Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun İndir

Oyun İndir Her türlü oyunun bulunduğu bölüm


Crysis III

Oyun İndir


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 18 Haziran 2013   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 18 Ekim 2012
Alter: 32
Mesajlar: 221
Konular: 192
Rep Puanı: 12
Rep Gücü: 227
Rep Derecesi : yamserkan is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 2
Ettiği Teşekkürler: 8
Standart Crysis III

OYUN BİLGİLERİFar Cry'ın ilk çıkacağı anları hatırlıyorum da ormanın içinden, dürbünümüzle tamamen kendi hallerinde takılan kötü adamları dikizleyişimiz ne kadar heyecanlandırmıştı bizi. Koca bir orman, dilediğimizi yapabilme imkanı (en azından oyunun büyük kısmında) müthiş grafiklerle Far Cry, Yerli Kardeşler için büyük bir adım olmuştu. Sonra Crysis geldi, PC'lerimizin ve eski sistemlerin, üst sistemleri bile ezen "TÜRKÇE" bir oyundu, "Koduğumun Korelileri" adeta bir marka haline geldi Türkiye'deki oyuncular arasında. Crysis 2 geldi, koca bir şehir, devasa mekanlar vardı ama ne yazık ki bana göre çizgisellik çok ama çok ön plandaydı ve sıra Crysis 3'te? Bakalım beklentiler ne anlamda karşılanıyor.

Bu dünyayı kurtaracak kişi sensin, Prophet (öyle miyim?)

Crysis serisinin konusu bana her zaman çok yavan geldi, ikinci oyunun sonunda karıştırmaya çalıştılar ama sonuç yine aynıydı; tehdit altındaki dünyayı kurtarabilmek (spoiler olmaması için anlatmıyorum). Üçüncü oyun da pek farklı gitmiyor ne yazık ki. Uzaylı istilasından yirmi dört sene sonrası. Salgın hemen hemen bitmiş durumda, uzaylılar dünyayı terk etmiş, arada sıkışıp kalanlar ise birer birer CELL tarafından avlanıyor. CELL? dünyayı dize getirmeye çalışan, güya özgürlük abidesi devasa şirket. Kokuşmuşluğun içine sindiği bu şirket tahmin edeceğiniz üzere New York'u devasa bir ormana çevirmiş bir durumda ve şehir için masum görünen ama tüm dünyayı domine etme niyetinde bir planla ortaya çıkıyor ve bizim amacımızda tabii ki? bildiniz, onları durdurarak dünyayı kurtarmak (aslında verecek detaylar var ama zaten elle tutulan bir konu olmadığından daha fazla keyif kaçırmaya gerek yok, konu ve oyun sonlarına dair onlarca komplo teorisi için, bakınız mycrysis.com).
Sen gördüğüm en güzel şeysin

