Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Oyun Dünyası > Oyun Çözümleri

Oyun Çözümleri Pc Oyunlar Hakkında Hata Çözümleri , Level Çözümlerini bu bölüme yazabilirsiniz.


Half Life 2:Episode One Tam Çözüm |

Oyun Çözümleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 10 Mart 2014   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Half Life 2:Episode One Tam Çözüm |

İlk oyunda gerçekleştirdiğimiz patlamadan sonra, Alyx çeşitli yaratıklar tarafından kurtarılıyor, sonra da esrarengiz kahraman G-Man’i görüyoruz. Bu başlangıç videosundan sonra kendimizi yıkıntıların altında bulunuyoruz. Bizi süper robot Dog kurtarıyor. Ardından kontrol tamamen bize geçiyor. Dog’dan Gravity Gun’ı aldıktan sonra yıkıntıların arasından ilerleyin ve solda tahtalarla kapanmış demir kapıyı görün. Gravity Gun’ı kullanarak tahtaları tek tek sökün, demir kapı düşecek ve üst platformdan devam edeceğiz.

Geldiğimiz alanda uzun bir konuşma yaşanacak. Eli Vance ile bağlantıya geçiyoruz. Bu arada konsol üzerinden sağlık paketleri de alabilirsiniz. Konuşmalardan sonra Dog yolumuzu açacak. Uçurumun kenarına gelin ve aşağıdaki platforma atlayın. Soldan devam ederek tek yöne ilerleyin. En sonunda geniş ve gidişi olmayan bir alana geleceksiniz. Amacımız, karşıdaki açıklıktan Citadel’in içine tekrar girmek. Burada bize en büyük yardımı Dog yapıp bir minibüs buluyor. Alyx’le birlikte içine binin ve bekleyin, Dog bizi karşıya fırlatacak. Heyecanlı bir yolculuğun ardından duracağız, artık içerideyiz.
Araçtan indikten sonra sola dönün ve yürümeye devam edip bir sol daha yapın.

Koridorlardan geçince yükleme olacak. İlerleyince açıklık bir alana geleceksiniz. Sola dönün ve parmaklıklardan aşağı atlayın. İlerideki koridordan girip devam edince kontrol odasına geliyorsunuz. Buradan bu şekilde geçemiyorsunuz, bu yüzden bir yol bulmak gerekiyor. Sola dönüp yürüyünce, solda eğilerek geçebileceğiniz bir açıklık olduğunu göreceksiniz. Buradan gidip aşağı atlayın. İlerledikten sonra sağdaki platforma, sonra hemen onun önündeki zemin kata ulaşın. Sağdan ilerlemeye devam edin, orta kısma gelince, orada bulunan düğmeye basın. Yukarıdan mayınlar düşecek, hepsini Gravity Gun’ınız ile savuşturun, ancak bir tanesini yanınıza alın. Bulunduğunuz yerden geri dönün ve orada bulunan asansör ile tekrar kontrol odasının bulunduğu yere gelin. Mayını Alyx’e tutunca ona bir güç verecek. Sonra, az evvel güç kalkanından dolayı geçemediğiniz yere doğru bu mayını atın. Mayın içeri girip orada bulunan elemanları öldürecek ve böylece güç kalkanı da ortadan kalkacak. İçeri, adamların öldüğü yere gelin. Sağdan yürüyün ve koridorun sonundan sola dönün. Dümdüz gidin. Eğilerek geçtikten sonra merdivenlerden çıkıp ilerlemeyi sürdürün. Geldiğiniz yerde önünüz kapalı, Gravity Gun kullanarak yolunuzu temizleyin ve yola devam edin.
Parmaklıklı kısma gelince, aşağı atlayın ve sağdan ilerleyin. Solda bir köprünün aktif hale geldiğini göreceksiniz. Karşıdan Combine’lar geliyor ancak hava akımına kapılıp hepsi ölüyor. Burada amaç bu akıma kapılmadan karşıya geçmek. Bu yüzden, akım durduğu anda, sprint tuşunu kullanarak hemen karşıya koşmanız gerekiyor.

