniz. Ayrıca oyunda bulunan Tüccar NPC’lerden farklı farklı eşyalar satın alabilirsiniz. Bu eşyalar karakter envanteriniz içerisinde depolanacaktır (Alt + I)1. Bunlar üzerinize donatmış olduğunuz temel eşyalarınızdır.
2. Aksesuar bölümü. Burada Tüccarlar Derneğinde satılan ve dış görünüşünüzü değiştirmenize yardımcı olacak eşyalar gösterilmektedir. Bu eşyalar temel eşyalarınızın üzerinde görünmektedir. Arzu ederseniz gizleyebilirsiniz.
3. Kemer eşyaları. Kemerinizi sihirlendirerek yeni bölmeler açabilir, boss ve yaratık kartları takarak istatistiklerinizi arttırabilirsiniz.
4. Kolye bölmesi. Kolye lak depolamanızı sağlar.
5. Burası ana envanter pencerenizdir. Taşımış olduğunuz bütün eşyaları burada görebilirsiniz.
6. Bu alanda ise sahip olduğunuz oyun parası (Rupi) Ayılar İni puanı veenvanterinizin ağırlığını görebilirsiniz.
7. Bölüm 6’da belirtilen istatistikle bağlantılı olan Ağırlık Çubuğu. Ağırlık %75’e ulaştığında karakterinizin Hareket hızı düşecektir.Hepsi bu kadar değil, envanteriniz aynı zamanda:
1. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve mağaza envanteri ;
2. Sihirlendirme, Birleşim, Tamir/Restorasyon/Şarj
pencerelerini bulabilirsiniz.

TİCARET
Karakteriniz birkaç eşya elde etti, bunu nasıl diğer oyunculara satacağınızı bilmek isteyebilirsiniz. Ticaret Rappelz’deki öneli aktivitelerden bir tanesi. Ticaret yeteneğinizi geliştirerek oyunda çok zengin olabilir ve istediğiniz eşyaya sahip olabilirsiniz.

1. AÇIK ARTTIRMAAçık Arttırmaya her şehirde bulunan Açık Arttırma NPC’si ile ulaşabilirsiniz. Açık Arttırmanın avantajı oyuna bağlı olmasanız dahi eşya satabiliyor olmanızdır. Diğer oyuncular eşyanız için teklif verebilir ve böylece eşyanızı güzel bir fiyata satabilirsiniz.
Eşya satmak için açık arttırmada “Satışlar” tabını seçin.
1. Satmak istediğiniz eşyayı bölmeye yerleştirin
2. Eşyanın fiyatını belirleyin
3. Açık arttırma süresini belirleyin
4. Eşyayı açık arttırmaya çıkartabilmek için belirli bir depozitoya sahip olmalısınız.
Eşyanız için bir teklif olduğunda ekranınızda sarı bir yazı belirecektir.
Açık arttırma tamamlandığında, kasa sekmesine tıklayın ve paranızı alın.
Eğer bir eşya satın almak isterseniz “Arama” sekmesine gelin ve almak istediğiniz eşyayı aratın.
Kazandığınız açık arttırmalar yine Kasa’nıza gönderilecektir.
Para veya eşyanızı 15 gün içinde Açık Arttırma Kasa’sından almazsanız, yok olacaktır.
2. MAĞAZA KURMA

Rappelz’de özel Mağaza açarak diğer oyunculara/oyunculardan eşya satıp alabilirsiniz.Unutmayın, mağazayı sadece [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] açabilirsiniz. Mağaza açık olduğunu sürece başka oyuncular ile takas yapamazsınız.