Crysis her daim oyun dünyasının görsel olarak çıtasını yükselten bir kaldıraç görevini üstlenmiştir. Crysis 2'de ultra ayarlarda çenemi dizlerime kadar düşüren grafikler, CryEngine 3'le iyice tavana vuruyor. Her ne kadar ekran görüntülerden çok büyük bir değişiklik gibi görünmese de Crysis 3 görüp görebileceğiniz en iyi şey. Ormanla bütünleşmiş muhteşem bir şehir, yaşayan bir çevre, süzülen güneş huzmeleri, rüzgarla dans eden çimenlikler, doğanın yavaş yavaş kendi içine kattığı bu şehrin içindeki ilerleyişimizde keşfedeceğiniz daha nice güzellikler. PS3 ve PC versiyonlarını ayrı ayrı deneme fırsatı buldum. PS3'te durumlar pek iç açıcı değil açıkçası. Evet yine müthiş görünüyor, yine sizi etkileyecek durumda ama ancak PC'de düşük ayarlarda oynanan bir Crysis 3 portresi çizebiliyor. PC'de gördükten sonra PS3'e yeniden geri dönmek istemedim. Ayrıca FPS düşüşleri de cabası. Öyle görünüyor ki PS3 gerçekten miadını doldurmuş. Hem kontrol hem de grafiksel olarak Crysis 3'ü oynayacaklara tavsiyem PC'yi tercih etmeleri. Zaten senaryo olarak çok bir şey sunmayan bu oyunun size tek artısı ağzını aça aça izleyeceğiniz görüntüleri.
Crytek aslına bakarsanız Crysis'i hep PC odaklı düşündü, hatta oyunlarımızı seneler sonra açtığınızda da hayran kalarak oynamanızı istiyoruz gibi bildirimlerde bulundular. Ama gelin görün ki konsol paydasını kaçırmak istemediklerinden Crysis konsollarda da boy gösterdi. Fakat konsol gücü de bir yere kadar işte. Normal şartlarda Ultra ayarlarda açılabilmek için Crossfire şartı koşan bir oyunu, 4 senelik konsolda açmaya çalışınca CryEngine 3 konsol standartlarında müthiş görünse de PC'de gördükten sonra burun kıvıracağınız bir şeye dönüşüyor. Özellikle AA'nın çok düşük olması, tırtık tırtık bir görüntüyle baş başa bırakıyor sizi? PC iyidir iyi.Maksimum OKÇULUK!

Crysis'in bütünleştiği en büyük şey grafiklerinden sonra NanoSuit olsa gerek. İkinci oyundaki yaratık birleşmesinden sonra iyice güçlenen Nanosuit'imiz hiç olmadığı kadar hırçın artık. Özellikle içinde gaza gelmiş Alcatraz kılıklı bir de Prophet barındırdığından daha uzun görünmezlik ve daha güçlü bir kalkana sahibiz. Arabalara ve hatta o koca fabrika dinamolarına attığımız tekmeleri gördükten sonra gerçekten güçlendiğimizi hissetmek güzel. Gerçi ben bu kütlesel saldırıları bir türlü denk getiremiyorum, o yüzden eski usul sıkmaya devam.

Bunun yanında Nano Suit'e "GELİŞTİRME" adı altında bir de perk sistemi getirilmiş. Hani Crysis 2'de yaratıklardan topladığımız maddeyle zırhımızı çok kısıtlı bir çerçevede geliştiriyorduk ya, bu kez sağda solda bulduğumuz ve upgrade imkanı veren modüllerle kıyafetimizi geliştiriyoruz. En azından ikinci oyundakinden çok daha iyi bir sistem ve gerçekten etkili özellikler eklenmiş. Daha hızlı koşma, koşarken daha uzun süren görünmezlik, düşmanlarınızı gizli bir şekilde arkadan bıçaklarken görünmezliğin bozulmaması gibi bir çok özellik eklenmiş. Her bir özellik de doğal olarak farklı sayıda modül gerektiriyor. Bunun dışında artık vizörümüzü kullanarak, düşmanlarımızı işaretliyor, kapıları ve tabii ki yeni oyunla gelen sabit makineli yuvalarını (turretlar) hackleyebiliyoruz. Uzak noktada turreta güvenip, sakin sakin yolumuzu gözleyen askerleri tek bir hackle camii imamına yollamak mümkün.
Ve geldik Okçuluk eğitimimize. Biliyorsunuz son zamanların gözde silahı Ok ve Yay. Hatta Psycho, Prophet'e oku ilk teslim ettiğinde Prophet şaşırıyor, bu nedir diye ama tabii ki beklediğinizden çok daha etkili bir silah. Bir kere ok görünmezliğiniz bozulmadan kullanabildiğiniz tek silah ve dört farklı mühimmat taşıyabiliyor. Elektrik oklarıyla suyun içinde gezinen düşmanları fener alayına tutturabiliyor, patlayıcı oklarınızla ufak çapta kaoslar yaratabiliyorsunuz. Ok gerginliğini de ayarlayabildiğimizden, özellikle standart oklarımız düşmana çarptığı an duvara kelimenin tam anlamıyla "MIHLIYORLAR".

