Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun Çözümleri

Oyun Çözümleri Pc Oyunlar Hakkında Hata Çözümleri , Level Çözümlerini bu bölüme yazabilirsiniz.


Fahrenheit (Indigo Prophecy) -Tam Çözüm

Oyun Çözümleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 10 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Fahrenheit (Indigo Prophecy) -Tam Çözüm

Polisiye bir dram olan oyunumuz, bizlere farklı bir kontrol sunuyor. Oyunun kontrolleri, analog kollara yüklenmiş, bazı yerlerde L ve R tuşlarını kullanacağız. Oyun menüsünden Tutorial bölümünü seçip, kontrollere çok iyi alışmanız lazım. Kanımca başlarda biraz zorlanacaksınız, ama eliniz alışınca sorun kalmıyor. Üç farklı karakteri kontrol ediyoruz (Bazı sahnelerde Markus’u yöneteceğiz). Hem kaçanın, hemde kovalayanların bakış açısı ile, hikaye ilerliyor. Fahrenheit’te karakterlerin morallerini gösteren bir seviye göstergesi var. Bunu ne kadar yüksek tutarsak o kadar başarılı olacağız. Seviye aşağı düşüp sıfırlanırsa, devam edemiyoruz ve kayıt noktasının başına dönüyoruz. Oyun boyunca bazı nesneleri alınca, ekstra hak elde edeceksiniz. Bunu beyaz boncuklar şeklinde, ekranın sol üst köşesinde görebilirsiniz.
Önemli Karakterler:
Lucas Kane: Özel bir bankanın bilgisayar işlerini yürütüyor. Hayatta abisi Markus’tan başka kimsesi yok. Boş vakitlerin gitar çalıp, Shakspear okuyarak değerlendiriyor. İnisiyatifi dışında işlediği bir cinayet, bütün hayatını alt üst edecek.
Carla Valenti: İş disiplini son derece sağlam olan, idealist bir dedektif. Ciddi yaklaşımları ve tutarlı davranışları ile örnek bir insan. Hobileri müzik dinlemek ve yoyo oynamak..
Tyler Miles: Bay şirin dedektif. Hayatı pek ciddiye almıyor. Alaycı üslubu ve sempatikliği ile oyuna renk katıyor. Müzik dinlemeyi seviyor ve Sam adlı bir bayanla çıkıyor.
Markus : Lucas Kane’nin rahip olan abisi. Kardeşini bu durumdan kurtarmak için çırpınıyor. Zaten Lucas’ın hayattaki tek dayanağı.
Tiffany : Kendisi hemşire oluyor. Lucas Kane’nin kız arkadaşı diyeceğim ama, öyle değil. Sadece arkadaş oluyorlar. Polisten kaçan Lucas’ı evinde saklayarak, büyük fedakarlık yapıyor.
Agatha : Gözleri görmüyor. Dünya üstü varlık ve güçlerle uğraşıyor. Lucas’a yardım ettikten sonra, bir cinayete kurban gidiyor.
Bogart : Doc Dinner’in arka kısmında uzanmış içki içen adam. Ama sıradan birisi değil. Bölüm sonlarında, bütün esrarengiz olayları anlatan kişi.
Küçük Kız: Bölüm sonlarında açıklanıyor.
Jeffrey : Yorumsuz olarak geçilecek bir tip. O’na da yorumu siz yazın.
LUCAS KANE & DOC’S DİNER
Her şey soğuk bir kış günü, New York’ta başlıyor. Doc’s Diner’in tuvaletinde, Lucas Kane tanımadığı bir adamı, öldürüyor. Zihninde olay yaşanırken canlanan, belli belirsiz sahneler var. Ayrıca küçük bir kız çocuğu görüyor. İşin aslı Lucas Kane, hazırlanan bir senaryoda, esrarengiz bir güç tarafından sanki uzaktan kumanda ile yönetiliyordur. Kendine geldiğinde, üstü başı kan içinde, adamın üzerinden kalkar. Bu olanlara bir anlam veremez ve kabus olduğunu düşünür. Ama kabus değildir. Lucas Kane’in kaderi bizim ellerimizde. Cesedin yanına gidin. Yukarı ekranda yapmanız gereken hareketler, simge olarak beliriyor. Ekranda belirtilen tarafa, sağ analog kolu yönlendirin. Lucas adamı tutacak. Şimdi L ve R tuşlarına basarak, cesedi klozetin olduğu yere sürükleyin. Hemen belirteyim, kafeteryada polis memuru kahve içiyor. Yani her an tuvalete gelebilir. Bu yüzden kararlarımızı çabuk bir şekilde vermeliyiz. Yerdeki bıçağı alın (Lucas bıçağı saklayacak). Karganın olayları seyrettiği pencerenin altında, fırça olacak. Ekranda simge çıkınca, kan izlerini silin. Lavaboda ellerinizi yıkayıp, makinada kurutun. Şimdi dışarı çıkıp masanıza dönün ve hesap fişine bakıp, ücretini ödeyin. Oyunumuzda yapılması gerekli hareketler, gerçek zamanlı gündelik hayatta yapacaklarımızla paralel. Bu sebeple Tv izleyebilir, müzik kutusuna jeton atıp parça çaldırabilir veya müşterilerle konuşabilirsiniz. Ama cinayet zanlısı olduğumuz için, mantıklı adımlar atmamız yerinde olur. Hesabı ödedikten sonra, dışarı çıkın ve sağ taraftaki yola girin. Taksi bekliyorsa binebilir ya da alt geçitten inip kaçabilirsiniz. Kısa bir süre sonra polis tuvalete gidecek ve öldürülen adamı bulacak. İlk bölüm bu şekilde bitiyor.
CARLA & TYLER
Bu cinayeti araştırmak üzere görevlendirilen Carla ve Tyler’i kontrol ediyoruz. Araçtan inince Carla ile başlıyoruz. İçeri girin ve Polis memuru Martin ile konuşun. Martin olay sırasında ne yaptığını, şüphelinin hangi masada oturduğunu ve kurban hakkındaki bildiklerini anlatacak. Lucas Kane’nin masasına gelerek, inceleyin. Hesap fişine bakın, koltuğun üzerindeki delilleri araştırın. Kitap simgesini seçtiğinizde, masanın altında Kane’nin okuduğu Shakspear’in kitabını bulacaksınız. Delillerin kaydını tutan Garret’e bildirin. Mrs.Kate Morisson’un yanına gidip tanışın. Soruları biz seçeceğiz. Ayrıntılara dikkat edip, sorularınızı sorun. Sorulacak sorular belirdiğinde, kısıtlı bir zamanınız olacak. Verilen süre içinde seçim yapamazsak, Carla aklına ilk gelen soruyu soruyor. Tabii bu her zaman olumlu olmuyor. Oyundaki konuşma diyaloglarında, bu durum aynı. Öldürülen adamın ismi John Winston. Düzenli olarak pazartesi günleri buraya uğruyor. Şüpheli olan Lucas’nin ismini bilmiyor. Ama yüz ifadesinden normal bir insan olduğunu düşünüyor. Martin’le konuştuğundan, katil ve kurbanın tuvalete gittiğini görmemiş. Carla bu olay O’nu şoka uğrattığından, yarın daha ayrıntılı yardım için Polis Binasına uğramasını istiyor. Şimdi olay yerine, yani tuvalete gidin. Cesedi inceleyin. Kesici bir aletle cinayet işlenmiş. Yerlerde kan izleri var. Fırçadaki kan lekelerini inceleyin. Kontrolü Tyler’e geçirin. Lavaboya yönlendirip, kan lekelerine bakın. Cesedi inceleyin. Sağ taraftaki kabine girip, klozeti kontrol edin. Lucas Kane’nin sakladığı bıçağı bulacaksınız. Çöp kutusunu kontrol edin. Şimdi dışarı çıkıp, delillerin kaydını tutan Garret ve Frank’le kısa bir durum değerlendirmesi yapın. Tuvaletin yanındaki arka kapıdan dışarı çıkın. Köşede uzanmış, içki içen adamla hem Carla hemde Tyler olarak konuşun. Muhtemelen bu adam, Lucas Kane’i kaçarken gördü. Ama bize bilgi vermiyor. Araca binip gitmeden önce, tezgahtan içeri girip, sıcak bir kahve içebilirsiniz.
