Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun Çözümleri

Oyun Çözümleri Pc Oyunlar Hakkında Hata Çözümleri , Level Çözümlerini bu bölüme yazabilirsiniz.


Cluedo Chronicles: Fatal Illusion - Tam Çözüm

Oyun Çözümleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 10 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cluedo Chronicles: Fatal Illusion - Tam Çözüm

Ian Masque, dağ evinde vereceği yılbaşı partisine kahramanımız olan dedektifi davet eder.

1-Gemi

Önce, ekranın altına imleci hareket ettirerek envanterinizdeki maddelere bakın. Maskeli balo, büyük konağının binası ve davetin mektubu hakkında yazan gazete bulacaksınız. Scarlet ile konuşun, ona içecek getirmeniz için rica edecek. Sola dönün ve Green ile konuşun. Sonra, kamaraya girin ve Peacock ve White ile konuşun. Merdivenlerden aşağı inerek imlecinizi merdivenlerin altındaki odayı gösterene kadar oynatın. Kell ve Plum ile konuşun. Piyano çalan Popov ile konuşamazsınız ve Sabata, sorularınızı dinlemeyecek. Urfe ile konuşun ve size Masque’nin sorduğu puzzle kutusunun yerini bildirecek. Size giriş katındaki kabinin anahtarını verecek. Scarletin istediği içeceği almak için Mustard ile konuşun. Geri yukarı çıkın ve Scarlet’e içkiyi verin. Size kötü bir şeyler olacağı hakkındaki korkusunu anlatacak. Geri içeri gidin ve Peacock ile White’ın karşısındaki kabini anahtarla açın. Puzzle kutusunu alın ve Masque karşınıza çıkacak. Konuşmasından sonra merdivenlerden aşağı inin ve Masque ile konuşun. Ona puzzle kutusunu verin. Masque kutuyu diğer konuklara gösterecek ve kutuyu açacak.

Konuşmasının ortasında odanın ortasına yığılıp ölecek. Kargaşa bittikten sonra aşağı bakın ve puzzle kutusunu almaya çalışın, Kell size engel olacak. Konuklarla konuşma zamanı gelmiştir. (Bu arada da oyunu kaydetmeyi unutmayın). Popov ve Sabata ile konuşabileceksiniz. Popov size birkaç kağıt verecek ve Sabata ise ona sihirli bir şey yapmanızı isteyecek. Urfe ile konuşun ve size bir sihirli oyun öğretsin. Sihirli oyunu Sabata’ya yapın. Size bir resim verecek. White ile konuşun. White vazoyu düşürecek. Parçalara bakın ve iki puzzle kutusu anahtarını yerden alın. Daha sonra Popov’un size verdiği kartları Scarlet üstünde kullanın. Size o günün tarihindeki numaraları verecek, 12, 31 ve 38. Geri aşağı gidin ve Green’in Masque’yı taşıdığı kapıdan geçin. Sağdaki kapıya bakın ve Scarletin size verdiği numaraları kapıyı açmak için kullanın. Sağa 12’ye getirin, 12’yi geçin 31’e getirin. Sonra sağa 38’e getirin. (Eğer birşey anlamadıysanız oyun esnasındaki “Clue” yazan yerden ipuçları alabilirsiniz).

Odaya girin ve rafların önünde durun. Eldivenleri alın ve sağa dönün. Yerde tahta bir sandık göreceksiniz. Yaklaşın ve sandığı açmaya çalışın. Yapmadan önce Green gelecek ve Masque’nin cesedini üst odaya koyduğunu söyleyecek. Kutuyu açın ve çarkı alın. Dışarı çıkın ve eldivenleri kullanarak puzzle kutusunu ve 3. anahtarı alın. Kutuyu açmak için anahtarı kullanın. Kutuları sırayla anahtarlarla açın ve mengeneyi alın. Şimdi geminin kontrol merkezine gidin. Mengeneyi kapıyı açmak için kullanın. Kaptana bakın ve onun bir robot olduğunu görün. Gemiden çıkabilmeniz için onu tamir etmeniz gerekecek. Sağ tarafta bir jeneratör göreceksiniz. Kırmızı olana kadar açma tuşuna basın. Kaptana dönün ve çarkı onu tamir etmek için kullanın. Yeşil olana kadar açma tuşuna basın. Daha sonra Blow Downs, Valve, Cross Conn ve Feed Valves e sırayla basın. Scarlet gelip geminin yavaşlamaya başladığını söyleyecek. Gemiden çıkma zamanı gelmiştir.