Bunu yaptıktan sonra yürümeye devam ediyoruz. İlerledikten sonra en son yine parmaklıklı bir yere geliyoruz ve buradan atlayınca tekrar bir kontrol odasına giriyoruz. Burası Half-Life 2’den de tanıdık gelebilir. Aşağı atladıktan sonra, Alyx kontrol panelini inceleyecek ve Dr. Breen ile bağlantıya geçecek. Daha sonra garip bir cisim aşağıdan yukarıya yükselecek ve burada bize garip bir şeyler olacak, hemen güç kalkanı ile kapalı olan kapının oraya sığının. Kendinize geldikten sonra Alyx güç kalkanını kaldıracak. Yürümeye devam edin. Geldiğiniz odada güç kalkanları arasında bir süre kapalı kalacaksınız ancak Gravity Gun’ınız daha güçlü hale gelecek. Güç kalkanları kalktıktan sonra yola koyulun.

Yükleme ekranını da geçtikten sonra köprülü bir yere geleceksiniz. Daha doğrusu köprünün bir kısmı var bir kısmı yok. Diğer kısmını da tamamlamak için Gravity Gun kullanarak aşağıdan bir top çekin ve tam karşıda bulunan mekanizmanın içine atın. Böylece köprü tamamlanacak ve karşıya geçebileceksiniz. Karşıya geçince Combine’lar saldıracak. Hepsini yok ettikten sonra bulunduğunuz alanda yine oluşturmanız gereken bir köprü var. Aşağıdan topları çekip karşıdaki mekanizmalara atınca bu köprü de aktif hale gelecek. Karşıya geçince, tekrar Combine’lar ile kapışacaksınız. Buradakiler de bitince yine köprü oluşturmanız gerekiyor. Bunu tekrar topları kullanarak yapacaksınız ancak mekanizmalardan biri cam ile kapalı. Fakat camın üst kısmı açık. Bu üst kısımdan isabetli bir atış yaparak mekanizmayı aktif hale getirebilirsiniz. Diğerini de aktif hale getirin ve bu köprüden de geçin. Eğildikten sonra ilerlemeyin, bir ara üç Combine saldıracak. Onları halledip devam edin. Dar ve uçurum kenarı gibi bir yola geleceksiniz. Hatta aşağıdan Strider’ların geçtiğini görebilirisiniz. Yanımızdan da bir hava aracı kalkacak ve hemen sonra düşecek. Yola koyulun. Sağdan içeri girin ve Alyx’in kapıyı açmasını bekleyin. Kapıdan geçip ilerlemeyi sürdürün. Yükleme ekranı olacak.

En sonunda bir topun ve asansörün olduğu odaya geleceksiniz. Gravity Gun’ınızı kullanarak topu yerinden alın ve asansöre doğru ilerleyip karşıdaki mekanizmaya atın. Böylece asansör çalışacak ve aşağı doğru inmeye başlayacaksınız. Alyx dikkatli olmanızı söylediğinde kafanızı yukarı çevirin ve düşmekte olan cisimleri yakalayarak başka yere fırlatın. Bir yerde asansör duracak. Duvardaki toplardan birini tutup, bulunduğunuz kattaki odanın içerisine atın. Top içerideki mekanizmaya girdiğinde, tekrar hareket etmeye başlayacaksınız. Yukarıdan gelen cisimleri de bir yandan engellemeye devam edin. Bir süre sonra tekrar duracaksınız. Bu seferki katta odanın içerinde bir adam var ve siz mekanizmayı harekete geçirseniz bile o hareket etmenize izin vermiyor. Önce bir top alarak odanın kapısından iyi bir atış yapın ve elemanı öldürün. Ardından bir top daha alıp ortadaki konsola rağmen mekanizmaya iyi bir atış yaparak tekrar asansörü çalışır hale getirin. Zemin kata geldiğinizde Alyx panikle kaçmanızı söylüyor. Koşarak hemen asansörden çıkın, çünkü üzerine bir sürü cisim çökecek ve kaçmazsanız siz de altında kalabilirsiniz. İlerleyip kapılardan geçin.