LUCAS KANE APARTMENT
Kane yarı çıplak bir halde uyanıyor. Bütün bunların bir kabus olması en büyük dileği. Ne yazık ki gerçeği kollarına bakınca anlıyor. Kolları ile birlikte yatak, kan içinde. Yatağınızdaki kan lekelerini örtün. Odanızdan çıkıp, salona geçin. Banyo kapısına yakın olan, direğin altındaki kanlı kazağı alın. Banyoya girip, kazağı çamaşır makinasına atın. Ellerinizi yıkadıktan sonra ecza dolabını açıp, kollarınızı sargıyla sarın. Tekrar odanıza geri dönün. Öncelikle. Moral takviyesi için, müzik setini çalıştırın. Mutfağa gidip, buzdolabından süt için. Mutfak dolaplarını karıştırın. Bonus Kart bulacaksınız. Lavabodan su da içebilirsiniz. Tv seyretmenizi ve dışarı açılan kapının altına bırakılmış gazeteyi, okumanızı tavsiye etmem. Cinayet haberleri geçeceğinden, Kane’nin morali bozulacaktır. Telefona cevap verin ve Markus’la konuşun. Bir süre sonra polis kapımızı çalacak. Delilleri ortadan kaldırdığımıza göre, kapıyı açabiliriz. Dikkat edin ekranın sol tarafında şüphe barı oluşacak. Kapı kilitli, mutfağın yanındaki masanın üzerinde anahtarı alıp, kapıyı açın. İçeri giren polis odaları araştıracak, ama bir şey bulamayacak. Ortada delil bırakırsanız, yakalanıyorsunuz.
LUCAS KANE THE PARK
Park yolundan ilerleyin. Peder Markus’u bulun. Kane başına gelen bütün olayları anlatacak. Markus O’na yardım edebilmek için çeşitli sorular soracak. Soruları malum biz seçiyoruz. Markus bu olaylara fazlası ile şaşırıyor ve kardeşine Psikiyatristten yardım alması gerektiğini söylüyor. Haliyle deli yerine konmak istemeyen Lucas Kane, bozuluyor. Markus Haç kolye çıkarıp verecek. Alıp almamakta serbestsiniz, ama almanız menfaatinize olacak. Markus’un yanından ayrılıyoruz. Anlık kabuslar görmeye devam eden Lucas Kane, yere çöküyor. Biraz sonra suyun kenarında oynayan çocuk dengesini kaybedip, suyun içine düşüyor. Hemen koşup suya atlayın. L ve R tuşlarını kullanarak çocuğun yanına yüzün. Kucaklayıp, yüzeye çıkarın. Polisler ve insanlar başımıza toplanacak. Zaman kaybetmeden yanın gelip kalp masajına başlayın. Dikkat etmeniz gereken nokta, bir, iki, üç uyarısı geldiği zaman analog kolu aşağı indirmek. Sayma bitmeden kolu aşağı indirirseniz, başarısız oluyorsunuz. Süremizde kısıtlı olduğu için, her an polise yakalanma riski ile karşı karşıyayız. Çocuğu kurtardığımız zaman, polis telsizle ambulans çağırıyor. Polislerden biri Martin. Lucas Kane’e Anlamlı anlamlı bakacak ama, bir şey yapmayacak. Bu hadisede bir Allah’ın kulunun gelip, Lucas’ı tebrik etmemesi çok garip. Bölüm bu şekilde bitiyor
CARLA POLICE STATION
Doug’la konuştuktan sonra, sağ taraftan girin. Kitaplıkların arasındaki Bonus Kartı alın. Merdivenden yukarı çıkın ve kapıyı açıp çalışma odanıza doğru ilerleyin. Çalışanlar sizi selamlayacak ama Jeffrey’in derdi başka. Tyler’da 100 dolar alacağı var ve Carla’dan yardım istiyor. Carla ilgilenmeyecek. Doğal olarak moraliniz düşüyor. Konuşma bitince ofisinize girmeden Garret’le konuşacaksınız. Test sonuçlarını almış, bizi masasında bekleyecek. Güne iyi başlamadık ama, yoyo oynamak biraz stresimizi azaltacaktır. Analog kollarla birkaç defa yoyo’yu çeviriyoruz. Doğru yönlere basınca moralimiz yükseliyor. Bir diğer alternatif, su içmek. Masanıza oturup, bilgisayarınızı açıp e-mailinize, güncel haberlere ve hava durumuna bakabilirsiniz. Çekmecedeki. Bonus Kartı alın. Tyler ortalıklarda olmadığı için, telefon edip saati hatırlatın. Tyler geceyi kız arkadaşıyla geçirdiği için, uyanamamış. Yataktan kalkıp, uyuyan Sam’in yanına gelip, baştan aşağı süzün ve aşk sözcükleri söyleyin. Sam karşılık verecek ve kırmızı noktalı dakikalar başlayacak. 2 dakika zamanınız var. Carla’yı seçip tekrar telefon ettirin. Tyleri seçin. Banyoya gidip normal ihtiyacınızı giderdikten sonra, duş alın. Banyoda Bonus Kart var. Bu arada Sam salona geçecek. Yatak odasına geri gelip, elbiselerinizi giyin. Salona geçip, biraz müzik dinleyin. Sam’la küçük çaplı bir tartışma yapacaksınız. Kapıdan çıkarken Sam size sevgisini söyleyecek. Geri dönüp Sam’e bir öpücük kondurun. Polis istasyonuna geldik. Doug’a selam verip yukarı çıkın. Jeffrey’e görünmeyin diyeceğim ama ne mümkün. Zaten gelmenizi bekliyor. Moralinizi bozmaması için alttan almaya çalışın. Çalışma ofisinize girin ve elbisenizi asın. Carla dışarı çıkacak. Basket topu ile oynayın ve su için. Bilgisayarı açıp Sam’in gönderdiği e-maili okuyun. Dışarı çıkın ve Carla ile Garret’in yanına gidin. İpuçlarını değerlendireceksiniz.
