Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun Çözümleri

Oyun Çözümleri Pc Oyunlar Hakkında Hata Çözümleri , Level Çözümlerini bu bölüme yazabilirsiniz.


Splinter Cell [Tam Çözüm]

Oyun Çözümleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 11 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Splinter Cell [Tam Çözüm]

İncelememizin ardından taze taze tam çözümümüzü de hazırladık mı, artık bu oyun tadından yenmez herhalde. Tam çözüm için biraz bekleme kararı almıştım. Hemen yazsaydım eğer herkes bu yazıdan bakıp oynar, sonra da oyundan maksimum zevki alamazdı. Bu nedenle ilk önce sizlerin kendi başınızın çaresine bakmasını istedim. Ama artık oyunun bazı yerlerinde takılan ve çıldırma noktasına gelen oyuncular için, süper bir strateji yazısı var. Nerede? Aşağıdaki saturlarda...

Oyun hakkında fazla detaya girmek gerekmez herhalde bu saatten sonra. Aslına bakarsanız ben konudan da fazla bahsetmek istemiyorum. Prensiplerimi artıköğrenmiş olmalısınız. Tam çözüm yazarken asla ama asla konudan bahsetmemek lazım. Yani kopya çekseniz bile, bir ölçüde oyundan aldığınız zevk baltalanmamış olacak. Herneyse...

Öncelikle hatırlatmak istediklerim var. Bir bölümde öldürdüğünüz veya bayılttığınız kişileri iyi saklamanız gerekli. Bunu sakın unutmayın. Çünkü birini öldürüp ortada bırakırsanız, bu bölümün ilerleyen kısımlarında alarm çalmasına sebep olacaktır. Birden fazla alarm çalması da bazen görevin iptal edilmesine sebep olacaktır. Dikkatli olun. Ayrıca çok fazla kurşun harcamamak için her zaman düşmanın kafasına ateş edin. Böylece tek atışta adamları indirebilirsiniz. Uzak mesafeden ateş etmek biraz saçmalayabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca yaklaşmanız ve bu esnada eğilerek giderek son derece sessiz olmanız gerekli.

Tam çözüme başlamadan önce oyunun Grimsdottir gizeminden bahsetmek istiyorum. Oyunun training kısmında, ışıklara baktıktan sonra sağ taraftaki ışığa giderseniz, o duvara çift shift tuşu ile tırmanabiliyorsunuz. Bunun için biraz sağa gitmeniz gerekli. Yukarıya çıktıktan sonra en sondaki kapıdan girerek lockpick alıyorsunuz. Ardından alıştırma alanına geri dönerek, tellerden wall kick (çift shift tuşu ile yapılan duvardan sekme hareketi) yapmanız gereken yere geliyorsunuz. Sağdaki kapıyı lockpick ile açın. İçerideki bilgisayardan 5656 anahtar kodunu alın. En başa dönerek bu sefer sol araftaki yere tırmanın. Bunu yapmak biraz zor ama wall kick yöntemiyle başarabilirsiniz. Oradaki kapıda kodu kullanın. İçeride Grimsdottir var ve sizinle sohbet etmek için can atıyor. İşte böyle, şimdi tam çözüme başlama vakti.. (Training Bölümünü geçiyorum tabi )

Not: Oyunda ilerlemek için ilerlemeniz gereken sadece bir yol vardır, ancak düşmanlarla, nöbetçilerle vb. nasıl başa çıkacağınız tamamen size kalmıştır. İsterseniz hiç kimseyi öldürmeden tamamen gizlenerek ilerlersiniz, isterseniz de, aşağıdaki çözümde olduğu gibi, katliam yaparak ilerleyebilirsiniz.

T'BILISI, GEORGIA

Helikopterden indiğiniz zaman sağ tarafa gidin ve merdivenlerden çıkın. Orada bir kapak var. Açıp girin ve borudan ilerleyin. Ardından borudan tırmanın. Sonra halattan kayarak yanan binaya girmeniz gerekli. Bu yanan bina bir zamanlar Polis Merkeziydi. Hemen karşınızdaki kapıdan geçin. Koridordan ilerleyin ama heryer yandığı için koridorun diğer tarafındaki merdivenleri kullanmanız gerekli. Koridorda ilerleyip soldan girin, ardından diğer taraftan çıkmak için sağdan çıkın ve merdivenlere ulaşın. Aşağı inin, yerdeki delikten yukarıdaki boruyu kullanarak geçin. Kapıdan geçerek merdivenleri ulaşın ve ilerleyin. İçeride birisini buluyorsunuz, konuşmaların ardından sağdaki kapıdan ilerleyin. İçerisi oldukça dumanlı, burada dikkatli olmanızda fayda var. Tavandaki camı kırarak dumanın çıkmasını sağlayın. gece görüş gözlükleri önünüzü görmenizde faydalı olabilir. Duman tamamen kaybolduğundan içeri girip ilerleyin.