2-Teleferik

Teleferiğin dışındasınız ve yanınızda Green var. Onla konuşun. İçeri girin ve sağa dönün. Dolabı açın ve içinden gazyağını, huniyi ve feneri alın. Teleferiğin içine girin ve feneri kullanın. Yerdeki buruşmuş kağıdı alın. Gaz tankını doldurmak için gaz tankını bulmalısınız. Bulmuş olduğunuz kağıt parçalarını doğru bir şekilde birleştirin. Daha sonra dışarı çıkın ve gaz tankını bulun. Gazyağı ile huniyi kullanarak gaz tankını doldurun. Kontrol paneline gidin ve önce sağdaki 3 düğmeye basın ve soldaki büyük kolu kullanın. Kendinizi teleferiğin içinde bulacaksınız. Çalıştırmak için soldaki kolu kırmızı ışık kaybolana kadar çevirin. Sonra sağdaki kolu yukarı ittirin. Ve teleferik yukarı doğru çıkmaya başlayacak. Fakat o da ne!!! Kabloları buz tutmuş ve ilerleyemiyorsunuz. Buzu kırmak için aşağı ve yukarı iki defa ittirmelisiniz. Artık eve gidebilirsiniz, tabi teleferik yanmadan önce.
3-Dağ Evi

Eve girdiğinizde ilk olarak yemek odasına gidin. Orada mücevherleri bulmak için toplanan altı konuk göreceksiniz. Bunlar Green, Peacock, White, Scarlet, Plum ve Mustard.

a-Green’in Mücevheri

Şu anda odada sadece Green ve Peacock ile kalmış olmanız lazım. Green ile konuşun. Size mücevheri hakkındaki bilgiyi verecek. Fakat Peacock henüz size bir bilgi vermeyecek. Daha sonra arka taraftaki şöminenin içindeki yanmamış fotoyu alın. Odadan çıkarak yan taraftaki mutfağa gidin. White ile konuşun. Size gördüğü rüyayı anlatacak. Daha sonra sağa dönüp buz odasına girin. Buzdolabını açarak üstten dördüncü buz kalıbını alın. Sola dönerek Masque‘nin cesedine bakın. Cesedin boynundaki yılan dövmesine bakın. Daha sonra buz odasından çıkarak ocağın yanına gidin. Almış olduğunuz buz kalıbını tencere üstünde kullanın ve ocağı yukarda ki düğmeyi kullanarak yakın. Tencereye baktığınızda Green’in mücevherini bulmuş olacaksınız. Eğer ilk denemenizde cevheri bulamadıysanız birkaç defa deneyin.

b-White’ın Mücevheri

White’ın rüyasını anlatmak için Kell’i bulmanız lazım. Mutfaktan çıkarak büyük hole gelin ve üst kata çıkın. Soldaki ilk odaya girerek sağ dönün. Kell ile konuşun. Size White’ın rüyasını açıklayacak. Daha sonra tekrar mutfağa giderek White’a rüyasının anlamını söyleyin. White size mücevheri hakkında bilgiyi verecek. Gene üşenmeden Kell’in odasına giderek bu sefer sola dönerek üstünde bir sürü kuru kafa olan çekmecelere bakın. Şimdiki amacımız bu çekmecelerin hepsini açarak alt kısımda bulunan büyük çekmeceyi açmak. Sırası ile şunlara basın; 1. sıradaki 2.çekmece, 2.de 4.çekmece, 3.de 1.çekmece, 4.de ise 3.çekmeceyi açarak alt kısımdaki büyük çekmeceyi açın ve White’ın mücevherini alın.