NASER & JONES BANK
Kane Bankanın tuvaletinde kusuyor. Buradaki Bonus Kartı alın. Lavaboya gidip ellerinizi yıkadıktan sonra kapıdan çıkın. Ekranın Sol üst köşesinde belirtilen kırmızı noktaya (Çalışma odamıza) gitmemiz gerekiyor. Odamıza gitmeden evvel buradaki bonus kartları toplayalım. En üst, orta kabinde ve en sağ kabinde (kabinler dört parça) Bonus kartları bulacaksınız. Odanıza gidip masanıza oturun. Tiffany’den telefon gelecek. Randevu verebilirsiniz. Anlık kabuslar yaşayan Lucas, bilgisayar ekranında Murder yazısını görünce, şok olup kahveyi döküyor. meslektaşı iyi olup olmadığını sorunca, her şeyin yolunda olduğunu söylüyor. Çekmeceleri açıp bakın. Haç kolyeyi görünce rahatlayacaksınız (Ekstra hak kazanıyorsunuz). Diğer çekmecede ailenizin fotoğrafı var. Bakarsanız moraliniz azalır. Bir süre sonra bilgisayarlardan birinin arızalı olduğunu bildiren telefon gelecek. Dışarı çıkıp, kırmızı noktalı yere gelin. Kane arızayı gidermek için eğilip kalktığında, yeşil bir böcek görecek. Bu yaratıklar bankanın her yerini sarmış durumda, üstelik büyük yaratıklarda var. Analog kollarla, belirtilen yönlere doğru sıra ile basmamız gerekiyor. Kane bütün yaratıklardan refleksleri ile kaçmaya çalışacak. Ayrıca Yangın söndürücüyü yaratıkların üzerine sıkacaksınız. Bizi bu kabustan iş arkadaşlarımız kurtaracak.
MONTUARY
Ceset otopsi yapılmak üzere masada bekliyor. Uzman Carla’ya, isterse dışarıda bekleyebileceğini söylüyor. Ama kızımız korkmuyor. İşe koyulan uzman, tespitlerini Carla’ya aktarıyor. Analog kollarla doğru yönlere basmaya hazır olun. Yönlendirmeler doğru olursa, uzmanın verdiği bilgiler doğrultusunda, Carla olayları zihninde canlandırıyor. Kurban hazırlıksız yakalanmış. Vücuduna bıçak yaraları açılmış. Coroner arter ve aort damarları yırtılıp, kalp zarar görmüş. Ayrıca uzman 90’lı yıllarda benzer özellik gösteren bir cesede otopsi yapmış. Carla’nın yardımıyla ismi çıkarabildi. Kirsten
TYLER & POLICE STATION.
Tyler’in yanına, Bayan Morrisson gelip oturacak. Şüphelinin robot resmini oluşturması gerekli. Tyler Mrs.Morrison’a, bunu bir video oyunu gibi düşünmesi gerektiğini söylüyor. Bayan Morrison video oyunları ile pek ilgili değil. Kane’nin yüz tipini bildiğimiz için, gerekli robot resmini oluşturabiliriz
LUCAS KANE & APARTMENT
Yatağınızdan kalkın ve salona çıkın. Hoperlörü açın ve gitarı elinize alın. Ekranda 3 adet Parça listesi çıkacak. İstediğinizi seçerek çalmaya başlayın (yön tuşlarını doğru sıra seçeceksiniz). Biraz boks antrenmanı yapın. Mutfak dolabında Bonus kart olacak. Sütünüzü içip yatmaya gidin. Bir süre sonra Tiffany kapıyı çalacak. Kalkıp kapıyı açın ve içeri buyur edin. Bir şey içip içmeyeceğini sorun ve mutfak masasının altından çıkaracağınız cin’i ikram edin. Tifany için aldığımız paketleri vermemiz gerekli. İlki, mutfağın yanındaki kutuların arasında, diğeri yatak odanızdaki bilgisayarın yanında. Paketleri verince, kıza güzel sözler söyleyin. Gitmeye hazırlanırken öpmek isterseniz, tam yaklaşırken kız geri çekilecek. Kapıdan çıkınca Kane’nin morali azalacak. Banyoya gidip ihtiyacınızı görün ve ellerinizi yıkayıp yatak odasına gelin. Masadaki hapı yutun ve yatağınızda uyuyun. Eğer içki içip, bir de üstüne hap atarsanız ölürsünüz ve kayıt yerinden başlamak zorunda kalırsınız. Benden söylemesi. Moralinizi düzelttiyseniz yatabilirsiniz. Ama Lucas, kabus görüp uyanacak. Pencereler, kapılar ve TV açılmış olacak. Yatağınızdan kalkıp hepsini kapatın ve tekrar yatın.
LUCAS KANE CEMETERY
Elimizde karanfillerle, mezarlıkta Markus’u bulmalıyız. Markus’un yanına gelince, Ailemizin mezarı başında olduğumuzu anlıyoruz. Sevgili babamız John Kane ve annemiz Mary Kane. Karanfilleri mezara bırakın. Şimdi Kane ve Markus’un çocuklukta yaşadığı bir hadiseyi, yeniden yaşıyoruz. Markus ve arkadaşları, oynamak için askeri üsteki bir hangara gidecekler. Lucas’ı da çağırıyorlar ama, gelmek istemiyor. Çocuklar hep birlikte 4B nolu Hangara giriyorlar. Lucas içgüdüsü ile, başlarına gelen olayları görebiliyor. Ayrıca sizin ilerlemeniz içinde, gerekli ipuçları var. Tam önünüzdeki yoldan ilerleyip, gizleme ağlarının olduğu yere gelin. Üzerinden tırmanarak karşıya geçin. Haritanıza bakın, işaretli bölgeye gideceksiniz. Gamepad’in Y tuşuna basarsanız, zoom yapıp daha belirgin bir şekilde, haritayı göreceksiniz. Karşı taraftaki, büyük kayanın arkasında bulunan, kesik tel örgüden içeri girin. Şimdi hangardan çıkan kamyonu bekleyin. Askerlerin görmemesi için, kamyona saklanıp karşı yola girin. 4B yazan hangarın arka tarafındaki gedikten içeri girin. Markus’u bekleyen tehlikeden haberdar ettikten sonra, ateş yanan yeri bulmaya çalışın. Merdiveni gördüyseniz yukarı çıkın. Çocuklardan birisi burada saklanıyor. Tehlike için uyarıp, buradan çıkmasını sağlayın. Aşağı inip, uçağın baş kısmına gelin ve çocuğu uyarın. Bu çocuk pek sizi takmayacak. İsmi Curt. Yalan söylemeliyiz. Lucas kendisine annesinin aradığını söyleyince, hemen kaçıyor. Patlama ile birlikte Lucas Kane, kendini dışarı atacak. Markus seslenince, geçmişe yapılan bu yolculuktan uyanıyoruz. Markus bize bir adres verecek.
GYMNASIUM FRIENDLY COMBAT
Jimnastik salonunda aletli ve aletsiz hareketler yapabilirsiniz.
Carla : İpe tırmanıyor, kol kaslarını güçlendiren alette çalışıyor. Elleri ile asılı durup, bacaklarını çekiyor ve minderde egzersiz yapıyor.
Tyler : Ağırlık kaldırıp bacaklarını güçlendiriyor. Halter kaldırıp, şinav çekiyor.
Radyo dinleyip ve terli terli su içebilirsiniz. Ayrıca ringin uzak köşesinde Bonus kart sizi bekliyor. Vücudumuz ısındığına göre, ringe çıkıp ikili bir müsabaka yapabiliriz. Kırmızı köşede Carla Valenti, Mavi köşede Tyler Miles. Carla’yı kontrol ediyoruz. 10 puanı hanesine yazan kazanır. Gerisi parmaklarınıza kalıyor.