Balkona geldiğiniz zaman boşluğun oraya gidin. Karşı taraftaki balkona atlayın. Eğer asılı kaldıysanız boşluğa doğru yana kayarak yukarı çıkın. İlerleyerek çalılıkların oraya gelin. Telefonla konuşan adamın arkasından görünmeden geçin. Eğer öldürmek istiyorsanız da öldürebilirsiniz. Orada bir adam daha var. Onu da haklamanız ve karanlığa taşımanız lazım. İçeri girdiğinizde sol taraftaki bilgisayara bakarak bilgileri alın. Ardından arka odaya giderek (Sağ tarafta) duvardaki tablonun arkasındaki bilgisayardan bilgi alın. Balkonun kodunu öğreniyorsunuz. 091772. Balkondan çıkarak halat yardımıyla aşağıdaki çatıya inin. kapıdan girin ve bir asansörün üstüne ulaşın. Asansörün üst kapağından içeri girin. Buradan çıkışta ilgilnmeniz gereken 3 tane polis var. Bunları kısaca hemen öldürebilirsiniz veya saklanarak da gidebilirsiniz. Sağ taraftaki çatıya tutunarak ilerlerseniz, çaktırmadan sıvışabiliyorsunuz. Buradan ilerleyerek meydana gelin. İleride sağdaki çalılıkların oradan gizli bir odaya giriyorsunuz. İçeride bir bilgisayar var. Kullanın. Basement code, 5929.

Buradan ayrılarak sağdaki kapıdan geçin. Gölgelerden ilerleyerek kimseye gözükmeden ara sokakların sonuna gidebilirsiniz. Eğer kendinizin cengaver olduğnuu düşünüyorsanız hepsini yere sererek ve saklayarak da ilerleyebiliyorsunuz. Artık bu size kalmış. Ama tavsiyem, saklanarak gitmek. Yolun sonunda kocaman bir kapıya rastlıyorsunuz. Sola giderek çöpün üzerine tırmanın. Ardından duvara çıkarak ilerleyip polis merkezinin oraya gidin. Sağdaki kapıda biraz önce aldığınız kodu kullanın. İçerideki polisin gitmesini bekleyip yavaşça içeri yürüyün. Odaya girerek adamı halledin ve bilgisayardan bilgi alın. Ardından koridordan ilerleyerek diğer odaya girin ve diğer adamı da öldürün. Bunun kafasına silah dayayarak bilgi de alabiliyorsunuz.

Bir sonraki oda morg, içeride kamera var. Kapıdan girer girmez hemen sol üstteki kameraya ateş edin. Kameradan kurtulduğunuz zaman cesetlerin yanına gidin. İşiniz bittiğinde de dışarı çıkıp ilerleyin. Orada bir odada esprili bir olay oluyor, bu sırada yan camdan polisi halledin. Diğer adamla uğraşmanıza gerek yok. İçeriden sağlık çantasını alın. Ardından camlı yerin sağ tarafındaki karanlık yerden ilerleyip kapıdan girin ve yukarı çıkın. Odadaki çalışan 2 adamı sessizce temizleyin. Ardından bilgisayarları kontrol edin. İlerideki 2 kapı kapalı. Sorguya çekilen ve ölmüş bir adam var. Diğer soldaki oda ise gözlem odası. Sağ taraftaki ilk odada, bilgisayarda önemli bilgiler alıyorsunuz. Asıl önemli bilgi ise sağdan ikinci odada. Oradaki adama dikkat (gölgelere de öyle ehe). Oradan çok önemli bilgiler alarak görevinizi bitirmiş oluyorsunuz. Polisle sivilin muhabbet ettiği yere gelip kapıdan çıkarak sizi almaya gelen minibüse biniyorsunuz. Bölüm bitiyor.

MINISTRY OF DEFENCE

Bu bölümde gizlilik daha önemli gibi. Bölümün başında eğilerek bir balkondan diğer balkona, aşağıdaki balkona geçin. Aşağıdaki balkona geldiğinizde, kapıdan içeri girin. İçerideki kamerayı halledin, sesi duyan adam da size yaklaştığında icabına bakıp karanlığa saklayın. Oradaki bilgisayardan yararlı bir bilgi alıyorsunuz. Termal gözlüklerle lazerleri görebildiğiniz yazıyor. Koridora çıkıp adamları öldürün. Ardından sola giderek merdivenlerden inin. Aşağıda bir araba var, şoför de yakınlarda. Kameraları hallederek ilerleyin. Şoför çişini yaparken onu halledin. Ardından yeni görevler alıyorsunuz.

Ana hole geri dönün ve sağ taraftan ilerleyin. Odalardaki bilgisayarları kontrol edin. Görevleriniz hakkında yararlı bilgiler edineceksiniz. Ben burada bilgilerden bahsetmiyorum, zaten anlattıklarım oyunun çözümünde size yeterli bilgiyi sağlıyor. İlerideki kapının kilidini açarak ilerleyin. Duvardaki boruya atlayarak ilerleyin. Köşeyi dönerek pencereye gelin. Ardından içeri girin. Burada incelemede bahsettiğim generalin yemeğine tükürme olayı oluyor. Buradan sessizce sıyrılmanız zor olabilir. Bu nedenle birazcık cesurluk yaparak herkesi öldüre öldüre ilerleyin. Öldürdüklerinizi de saklamayı unutmayın. kafeteryayı da geçince merdivenlere gelip ilerleyin. Oradaki bilgisayarları kullanın. Bu esnada yüksek rütbeli bir adam geliyor. Onu yakalayıp oradaki retina tarayıcısında kullanın. Ardından kafasına bir tane vurarak adamı halledin ve saklayın. Açılan kapıdan ilerleyin. Buradaki maeradan kurtulmak için ışıkları halletmeniz yeterli. Diğer kapıdan çıkın ve cam asansördeki adamların konuşmasını lazerli mikrofondan dinleyin. Oyunun patch'i yüklendiğinde, bazen mikrofonun kullanılamaması sorunu çözülebiliyor. Ama çözülemeye de biliyor. Bu nedenle işiniz şansa kalmış arkadaşlar Herneyse.