Hangi zorluk? Hangi dil?

Sanırım tek kişilik oyuna başlamadan önce verilmesi gereken iki kritik karar bunlar. Öncelikle zorluk seviyemizi Super Soldier?a çekiyoruz. Abartmak istemeyenler Veteran'da takılabilirler, ama bundan aşağısına inmeyin. Crysis'in aldığı düşük puanları neredeyse normal zorluk seviyesinde oynayanların oyunu çabucak bitirdiklerinden yakınarak verdikleri kararlara bağlayacağım.

Oyun normal zorluk seviyesinde gerçekten kolay. Zaten maksimum zırh ve pelerinin yardımıyla ya hızlı bir şekilde düşmanları geçiverip, bölümün sonunu görüyorsunuz, ya da bir türlü ölmediğiniz için patır patır herkesi indiriyorsunuz. Fakat zorluk seviyelerini yükselttiğiniz sürece oyundan aldığınız keyif artıyor. Özellikle üst zorluk seviyelerinde çabuk bir şekilde öldüğünüzden Nano zırhınızı, elinizdeki mühimmatları en etkili şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. Düşmanlar daha organize geliyorlar üzerinize, siper alıyor, el bombası atıyor, sizi sarmaya çalışıyorlar. Normal zorluk seviyesinde pustuğunuz yere şekere üşüşen karınca gibi akın eden düşmanlar, zor seviyelerde pozisyonlarını koruyorlar. Özellikle uzun uzun otların arasında uzaylılarla kapışırken, onları tam olarak görememek, çıkardıkları sesleri takip etmek ve tam bir av-avcı oyunu oynamak gerçekten keyif verici.Crysis 3'te oyuncular tarafından göz ardı edilen şey zorluk seviyesi arttıkça çizgisel de olsa nispeten düşmanlarınıza farklı şekillerde yaklaşmanıza olanak veren katmanlı harita sistemi. Crysis 2'de çoğunlukla tek bir düzlem dahilinde savaştığımız düşmanlar, bu kez haritanın farklı yerlerine, farklı yükselti seviyelerine yerleştiğinden tavuk gibi avlanmaları kolay olmuyor. Böylece hem Nano zırhınızın özelliklerinden etkili biçimde yararlanıyor hem de o çok konuşulan "Yea, beş saatte bitiyormuş oyun hacı ya" gibi yorumların da aslında yersiz olduğunun farkına varıyorsunuz.

Yine de hangi zorluk seviyesinde oynarsanız oynayın garip bir biçimde sanki telsizden haberleşmeden, telepati yoluyla birbirleriyle iletişim kuruyorlar ki biri sizi gördüğünde daha telsizine uzanmadan, silah sesi duyulmadan herkesin haberi oluyor? Tamam uzaylılarda anlıyorum bunu ama insanlar konuşmadan bu derece organize tepki göstermeleri pek tatmin edici değil.

Biliyorsunuz tam Türkçe desteğiyle geliyor Crysis 3. İkinci oyundaki kötü seslendirmeden sonra üçüncü oyunda karakter seslendirmeleri çok daha iyi olmuş. Oyuna Türkçe başladım, fakat bazı seslerin çok yüksek, bazılarının ise çok kısık olmasından dolayı bir de İngilizce deneyeyim dedim ve gördüm ki İngilizce dublajda böyle bir sorun yok. Yalnız korkarım bunu itiraf etmek zorundayım ama İngilizce seslendirmeler çok daha iyi olmuş. Keşke İngilizce seslendirme ve Türkçe altyazı seçeneği olsaymış. Ama dili seçtiğiniz an doğrudan seslendirme değişiyor. Yine de televizyondan Türkçe sesler gelmesi güzel ki ekibin içinde Bora Sivri, Sinan Divrik, Salahsun Hekimoğlu gibi profesyonel seslendirme sanatçıları var.