Direct Invention
Biraz yürüyünce Combine’lar saldıracak. Onları hallettikten sonra Alyx konsola yaklaşıp bize Core’u gösterecek. İşte onu patlatmamız gerekiyor. Daha sonra geri dönüp soldaki kapıdan girin. Burada çeşitli konsollar var, solda da bir asansör. Asansör gelince buna bineceğiz ve Core’u patlatmak için Alyx’den bir süre ayrılmamız gerekecek.

Asansöre binip en aşağı gelin. Sağdan en uca ilerleyince, yine harekete geçirmemiz gereken bir mekanizma olduğunuz anlayacağız. Önce üstten bir top olarak karşıdaki, sonra da başka bir top ile solda kalan elemanı indirin ki mekanizmaları tekrar kapatmasınlar. Onlar öldükten sonra bir topu karşıdaki mekanizmaya, bir tanesini de bizim bulunduğuz yerde üstte olana atın. Böylece önümüzdeki köprü aktif hale gelecek ve karşıya geçebileceğiz. Karşıya geçtikten sonra sola doğru dönün. Karşıdaki mekanizmaya da bir top atın ve oradaki köprüden de geçin. Yürüyünce geldiğiniz yerdeki düğmeye basın. Köprüler oraya doğru dönecek. Bulunduğunuz yerdeki köprüden geçin ve ortaya gelin. Ortadaki ışınlı kısmın üzerinde merdiven var. Buna tırmanıp bir üst kata ulaşın. Arkanızı dönüp ilerleyin ve soldan devam edip sağdaki kapıdan girin. Geldiğiniz odadaki Combine’ları indirdikten sonra tekrar dışarı çıkın ve buradan bir top alıp içeri gelin. Sağda üstte bulunan mekanizmaya atın. Core’u yok etmek için bunun gibi iki adım daha gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra odanın sonundaki kapı açılacak. Buradan Combine’lar gelecek ve camdan içeri de bıçaklar girecek. Hepsini hallettikten sonra açılan kapıdan devam edin. Odanın sonuna gelince sağda bulunan kısmı açın ve topların geçtiği bu deliğe girip sola doğru devam edin. Sağ sol yaparak toplardan kaçın ve en sonunda soldaki açıklıktan girip yukarı doğru devam edin. Geldiğiniz yerde yine camı yerinden çıkartın ve gelmiş olduğunuz odadaki Combine’ları temizleyip ilerleyin. Topu yerinden çıkararak kapı üzerindeki güç kalkanının açılmasını sağlayın ve buradan geçin. Core’un bulunduğu yere tekrar geleceksiniz. Yandaki köprüden geçip Core’un tam yanına gelin. Dikkat ederseniz kendisi genleşip tekrar ufalıyor. Ufaldığı zaman ona çarpmadan hemen soldaki köprüden devam edin. İlerleyip kapıdan girin ve Combine’ların bulunduğu odaya gelin. Onları temizleyerek devam edin. İkinci adımı gerçekleştirmemiz gereken yere geleceğiz. Yandaki topu alıp yukarıdaki mekanizmanın içine atın, bir süre sonra ileride sağda bulunan kapı açılacak ve buradan devam edeceğiz. Asansörle yukarı çıkın ve önünüze çıkanları temizleyerek ilerlemeye devam edin.