POLICE STATION
Amirinize cinayet konusunda bilgi vermelisiniz. Bazı ipuçları elde ettik ve olayda, para için işlenmiş bir cinayet izlenimi yok. Çok karmaşık bir iş. Tahmini olarak eski bir inanışa bağlı, törensel bir kurban etme olayı. Satanist katil şüphesinden de bahsediliyor. Kesin olan bay Winston’un kalbinden bıçaklanarak öldürüldüğü. Amire delil olarak, Restoranda bulduğumuz kitabı söylüyoruz. Garret masasına bırakmış olmalı. Şimdi Carla, 1990’lı yılların cinayet bilgilerinin saklı tutulduğu arşive inecek. Önünüzdeki bonus kartı alın. Elektrik düğmesine basıp ışığı yakın. Kapıyı açınca, ekran korku düzeyini belirleyen bir şekil çıkaracak. Kısaca korkumetre diyelim. Beyaz çizgiyi mavi alanın içinde tutmalısınız. L ve R tuşlarına dengeli basıp, ilerleyin. Karşınıza rafların çevirme kolu çıkacak. İlkini çevirip, aradan geçin. Soldakini ve sağdakini çevirince bilgisayara ulaşacaksınız. Ama Elektrik devresi kapalı.
Raf Bulmacası:
Rafların üzerinde tarihler var. 1970,1975 nolu rafı çevirin aradan geçip 1960,1965 nolu rafı çevirin. 1965,1970 nolu rafı çevirip aradan geçince elektrik devresini açacaksınız. Şimdi doğru videokaseti bulmamız için, otopsiyi yapan adamın verdiği tarihi hatırlayın (1990). Karşıdaki raflara geçin. Önce 1980,1985’i ardından arkadaki, aynı tarihli rafı çevirin. Buradan geri çıkın ve 1980,1985’i (ilk çevirdiğiniz olacak) kapatın. Yan tarafa geçip, 1985,1990’ı çevirin. Aradan geçip 1990,2000 nolu rafı çevirince, üst raftaki videokasete ulaşacaksınız. Bilgisayara gelip kaseti takınca Aradığımız bilgiye ulaşıyoruz.
Kurban: Alan Kirsten
Katil: Anton Jones
Olayı araştıran dedektif: Robert Mitchell
TYLER MILES
Kapıdan girince bu katta ilerleyip, bonus kartı alın. Merdivenden inin ve ihtiyara yaklaşın. Dikkatini çekmek için öksürün. Yaşlı adam kalkıp, sizi karşılayacak. Adı Takeo. Tyler burada gezinirken eline bir kitap geçtiğini ve bilgi almak istediğini söyleyecek. Takeo ise cahil olduğunu söyleyecek. Bir süre konuştuktan sonra, Takeo değerli bir müşterisinin istediği kitabı hatırlar. Bulup getirmesi için Tyler’den yardım ister. Şimdi lamba yanan masaya gidin. Aydınlıkta kitaba bakın. Cave Ne Cadas yazısını göreceksiniz. Elinizdeki Shakspear’ın The Tempest kitabına büyüteçle bakacaksınız. Sayfaları çevirip, boş olan sayfayı tarayın. Dolmakalemle yazılmış bir el yazısına rastlayacaksınız. 18 birtday my brother M.K. Bu Markus’un kardeşi Lucas’a yaş gününde armağan ettiği kitap. Kitabın içinden düşen kağıt parçasını alın. Takeo’nun istediği kitabı getirebiliriz. Takeo’nun olduğu yerdeki masaya gelin. Kitaba bakın. Harf sırasına göre kitaplar ayrılmış ve kitaplıklara çeşitli renkler verilmiş. Elimizdeki kitap C ile başladığından, beyaz olan rafları aramamız gerekecek. En üst kata gelin ve beyaz renkli raftan kitabı alın. Aşağı inip Takeo’ya verin. Merdivendeki bonus kartı alın ve kapıdan çıkın.
AGATHA’S HOUSE
Caddede ilerleyip sağ taraftaki eve girin. Sağınızda mutfak ve solunuzda kuş kafeslerinin olduğu oda var. Karşıdaki kapıdan girin. Etrafı araştırın. İçi doldurulmuş kuşlar, Afrika Totemi, bozuk olan bir saat. Diğer kapıdan girince evin sahibi ile karşılaşacaksınız. Agatay’la tanışıyoruz. Kendisinin gözleri görmüyor. Lucas abisinin verdiği adresle, buraya geldiğini ve yardım istediğini söyleyecek. Masadaki haç kolyeyi alınca ekstra hak kazanıyoruz. Agatha kafeslerin bulunduğu odaya gitmek istiyor. Tekerlekli sandalyeyi, belirttiği odaya getirin. Kuşlara yem vermemiz gerektiğini söyleyecek. Yemler çekmecede, alıp kafeslere dağıtın. Lucas başına gelenleri anlatıyor. Agahta Lucas’ın ellerine bakıp, çift başlı yılan sembolünü görüyor. Mitolojideki Eski bir Uygarlığındaki ( Mayan Uygarlığı ) Orange Clan’nın kullandığı bir sembol. Kadın oturma odasına gitmek istediğini söylüyor. İstediğini yapın. Şimdi bizden mum ve kibrit istiyor. Kibrit mutfaktaki masanın üzerinde, ayrıca bonus kartı almayı unutmayın. Oturma odasına gelip, Afrika Toteminin yanındaki çekmeceden mumları alın. Masaya mumları takıp yakın. Agatha pencereleri ve ışığı kapatmamızı istiyor. Agatha’nın karşısına oturun ve ellerinizi uzatın. Yaşlı kadın hipnozla, bilinçaltımıza inip, bize yardım edecek. Lucas hipnoza girdiğinde, Doc’s Diner’daki yaşanan olayları görecek. Agahta’ya gördüklerini tek tek anlatacak. Burada analog kolları kullanırken dikkatli olun. Yanlış yöne gelirseniz, Lucas hipnozdan uyanıyor. Lucas bir şeyler yiyip içerken kitap okuyor. Masasına garip bir adam yaklaşıyor. Okuduğu kitabı sorup, masaya oturuyor. Sohbet edip kahve içiyorlar. Bir süre sonra Lucas, büyüleniyor. Adam kendisini takip etmesini istiyor. Öldürülen kurban ekranda belirince Lucas hipnozdan uyanıyor. Hatırlayabildiği sadece, adamın askeri bir kıyafet giydiği ve yüzünde yara izi olduğu.
QUESTION & BULLET
Carla atış poligonuna geliyor. Konuşması gereken adam, Robert Mitchell. Kirsten cinayetinin dedektifi. Yanına gelince konuşmaya başlayacağız. Önce birkaç el atış yapacağız. Başarılı olunca konu ile ilgili bilgileri alabiliriz. Kirsten, süpermarkette ailesi ile cinayete kurban gitmiş. Katil Anton Jones ve bir akıl hastanesinde, tutuluyor. Tekrar atış yapıp bölümü bitireceğiz.
POLICE UNIVERSITY
Tyler ve Jeffrey iddialı bir basket maçına tutuşuyor. Tyler’i kontrol ediyoruz.