Buraya kadar her şey Crysis 3'ün lehine gibi görünse de aslında Crytek'in üçüncü oyunla tavan yapmasını beklerken yeni oyunlarının üzerine öyle aman aman bir şey koyamadıklarını görmek üzücü. Oyunun oynanış biçimi, ekrandaki simgeler, senaryo anlatımı büyük oranda aynı. Düşmanlar sizin gideceğiniz istikamette sizin gelmenizi bekliyor ve bütün oyun neredeyse böyle ilerliyor. Gizlen, çatış ilerle, mermi doldur. Mühimmat sistemi değişmemiş, kutulardan tuşa basılı tutarak mühimmat almak bana hala çok saçma geliyor. Kocaman bir şehirde, bu derece güzel bir ortamda dümdüz bir yol üzerinde gitmek ise yaratılan bu arka plana resmen hakaret niteliğinde. Bir FarCry 3'e bakıyorum, o koca adanın güzel bir hikaye anlatımıyla bize sunulmasını hatırlıyorum, bir de Crysis 3'ün bize dayattığı bu çok büyük gibi görünen ama aşırı çizgisel oyuna. Oyunda bir aksiyon ve FPS oyunundan bekleyeceğiniz her şey var ama, bizim beklediğimiz Crysis 3 bu değil. Dünyanın son umudu hikayesi artık temcit pilavını da geçti gidiyor.

Sonuç olarak tek kişilik oyun hala eğlenceli fakat aslında ikinci oyunda gördüklerimizden çok da farklı değil. Yine de müthiş grafikleri, geliştirilebilir zırh ve silah seçenekleri ve zor seviyede tatmin eden oynanışıyla Crysis 3 iyi bir shooter. Bir klasik ne yazık ki değil. Konsol ve PC arasında ayrı ayrı puanlama yapmanın çok da büyük bir numarası yok. Ama akıcı bir oyun için PC'yi öneriyorum. Gelin bir de çoklu oyuncu kısmına göz atalım.

Biz tam yedi Prophetiz, on dört kollu bir deviz

Crysis 3'ün çoklu oyunculu kısmını tek kişilik ekip yapmamış. Tamamen farklı bir ekip sadece çok oyunculu kısmına odaklanarak çalışmış. Ortaya da hızlı bir oynanış, açılabilen yetenek ağaçları ve silahlar gibi özellikler içeren bir çok oyunculu deneyim çıkmış. Aslında ikinci oyunun çok oyunculu kısmından çok da farklı değil. Ama artık silahlar daha tutarlı, yakın dövüş daha etkili ve vuruş hissi çok daha iyi.

Birçok farklı oyun türümüz var ama isimleri değişik olsa da hepsi daha önce benzer oyunların benzer oyun türleri gibi. Bayrağı ele geçir, belli bir noktayı bir süreliğine tut, death match, team deathmatch gibi oyun türleri aynen mevcut.Benim farklı olarak gördüğüm HUNTER var. Bu modda bir taraf aciz Cell askerleri, diğer taraf ise sınırsız görünmezlik gücüne sahip ve ellerinde okları olan Nano zırhlı oyuncular. Tahmin edeceğiniz üzere Nano askerler, Cell askerleri belli bir zaman zarfında bulup öldürmek zorunda. Aslında bu mod ilginç gibi görünse de ben pek sevmedim. Çünkü CELL askeri olunca bir köşeye pusuyorsunuz, ta ki birileri sizi bulup bir tarafınıza ok saplayıncaya kadar. Süre bitince roller değişiliyor ve bu böyle devam ediyor. Son sağ kalan asker en çok puanı topluyor, beş etabın sonunda en çok puan toplayan birinci oluyor. Bu modun en sevdiğim yönü yaklaşan düşmanın ayak seslerini duymanızı sağlayan bir cihazla donatılmanız. Bir anda Predatorların avıymışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor. Bu ayak seslerini duyma olayı bir perkle diğer modlarda da uygulanabiliyor.

