Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun İncelemeleri

Oyun İncelemeleri Pc Oyunları hakkında incelemeleri bu bölüme yazabilirsiniz.


Yeni GTA 5 İncelemeleri

Oyun İncelemeleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 01 Ağustos 2013   #1
suat153 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Ağustos 2012
Bulunduğu yer: ARAM
Mesajlar: 610
Konular: 81
Rep Puanı: 1571
Rep Gücü: 616
Rep Derecesi : suat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant futuresuat153 has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 8
Ettiği Teşekkürler: 12
Standart Yeni GTA 5 İncelemeleri

Genel
Oyunu inceleyen ekip, demonun Franklin’in Trevor’la buluşmak için çöllük bir alana paraşütle iniş yaptığı sahneyle başladığını belirtiyor.
Demonun açılışında Franklin uçaktan paraşütle atladığında atmosferi destekleyen müzik çalmakta. Görevlerde çalan özel müzikler atmosferi tamamlıyor.
Karakter değiştirme dairesel bir menüden oluşuyor ve bu dairede dört karakter mevcut: Franklin, Trevor, Michael ve multiplayer karakterimiz.
Oyun içinde üç HUD mevcut: Can (yeşil renkte), çelik yelek (mavi renkte) ve özel yetenekler (sarı renkte).
Bazı bot ve tekneklerde dalış yapabilmek için dalış kıyafeti, paletler ve oksijen tüpleri gibi dalış malzemeleri mevcut.
Oyun keşif yapmanız için sizi adeta ödüllendiriyor: Deniz altında hazineler var ancak bunları bulmak oldukça zor olacak zira deniz altında hazine için bir işaret yok.
Single ile multiplayer modu birbirleriyle oldukça iç içe. Oyun içinde gamepad’in aşağı düğmesine bastığınızda multiplayer’a geçiş yapacak veya eğer multiplayer’daysanız multiplayer’dan çıkacaksınız.
Her karakterin kendi kişikliklerini yansıtacak farklı hareketleri, tepkileri mevcut. Örneğin Michael yavaş ve tedbirli hareket etmekte.
Rockstar, oyunda GTA IV’ten beş kat daha fazla yayaların olacağını belirtiyor.
Oyunda mükemmel derecede detaylar mevcut: Şehirdeki ünlülerin evlerini görmek için turist otobüslerine binilebiliyor. Film posterleri duvarlara sıvalı. Cathay Tiyatrosu’nun önündeki Impotent Rage, Master Chief, Space Ranger gibi Süpermen benzeri komedi kostümleri içindeki adamlar sizi tiyatroya çekmek için elinden geleni yapıyor.
Franklin, Trevor ve Michael arasında ara sahnelerde de geçiş yapabilmek mümkün. Bunu tamamen kendiniz seçebileceksiniz ya da yapay zekâ sizin için otomatik olarak kontrolü ele geçirecek.
Her bir karakterin kendisine ait yapacak işleri var. Karakterlerin arasında ne kadar geçiş yapabileceğiniz size veya otomatik olarak sisteme ait; tamamen size kalmış.
Her üç ana karakterin de kendisine ait bir evi, arkadaşları, düşmanları ve sosyal yaşamları var.
Oyundaki sahip olduğunuz para toplam para değil; her karakterin kendisine ait parası var ve diğer bir karaktere geçiş yaptığınızda o karakterin parasıyla devam edeceksiniz.
Lamar, Franklin gibi aynı Ermeni araba satıcısı için çalışıyor.
Diğer iki karakter yaşıyor olsa da, kontrol ettiğiniz karakter öldüğünde oyun son kaldığınız checkpoint’ten devam edecek.
Hangi karaktere geçiş yapabileceğiniz tamamen size kalmış olsa da, diyaloglarda ideal anlar öne çıkacak. Örneğin, Michael ile Franklin’in çevresi keskin nişancılarla çevrildiğinde Michael, Trevor’ın yardımını isteyebilir.
Oyunda geniş bir görüş alanı mevcut ve oyuncular ilerlemeli bir şekilde çatışabilecek.
Karakter geçiş sisteminde bazı kısıtlamalar var; aranma seviyesinde polisler tarafından aranırken karakter değiştirmenin mümkün olmayışı gibi. Eğer karakter değiştirmek istiyorsanız ilk önce polislerden kurtulmanız şart olacak.
Oyunda GTA IV’ten hatırladığımız Von Crastenburg Ailesi‘ne ait bir otel mevcut.
Trevor’ın The Lost çetesiyle bitmek bilmeyen sorunları var.
Oyunu inceleyen ekip, bir görevde Fergie ile Ludacris’in “Glamorous” adlı parçasını duymuş.
The Ballad of Gay Tony’nin gece kulüplerinden Bahama Mamas, Batı Kıyısı’nda da hizmet vermek üzere “Bahama West Mamas” adıyla geri dönüyor.


