Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun İndir

Oyun İndir Her türlü oyunun bulunduğu bölüm


Dishonored Oyun İndirme Ve Tanıtım

Oyun İndir


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28 Nisan 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Kasım 2012
Bulunduğu yer: 404 Not Foun
Mesajlar: 2.413
Konular: 628
Rep Puanı: 35403
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Gandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond reputeGandalf has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 83
Ettiği Teşekkürler: 18
Standart Dishonored Oyun İndirme Ve TanıtımEfsanevi Koruyucu

Hiç yaşanmamış bir dönem, kurgusal bir dünya, ecnebilerin ‘Steampunk’ diye tabir ettiği buhar gücünün teknolojideki yerini vurgulayan alternatif endüstriyel çağ… özellikle Londra’dan esinlenerek hazırlanmış Victoria döneminin giyim kuşamıyla sunulan Dunwall şehrinde kurguya dayalı bir hikaye. Dishonored’ın içeriği oldukça dikkat çekici geliyor listelendiği zaman. Hikayesi görünürde klişe olan ama içine girdiğinizde sizi saran türden. Dönemin kraliçesi olan hatun kişinin meşhur koruması Corvo isimli karakteri kontrol ediyoruz.


Hikayenin henüz başı olduğu için anlatacağım; kraliçe, biz yanındayken saldırıya uğruyor ve öldürülüyor. Kızını da kaçırıyor kötü adamlar, cesedin yanında tek kalan Corvo’nun yanına muhafızlar ve Lord’lar geliyor. Bundan sonrası tipik film sahnesi, ‘Corvo sen öldürdün hatunu kesin!’. Bizim bahtsız eleman düşüyor mapushaneye. Lakin Corvo’nun böyle bir cinayet işleyebileceğine inanmayanlar ve onun tuzağa düştüğü düşünenler, onu kurtararak yanlarına alıyorlar. Sonrası malum; intikam almak ve kötü adamları alt etmek amaç. Ayrıca gerçeklere şahit olan tek canlı küçük kızı da kurtarmak gerekiyor. Corvo’ya yardım edenlerin amacı da yönetimin kraliçenin ilkelerinden sapmaması için tekrar doğru ellere geçmesini sağlamak.

Kimi zaman suikast için kimi zaman adam kurtarmak için tehlikeye atılacak kahramanımız. Ana görevlerin yanında yan görevler de bulunuyor. Bu yan görevler klasik sistemden farklı olarak ya göreve giderken veriliyor, ya da görev esnasında karşımıza çıkıyor. Mesela yola çıkmadan hemen önce konu ile çok alakası olmayan biri, bir rica da bulunuyor. Bu isteğe göre hareket edip etmemek size kalmış. Bunun yanında görev esnasında da başka karakterlerle temasa geçip onlarla iş birliği yapabiliyor veya onların işini görmek zorunda kalıyorsunuz. Yan görevleri yaptığınız takdirde ya ana görevi yapabilmeniz için kolay bir yol sağlıyor yardım ettiğiniz kişiler, ya da görev sonunda maddi olarak ödüllendiriyorlar.


Görevler için gittiğiniz şehirlerde muhafızlardan sürekli olarak saklanmanız gerekiyor. Bunun yanında bir salgın durumu mevcut ve karantina söz konusu. Giriş çıkışlar yasak veya kontrol altında. Tabi sağda solda, ücra köşelerde ve çıkmaz sokaklarda hastalıktan nasibini almış tehlikeli, saldırgan insanlar (insana benzer yaratık da diyebiliriz) bulunuyor. Başta da söylediğim gibi sanayi devrimi döneminin Londra’sından esinlenerek hazırlanmış haritalarla karşılaşacaksınız. Görsel kalite sınıfta kalıyor olmasına rağmen şehirler mükemmel tasarlanmış. Kurgusal dönem ve tarih olsa da, gerçek bir hikayenin içindeymiş gibi hissediyor insan kendisini. Binalar, sokaklar, mekanik teknoloji ürünü ve buhar gücü ile çalışan araçlar, insanların giyim kuşamı istenen atmosferi oluşturuyor. Ayrıca Corvo, bu harika şehirlerde özgür bırakılmış. İstediğiniz delikten, kapıdan girebilir, çatılara çıkabilirsiniz.