THE STORM
Lucas odasına girince telefon çalıyor. Arayan o esrarengiz ses. Konuşması bitince, balkon kapısı açılıp içeri yoğun bir fırtına giriyor. Şimdi evdeki bütün eşyalar Lucas’ın üzerine gelecek. Bizde Lucas’ı bunlardan koruyucağız. Arada L ve R tuşlarına geçişler yapacağız. Evdeki bütün eşyalar üzerimize gelip, bitince balkona koşacağız. Lucas balkonda da yer kalmayınca, aşağı düşüyor. Şimdi Markus’u kontrol edeceğiz. Lucas’ın kapısını bulun ve zile basın. Bir süre sonra Lucas’ın sesi gelecek. Markus içerde Lucas’ın tehlikede olduğunu düşünüp kapıyı kıracak. Hemen balkon’a koşup Lucas’ı kurtarın. Lucas gerekten çok zor durumda. Kendisini kurtarması için abisine yalvarıyor.
CARLA PLACE
Carla banyodan çıkıyor. Yakınlarda bonus kart olması lazım. Dolabı açıp, elbisenizi giyin. Salona geçip Tv izleyin, pizza yiyin, bilgisayarı kurcalayın. Bu arada çalan slow müzik beni çok etkiledi. Bu yüzden bölümü bitirmemek için direndim. Neyse Tyler’i seçin. Aklı Sam ve uykuda. Masanızdaki kağıt parçasını alıp, Carla’ya fax çekin. İçerde oyalanın. Şimdi Carla’ya dönelim. Eve karşı komşusu Tommy gelecek. Eli boş gelmemiş. Mutfak dolabından iki tane bardak getirip masaya oturun. İçkileri içince , Tommy cebinden tarot kartlarını çıkaracak. Kağıtları bölüp Tommy’e verin. Masaya 16 kart açan Tommy, Carla’dan seçim yapmasını isteyecek. Bende çıkan fal pek parlak olmadı. Tyler’in gönderdiği faxı Tommy’e gösterin. Tommy bunun bir bankaya ait oldğunu ve ID listelerini gösterdiğini söyleyecek. Tyler’i seçip, masaya oturtun. Lambayı yakın ve kağıt parçasını ışığın üzerinde gezdirin. Aynı paralarda olduğu gibi filigram yazıları çıkınca, Tyler ipucunu buluyor. Carla’yı arayıp durumdan haberdar edin.
NASER & JONES BANK
Lucas’ın odasındayız. Masanın üzerinde ucu yırtık olan kağıdı saklayın. Sağ çekmecede bonus kart var. Bir süre sonra Tyler içeri girip kendini tanıtacak. Bu bankaya ait olduğunu düşündüğü kağıt parçasını gösterip bilgi almak isteyecek. Şimdi Tyler soracak ve Lucas cevaplayacak. Mantıklı ve kaçamak cevaplar verip Tyler’den kurtulmaya çalışacaksınız. Ara sıra yaratıklar çıkınca Seçim yapmamız istenecek. Siz seçim yapmayın. Doğru yönlere basacağım diye uğraşırken, Tyler’in şüphesini artıracaksınız. Lucas Lavaboya gitmek istediğini söyleyip çıkınca masadaki kalemi alın, fotoğraflara bakın.
AGATHA’S HOUSE
Agatha’yı tekrar ziyaret edeceğiz. Kapıdan girince Lucas Agatha’ya sesleniyor. Oturma odasına gelince telefondan konuşma sesleri geliyor. Çok geçmeden Agatha’nın cansız bedenini görüyoruz. Yatak odasına girip bonus kartı alın ve bu cinayet üzerimize yıkılmadan, pencereden kaçın.
TYLER APARTMENT
Buzdolabından içkiyi alın, fırının düğmesini açın. Bardakları masaya bırakıp, içkiyi doldurun. Sam kapıyı açıp gelecek. Sizin için özel olacak bu geceye başlamak için müziği açın ve dansa başlayın. Sam’in ayaklarına basmayın.
CARLA POLICE STATION
Tyler’in masasındaki kağıtlara bakın. Telefon kayıtları, yırtık olan kağıt v.s. Lucas’ın robot resmine ve olay günü okuduğu kitabı inceleyin. Biraz sonra Garret telefon edecek. Lucas’ın kalemi ile ilgili delilleri e-mail olarak göndermiş. Biraz sonrada Martin gelip, Central Park’ta çocuğu kurtaran genç adamın, o gece restoranda olduğunu söyleyip odadan çıkacak. Masanızın üzerinde Lucas’ın fotoğrafının olduğu dosya var. İçinden fotoğrafı alıp, Salondaki Martin’e gösterin. Kesinlikle gördüğü adam bu. Çıkış kapısının yanındaki kutuların üzerinden bonus kartı alın. Şimdi ofise dönüp Tyler’i arayın. Telefona cevap verin. Tyler’in gitmesi gerekli ama Sam bu olaya çok bozuluyor.
BLOOD WASHING
Lucas Kane caddede ilerliyor ve birden bire yine zihninde olaylar görmeye başlıyor. Çamaşırhanenin kapısı açılıyor. İçerde temizlik yapan adam, mesai saati içinde olmadıklarını söylüyor. Bu kişi sesinden de tanıyacaksınız, Lucas’a büyü yapan adam. Telefonla konuşan kadının yanına gidiyor. Kadının çığlıklarını duyuyoruz.
LUCAS KANE APARTMENT
Carla ve Tyler asansörden inip, Lucas Kane’nin evine giriyorlar. İçerideki manzara korkunç. Yatak odası hariç her yer kan içinde. Salonun zemininde kırmızı büyük bir daire ve mumlar. Bu arada Lucas evine doğru geliyor. Apartman kapısından tam içeri girecekken, transa geçip, evindeki Carla ve Tyler’i görüyor. Geri dönüp gitmek üzere iken, polislere yakalanıyor. Sıkı aksiyon sahneleri başlıyor. Önce polislerden kurtulmalıyız. Analog kolları dikkatlice kullanın. Yola geldiğinizde arabalardan kaçacağız. Polis helikopteri olay yerine gelip, durması için Lucas’a ihtar çekiyor. Şimdi bütün arabalardan kurtulunca polis helikopterine tutunuyoruz. Hemen L ve R tuşlarına basın. Bir süre havada kaldıktan sonra kamyonun üzerine düşeceğiz. Köprünün üzerine atlayıp, tren vagonunun üzerine geldiğimizde kurtulmuş olacağız. Bütün bu olayları Carla ve Tyler da izliyor.
POLICE STATION
Patronun ofisindeyiz. Ruh hali çok bozuk ve olaylara bir açıklama istiyor. Haliyle Lucas’ın normal bir insan olmadığını, çeşitli doğaüstü güçlere sahip olduğunu söylüyor. Patron daha da kızıyor. Bu adam Süpermen değil herhalde gidin ve 48 saat içinde bu olayları aydınlatın. Odadan çıkınca Frank yanımıza gelip, çamaşırhanede işlenen cinayeti haber verecek.
SAINT POUL CHURCH
Gizemli bir ses Lucas’ı çağırıyor. Yattığı yerden kalkan Lucas etrafına bakıyor. Burası bir kilise. Biraz sonra Agatha karşısına çıkıyor. Kendisine yardım edeceğini söylüyor. Sorularınızı sorabilirsiniz. Henüz tam olarak anlayamasak da, Oracle’den bahsediyor. Agatha yok olduğunda, kilisenin yukarısındaki Melek Heykelleri, kalıplarından çıkarak, Lucas’a saldırıyor. Doğru yönleri seçerek kurtulacağız. Buradaki L ve R kontrolleri canınızı biraz sıkabilir. Çünkü uzun süre basılı tutmalıyız. Haliyle parmaklarımız epey yoruluyor. Markus kiliseye gelip, bu kabustan kardeşini uyandırıyor. Konuşmalardan sonra diğer bölüme geçiyoruz.