Özellikler
Mülk satın alma geri dönüyor. Ev, garaj, işyeri almak mümkün. Her ne kadar ilk Game Informer incelemesinde bu özelliğin olmadığı söylense de Rockstar fikrini değiştirmişe benziyor.
Mülk satın aldığınızda bazı özel bonusları olabiliyor. Örneğin bir taksi firmasını satın aldığınızda taksi seyahatleri ücretsiz olacak.
Karakterlerimizin saçını, kıyafetlerini, dövmelerini özelleştirebileceğiz.
Dövme dükkânları ve dövme yaptırma özelliği geri dönüyor. Karakterlere yeni ve farklı dövmeler yapabileceğiz.
Araç modifiyesi geri dönüyor. Pay ‘n’ Spray dükkânlarının yerini “Los Santos Customs” adlı dükkân alıyor ve bu dükkânda araçların rengini, tekerleklerini, plakalarını, camlarının renk tonlarını, rüzgâr kanatlarını ve ön kısımlarını değiştirebileceğiz ve bazı performans yükseltmeleri yapabileceğiz.
Silahları lazer görüşü, dürbün, susturucu ve yüksek kapasitede şarjörlerle özelleştirebileceğiz.
Silah modifiyesi Ammu-Nation’dan yapılabiliyor.
Oyuncular mermi bitse bile silahları yanında bulundurabilecek.
Yollarda, caddelerde karşılaştığınız otostopçuları alıp istediği yere götürebilir, stunt jump yapabilir, uçuş mücadelelerine katılabilir, yogada yer edinebilir, golf, tenis ve motor yarışları yapabilirsiniz.
Otostopçu alma özelliği iyi veya kötü bir amaçla sonuçlanacak; örneğin otostopçunun amacı kötü olabilir.
Off-road müsâbakaları mevcut ve off-road oyundaki aktivitelerden biri.
iFruit oyunun yeni telefonu ve bu telefonla resimler çekip Rockstar Social Club’a yükleyebileceğiz.
Belirtilene göre telefonla çekilen resimler sadece Social Club’a değil, diğer sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşılabilmekteymiş ancak ne derece doğru henüz belli değil.
Telefonda aynı zamanda uygulamalar mevcut. Kameranın yanı sıra internet, kişiler, sosyal medya, bir takvim ve görevleri yeniden yapmaya yarayan bir uygulama yer alıyor. Rockstar’ın henüz açıklamadığı üç uygulama daha var.
Yerde yuvarlanma özelliği çatışmalarda siper değiştirme sisteminde de mevcut.
Likör dükkânı ve ATM soygunları mevcut. Likör, ATM veya benzin istasyonu soymak oyunun mini oyunlarından biri.
Rastgele karakter görevleri geri dönecek. Bunlardan biri de Michael’ın Vinewood Bulvarı’nda bir Vinewood yıldızı olan Lacey Jones’u paparazzilerden uzak tutmaya çalıştığı görev.Bu görevin ödülü ise 150$.

Max Payne 3′teki gibi çatışmalarda nişan seçeneklerinden Free Aim, Soft Lock veya Hard Lock seçeneklerini seçebileceğiz.
Nişan almada kamera açısı iyileştirilmiş. Nişan alırken omuz üzerine yakınlaştığında kamera biraz daha geride kalıyor.
Çatışmalarda nişan göstergesini kaybetmeden akıcı bir şekilde ilerlemek mümkün.
Nişan göstergesi düşmana tutulduğunda beyazdan kırmızıya renk değiştiriyor, böylece düşmanlarınızı çatışmalarda ayırt edebiliyorsunuz.
Düşmanınızı öldürdüğünüzde nişan göstergesi küçük bir “X” şeklini alıyor ve böylece düşmanlarınızın ölüp ölmediğini ayırt edebiliyorsunuz. (Max Payne 3′teki gibi.)
Çatışmalar içinde sipere geçiş veya çıkış sorunsuz.
Şehir sakinleri siz ne yapıyorsanız ona göre tepki verecek. Örneğin sizi birini soyarken görürlerse polise haber verecekler, sizi görüntüleyecekler ya da size tek başlarına engel olmaya çalışacaklar.
Polis aranma seviyesinde artık altı yıldız yok; oyundaki maksimum yıldız beşe indirilmiş. Aranma özelliği yine GTA IV’teki gibi haritada yanıp sönen dairesel polis bölgesiyle belirleniyor ancak bu sefer polisler saklandığınız yeri hemen bilemeyecek ve eğer saklanıyorsanız sizi kolay kolay da bulamayacak. Eğer tepenizde polis helikopteri varsa o zaman sizi net olarak görebilecekler. Ayrıca polisler kendi aralarında iletişim kurmak için el işaretlerini de kullanmakta.
Avcılık mevcut. Hayvan avlayabileceğiz. Avcılık oyundaki aktivitelerden biri.
Balık tutan insanlar, avlanan avcılar mevcut.
NPC’ler (oynanılamayan karakterler, yayalar, şehir sakinleri vb.) balıkçı, metamfetamin (uyuşturucu) satıcısı ve otostopçuları içeriyor.
Paranın oyunda önemi çok büyük. Tüm tekne limanını satın alabilir veya kiralayabilir, helikopter kullanmak istiyorsanız da helikopter pistine sahip bir ev satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.
Farklı etkinlikler (rastgele karşılaşmalar/karakterler de dahil) kontrol ettiğiniz karaktere göre ortaya çıkacak.
Rastgele karakterlere yaklaştığınızda karakter haritada soru işareti şeklinde gösteriliyor. (Red Dead Redemption’daki gibi.)