Görsel kalitenin sınıfta kalıyor olması, farklı nedenlerle açıklanabilir. Mesela konsollar nedeniyle sınırlanmış bir kaplama kalitesi olduğunu söyleyebilirsiniz. Özellikle küçük veya önemsiz gibi görünen nesnelerin detaya inilmeden çizilmiş olması göze takılıyor. Ancak ben yapımcıların biraz özensiz hareket ettiğini de düşünüyorum. Konsepte çok uygun karakter modellemeleri yapılmış, şehir ve kıyafetler de aynı şekilde sunulmuş. Ancak bu konsepte güvenerek detayları es geçmiş olmalılar. Bardakta katı bir halde duran bira, günümüz standartlarına göre epey geri kalıyor haliyle. Ses efektleri grafiklere göre çok daha iyi. Müzikleri ise çok beğendiğimi söyleyemem, ayrıca çok sık ‘soundtrack’ olmuyor arka planda. Benim gibi müziklere önem veren biri için göz ardı edilebilecek bir eksi değil bu. Mesela Deus Ex: HR’deki gibi leziz parçalar olsaydı Dishonored’ın atmosferi mevcut halinden çok daha sağlam olurdu.

Büyücü Corvo

Dishonored’ın BioShock serisi ile kıyaslandığını veya ona benzetildiğini görmüş, duymuş ve okumuş olabilirsiniz. Dishonored’ta da BioShock’taki gibi olağanüstü kurgusal bir dünya ve dönem olması, bu benzetmenin tek nedeni değil. Hatırlarsanız BioShock’ta bir yandan özel güçler kullanırken, bir yandan da silahları devreye sokabiliyorduk. Corvo da iki elinde silah veya bir elinde silah, bir diğer elinde özel güçleri ile düşmanlara saldırabiliyor. Sağ elinde sürekli olarak keskin kılıcı bulunuyor ve sol eline tek atış tabanca veya arbalet alabiliyor. Tabanca, daha çok yakından etkili olurken arbalet ile uzun mesafeli atışlar yapabilirsiniz. Arbaletin farklı türden okları mevcut; kimisi normal, kimisi yakıcı, kimisi de bayıltıcı etkiye sahip.

Bunların dışında bahsettiğimiz özel güçleri geliştirip, Corvo’yu savaşçıdan acımasız bir büyücüye dönüştürebilirsiniz. Öncelikle bu güçler nasıl elde ediliyor ve geliştiriliyor, ondan bahsedeyim. Yeni bir özel güç edinmek veya var olanı geliştirmek için ‘Rune’ denilen cisimlere ihtiyacınız var. ‘Rune’lar her haritada bulunuyor. Oyunun başlarında size verilen kalbi elinize aldığınızda ‘Rune’ların yerini tespit edebiliyorsunuz. Bu cisimlerin olduğu yerler genelde ulaşılması zor bölgeler veya haritanın tehlikeli kısımları. Yani kimse size bedavaya ‘Rune’ vermiyor. Kalp aynı zamanda ‘Bone Charm’ların yerini de gösteriyor. Bunlar da Corvo’ya ekstra özellikler kazandırıyor, mesela farelerin size saldırma ihtimalini azaltan bir ‘Bone Charm’ bulunuyor. Görev sonlarında çıkan istatistiki bilgilerin yer aldığı ekranda haritada ne kadar ‘Rune’ ve ‘Bone Charm’ olduğunu, bunların ne kadarını aldığınızı görebiliyorsunuz. Özel güçler için çok fazla ‘Rune’ gerekiyor, bu nedenle es geçmemenizi öneririm.