İşlem bittiğinde nöbetçiler olay mahaline geliyorlar. Çaktırmadan karşı taraftaki kapıdan girip ilerleyin. Asansörün yanına geldiğinizde köşeye saklanın. İki tane adam çıkıp oradan uzaklaşacaklar ve diğer kapının orada bekleyecekler. Siz de onlara görünmeden, çaktırmadan asansöre binin. Asansörden çıktığınız zaman hemen yandaki kilitli kapıyı açın. İçerideki bilgisayar göz atıp duvardaki delikten içeri girin. Diğer odaya geçin. Burada borudan aşağı inin ve camın içinden doğru nöbetçiyi öldürün. İçeri girin ve bilgisayarı kullanın. Bilgisayarı kullanma esnasında basılıyorsunuz. Burada el bombası kullanmak faydanıza. Ama silahınıza da güvenebilirsiniz. Herkesi hallettikten sonra tekrar aynı bilgisayarı kullanın. Ardından odadan çıkıp soldan ilerleyin. Eskiden kilitli olan bir kapı artık açık. Buradan ilerleyerek garaja ulaşın. fazla bekleme yapmayın çünkü takip ediliyorsunuz. Garaja ulaştığınızda blüm bitiyor.


GFO OIL RIG

Bölümün başında, hemen önünüzdeki merdivenlerden çıkın. Sağdaki borudan ilerleyin. Ardından büyük boruya geçin. Yukarı tırmanın ve ayaklarınızla da boruya (C) tutunarak ilerleyin. Bir patlama oluyor. Ardından ileriden eğilerek geçin. Sağdan ilerleyip halattan geçin. Yukarı çıkıp sola eğilerek gidin. İlerideki boruya tırmanıp içine girin. İlerlediğinizde diğer tarafa geçmiş olacaksınız. Odaya geldiğinizde yukarı çıkın. Teknisyeni göreceksiniz. Onu takip edin. Merdivenleri çıkın ve elektrik kaçağının olduğu yerden ilerleyerek nöbetçinin olduğu yere gelin. Onu öldürüp ilerleyin. İleride uçak saldırısı olacak. yangının olduğu yerden sola ilerleyin. Köşedeki adamı halledin. Sağa dönen koridorda biraz beklemeniz lazım. Teknisyen ve 2 nöbetçi orada, gözükmemeniz lazım. Gittikleri zaman onların olduğu yere gidip saklanın. Geri döndükleri zaman nöbetçileri halledin. teknisyeni izlemeye devam edin. Ardından teknisyene değil de çantasına ihtiyacımız olduğunu öğreniyoruz. Teknisyen apıdan geçiyor ama biz geçemiyoruz. Geri dönerek camların olduğu yere gidin. Borunun yardımıyla camdan içeri girip korumayı öldürün. Ardından aşağı ilerleyin. Teknisyen ilk başladığı yere dönüp oraya siniyor. Siz de oraya gidip çantayı ondan alın. Bu kadar

CIA HQ


Bu bölüm oldukça uzun. Bölümün başında, tellerin oraya gidin ve nöbetçiyi halledin. Ardından havalandırmadan içeri girin. Sessiz Ardından merdvenlerin oraya gidin. Bu arada kameraya dikkat edin. Merdivenlerin oraya geldiğinizde adamı halledip data stick alın. Ardından diğer merdivenlerden aşağı inin. Bu adam sizin başınızı belaya sokabilir. Bu nedenle kesinlikle halledilmesi lazım. Dİğer merdivenlerden giderek bir odaya giriyorsunuz. İçeriden cephane ve sağlık çantasını alın. Cephane için tüfeğimiz henüz olmadığından sadece almakla kalıyorsunuz.

Geri dönüp kamerayı geçin ve ilerideki odadaki adamı halledin. Ardından diğer 2 adamı da sessizce halledip metal dedektöründen geçin. Diğer konuşan adamı da sessiz ce halledip asansöre binin. Asansörle alt kata inin. Sağdaki odadan server odası kodunu alın. 2019 bu kod. Kodla içeri girin ve adamı halledin. Ondan da diğer kodu alıyorsunuz. Technician services room code 7687. İlerlediğiniz zaman bilgisayar odasına geleceksiniz. Buradaki 2 adamı haklamanız gerekli. 2. odada bilgisayarda battery odası kodunun 110598 olduğu yazıyor. Ardından kafeteryaya gidin. Soldan ilerleyin. Bir sonraki odadan bilgileri alın. Koridordan ilerleyip şifreli kapıdan geçin. Burası server odası. Kırmızı bilgisayardan bilgi alıyorsunuz. Bu sefer de bir başka bilgisayara gitmemiz gerekli.