Tekrar Core’un olduğu kısma gelince merdivene benzer cisimlerin döndüklerini göreceksiniz. Bunlardan birine atlayın, amaç sağda gözüken açıklığa ulaşmak. Merdivene bindiğinizde uçan bıçaklar sizi rahatsız edecek, onları Gravity Gun’ınız ile alıp duvarlara atarak rahatça kurtulabilirsiniz. Açıklığa ulaşınca ilerleyin ve Combine’ları öldürüp sağa dönün. Camı yerinden çıkartıp içeri girin ve sağdan yürüyün. Ateşin önündeki pencereden çıkın ve aşağı devam edin. Geldiğiniz yer yine topların dolaştığı kısım. Sola doğru sağ sol yaparak gidin ve soldaki açıklığa ulaşın. Geldiğiniz yerdeki camı sökün ve buradaki Combine’ları halledin. Burası üçüncü ve son adımı gerçekleştirmeniz gereken oda. Odadaki kırık camlı yerden toplar geçiyor. Oradan bir top çekip mekanizmaya atın. Yalnız bir terslik oluyor ve işlem yarım kalıyor. Hemen aletin geldiği yerden aşağı inip ilerleyin.
Burada üç tane top atılması gereken kısım var. Yukarıdaki delikten toplar geçiyor, en sağ ve ortadakine bu topları çekip yerleştirdikten sonra bir top daha çekin ancak üçüncüsüne henüz atmayın. İndiğiniz bu ufak odanın girişine gelin ve asansörlü kısmın üzerinde durup bu üçüncü kısma topu nişanlayın. Hem arızayı gidermiş olacak hem de yukarı ulaşmış olacaksınız. Yukarı ulaştıktan sonra kırık camlı kısımdan bir top daha alın ve tekrar üstteki mekanizmaya atın. İşlem başarıyla gerçekleştirilmiş olacak. Solda bulunan kapının açılmasıyla beraber Core’la ilgili işleminiz de bitecek. Kapıdan geçtikten sonra ilerleyin ve sola dönün. Alyx’in yanına geleceğiz. Bu arada Gravity Gun’ımız da eski haline geri dönecek.
Alyx yine konuşup bizleri son durumlardan ve hatta Judith’den haberdar edecek. Daha sonra alarm duyacağız ve kaçmak için kolları sıvamaya başlayacağız. Geri dönüp Alyx’i takip edin. Asansörü aktif hale getirdikten sonra binip aşağı ineceğiz. İlerleyin ve yükleme ekranını da geçtikten sonra devam edin. Arkadan Combine’lar saldıracak ancak onlarla ilgilenmeyin ve soldan gidin. Zaten kapı kapanacak ve gelemeyecekler. Geldiğiniz odaya iki mayın düşecek. Bunları alıp Gravity Gun ile tek tek Alyx’e yüklettirin. Şimdi daha ölümcül hale geldiler. Alyx konsolla ilgilenip odadaki diğer kapıyı açacak, yalnız buraya Combine’lar gelecek. Yükletmiş olduğunuz mayınları içeri bırakın ve onların marifetlerini izleyin, ara sıra sizin de üstünüze geldiklerinde tekrar o odaya geri gönderin. Tüm Combine’lar yok olduktan sonra içeri girin ve ilerleyin, Alyx kaçış treninin bulunduğu kısmı açacak, arkadan diğer elemanlar gelmeden beraber hemen trene binin ve bulunduğunuz mekândan kaçın.

Yalnız bir süre sonra her şey ters gidiyor ve trenimiz devriliyor, hatta Alyx’i yanımızda göremiyoruz. Tren içerisinde bulunanlar da oldukları yerde canlanıyorlar. Eğilip ilerleyin ve Alyx’in zor durumda olduğunu görün. Onu sıkıştırmış olan elemanı Gravity Gun’ınız ile alıp Alyx’in serbest kalmasını sağlayın. Sonra da hemen soldan aşağı atlayıp trenden kurtulun. Eğilerek diğer tarafa geçince yükleme olacak