c-Scarlet’in Mücevheri

Kell’in odasından çıkarak sola dönün ve koridorun sonundaki Scarlet’in odasına girin. Scarlet ile konuşun. Odadan çıkarak aşağı inin ve Sabata’nın yanındaki koridorda, Mustard’ın karşısındaki sihir odasına girin. İlerleyin ve sağa dönerek Popov ile konuşun. Size hipnotize etmeyi öğretmesini isteyin ve Urfe’ye bir sihir öğretmesini söyleyin. Daha sonra koridorun sonundaki odaya girin ve Plum’ı bulun. Yanına gidin ve sola dönün. Hipnoz madalyasını büstten alın ve aslanın yanına gidin. Aslanın sırayla belirli yerlerine basmanız gerekecek. Sırayla göz, sağ ayak, burun ve kulağına basın. Aslanın gözünden çıkan ışınlar size mücevherin yerini gösterecek. Oradan mücevheri alın.

d-Plum’ın Mücevheri

Odadan çıkın ve koridordaki sihir odasına girin. Odaya girince sağa dönün ve Popov’a madalyonu verin ve hipnoz etmeyi öğrenin. Urfe ile konuşun ve size bir sihir öğretmesini isteyin. Koridorun sonundaki odaya tekrar gidin ve Plum ile konuşun. Onu hipnoz edin. Mücevheri hakkındaki bilgisini hatırlayacak. Odadan çıkın ve sola dönün. Mumyaya yaklaşın. Mücevheri almak için tuşlara doğru sırayla basmanız gerekecek. Doğru sıra; sol üst, sağ üst, aşağı orta, aşağı sol,aşağı sağ,sol üst. Disk açılacak ve size mücevheri verecek.

e-Mustard’ın Mücevheri

Koridora çıkın ve Mustard ile konuşun. Size bilgisini söylemek istiyor fakat siz bunu çizdirecek birini bulmalısınız. Onun hakkında Peacock ile de konuşun. Sabata’yı bulun ve sihir oyununu Sabata üstünde oynayın. (magic trick)

(Sihir oyununda size söylenen sayının 9 katının 72 fazlası cevaptır).Sabata’nın çizdiği kağıt size saati 8:30’a kurmanızı söylüyor. Büyük hole dönün ve saati bulun ve ayarlayın. Sonra saate tıklayın ve mücevheri alın.

f-Peacock’un Mücevheri

En çok uğraştıran bölüm bence burası. Tek gereken sabır. Mustard ile hala konuşmadıysanız konuşun ve daha sonra Peacock ile konuşun. Size bilgisini açacak. Sihir odasına gidin ve sağa dönün. Masaya yaklaşın. Amaç masanın sağındaki bariyerleri kaldırarak en üstteki deliğe topu sokmaktır. Bunun için bir çok deliğe girip çıkmak zorunludur. Önce koyu gri deliğe girin ve sonra da dip sağdaki deliğe topu sokun. Başa dönünce bir bariyerin kalktığını göreceksiniz. Kırmızı delik ve daha sonrada masanın en ortasındaki deliğe topu sokmalısınız. Farklı deliklere sokmak sizi başa döndürecektir. Ortadaki deliğe girdikten sonra başlangıç yerinde bulunan beyaz deliğe topu sokun ve sağdaki bariyerli bölümde topu bulacaksınız. En tepedeki deliğe girin mavi düğmeli yerlere topu getirin. Mavi düğmelerlerle bariyerleri kaldırarak deliğe topu sokun. Tekrar sağdaki holde en tepedeki deliğe girin (gidebileceğiniz en tepedeki). Tekrar mavi düğmeli yere girin ve deliğe girince bütün bariyerler kalkacak. Bundan sonra bariyerlerli yerdeki deliklerin en tepedekine topu sokun. Mücevher artık sizin.