Uzun koridora gidin. İleride güvenlik var. Adamı halledip pencereden içeri girin. kameralara da dikkat edin. Merdivenlerden gidin ve ışıkları halledin. İlerideki kapıdan geçip silah test merkezine gelin. İçeriden turret'i deaktive edin. Diğer odaya geçip asansöre binin. 508 numaralı odaya gitmemiz gerekiyor. Medya odasındasınız. Çaktırmadan ilerideki kapıdan geçin. 3 kişi var odada. Görünmemeniz gerekli. Bilgisayara ulaşın. Size yardım eden hatuna birşeyler olacak. Ardından Dougherty'yi kaçırmanız gerekecek. Bunu yapmak için odasının olduğu yere gidip direk ilerleyerek onu halletmek ve onca yolu taşımak, veya izlemek ve olay mahaline yakınken halledip kısa yoldan taşımak. Hangisini isterseniz. Orada oturan adamı yaklaşıp sessizce halledin. Diğer adamı kapıp bayıltın. Işıkları patlatmak burada işinize yarayacaktır. Ardından ilerideki kapıyı açıp ilerleyin. Kapının kodu için de köşedeki odaya girip bilgisayardan bilgi alın. Sessiz olursanız başka kimseye bulaşmadan işinizi halledebilirsiniz.

Holdeki ana kapıyı açtığınız zaman, şişman (!) adamı taşıyarak sizi bekleyen kamyona ulaşmanız gerekiyor. İlerledikçe bazı adamlarla uğraşmanız lazım. En sonda da sizi bekleyen kamyondaki adamlarla bir güvenlik görevlisi konuşuyor. Gidip onu da haklayın. Yukarıdan adamınızı kucaklayın ve köşeye gelip arkanızı boşluğa dönün. Sİlah çıkartma tuşuna basarak adamı sırtınızdan arkaya doğru aşağı atacaksınız. Böylece onca yolu yürümek zorunda değilsiniz Merak etmeyin, adama hiçbirşey olmuyor.

KALINATEK BUILDINGS

Bölümün başındaki 2 adamı halledin. Kolay lokmalar, merak etmeyin. İlerdeki açık pencerenin önündeki kutuya atlayın. Ardından hızla sallanan kutulara atlayın. Eğilerek hızlı gitmeniz gerekli burada. Ardından halattan yukarı tırmanıp karşıya geçin. Zemine inip ilerleyin. 2 tane adam göreceksiniz. Işığın oradan gidip odaya aşağı inin. Adamı halledip üzerinden çıkan data stick'i okuyun. Kod 97531.

Kapıdan geçip koridora ilerleyin. İlerideki kapının kilidi açıp ilerleyin. İçeride bir akvaryum var. Buradaki adamları temizleyip asansöre gidin. Burada bazı adamları haklamanız gerekli. Size doğru gelen 2 adama da dikkat edin. Biraz ileride saklanmış 2 iyi adam var. Bunların etrafındaki duvar mayınları kapatmanız gerekli. Bunun için sessizce ve eğilerek yanlarına yaklaşıp üzerlerinde yeşil yanarken imha etmek. Eğer olmazsa siz imha oluyorsunuz zaten Size koridorun sonundaki kapının kodunun 33575 olduğunu söyleyecek kurtardığınız bu adamlar. Burada zaman sınırlaması olduğundan, umarım biraz önce bahsettiğim 2 adamı öldürmüşsünüzdür. Yoksa zaman kaybedeceksiniz.

Kapıdan geçip hızla ilerleyin. Bu bölümde hızlıca duvar mayınlarından kaçmanız ve tüm yolu koşmanız gerekli. En sonunda bir kapıya geliyorsunuz ama kilitli. Hem de 6 pin birden açmanız gerekiyor. Bu kapıdan geçip yanan yere gelin. Bomba ateşin arkasında. Rafları kullanarak ateşten kurtulun ve bombayı imha edin. Ardından dışarı çıkıp soldan ilerleyin. Konferans salonunun arka tarafına gidin. 3-4 tane adamı haklayıp en arkadaki odadaki düğmeye basın. Ardından ana odaya geri dönün. Buradaki adamı öldürerek kapı kodunun 1250 olduğunu öğrenin. Lobiye çıkın. Burada şelale olması lazım. Oradaki 3 adamı öldürün. Ardından ilerleyerek hastane kısmından medipack alabilirsiniz.

Server odası işaretini takip ederek içeri girin. İçerideki adamı halledip bilgisayarı kullanın. Fire doors açılacak. Ruslardan önce kurtarmamız gereken adama gitmemiz lazım. Üst kata çıkın. İleride tartışan 2 adam var. Öldürün. İleride tuvalet var. Burada Ivan'ı bulacaksınız. Ama birisi silahlı onun yanında durmakta. Onu öldürüp Ivan ile konuşun. Ivan'dan gerekeni alıp onu FBI için bırakın. Ardından asansöre giderek yukarı çıkın.

Dışarı çıktığınızda 2 adamı öldürün. Kutulara çıkarak diğer tarafa gidin ve tavan kısmına ulaşın. Burada bir dolu odadan ilerleyip 5-6 tane adamla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Rahat olun. Sizi durdurmaya çalışanları öldürmekten çekinmeyin. Sona ulaştığınızda pilotunuzun öldürüldüğünü görüyorsunuz. Hemen çevredeki adamları halledin ve helikoptere ulaşmak için yandaki merdivenlere tırmanın. Bölüm burada bitiyor.

