Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun İncelemeleri

Oyun İncelemeleri Pc Oyunları hakkında incelemeleri bu bölüme yazabilirsiniz.


Hooligans: Storm Over Europe - İnceleme

Oyun İncelemeleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 08 Kasım 2013   #1
=-BARIŞ-=
Revenge77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Ocak 2013
Bulunduğu yer: İstanbul
Alter: 27
Mesajlar: 2.727
Konular: 2435
Rep Puanı: 3970
Rep Gücü: 2733
Rep Derecesi : Revenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond reputeRevenge77 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 19
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Hooligans: Storm Over Europe - İnceleme

Maç bittiğinde kaybeden takım, kendi sahasında oynamasına rağmen ürkek bir kediden farksız futbolu ile tüm taraftarlarını utandıran kızıl saçlının takımıydı. Kızıl saçlı ve tüm taraftarlar hayal kırıklığından daha fazlasını 90 dakika sonunda tatma şerefine nail olmuşlardı. Bu ceplerinde tomarla para bulunan beş para etmez futbolcular şimdi tüm maç boyunca izlettirdikleri aşağılık futbollarını alıp soyunma odasına oradan da manken sevgililerinin koyunlarına girip gecenin tesellisini bulucaklardı. Peki ya o? Peki diğer taraftarlar?

Maaşını almasına daha iki hafta vardı ve o bir ***** gibi gidip cebindeki son parayı tuttuğu takımın maçını izlemek için harcamıştı. O da bir şeyler hak ediyordu. En azından bir galibiyet. Ona bir şeyleri kazandığını, başardığını hissettirecek herhangi birşey. Ama hayır! Burnu büyük bu *****lar hiç bir şeyi umursamıyordu. Buraya onları izlemeye gelen binlerce insan umurlarında değildi. Olsa maçı kazanırlardı zaten. Maçtan çıkıp kendi tayfasıyla birer içki içip en azından sahada gördüklerini unutmak istiyordu. Kızıl saçlı ve dostları içkilerini içerlerken bara karşı takımın taraftarları da geldi. Kızıl saçlı için kaçırılmaması gereken bir fırsattı. Onları kendi evlerinde yendikleri için kendilerini bir halt sanıyorlardı. Şimdi de hiç çekinmeden stadın karşısında duran bu sahibi belli bara gelme cürretini göstermişlerdi. Kızıl saçlı içinde kopan haykırışla motive oldu. Kendi kendine ağzından salyalar akıtarak " Suç cezasız kalmaz " diyerek ilk sözlü sataşmayı içlerinden bir kurban seçerek yaptı. " Hey çocuklar şu herifin giydiği forma size de inek pisliğini hatırlatmıyor mu? " diye bağırdı bardaki herkesin duyacağı şekilde. Mesaj yerine ulaşmıştı. Bununla berebar yaklaşık beş dakika kadar iki takım taraftarları arasında sözlü sataşmalar devam etti. Bar sahibi ise polisi aramıştı bile. Daha sonra inek pisliği rengindeki formasına yapılan hakaret karşılığı kızıl saçlıya annesi ile ilgili yapılan müstehcen sözler fitili ateşledi. Kızıl saçlı elinde tuttuğu bira şişesini masanın üzerinde ters çevirip kırdı ve gözleri kararmış bir halde karşı grubun üstüne atladı. Kırık şişeyi hedefinin üzerine büyük bir özveri ile ulaştırmayı başardı. O pisliğin kolunda açılan yara için en az altı dikiş atılması gerektiğini düşündü ve bu kızıl saçlıya oldukça zevk verdi. Bar birden bu ani sıçrayışla birlikte karıştı. Polisler geldiğinde olay kontrolden çıkmış ve bar dışına taşmıştı. Polislerin istediği destek kuvvet olay yerine gelip kargaşayı kontrol altına aldığında kızıl saçlı, züppenin birinin yüzünü yumrukları ile cilalamakla meşguldü. Bu sebepdendir ki ense köküne yediği cop darbesi son derece ani ve kontrolsüzce isabet etmişti.