Karakter yetenekleri

Her bir karakterin San Andreas’taki gibi istatistik özellikleri mevcut. Dayanma gücü, atış, dayanıklılık, gizlilik, uçuş, sürüş, akciğer kapasitesi gibi.
Her bir karakterin kendisine ait birtakım “Özel” adı altında yetenekleri mevcut: Franklin bir adrenalin bağımlısı ve araç sürerken zamanı yavaşlatabilmekte; Trevor’a özel “çılgınlık” gibi bir mod adanmış ve bu moda girildiğinde etrafa daha fazla zarar verebiliyor, canı daha az azalıyor ve yakın dövüşte eşsiz bir yeteneğe sahip; Michael çatışırken Bullet Time ve Dead Eye tarzında zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahip.
Bu istatistiklerden biri de “gizlilik”. Oyunculara görevlerde farklı yaklaşımlar sergilemesinde olanak sağlıyor.
Özel yetenekler metre ve sayaç tarzında gösteriliyor, kullanıma göre yavaş yavaş artıp doluyor.
Diğer yetenekler; yan görevleri, aktiviteleri ve diğerlerini gerçekleştirdikçe ve görev tamamlandıkça artıyor.
Trevor oyundaki en iyi pilot, Franklin ise oyundaki en iyi şoför. Ancak her biri kendi sürüş ve uçuş yeteneklerini kendince geliştirebilecekler.Üye Profil Bilgileri


Sihirdar Adın: Fabulous Dj Sona
suat153 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29 Ağustos 2013   #2
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 29 Ağustos 2013
Alter: 28
Mesajlar: 90
Konular: 39
Rep Puanı: 46
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : HunterStar is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 30
Ettiği Teşekkürler: 4
Standart Cevap: Yeni GTA 5 İncelemeleri

detaylı biir anlatım sıkılmadan okudum.HunterStar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28 Ocak 2014   #3
TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 28 Ocak 2014
Mesajlar: 29
Konular: 6
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 34
Rep Derecesi : TheTURK is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
TheTURK - İCQ üzeri Mesaj gönder TheTURK - AİM üzeri Mesaj gönder TheTURK - MSN üzeri Mesaj gönder TheTURK - YAHOO üzeri Mesaj gönder TheTURK isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Yeni GTA 5 İncelemeleri

Çok güzel olmuş saolTheTURK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
PBDO-BOT İçin 5 Saniyede Yeni Mail--->[Bot Günceldir Yeni Sürümü Burdadır] Jairia Darkorbit Botlar ve Buglar 12 11 Aralık 2015 02:12
Yeni açık arttırma sistemi, Yeni elit tasarımlar,Rütbe RememberMe Darkorbit Rehber 17 31 Temmuz 2013 14:58
Wolfteam Nakit Dükkanı yeni hali ve yeni eşyaları ile seni bekliyor Perfect Duyurular ve Etkinlikler 0 06 Haziran 2013 17:54
Star Trek Oyununun İlk İncelemeleri Berbat Fior A7 Oyun Haberleri 0 26 Nisan 2013 23:55
Yeni Xbox'ın Çıkış Tarihi ve Fiyatları Hakkında Yeni Bilgiler Gökhan Bilim ve Teknoloji 0 26 Nisan 2013 15:53

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:26.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750