CHINESE EMBASSY

Bu bölümde saklanmak ön planda. Asla kimseyi öldürmeyin ve asla gözükmeyin. Bölümün başında, kızla konuşun ve ardından ilerleyip duvardan atlayın. İleride iki tane nöbetçi var. Sağ taraftan şişe alarak bunu duvara atın. Adam size bakmaya geldiğinde onu halledip gölgeye saklayın. halledin derken, bayıltın anlamında diyorum Ardından diğer etrafta dolaşanı da hallederek sol taraftaki ateşin oradan, arka taraftaki merdivenlerden çıkın. İlerleyip merdivenlerin oraya gelin. tahtalarda ilerleyerek karşıya geçmeniz gereken halata gelin. İlerideki ışığa ateş edin ki ipten geçerken kimse sizi görmesin. Aşağıda bir ton adam var, görünürseniz işiniz biter. Duvara yaslanarak ilerleyip merdivenden inin. Ardından çöpün arkasına saklanın ve adam görmeden çöpün üzerine çıkıp çatıya çıkın. İleri gidin, diğer taraftan aşağı inerek gölgeden doğru diğer tarafa geçin. Açıklıktan içeri girin. Soldan ilerleyerek kanalizasyona girin. Sakin olun, fazla debelenmeyin ki ses çıkmasın

Tünelde ilerleyin, soldan giderek yol ayrımına gelin. Sağdan ilerleyin ardından sola dönün. Ardından dümdüz giderek açık bir kapıya ulaşın. Buradan düz gidin, merdivenden çıkın. İleri doğru eğilerek ilerleyin. Kutuların oraya gidin ve ışığı söndürün. Geri dönün, adam gelirse geçmesini bekleyin, ve ilerleyin. Ara yoldan ilerleyin. İleride merdiven olacak yukarı çıkmak için. Ardından arabanın arkasına koşun. İlerde boruya atlayın ve ilerleyin. Pencereden girin. Borudan tutunarak yukarı çıkın ve bir adamla karşılaşacaksınız. Bu sizin kontağınız. Adamla konuştuktan sonra tabelanın ardan ilerleyip aşağı inin. Artık en baştaki duvarın diğer tarafındayız.

İleride adamlar var doğal olarak, ama bence bulaşmayın derim. İlerideki merdivenlerden çıkın ve odaya girin. İlerlediğinizde halletmeniz gereken bir adama rastlayacaksınız. Ardından balkona çıkın, kutuya çıkın ve halatla diğer tarafa geçin. İlerleyip karşıya atlayın. Merdivenlerden çıkarsanız cephane bulabilirsiniz. Çıkmadan ilerlerseniz meydana geliyorsunuz. Burada kamyon geçiyor. Onun geçmesini bekleyip adamla konuşurken sol taraftan sıyrılın. Kamyon gittiğinde klübedeki adamı bayıltıp ışığı kapatın. Diğer adam olayı kontrole geldiğinde onu da halledin. Hepsini köşeye saklayın. Sonra soldan ilerleyin. Gölgelerden gitmeyi ihmal etmeyin.

Orada dolaşan adam ve köpeğini halletmemiz gerek. Özellikle köpek çok tehlikeli. Bazen kamyom köpeği eziyor. Ben buna rastladım ama adam beni öldürdüğünden bir işe yaramadı Adamı elektrik silahıyla vurmanızı tavsiye ederim. Ardından köpeğin de kafasına bir tane kurşun sıkarsanız (şakacıktan) hallolacaktır. Sonra ilerlemeye devam edin, ufak köprüden geçin ve gölgeden ilerleyin.

Çalıların oraya geldiğinizde soldaki büyük binada telefonla konuşan adamı mikrofonla dinleyin. Konuşması bittiğinde dışarı çıkıyor. Çıkış kapısına arabasıyla geldiğinde yine mikrofonla onu dinleyin. Bunu yapmak için mikrofonu arabanın camına tutmanız yeterli. Bunların ardından, artık diğer duvara ulaşmanız gerekli. Soldaki binaın, kırmızı ışığın olduğu yerden ilerleyerek gözükmeden devam edin. Artık alarm çalması sorun olmadığından adamları bayıltabilirsiniz. Dikkat, öldürmekten bahsetmiyorum. İşiniz bittiğinde karşı duvardaki dikenli tel olmayan yere gelin. Oradaki boruya tırmanıp sizi bekleyen cici şoförünüze kavuşun.

MOUKE TSOE BO MEATS

En baştaki 3 askeri vurun. İlerleyip kapıdan geçin. Bilgisayarı kullanın. Ardından ışıkları vurarak diğer kapıdan çıkın. Dışarıda mayınlı alana gelmiş oluyorsunuz. Termal gözlük ile mayınları görebiliyorsunuz. Dikkat! Düşük sistemlerde termal görüntü biraz saçmalayabiliyor. Bu nedenle bu bölümlük oyunun detaylarını minimuma indirebilirsiniz. Işıklara görünmeden balkondaki adamları halledin. Bakondaki adamları halletmek zor diyorsanız ışıkların hareketlerini kontrol ederek ve mayınları da belirleyerek ilerlemek. Fazla zor değil, sık sık save ederek ilerleyebilirsiniz. Kutuların üzerinden geçmek en mantıklısı.