Haritalarımız çeşitli sayılır ve hepsi birbirinden güzel ve farklı. Toplamda 12 adet haritamız var ve çoğu ormanın ele geçirdiği şehir temalı olsa da birkaç harita da yaratıkların mesken edindiği yerlerde ve kristal mağaralarında takılabiliyoruz. Çoğu kişinin uyguladığı Pelerin taktiği başta çözmesi zor gibi görünse de bir zaman sonra siluetleri seçmeye başlıyor gözleriniz (algıda seçicilik), bunun yanında tabii ki turretlar, alien silahları, açılacak onlarca silah ve dilediğinizce düzenleyebileceğiniz perk ve ekipmanlarda 50. seviyeye kadar size eşlik edecek.Bu kez çok oyunculu modlarda sadece adam öldürerek ya da belli başlı madalyaları açarak değil aynı zamanda bir takım achievementlara ulaşarak da yüklü derecede deneyim puanı kazanabiliyorsunuz. Yani kısacası bir objective sistemi getirilmiş ve siz bu görevleri tamamladıkça çok daha kolay deneyim kazanıyor bunun yanında karakterlerinize özel yetenekler katan Skill Assessmentlara ulaşmış oluyorsunuz. Görevler tabii ki kolay değil; 11 metre yakınınızda hiçbir arkadaşınız olmadan 11 düşman öldürün gibi gerçekten ilginç görevler mevcut ve bunları yapabilmek için kayda değer zaman harcıyorsunuz. Yalnız ekstra perkler, kendinize özel sınıf yaratma gibi özellikler ancak seviye beşten sonra ulaşılabiliyor.

Bu arada belirtmekte fayda var, üst seviye oyuncularda olan silahların ve perklerin bazıları alt seviye oyuncularla birlikte oynandığında hakikaten über olabiliyor. Bunun da çok kalıcı olmasa da bir çözümü var; sadece 10. seviyeye kadar oyuncuların birlikte oynayabileceği lobiler. En azından mücadele edecek kadar deneyim toplayıp gerçek arenalarda o kadar da ezilmeyebiliyorsunuz.

Bağlantı sorunu yaşamadığımı ve yeteri kadar oyuncu bulduğumu söyleyebilirim. Bir mod hariç diğer modların hiçbirinde uzun beklemeler yaşamıyorsunuz. Öldükten bir müddet sonra oyunda bulabiliyorsunuz kendinizi.

Yazdıkça yazası geliyor insanın, burada sonlandırsam iyi olacak. Crysis 3'ün çok oyunculu kısmının, tek kişilik senaryoda aradığını bulamayanları oyalayacağı kesin. 50. seviyeye kadar denenecek onlarca harita, bir çok oyun modu, açılacak sürüsüne silah ve perkle birlikte çoklu oyuncu kısmından beklediğim tadı aldım. Yalnız elde gamepadle imleç düzeltmek yerine fareyle oyuna hakim bir şekilde oynamak en akıllıcası.


OYUN VİDEOSU[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
SİSTEM GEREKSİNİMLERİİşletim Sistemi: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8
İşlemci: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo / 2.7 GHz AMD Athlon 64X2
RAM: Windows Vista için en az 2 GB / 3 GB
Ekran Kartı: DirectX 11 grafik kartı 1 GB Video RAM veya daha iyisi / NVidia GTS 450 veya AMD Radeon HD5770 ile
HDD: 17 GB Boş Alan

OYUN LİNKLERİ
TURBOBIT[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
DEPOSITFILES


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]yamserkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
GTA San world war 3+crysis mod star53 Oyun Yamaları 5 28 Mart 2014 21:20
Crysis 2 yamserkan Oyun İndir 0 05 Haziran 2013 12:48
Crysis 2 Last Mission Furkan Oyun Videoları 2 25 Kasım 2012 13:13
Crysis 2 Bitti :) Adrenalin Forum Çöplüğü 6 09 Kasım 2012 18:16
Crysis model Byfeel CS Skin - Plugin 0 21 Ağustos 2012 20:04

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:47.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750