Gözlerini açtığında bir hücrede sırayla arkadaşlarının hepsinin ifadelerinin alındığını gördü. Arkadaşlarının yardımıyla doğruldu ve o da ifade vermek için hücreden ayrıldı. İfade verirken acı bir geçeğin farkına vardı. Otuza yakın taraftarın herbiri sanki ağız birliği yapmışçasına olayı başlatanın kızıl saçlı olduğunu söylemişlerdi. Hatta kendi arkadaşları bile. Bu ifadeleri yalanlamadan doğruladı. Bu kadar kişinin ifadesine karşı bir ifade vermek muhtemelen onun resmi kayıtlarda yalan söylemiş olduğunu gösterecekti. Bu şekilde diğerlerinden bir kaç gün daha fazla içeride kalacaktı o kadar. Kazandığı zafer yanında bu küçük bir bedeldi. Aslında olayı kızıl saçlı başlatmıştı ama bunu kabul etmek istemiyordu. Belki bir şeyler hatırlasa bunu kabullenmekte zorlanmazdı da. İfade verdikten sonra iki polis memuru ile birlikte hücresine götürülmek üzere odadan ayrıldı. En azından o öyle sanıyordu. Diğer arkadaşlarının da bulunduğu birinci kattaki hücreye götürülüceğini sandı ama garip bir şekilde zemin katta bulunan hücrelerden birine konulmak üzere götürüldüğünü fark etti. Konulacağı hücreyi görünce nutku tutuldu ve bağırmaya çalışmaktan çok içeri girmemeye uğraştı. Kapı üzerine kapatılıp polislerin arkasından bağırdı ama onu pek umursamadılar. "Bir hata yapıyorsunuz. Beni yanlış hücreye koydunuz "diye son kez umutsuzca bağırdı polislerin ardından. Sonra koridorun sonunda kaybolan polisleri izleyip arkasına korkarak döndü. İçeride her birinin üzerinde inek pisliği renginde formaları olan on-onbeş kadar taraftar vardı. Bir çoğunun yüzlerini hatırlıyordu. Hepsi fena dayak yemiş onbeş kızgın taraftar! Birçoğunu kargaşa içinde sinsice kendi benzetmişti. Hikayenin gerisini anlatmak bize düşmez. Fakat şunu bilin yeter. Artık takımın en haşin amigosunun lakabı " kızıl saçlı " değil. Artık ona herkes " tatlı kızıl " diyor. Ve aslına bakarsanız artık kahramanımız pek de haşin değil.

Orjinal Bir Oyun (mu?)
Oyunun incelemesine başlamadan önce şunu söylemekte fayda var. Hooligans gerçekten ilginç bir fikir üzerine kurulu bir oyun. Oyunun bir çok eksik noktası bunu değiştiremez. Fakat maalesef yalnızca yenilikçi fikri oyunu güzel yapmaya yetmiyor. Oyunun ismine bakıp bir şeyler çıkaramadıysanız oyunun amacını biraz açayım dilerseniz. Holligans: Storm Over Europe ( Yazının geri kalanında Holligans kullanılacaktır ) adlı buram buram Britanya vahşeti kokan oyunumuzda amaç genel olarak, takımına sadık bir taraftar olup onu hiç bir zaman, özellikle de deplasman maçlarında yalnız bırakmamak. Tabii bu desteği sadece saha içinde vermeniz gerekmiyor. Genelde saha dışında da bazı olaylara karışacaksınız. Yalnız oyunun genelini oluşturan bu çeşit görevlerin takıma olan faydası tartışılır tabii. Zaten oyundaki ara videoları ve içinde bulunduğunuz holigan grubunu kavramaya başladıkça ne kadar çok kafayı çizmiş karakter portföyüne sahip bir grubu yönettiğinizi anlayacaksınız.

Oyunda peşi sıra gelişen ve birbiriyle pek de bağlantılı olmayan senaryoları görev sırasına göre oynuyorsunuz. Amacınız genel olarak karşı takımın taraftarlarına çeşitli zararlar vererek onları saf dışı bırakmak. Bunun için klasik bir strateji oyununda bulunabilecek benzer ünite ve birimlere ihtiyaç duyacaksınız. Örnek vermek gerekirse, gerçek zamanlı bir strateji oyununda asker ya da birim üretmek için o birime bağlı bir ana üssünüz bulunmalı. Bu ana üsse kaynak sağlayarak birim üretebilirsiniz. Holigans içinde benzer bir sistem mevcut. Birim üretmek için " Pub " denilen mekanları ele geçiriyorsunuz. Daha sonra elinizde bulunan adamlarınızla birlikte ele geçirdiğiniz üssünüze etraftaki mağazaları yağmalayarak kaynak sağlıyorsunuz. Bu paralarla ( Bu arada oyunda kullanılan para birimi " Euro " ) ele geçirdiğiniz Pub lardan parasıyla sizinle birlikte kavga ve karmaşa çıkardığınızda yardımcı olacak adamlar satın alıyorsunuz. Satın aldığınız adamlar kendi aralarında çeşitlilik gösteriyor. Bu birimleri sınıflandırıp size oyun içinde biraz daha fazla kolaylık sağlamak boynumuzun borcu tabii;