En sonunda bir çöp tankerinin içine giriyorsunuz ve diğer tarafa geçip sağ taraftan bir odaya giriyorsunuz. Çöpün yanından wall kick yaparak açıklığa tırmanıp tünelden diğer tarafa çıkıyorsunuz. Burada dehşet bir ışık kaynağı var. Sizi duyarlarsa korkmayın. Adamlar konuşmaya başlayınca silahınızı kapıya yöneltin. Geldiklerinde vurun. Ortalık sakinken gidip köşedeki anteni bozun. Ardından kapıdan girip öldürdüklerinizi saklayın. Oradaki merdiven altı gayet mantıklı.

Soldan giderseniz bir bilgisayar bulacaksınız. Ufak bombalar falan da var. Sağdaki aktif duvar mayınına dikkat. İşlerinizi yavaşça halledebilirsiniz veya direk mayını imha etmeyi deneyebilirsiniz. Siz bilirsiniz. İşiniz bitince yukarı çıkıp sağdan ilerleyin. Tuvalet kısmının yukarısındasınız. Aşağıdaki askerleri halledip atlayın, diğer gelenleri de halledip cesetleri karanlığa saklayın. İlerleyin ve orada oturan askeri tutun. Esirlerin alt katta olduklarından bahsedecek. Biraz daha ilerleyin ve yerdeki deliğe girin. Karanlıkta ilerleyip diğer tarafa ulaşıyorsunuz.

Burada en iyisi termal gözlük kullanarak ilerlemek. Burada da performansı biraz artırmanız mantıklı. Termal gözlük açıkken performans düştüğünden düşmanı öldürmek, özellikle de head shot yapmak bir hayli zor olabiliyor. Odalarda ilerleyerek adamları öldürün. Turret olduğu zaman arkasından dolanıp deaktif edebilirsiniz. En son odada, sol taraftaki dolabın arkasındaki delikten girip diğer tarafa geçin.

Etraftaki askerleri hiç korkmadan halledin. Burada tek yönlü yollarda ilerleyerek askerleri öldürmeniz gerekiyor. Bir odaya dalmadan duvardan doğru içeri bakın. Burası bir ahır ve ineklerin olması gereken yerlerde genelde turretler var. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekli. Askerler fazla zor değil. Ama turret olan yerde ekstra cephane ve bombalar olabiliyor. Özellikle cephane bu bölüm sonunda gelecek adam için gerekli.

Bölümün sonunda, labirentimsi odada önce sola gidip askerlerle konuşun. Burada 2 esir odası arasında 2 turret var, ortalarına gidip kapatın. Ardından sağ odaya girin ve çekik gözlülerle konuşun. Ardından saldırıya uğrayacaksınız. Gelen askerler arka odalara ulaşmadan öldürmeniz gerekli. Birkaç asker öldürdüğünüz zaman, asıl adam geliyor. Odaya girmeden 3 kapıdan doğru saklanarak ateş ediyor. Siz onun yanına gitmeyin, silahı çok güçlü. Kafasını köşelerden çıkarmasını bekleyin ve öyle ateş edin. Öldüğü zaman bölüm de bitiyor.

CHINESE EMBASSY

Elçiliğe geri döndük. Bu sefer daha özgürüz. İstediğimiz gibi adamları öldürebiliriz. Feirong dışında tabi, onu öldürmeniz görevin termine edilmsine neden oluyor. Arka taraftan doğru çin lokantasına girin. Işıkları halledin ve mutfağın arka tarafından doğru merdivenlere ulaşın. Buradan geçerek 2 tane askeri pas geçmiş olacaksınız. Ardından diğer merdivene giderek çatıya çıkın. İleride karanlık yerin orada bir nöbetçi var. Onu halledip saklayın. Her öldürdüğünüz adamı saklayın ki ileride alarm çalmasına neden olmasınlar.

Kapıdan geçerek balkona ulaşın. Borudan tırmanın. Ardından halattan geçin. Kenardan tutunarak üste çıkın. Binanın etrafından dolaşın, arkasına geçin. Zaman kaybetmeden ilk pencereden geçin. Ardından diğer penceredeki adamı bekleyin, arkasını döndüğünde hemen onu da geçin. Sona ulaştığınız zaman aşağı inin. Ardından borudan falan tutunarak en aşağı inin. Odaya girip sağlık çantasını alın. Işıkları halledip duvardaki deliğe gidin. Duvara giderek delikten geçin. İlerdeki borudan aşağı inin. Bir duvar deliğinden daha geçmeniz gerekecek. Duvarın oradaki ilk adama ateş edin. Merak etmeyin, onlar bilgisayarlara ateş ediyorlar. Gitti canım bilgisayarlar. Işıkları halletmek sizin için iyi olur burada. Diğer tarafa dolanarak 2 adamı da hallederseniz başınız göğe erer