Açmış olduğunuz mağazayı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Ayrıca oyundan çıktığınızda mağazanın otomatik olarak kapanacağını aklınızda bulundurun.
Kontroller (Alt + T) penceresinden Mağaza’ya tıklayarak yada sohber kanalına /shop yazarak mağaza açabilirsiniz.
Mağaza açtığınızda en sağdaki pencere belirir. Satmak yada almak istediğiniz eşyayı sürekleyerek listeye ekleyebilir, fiyat ve miktarı belirleyebilirsiniz.
Ayrıca mağazanız için bir isim de seçebilirsiniz. Sattığınız eşyalara uygun isimler daha çok müşteri çekecektir.
3. İKİ OYUNCU ARASINDA TAKASİstediğiniz başka bir oyuncu ile eşyanızı anlaştığınız karşılığa takas edebilirsiniz. Takas penceresini açmak için, takas yapmak istediğiniz oyuncuyu seçin ve avatar resmi üzerinde sağ tuşla tıklayarak “Takas” seçeneğine tıklayın.
Takas teklif ettiğiniz oyuncu, kabul ettiği takdirde yukardaki pencere açılacaktır. Takas yapmak istediğiniz eşyayı sürükleyerek takas penceresine bırakabilirsiniz. Ayrıca ortada yeralan R tuşuna basarak Rupi miktarını belirleyebilirsiniz.
İki tarafta takas için anlaştığı eşyaları koyduktan sonra “Onayla” daha sonrada takası gerçekleştirmek için “Son Karar” tuşuna basmalısınız. Böylece koymuş olduğunuz eşyalar takaslanmış olacaktır.
Son Karar tuşuna basmadan önce takas yapılan eşyaları tekrar kontrol ediniz.

4. NPC İLE TAKAS
MMORPG’lerdeki en yaygın yapılan ticaretlerden biride NPC ile takastır. Farklı eşyalar ve ürünler sunan farklı Tüccar NPC’leri Rappelz topraklarında bulabilirsiniz.
NPC’den satın almak için satın almak istediğiniz eşyaya 2 defa tıklayın. Bu eşya sepetinize geçecektir. Aynı işlemi başka eşyalar içinde yapabilirsiniz. İstediğiniz eşyaları sepetinize ekledikten sonra Takas tuşuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Aynı NPC’den eşya satın alıyor gibi, ona eşya da satabilirsiniz. Satmak istediğiniz eşyayı listeden seçerek 2 defa tıklamanız yeterli olacaktır.


KARAKTER YETENEKLERİ


MMORPG’nin en can alıcı yanlarından biri karakterinizi geliştirip yeni yetenekler öğretebiliyor olmanızdır. Canavarları öldürdükçe ve görevleri tamamladıkça, Sınıf Seviyesi’ni arttırmada ve yeni yetenekler öğrenmede kullanacağınız CPelde edersiniz.

SINIF SEVİYESİ NEDİR?
CP lerin bir kısmını Sınıf Seviyesi’ni arttırmak için kullanmalısınız. Sınıf Seviyesini arttırdıkça:
1. karakterinizin temel istatistikleri seçmiş olduğunuz Irk ve Sınıfa gore yükselecektir.
2. yetenek ağacında bulunan yeni yetenekler açılacaktır.
SINIF SEVİYESİ NASIL ARTTIRILABİLİR VE NASIL YENİ YETENEKLER ÖĞRENİLEBİLİR?
Yetenek penceresini (Alt + S) ile açın. İki farklı pencere göreceksiniz.
Sınıf seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, sol pencerede yer alan SSev + tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Eğer yeni yetenekler açmak yada mevcut yeteneklerin seviyesini arttırmak istiyorsanız, sağ pencerede yer alan yetenek ikonları altındaki küçük oka basın.
Öğrenmiş olduğunuz tüm yetenekler sol pencerede sıralanacaktır.

Karakteriniz Pasif ve Aktif olmak üzere iki çeşit yetenek öğrenebilir. Pasif yetenekler öğrendiğiniz andan itibaren otomatik olarak kullanılacaktır. Aktif yetenekleri kullanabilmek için üzerine tıklamanız gerekmektedir. Aktif yetenekleri, yetenek çabuğuna sürükleyerek kısa yollar atayabilirsiniz.

Not : Resmi siteden alınmıştır..
Not2: Alıntıdır.werewolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Şubat 2013   #2
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Şubat 2013
Alter: 28
Mesajlar: 21
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 27
Rep Derecesi : hileciyizcom is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Rappelz Oyunu Nasıl Oynanır ? ( Resimli Anlatım )

sagol işime yaradııhileciyizcom isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kımız Nasıl Üretilir ( Resimli Anlatım ) werewolf Cengiz Han 2 0 27 Kasım 2012 04:49
Pazar Nasıl Kurulur [ Resimli Anlatım ] werewolf Cengiz Han 2 0 27 Kasım 2012 04:48
Plugin Nasıl Kurulur? Resimli Anlatım - Emolcan2 wordabula Counter-Strike Genel 0 20 Ekim 2012 14:01
Makro (Oto Mesaj) Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım) wordabula Point Blank Rehberi 0 17 Ekim 2012 13:32

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:54.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750