Leader: Oyunda kontrol ettiğiniz en önemli karakter. Eğer leader lerinizden biri ölürse o zaman oyunun sonunu görmeyi ancak hayal edebilirsiniz. Ayrıca bu karakterler varlıkları ve yaptıkları tezahüratlar ile birimleriniz arasındaki bağlılı arttırır. Dövüşlerde oldukça yararlıdır ama siz yinede bu birimleri fazla ön saflarda tutmamaya gayret edin.
Bulch: Bu birim oyun içinde sahip olduğunuz en dayanıklı ve güçlü karakter. Bu birimi kullanıp demir parmaklıkları devirebilir ya da etraftaki konteynır-çöp bidonları gibi ağır materyalleri yolları kapatmak veya kapanmış yolları açmak için itip yerlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu birimler dövüş esnasında kendilerini oldukça iyi hissettiriyorlar.
Rat: Oldukça hızlı olan bu birim genel olarak karşı takımın dikkatini çekip polislerin olduğu bölgeye götürmek için ideal. Dövüş sırasında olsada olur olmasada olur denilebilecek bir dövüş kabiliyeti ve kuvvete sahip. Ayrıca mekanlara girip çıkma konusunda uzman. Özellikle hırsızlık ve mekanları talan için bu elemanları kullanın.
Raver: Hızlı ve orta kuvvete sahip bir birim. Özellikle uygun fiyatı ile ortalamanın üzeri bir karater olmayı başarıyor.
Hooligan: Yüzü maskeli bu birimler orta kuvvet ve hıza sahipler. Fakat asıl kullanım amaçları kullandıkları patlayıcı maddelerden geliyor. Eğer doğru kullanılırsa oyundaki en tehlikeli birim haline geliyorlar. Özellikle uzak mesafelere fırlattıkları patlayıcılarla kalabalık taraftar gruplarına belirgin şekilde azaltmakta üzerlerine yok.
Biker: Bu birim aşırı derecede yavaş olması sebebiyle devamlı geride kalması ile meşhur. Ama eğer bu elemanlardan birine sahip değilseniz oyun içinde oldukça işinize yarayacak olan araçları kullanamazsanız.
Supporter: Bu birimleri doğrudan kontrol edemezsiniz ama üssünüzün etrafında gezerler ve hiç de fena olmayan bir koruma sağlarlar.

Birimler bu şekilde. Ayrıca bu birimlerin her birinin sahip olduğu sekiz ayrı özellik var. Bunlar şu şekilde;
Health: Birimizin yaşam puanını gösterir.
Consc: Meçhul şahıs
Drugged: Aldığı uyuşturucudan etkilenme durumu
Drunk: Sarhoşluk hali
Fear: Korku
Anger: Kızgınlık
Loyalty: Bağlılık
Stamina: DayanıklılıkÜye Profil Bilgileri
League of Legends Diamond 1 Player [Eu West],[Türkiye]

-Sadece kendini acındıran ve yalan konuşan insandan kork.-

Revenge77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2014   #2
TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Ocak 2014
Mesajlar: 29
Konular: 6
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 34
Rep Derecesi : TheTURK is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
TheTURK - İCQ üzeri Mesaj gönder TheTURK - AİM üzeri Mesaj gönder TheTURK - MSN üzeri Mesaj gönder TheTURK - YAHOO üzeri Mesaj gönder TheTURK isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Hooligans: Storm Over Europe - İnceleme

TeşekkürlerTheTURK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Aralık 2015   #3
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 10 Kasım 2015
Alter: 15
Mesajlar: 0
Konular: 11
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : Cahitsanrah is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 6
Standart Cevap: Hooligans: Storm Over Europe - İnceleme

Eline sağlık teşekkürler ederimCahitsanrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Europe Warrior Kılıçlar (resim) Jairia Silkroad İtemler ve Silahlar 2 13 Aralık 2014 20:37
Europe Warrior Kılıçlar (resim) wordabula Silkroad İtemler ve Silahlar 4 08 Nisan 2014 16:03
Madagascar 3 Europe's Most Wanted (2012) BRrip (1link) sonaslan Film Paylaşımları 0 05 Nisan 2013 23:52
Europe Bard Skilleri Türkçe Açıklamaları. Jairia Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 1 10 Ocak 2013 17:15
Europe Bard Skilleri Türkçe Açıklamaları. wordabula Silkroad Karakter geliştirme ve Yapılandırma Merkezi 0 17 Ekim 2012 20:56

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:14.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750