İlerideki kapıdan girdiğinizde kullanmanız gereken bir bilgisayar var ama dosyalar eksik. Burada yeni göreviniz veriliyor. Dışarı çıkıp sağdaki kapıyı açın. İçeridekileri alıp sağdan ilerleyin. Uzun koridorun ardından merdivenden çıkın ve 2 adamı halledin. Sağdan ilerleyip koridoru geçin. Sağdaki kapıdan gidip 2 adamı halledin. Diğer odadan mermi ve sağlık çantasını alın. Diğer odada, keypad'e şifre giren adamları izleyin. Gittiklerinde termal gözlüklerle keypad'e bakın ve şifrenin 1436 olduğunu öğrenin. (ilk bastığı tuş koyu mavi, ikinci bastığı yeşil, üçüncü bastığı sarı ve sonuncu kırmızı; bundan sonra keypad'lerin kodlarını aynı taktiği kullanarak öğreneceksiniz. Ancak çabuk olmak gerekiyor, yoksa keypad üzerindeki ısı kayboluyor ve görev iptal ediliyor. Keypad'i kullanacak adamı vurursanız da görev iptal olur)

Kapıdan geçin. Oradaki adamı halledin. Duvardan tutunarak diğer tarafa geçin. Merdivenlerin üzerindeki adamı öldürün ve turret'a dikkat edin. Bu odadaki cesetlerle uğraşmak yerine ışıklardan kurtulmanız daha mantıklı. Ardından kutuya atlayarak yeniden yukarı çıkın. Diğer tarafa atlayarak bir grup askerin gelmesini bekleyin. Geldiklerinde teker teker diğer tarafa gönderin adamları. Ardından yakındaki borulara tırmanın. Karşı tarafa geçin. Yıldızlı bayraktan sonra, balkona 2 tane adam geliyor. Bunların dikkatini dağıtarak yanlarına gitmeniz ve adamlardan birini retina tarayıcısına sokmanız gerekiyor. Bu nedenle adamların dikkatini çekmek için herhangi bir yol bulun. Ardından hızla yukarı çıkıp adamı tutun ve göz tarayıcıya sokun. İlerideki pencereden çıkın ve gidebildiğiniz kadar sağa gidin. Ardından aşağı atlayın.

Aşağıda köşede 3 adam ve bir köpek var. Bunları biraz zor halledeceksiniz ama kamera kullanmanızda fayda var. Cesetleri saklamayı ihmal etmeyin. Köpek için aynı şey söz konusu değil. Onu olduğu yerde bırakın. Sorun olmuyor nasıl olsa. Ardından tünele girip ilerleyin. İleride yukarıda bir adam var, onu öldürün. Işıkları söndürüp adamı köşeye saklayın. Merdivenlerden çıkın. İlerlediğiniz zaman, bir adamın keypad kullanarak kapıyı açtığını görüyorsunuz. Gittikten sonra termal gözlüklerle alete bakın ve şifreyi öğrenin (9753). Ardından kodu kullanarak ilerleyin.

İlerideki adamı öldürün. Burada cephane bolluğu var. Işıkları ve kameraları hallederseniz sorun çıkmaz. İşleriniz bittiği zaman duvar dibindeki kutulardan yukarı çıkıp ince yoldan ilerlemeniz gerekiyor. Yolun sonunda adamın birinin gaz depolarını doldurduğunu görüyorsunuz. Diğer tarafa devam edin. Aşağı inin, kamyonları bekleyip gaz tanklarına ateş edin. Kamyonlarla birlikte havaya uçuyorlar. Görev tamamlandı. Geri dönerek arkada, yerdeki kapaktan aşağı inin. İleride bir adam var, onu halledin. Daha da ilerlediğiniz zaman bir adam daha size saldırmak için geliyor ama telsiz emri alarak olay mahalinden uzaklaşıyor. Ona dokunmayın. Sessizce takip edin.

Kapıya gelip şifreyi kullandığı zaman siz de arkasından gidip termal gözlüklerle şifreyi okuyun (1456). Bu bir asansör olduğundan adamın yukarı çıkmasını ve asansörün yeniden aşağı gelmesini bekleyin. Ardından siz de asansöre binip yukarı çıkın. Yukarıda adamın bir şifre daha kullandığını görüyorsunuz (1834). Burada hızlı olmanız gerekli çünkü bir başka keypad daha var (7921). Hızlı olmazsanız bunu kaçırıyorsunuz. Sağdan giderek generale ulaşıyorsunuz. Kısa bir konuşmanın ardından onu tutun. Bilgisayarı kullanmasını sağlayın. İşlem bittiğinde kaçmanız gerekli, ortalık karışıyor. Tek yol var kaçış için. kapıdan çıkıp ilerleyin ve sağdan ateşin içinden geçin. Merdivenlerden inerek pencerenin önüne gelin. Eğilerek pencereyi açın. Aşağı atlayarak merdivenlere koşun. Görev burada sona eriyor.

PRESIDENTIAL PALACE

Oyunun son bölümü. Oldukça eğlenceli bir bölüm. Aşağı indiğinizde duvara yaklaşın ve wall kick yaparak diğer çatıya çıkın. Ardından ilerleyip aşağı inin. Karşıdaki yere tırmanın. İleride bir boru var. Wall kick yaparak boruya tutunun. Tırmanın ve yukarıdayken sağa atlayıp duvara tırmanın. Ardından ileri geçin, ve sağa ilerleyin. Bir kat aşağı inin. Alttaki boruya zıplayın. İlerleyin, gong çalıyor ve siz de aşağı iniyorsunuz. Köşeyi dönerek ilerleyin. İlerideki bloğa tırmanın.