Bir yerden bir yere ışık hızıyla geçmenizi sağlayan ‘Blink’, insanları ve hayvanları bir süreliğine kontrol etmenizi sağlayan ‘Possession’, zamanı yavaşlatmanızı sağlayan ‘Bend Time’ ve insanlara saldıran fare sürülerini ortaya çıkaracak imkanı sunan ‘Devouring Swarm’ gibi özel güçler bulunuyor. Bu özel güçlerin yanında Corvo’nun fiziksel gücünü artıracak özellikler de var; daha uzağa atlayabilme, daha uzun sağlık barı gibi…
Sadece kılıçla birini öldürebilirsiniz veya ok ile. Ama zamanı yavaşlatıp karşıdaki düşmanı kontrol ederek, size gönderdiği mermiye hedef kılabilirsiniz. Üzerinize gelen kalabalık düşman gruplarını fare sürüleri ile oyalayabilir, bu fareleri ortada ceset bırakmamak için temizlikçi olarak kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde kemikleri bile silip süpürüyor bu acıkmış hayvanlar. Ayrıca özel güçler ve silahlar arasında rahat geçiş yapabilmeniz için çok kullanışlı bir tekerlek ekranı sunulmuş. Özel güçlerin oynanışa nasıl renk kattığını kelimelerle anlatmak zor, şu video ile işimizi kolaylaştıralım;


Dishonored tüm bu güçlere sahip olmanıza rağmen kolay ölebileceğiniz bir oyun. Siz düşmanlarınızı nasıl iki hamlede devirebiliyorsanız, onlar da sizi isabetli iki üç kılıç darbesi veya iki el atış ile yere yıkabiliyorlar. Özellikle kalabalık düşman gruplarının arasına bodoslama dalmak, fazlasıyla cesaret gerektiriyor. Dinlenerek iyileşme söz konusu değil, çevreden toplanılan iksirlerle ve yiyeceklerle iyileşiyor Corvo. Oyun sizi görevleri nasıl bitireceğiniz konusunda da özgür bırakıyor. İsterseniz bol bol kan dökerek ve ses çıkararak, isterseniz sessizce ilerleyerek yolunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca özel güçlerin de devreye girmesiyle birlikte, haritada ilerleyebileceğiniz 3-4 tane farklı yol çıkıyor ortaya. Bunun yanında zaman zaman kararın size bırakıldığı sahneler yaşanıyor, RPG oyunlarındaki kadar sık ve detaylı olmasa da.


Yeni teknolojik geliştirmeler ve silah geliştirmeleri, mermi ve ok satın almak için para toplamanız gerekiyor ayrıca. Düşmanlarınızın üstünden, yerden, raflardan toplayabilirsiniz altınları. Ayrıca proje kağıtları bularak mühendisinize götürürseniz size projenin ait olduğu geliştirmeyi sunuyor kendisi.

Oyunun görsel kalitesinin dışında birkaç olumsuz yanı daha var. En zor seviyede oynasanız bile düşmanlarınızın yapay zekasını sorgulamadan edemeyeceksiniz. Özellikle saklanmak oldukça kolay, çünkü görme problemleri var nöbetçilerin. Bir de Corvo’nun konuşmuyor oluşu bana oldukça sıkıcı geldi. Konuşmamak sadece Freeman’a yakışıyor, diğer oyunların yapımcıları artık şunun farkına varmalı. Konuşturun arkadaşım adamı, bir sesini duyalım, bir tepkisini görelim… Yapmışsın mükemmel şehirler, güzel konu, özgün bir oynanış, bozma işte havayı. Araya da iki üç ara video sıkıştır, tadından yenmez o zaman.


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Letitbit:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Turbobit:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]Gandalf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Nisan 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Tatvan
Alter: 25
Mesajlar: 2.329
Konular: 320
Rep Puanı: 14677
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : AnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 63
Ettiği Teşekkürler: 148
Standart Cevap: Dishonored Oyun İndirme Ve Tanıtım

Tek link yokmuAnoNyMouS13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
TeamSpeak İndirme/Kurma Team SoloMid Ses ve Video Programları 31 23 Kasım 2013 15:51
Yönetici İndirme Gandalf Yardım Merkezi 2 19 Nisan 2013 16:37
Turbobit Hızlı İndirme pleaseyardim Turbobit Premium Hesaplar 1 09 Mart 2013 01:26
Pb Do Bot İndirme ATAK T-129 Darkorbit Botlar ve Buglar 0 18 Ekim 2012 21:47
Wolfteam DE [Üyelik+İndirme] Fearle5 Wolfteam Genel Bilgi Paylaşımı 6 18 Ağustos 2012 12:30

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:12.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750