LAUNDROMAT
Garret kapı girişinde bazı bilgiler verecek. Carla’yı yönetiyoruz. Girişin soluna dönüp, alet çantasını ve yerdeki kan izlerini inceleyin. Kurbanlar alet çantasından alınan, kesici aletlerle öldürülmüş. Yerde yatan adamın yanına gelin. Gözüne tornavida saplanmış. Kollarına dikkatlice bakan Carla çift başlı yılan sembolünü görecek. Yerdeki kan izlerine bakın. Doc Diner’de işlenen cinayetle benzer özellikler taşıyor. Tekerlekli sepetten bonus kartı alın. Tyler’i seçip delillere bir de O’nun gözünden bakın. Kapıya geldiğinizde, anahtar üzerinde olacak. Yani katil kapı kilitli iken, zorlanmadan kapıyı açmış.
BELLEVUE ASYLUM
Akıl hastanesindeyiz. Barney bizi karşılayıp, aradığımız adamın ikinci koridorda olduğunu söyleyecek. Kapıdan geçip ikinci koridora geldiğinizde araya girin. Görevli kapıda bekliyior. Ara ara elektrik kesintileri oluyor. Görevli korkmaması gerektiğini, arızanın jeneratörden kaynaklandığını söylüyor. İçeri girince Anton Jones ile tanışacağız ( Kirsten’i öldüren adam). Kirsten hakkında bilgi vermesini istiyoruz. Anton bu zahmete niçin katlandığını, kendisinin azılı bir deli olduğunu ve canını sıkmak istemediğini söyleyecek. Ama Carla asla vazgeçmez. Anton ilginç bir şekilde çamaşırhanede işlenen cinayetten bahsediyor. Carla katili soracak. Görünen ve bilinen biri değil, ama ben O’nun var olduğunu biliyorum. Bizim aramızda. Carla kendisinin niçin cinayet işlediğini sorunca. Ben yapmadım, bana yaptırdılar diyecek (Lucas’la aynı kaderi paylaşıyor). Esrarengiz güçlerin cinayetleri küçük kızı bulana kadar devam edecekmiş. Orange Klan topluluğu. Bu topluluk, insanları sürekli izliyor. Dünya yakın bir zamanda felekete sürüklenecek. Carla teşekkür edip ayrılacak. Koridora çıkınca elektrikler kesiliyor. Delilerin arasında başa gelebilecek en zor an. Görevli otomatik sistemin devreye gireceğini söylüyor. Dolayısıyla Carla kaderi ile baş başa. Korkumetre ekrana çıkınca L ve R tuşlarına basacağız. Carlanın kalbi hızla atıyor. Şimdi ilerleyin, delinin biri salına salına geçecek. Gittikten sonra sola dönün. Karşıdan bir deli daha geliyor, hemen duvara yanaşın. Sizi görmeden geçip gidecek. Koğuşlara asla girmeyin. Yolu ortalayıp ilerleyin. Işıklar geldiğinde kapıya yakın olacaksınız. Deliler peşimizde olduğu için, hızla kapıya koşun. Barney sizi kurtaracak.
TIFFANY PLACE
Caddeden sağa dönün. Tiffany’nin oturduğu apartmana yaklaşınca, etrafta polisler olduğunu hissedeceksiniz. Geri dönüp, yeşil çöp bidonlarının yanındaki, tel örgülü demir kapıdan geçin. Diğer kapıyı da geçip, arka girişe geleceksiniz ama, polisler var. Köşedeki borudan yukarı çıkın. Zaman başlayacak. Sağınıza doğru ilerleyin, doğru yönleri seçip diğer boruya gelince, aşağı inin. Tel örgülü demir kapıyı geçin. Pencerelere bakın, açmak isteyip açamıyoruz. Etraftan bulacağınız bir tuğlayı alıp camı kırın ve içeri girin. Biraz yatakta dinlenin. Lucas zihninde, buraya Tylerin gelip kontrol ettiğini görüyor. Bu bir ipucu. Kapıdan çıkıp mutfağa gidin. Buzdolabındaki sandviçi yiyip, sütü için. Mutfak dolabında kraker ve bonus kart bulacaksınız. Kapının altındaki gazeteye bakınca, manşet olduğunuzu göreceksiniz. Televizyonu izleyince, Prof. Kuriakin’inin Mayan Uygarlığı hakkındaki konuşmasını dinleyeceksiniz. Biraz sonra Tiffany gelecek ve neden polisleri buruda olduğunu soracak. Bizde anlatacağız. Kapı zili çalınıca, Tiffany kapı gözünden bakıp, polisi görüyor.
Saklanmamız gerekiyor. En uygun yer, yanıbaşımızda ki üzerinde boya kutuları olan masa. Tyler kendisini tanıtıp, Lucas’ı aradığını ve O’nun tehlikeli bir insan olduğunu söyleyecek. İpucu olarak Lucas Tyler’i yatağın altına bakarken görmüştü. Tyler şüpheli yerlere bakarken, yönleri doğru basacağız. Yatak odasına gelip kırık cama ve yatağın altına bakıyor. Kırık camla ilgili Tiffany falso vermeyecek. Bir şey bulamayan, Tyler adresini bırakıp gidecek.
MUSEUM
Lucas kapıdaki görevliye kendini başka bir isimde gazeteci olarak tanıtacak. Prof. Kuriakin’le röportaj yapmak istediğini söyleyip, içeri giriyor. Solunuza dönüp Guetemala heykelinin yanındaki bonus kartı alın. Kuriakin’in yanına giderek konuşun. Çift başlı yılan kabartmasının yanına gelerek, anlatmaya başlayacak. Çift başlı yılan Mitolojide, Mayan Uygarlığına bağlı Orange Clan’ın, en önemli sembolü. Çift başlı olması da, bir amaca yönelik. Belli sürelerde gerçekleştirilen kutsal törenlerde, Kahinler kurbanları öldürüp Dünya ile başka boyuttaki bir Evrene kapı açarlar. Yılanın bir başı giriş, diğer başı çıkış yani diğer evrene geçişi simgeler. Lucas Kane bu sembolü kolunda taşıyor. Diğer kurbanlarda da aynı sembolleri gördük. Diğer tablonun yanına gelerek, anlatmaya devam edecek. Orange Clan topluluğu, yaptığı ayinlerde, kurbanlarını kalplerinden bıçaklayıp, kanını akıtıyorlar. Tabloda da bu ayinden bir sahne resmedilmiş. Bir süre sonra Profesör, Lucas’tan kuşkulanmaya başlayıp, durumu güvenliğe bildirmeye gidiyor. Üzerinde kırmızı ışığın olduğu kapıdan kaçın.