Lowlife
Alyx’in bir süre dinlenmesine izin verdikten sonra tekrar yola koyuluyoruz. Kapıdan geçtikten sonra ilerleyin ve park kısmına gelin. Burada zombi’ler ve headcrab’ler bulunuyor, Gravity Gun kullanarak üzerlerine bir şeyler atıp onlardan kurtulabilirsiniz. Alyx de zaten size silahıyla fazlasıyla yardım ediyor. Yerdeki mayınları söküp etkisiz hale getirin ve buranın en sağında olan kısmı bulup buradan girin. Sola dönün ve odanın sonuna gelin. Buradaki kapı kapalı ve güç kaynağını bulmak gerekiyor. Sağdaki fıçıyı kaldırdıktan sonra havalandırma deliğini bulacaksınız. Buradan içeri girin ve biraz gidip sola dönün. İleride merdivenden çıkın ve tekrar ilerledikten sonra aşağı inebileceğiniz kısma gelin. Aşağıda bir headcrab var, başınızı ağrıtmaması için ilk başta bir şekilde onu halledin. Sonra aşağı inin ve ilk başta sağ tarafta parmaklıklarla kapalı olan kısma göz atın. Orada bir raf var, üzerinde normal tabanca ile shotgun bulunuyor. Bunları Gravity Gun yardımı ile parmaklıkların boşluk kısımlarından çekip çıkarın. Ayrıca içerideki sandıktan da aynı yöntemle cephane alabilirsiniz. Daha sonra odanın diğer tarafına dönün. Burası da parmaklıklar ile kapanmış durumda ancak parmaklıkların bir kilidi var.

Sol tarafta kapı üzerinde bulunan bu kilide ateş edip içeri girin. İçeride sol tarafta güç ünitesi bulunuyor, bunu açtıktan sonra kapılar açılacak ve Alyx de içeri girebilecek. Açılan sağdaki diğer kapıdan devam edin. Tabii önce aracı yoldan çekin.