Şimdi ileriye atlamak için koşarak zıplamanız gerekmekte. Hızınızı alıp zıplayın ve ilerideki bloğun köşesinden yakalayın. Bunu tekrarlayarak çimlerin olduğu yere gelin. Bu arada oyun direk platform oyununa döndü fark ettiyseniz İlerleyin ve taşa tırmanın. Ardından boruya tırmanın. Ama hemen atlamayın çünkü ileride çok sayıda adam ve köpek var. Burada öncelikle köpekleri vurmanız daha mantıklı. Çünkü onların cesetleri fark edilemiyor ve sorun çıkartmıyor. Köpeklerin ardından da ışıkların altındaki askerleri öldürürseniz sorun ortadan kalkar. Gögeleri kullanarak ilerlemeniz de olası. Herhangi bir nöbetçinin size yaklaşması durumunda aşağı sarkıp saklanmanız gerekli, gitmelerini bekleyin, asla saldırmayın. Şansınız pek yok çünkü. Alanı temizledikten sonra ilerleyip yukarı gidin. 2 adamı halledin. Cesetleri saklayın ve ilerideki açıklıktan aşağı kayın.

Burada medipak ve lockpick buluyorsunuz. Ardından merdivenleri çıkın. Kapıların olduğu yere gidin. Büyük bir oda ve lazerlerle korunmakta. Odanın ortasında kalın. Sağdaki kapı sağlam bir şekilde korunmakta. Düz ilerleyin. Kilidi açıp girin. Dışarı çıktığınızda, adamların saldırısına uğruyorsunuz. Dikkatli olun ve 4 kişiyi de sırayla öldürün. Zaten birini öldürdüğünüz zaman diğerleri onun cesedinin yanına gidiyor. Bu nedenle öldürmek pek de zor değil. Bunları köşeye, karanlığa saklayın. Ardından yandaki kapıya gidin. Havalandırmaya gidip tırmanın. Ardından demirden tutunup yukarı çıkın.

Yukarıda iki tane ölmesi zor adam var. Bunları kafasından değil gözlerinin oradan vurmak zorundayız. Yoksa tek atışta ölmüyorlar. Işıkları ve cesetleri de hallettikten sonra, şifreyi kullanıp ilerleyin (70021). İlk koridorda yavaş yavaş ileleyip 3 tane adamı sırayla öldürün. Ardından soldan ilerleyin. Kameraya dikkat ederek soldaki kapının kilidini açın. İçeride lazerler var. Alt taraftaki kaybolduğunda hemen altından koşarak ilerleyin. Ardından ayağa kalkarak diğerlerinin kaybolmasını bekleyin ve hemen üzerlerinden atlayın.

Akvaryumun yanındasınız. Şapkalı adamı halledin. İlerideki kapıdan geçin, büyük masadaki bilgisayarı kullanın ve malzemeleri alın. Kütüphanenin kodu 66768. Ardından geri dönerek geldiğiniz lazerleri yeniden geçin ve kameranın olduğu holün diğer tarafına gidin. Buradaki adamı halledin. Oradaki kapının kodu 66768. Merkez odaya gidin ve ordaki adamları sıra taktiği ile öldürün. Yakındakinden başlayın, hepsi teker teker yem olacaktır zaten. İşlerini bitirince cesetleri saklamayı unutmayın.

Asansöre gidin.İçeri girin ve aşağı inin. Aşağıda 3 adam var, birisi uzakta olduğundan ona bomba atın. Hepsini saklayın. Merdivenlerden inip bilgisayara gidin. Data stick alıyorsunuz. Nikoladze'yi yakalayın ve kasaya götürün. Kasa açılıyor, askerler geliyor falan filan. Nikoladze'nin kaçmasına izin vermeden korumalarını öldürün. Adam yukarı kaçsa da sorun değil, siz de peşinden gidiyorsunuz. Yukarıda sağdan ilerleyin, karalığın içine girin. Sağdaki borudan tutunatarak pencerenin oraya gelin ve tırmanın. Camdan doğru Nikoladze'yi öldürüyorsunuz. Askerleri de öldürüp koridorun sonuna ilerleyin. Kapıdan geçin, yemek odasını da geçin. Birkaç adamla uğraşmak zorundasınız yine. Bu askerleri de vur kaç taktiği ile öldürmenizde fayda var. Ardından yemek odasının diğer tarafından ilerleyin. Kapıya geldiğiniz zaman açmanıza gerek kalmadan video görüntü devreye giriyor. Oyunun sonu, izleyin bakalım Telefon çalıyor, bir bakın :PÜye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bilgisayarınız yeni Splinter Cell'i kaldıracak mı? Revenge77 Oyun Haberleri 0 26 Ağustos 2013 19:31
Nvidia ile Splinter Cell Blacklist keyfi Team SoloMid Oyun Haberleri 0 10 Temmuz 2013 20:03
Splinter Cell Conviction | 7.73 Gb | Kheron Oyun İndir 0 01 Haziran 2013 17:58
Splinter Cell: Blacklist Ertelendi Revenge77 Oyun Haberleri 1 20 Ocak 2013 19:09
Splinter Cell: Blacklist E3 Gameplay Trailer Furkan Oyun Videoları 0 25 Kasım 2012 13:26

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:36.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750