MAYAN SECRET
Lucas esrarengiz bir yerde uyanıyor. Eski zamanlara ait özel bir kıyafet taşıyan adam yaklaşıyor. Sesinden de tanıyacağımız bu kişi, Lucas’a büyü yapan adam. Konuşmaya başlıyorlar. Burasının neresi olduğunu soruyor. Burası Chroma ve evrenin kaynağı ve sen burada öleceksin. Diğer dünyada yine buluşacağız. Büyülü sözler söyleyip, büyük kara bir panter çıkarıyor. Bizi kovalayacak ve biz kaçacağız. Yönlere basmamız gerekiyor. Bir süre kaçmak için uğraşırken, panter havada asılı kalacak. Bizi kurtaran Agatha. Dikkatle dinlememizi istiyor. Bunlar (Oracle) kendi kehanetlerinde belirtilen, küçük bir kızı arıyor. Sen bu kızı rüyanda gördün.
THE CLAN
Burası Orange Clan’ın, yüksek kurul toplantısını yaptıkları yer. Lordlar Kahinin başarısızlığına çok kızmışlar. Bu arada kahinin adı Wawe. Konuşulanları özetleyelim. Lordlar Lucas’ın Müzeden kendileri hakkında elde ettiği bilgilerden rahatsızlar ve Kahin Wawe’ye kızıyorlar. Wawe Lordlara, Lucas’ın polislerin elinden insanüstü bir yetenekle kaçtığını anlatıyor. Lucas kendi klanlarından olabilir mi acaba? Olsa olsa diğer bir klandandır. Kızı bulmaları gerektiğini, eğer Lucas kızı bulursa kendileri için bir felaket olacağını anlatıyorlar. Küçük kız Orange Clan için çok önemli.
STEAZY HOTEL
Lucas’taki değişikliği fark etmiş olmalısınız. Lucas yine telaşla yataktan kalkıyor Abisinin başına kötü bir olayın geleceğini sezdi. Önce camı açık bırakın Bu arada Carla ve Tyler Lucas’ın odasını arıyor. Markusu telefonla arayarak haber verecek. Şimdi Markus’u kontrol ediyoruz. İbadet ederken bir ses işitim dönüyor. Gelen muhtemelen Wawe. Telefon çaldığı için adamı bırakıp kapıya gidin. Telefon masanın üzerinde, alıp cevap verin. Markus tehlikede olduğunu bilmiyor. No time ( zaman yok) yazısını seçin. Kapıyı kilitleyip tekrar Lucas’ı arayın. Bu arada dedektiflerimiz, oda numarasını almışlar. Oda numarası 369. Bizi yakalamaya çalışıyorlar. Carla’yı yönetiyoruz. Tylerin yanında durduğu kapıya gelin ve baskını gerçekleştirin. Yanlış bir odaya girip ve ilginç sahnelerle karşılaşıyorlar. Gerçek oda numarası 366. Sondaki 6 rakamının çivisi gevşeyip, 9 olmuş. Doğru odaya gelip, giriyorlar ama Lucas burada değil. Peki ama nerede. Pencereden çıkıp, örümcek adam gibi baş aşağı asılmış. Şimdi içeri girip telefona bakın. Tiffany’nin sesi geliyor, hemen sonra kahin Wawe’nin sesini duyacaksınız. Tiffany’i tehlikede.
THE FUN FAIR
Wawe Tiffany’i direğe bağlamış. Şimdi ilerleyin. Atlıkarıncaların yanında bonus kart bulabilirsiniz. Gideceğiniz yer, raylı yolun olduğu bölge. Üç ışığın yandığı kulübeye girin ve kolu indirin. Lunapark vagonu aşağı inince, yanına gelip binin. Yukarı çıkınca Tiffany’i göreceğiz. Karşıya uzanan ensiz tahtanın üzerinden Tiffany’e ulaşmamız lazım. L ve R tuşlarını kullanacağız. Burada dikkatli olmalısınız. Tuşlara fazla bastırmayın, yavaş dokunuşlarla, beyaz çizgiyi dengede tutmalısınız. Kızın yanına gelince ellerini çözün. Wawe ortaya çıkıp büyü yapacak ve diğer bölüme geçeceğiz.
CHIELD PLAY
Lucası kontrol ediyoruz. Yataktan inin ve Markus’u kaldırın. Pencereden dışarı çıkacaksınız. Haritanıza bakın. Gitmeniz gereken yerler kırmızı ile işaretli bölgeler. İlk kırmızı noktaya ulaştığınızda, karşınızda sabit duran asker olacak. İki kırmızı nokta var. Arkadaki kırmızı noktaya gidin. Geldiğiniz yerden taşı alınca, Lucas taşı askere doğru fırlatacak. Sesi duyan asker yerinden ayrılıp, bakmaya geliyor. Şimdi beraber diğer kırmızı noktaya gelin. Burada direk var. Markus’u kontrol edip, kırmızı işaretli yere gitmemiz lazım. Çöp kutusunun yanına gelince, Markus çöpü tekmeleyecek. Hemen askerler geliyor. Lucas’ı yönetiyoruz. Direğe gelip, tırmanın. Tellerden karşı tarafa geçeceğiz. Gözetleme kulelerinin ışığına yakalanmayın. Aşağı inince kapıyı bulup girin. Bir süre sonra küçük Lucas ilginç bir şey görüyor.
CEMETERY
Senaryo farklı bir boyutta ilerliyor. Üzerinde güllerin olduğu mezara gelin. Carla üzgün bir vaziyette. Biraz sonra Lucas Kane, Carla’nın yanına geliyor. Lucas mezarda yatanın iyi birisi olduğunu söylüyor. Arada uzun konuşmalar geçecek. Carla bütün bu olanların sebebini öğrenmek istiyor. Mayan Uygarlığının seçilmiş insanları (Oracle), dünyada bazı insanlara cinayet işlettiriyor. Gizli faaliyet gösteren bir Klan topluluğu. Amaçlarına ulaşabilmeleri için, küçük çocuğu bulmaları lazım. Orange Clan mensupları 2000 yıldır bu çocuğun gelmesini bekliyorlar. Lucas’ta seçilmiş olan bir kurban. Tiffany tuzağa düşürülüp, öldürüldü. Agatha ise tahmini olarak Orange Klan tarafından cinayete kurban gitti. Bu Klanın mensupları kıza ulaşmak için her şeyi yapacaklar. Kızın yerini bilmiyoruz ama, onlardan önce bulmamız lazım.
JADE
Jade elini uzatmış öylece bakıyor (Arkadaki tabloya dikkat edin). Lucas kabustan uyanınca, iç çamaşırları ile Carla yanına geliyor. Kafamızda soru işaretleri dolaşıyor.
TYLER POLICE STATION
Carla ve Tyler radyo dinlerken, Sam Polis İstasyonuna geliyor. Tyler olarak yanına gelin. Sam normal bir hayat yaşamak için, trenle Florida’ya gitmek istediğini söylüyor (Bir dedektifle beraber yaşamak kolay değil). Seçim sizin, kalabilir yada Sam’la gidebilirsiniz.