Şimdi mücevherleri sahiplerine verin ve sihir odasına girin. Urfe elektrik sandalyesinde ölecek. Daha sonra Popov ile konuşun. Size seans yapma zamanının geldiğini söyleyecek. Yemek odasındaki dolaptan ouja tahtasını Popov’a verin.(Oyunu kaydetmeyi unutmayın) Ve Popov’u takip ederek yemek odasına girin. Hemen seansa başlayın ve odadaki kişilerin isimlerini tahtada sırayla yazın. ( Green, Peacock, White , Plum, Mustard, Scarlet ve Popov ). Bir korkutucu hayalet birden pencerede belirecek ve mücevherleri alacak. Daha sonra Scarletin odasına gidin. Giderken bir silah sesi duyacaksınız .Odaya girdiğinizde Scarlet’i yerde elinde silahla ölü olarak bulacaksınız. Plum’ın yanına gidin ve onunla konuşun. Tekrar Scarletin odasına gidin. Green size aniden arkadan saldıracak. Fakat Scarlet sizi kurtaracak.(ölümü rolmüş demek ki). Scarlet daha sonra size bir anahtar verecek. Merdivenleri çıktıktan sonra sağdaki kilitli kapıyı bu anahtarı kullanarak açın. Sağdaki kapıdan girin ve bir öncekinin aynısı olan odaya girin. Sola gidin ve şömine önündeki kül karıştırıcısına tıklayın. Gizli bir kapı açılacak.

Açılan gizli kapıdan girin. Büyük odadaki çalışma masasına yaklaşın ve çekmeceyi açın. Çekmecede mücevherleri bulacaksınız. Günlüğü de okumayı unutmayın. Şimdi sola dönün ve yatağın yanındaki kapıdan girin. Merdivenlerden aşağı inin ve oyunu kaydedin. Kırmızı kapıdan geçtikten sonra sırayla sol,sol,sağ,sağ,sağ,sol,sol kapıları açın. Aşağı bakın ve bir altın tartı bulacaksınız. Sihir kutusundan aldığınız kağıdın yardımıyla mücevherleri yerleştirin veya sağ alt köşedeki “clue” tuşuna basarak ipucu alabilirsiniz. Sola yeşil,kırmızı,sarı sağa ise mavi ,mor ve beyaz mücevherleri yerleştirin. Tabut açılacak ve ölü bir adamın iskeleti gözükecek. Yanında ki hançeri ve kağıdı alın ve demoyu izleyin. Demoyu izledikten sonra odaya Green ve Masque gelecek. (Şaşırdınız değil mi??) Sizi orada tutsak bırakacaklar. Kapıyı açabilmek için taşlara basarak demirleri yok etmeniz lazım. Sırayla sağ 3 (üçüncü taş üst sağdaki taştan ), üst orta, sol 3, sağ 6, sol 6, sağ 4, sol 5, üstteki soldan 2.taş, üstteki sağdan 2. Taş, sol 4, sol 1, sağ 2. Daha sonra geldiğiniz yoldan geri dönün. Sağ, sağ, sol, sol, sol, sağ, sağ. Fakat o da nesi? Bir bomba ile karşılaşacaksınız. Bombayı hançeri kullanarak etkisiz hale getirmek zorundasınız. Bunun için sırayla kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi telleri kesin. Daha sonra soldaki tellerden önce alttakini daha sonra da üsttekini kesin. Yukarı çıkın ve oyunun sonunun keyfine bakın...Üye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Castle of Illusion alana oyunun aslı bedava! Revenge77 Oyun Haberleri 0 02 Eylül 2013 20:03
Castle of Illusion Starring Mickey Mouse'dan son görüntüler (Video) Team SoloMid Oyun Haberleri 0 23 Temmuz 2013 13:05
PlayStation 3′e Fatal Frame 2 oyunu geliyor. ATAK T-129 Oyun Haberleri 1 15 Haziran 2013 12:44
hidden chronicles 3 Enerji Volvo Facebook 1 30 Mayıs 2013 23:01
Fatal Error Available loss -15 mb Hatası Çözümü Monqude Counter-Strike Genel 0 27 Aralık 2012 18:05

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:15.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750