THE ORPHANAGE
Lucas ve Carla araba ile Yetimhaneye geliyor. Lucas arabadan inip binaya giriyor. Rahibenin seslenmesine aldırış bile etmiyor. Burada Jade’yi bulmalıyız. Lucas’ın Jade’yi, rüyasında gördüğü sahneyi ve tabloyu hatırlayın. Şimdi tablonun karşısındaki odaya girin ve Jade’yi kucağınıza alıp çıkın. Karşımıza Wawe gelecek. Gri olan kapıdan çıkmalısınız. Wawe ile Boss karşılaşması yapacağız. Uzun süren bir kavga olacak. Bir süre sonra helikopterler çatının üzerinde uçmaya başlayacak. Lucas kızı alıp engellerden kurtulmaya çalışacak. Parmaklarınıza kuvvet, kontrol sizde. Helikopterlerden kurtulunca, Agatha ile karşılaşacağız. Agatha biraz garip konuşuyor. Bizden çocuğu istiyor. Çocuğu vermeyin. Agatha’nın esrarengiz bir varlık içinden çıkıyor ve girdap oluşturup, bizi kendine çekiyor. L ve R tuşlarına basıp direnin. Lucas duvarı yıkıp, aşağı atlayacak. Aşağıda Carla, tanımadığımız bir adamla Lucas’a yardım ediyor. Açtıkları kapağa gelip kaçın. Helikopterle inen maskeli askerler, peşinizdeki yaratığa ateş edecekler. O’da yükselip kaçacak.
BOGART
Takip ettiğimiz gözlüklü ve şapkalı adam hakkında herhangi bir bilgi yok. Tyler olabilir mi acaba? Demiryolunda ilerleyip asansöre binin. Asansöre binip yukarı çıkıyoruz. İnince Carla ile konuşup, çocuğu verin. Ateşin başındaki adamların yanına gideceğiz. Eğer Markus Wawe tarafından öldürülmediyse burada olacak. Ateşin yanına gelip oturduğumuzda, adam kendini tanıtacak. İsmi Bogart (Doc Diner’in arka kısmındaki sarhoş). Bize bütün bu olayları açıklayacak. Mitolojik efsaneye göre, Mayan Medeniyetinin bir kolu olan, Orange Clan her 7 yılda, 7 cinayet işleyip kurban sunuyorlar. Chroma evrenin kaynağı olan yaşamsal bir güç, Lucas’ta bu gücü taşıyor. Oracle denen seçilmiş kişiler, kurbanlarını bulup cinayet işlettiriyor. Wawe ise Bu Oracle denen adamlardan birisi. Jade onların inanışında, 2000 yılında gelmesi beklenen ve kainatın efsane güçlerini taşıdığına inanılan küçük kız. Bu kızı bulup, bütün evreni kontrol altına almayı planlıyorlar. Bunlar ilk çağlardan beri, kendi yapılarını oluşturmak için Saf ruhlu kızı bekliyor. Agatha’nın içinden çıkan varlık, Orange ve Purple Clanın başı ama madde değil. Mitolojik bir Tanrı kabul ediliyor. Orange Clan ve Purple Clan aynı kaynağın (Mayan Medeniyetinin) iki kolu. Dikkat ettiyseniz, Yaratık Sarı ve Mor renklerde görünüyor. Purple Clan ile ilgili bilgiler, 80’li yıllarda açığa çıktı ama fazla bilgimiz yok. Dünyadaki 5 önemli gücü etkileri altına alıp, imparatorluklarını kurmak istiyorlar. Bu beş önemli güç: İdare, Polis, Asker, Finans (parasal kaynak) ve Medya.Wishita çocukken gittiğimiz askeri üstteki bir kaynak. Zaten Lucas buraya gelip, görmüştü. Jade’yi Askeri üsse götürüp kaynağa koymamız gerekiyor. Lucas uyumak için gittiğinde, Carla’yı kontrol edeceğiz. Bogart’ın arka tarafına gidin. Bidonları yanında radyo var. Anten ve pil bulmamız lazım. Sondaki vagonda fenerden pili alın. Yanındaki vagonun içindeki küçük kolyeyi alırsanız ekstra hak kazanırsınız. Lucas’ın içine girdiği vagonun yanındaki demir saçtan bir parça koparıp radyoya anten yapacağız. Pili ve anteni takınca radyo çalışıyor. Ama dünya bir felakete sürüklenmiş, yayınlar pek iç açıcı değil. Şimdi Lucas’ın yanına gidin. Vagonun içinde kırmızı noktalı dakikalar başlayacak. 18 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalı.
WISHITA MILITARY BASE
Lucas’ın küçüklüğüne geri döndük. Yataktan inip, kapıyı açın. Anne ve babamızın konuşmalarını dinleyeceğiz. Anne ve babası Lucas’ın, hangardaki yangını önceden nasıl bildiğinden bahsediyor. Annesi Lucas’a hamile olduğu bir sırada, Askeri Üs’teki bir bölümde, bir çeşit radyasyona maruz kalıyor. Bu radyasyon Lucas’a doğaüstü güçler kazandırmış olmalı. Babası pek inanmak istemiyor. Konuşmalar bitince babası kapıyı açıp Lucas’a burada ne yaptığını soruyor.
FINAL COUTDOWN
Lucas kucağında Jade ve Carla araçla, Askeri Üs’teki hangara gelecek. Çocuk ile birlikte kapıya gideceğiz. L ve R tuşlarına basın. Kapıdan içeri girince, asansöre binip alt kata iniyoruz. İçeri girdiğimizde Wawe ile karşılaşacağız.. Boss dövüşüne hazır olun. Wawe sarı büyüler atıyor. Doğru yönlere basıp kaçacağız. Lucas Güç barını doldurmalı L ve R tuşlarını kullanın. Bir süre böyle devam eden karşılaşma, Lucas’ın güç barı tamamen dolunca lehimize dönecek. Lucas güçlü bir beyaz büyü atarak Wawe’yi yok ediyor. Maskeli askerleri de hallettikten sonra, asıl Boss’la karşılaşacağız. Oluşturduğu girdaba karşı direnmeliyiz. L ve R. Lucas direnince bu yapay yaratık parçacıklara ayrılıp yok oluyor. Böylece mutlu sona ulaşıyoruz. Çeşit çeşit çiçeklerle süslenmiş bir dünyada Lucas ve Carla beliriyor. Carla anne olacak.
Farklı Oyun sonları :
1- Lucas Jade ile birlikte gelirse bütün boss savaşlarını kazanarak mutlu sona ulaşıyoruz.
2- Yaptığımız Boss savaşlarında Purple Clan ve Orange Clana yenilirsek Dünyaya kötülük hakim oluyor ve insanlar sığınaklarda yaşamaya mahkum oluyor.
3- Agatha’ya Jade’yi verirsek en son bölüme yalnız geliyoruz.
4- Jade kucağımızda iken Wawe Carla’yı rehin tutup bize şantaj yapıyor. Carla’ya karşı istediği Jade. Tercihimizi kullanmamız gerek.
5- Wawe’ye Boss savaşında mağlup olursak, kendisi Jade’yi alıp kaynağa koyuyor.

Aldığınız bonus kartlara göre menüdeki BONUS ekstraları açıldı. Oyun bu şekilde tamamlanıyor. Yeni bir oyunda görüşmek üzere.Üye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ironstorm (PC) - Tam Çözüm Literary Oyun Çözümleri 0 10 Mart 2014 22:43
Alias [Tam Çözüm] Literary Oyun Çözümleri 0 10 Mart 2014 22:37
Hırsızlığa Çözüm W.Sneijder Komik Resimler 0 12 Temmuz 2013 07:42
Çözüm Süreci CrayzTurk Güncel Haberler 0 03 Temmuz 2013 13:58
cypher: indigo, hayki, anıl piyancı, dj sivo MarX Mp3, Mp4 Müzikler 0 26 Haziran 2013 08:47

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:45.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750