Fenerinizi de açık tutarak sol kısımdan giderek ve karşınızda çıkan zombileri öldürün. Sağa geçtikten sonra tekrar sola gelin. Önünüze çıkanları öldürerek ilerlemeye devam edin. Aslında yerdeki antlion cesetlerini takip ederek de doğru yoldan devam edebilirsiniz. Kısmın sonuna doğru yürüyün ve kapısında sandık ve yerde ceset bulunan yerden girin. Sola dönün. Burası bir trenin içi. Zombine’ları ilk burada keşfediyoruz, bunlar Combine askerlerinin zombiye dönüşmüş halleri. Birden bire Zombine’lardan biri gelip elindeki bomba ile trenin kapısını patlatacak ve biz de buradan geçebileceğiz. Tabii Zombine’ların bu huyuna oyun sırasında da çok dikkat etmek gerekiyor. İlerleyip sağdan çıkın. Tekrar park alanına gelince burada üstünüze birçok Zombine saldıracak. Hepsini tek tek indirin. Dümdüz devam edin ve soldaki kapıya dikkat edin. Elektrikler olmadığı için bu kapıdan şu anda geçemiyoruz. Sağdan geçip sütunların etrafından dolanın ve ilerleyip soldaki bir başka kapıyı keşfedin. Buraya gelip kapıdan girin. İçeride güç kaynağını göreceksiniz. Elektrikleri açın ve geri dönün. Birkaç zombi saldıracak, hallettikten sonra az evvel kapalı olan kapının yanına gelin, artık burası açık. Girip merdivenlerden devam edin. Yukarı ulaşınca üstünüze siyah headcrab’ler gelecek. Bunları dikkatlice yok ettikten sonra soldaki odadan girin. Düz ilerleyin ve parmaklıklı kısımdan geçin. Soldan devam edin. Geldiğiniz yerde bir çukur var ve üzerinde de bir şeyler uçuşuyor. Oyun boyunca bu çukurlar ile çok karşılaşacaksınız. Buraları bir şekilde tıkamazsanız, sonsuz sayıda antlion gelecektir. Bu kısımda bulunan yeşil aracı, Gravity Gun’ınızı kullanarak bu çukurun üzerine itin. Böylece gelmelerini engellemiş olacaksınız. İlerideki vanayı kullanarak kapıyı açın ve buradan devam edin.
Çıkan headcrab’leri temizledikten sonra ilerleyip soldaki parmaklıklı kısma gelin. Burada tavanda sizi yukarı çekip kafanızı kemiren böceklerden var. İlk başta karşıdan gelen zombi’lerin onlara yem olmalarına izin verin ki işiniz daha da zorlaşmasın. Sonra da tabanca ile onları öldürerek ya da mermi tasarrufu yapmak için fıçıları onların sarkaçlarına vererek o kısımdan yürümeye devam edin. Geldiğiniz yerden sola dönün ve buradaki Zombine’ları da indirdikten sonra üzerinde EXIT yazan kapıdan geçin. İlerleyin ve merdivenlerden çıkın. En yukarı ulaşınca yükleme ekranı olacak, sağdan devam edin. İlerleyince sol tarafı kontrol edin, burada antlion çukurları var. Birazdan hepsini doldurmanız ve bir yandan da onlarla kapışmanız gerekecek. Üzerinize gelen antlion’ları yok ettikten sonra geniş alana çıkın. Burada tıkamanız gereken üç çukur var. Tabii bunları tıkamak için 3 adet araç gerekiyor. Geniş alana vardığınızda yaratıklar gelmeye başlayacak, bir yandan onlarla uğraşıp bir yandan Gravity Gun’ınızı kullanarak orada bulunan kırmızı hurda aracı çukurlardan birinin üzerine ittirin =D. Çukurlardan ilkini kapattıktan sonra oradaki tahtayı kullanarak ikinci kata çıkın ve karşıdaki ufak kısımdan girerek buradaki yeşil aracı dışarı çıkartın. Tekrar alt kata inerek bu yeşil araç ile çukurlardan birini daha tıkayın. Sonra bir üst kata daha çıkın ve tahtaları kullanarak yolun karşı kısmına ulaşın. İlerleyerek açıklık kısımdan aşağı inin ve buradaki vanayı kullanarak beyaz aracın önündeki kapıyı açın.

Bu sırada arkanızda bir Zombine canlanacak. Onu halledin ve kapıyı açtıktan sonra beyaz aracı da aşağı itip son deliği kapatın. Böylece Antlion’lardan kurtulacaksınız.
Tekrar üst kata ulaştıktan sonra, tahtaları geçip karşıya varın ve solda bulunan parmaklıklı kapıyı, soldaki vanayı kullanarak açın. Girin ve sağdan devam edin. Merdivenlerden indikten sonra yanında Danger yazan kapıdan girin. Tekrar merdivenlerden indikten sonra ıslak bir alana geleceksiniz. İlerleyince üzerinize yine saldıracaklar, herkesi indirin. İlerleyin ve merdivenlerden devam edin. Kapıdan girip karanlık odadan dümdüz ilerlediğinizde yüzeye gideceğiniz asansörü göreceksiniz ancak çalışmıyor, elektriği yok. Bu elektriği sağlayacak olan odayı bulmanız gerekiyor. Asansöre sırtınızı verdikten sonra biraz ilerleyin ve sola kıvrılıp tekrar sağa dönün. Burada üzerinde tahta bulunan bir kapı var, bu tahtayı Gravity Gun ile kaldırdıktan sonra içeri girin. Sağdaki güç kaynağı ile elektriği açın ve buradan hemen çıkıp geldiğiniz gibi servis asansörünün olduğu yere gelin. İşte oyunun en zor kısımlarından biri burası. Asansörün gelmesini beklerken dört bir yandan zombiler saldıracak ve hiç durmayacaklar. Sürekli onlara ateş ederken Alyx’i de korumaya dikkat etmeniz gerekiyor. Asansörün yakınlarında olun ki, geldiğini anladığınız zaman hemen binip kaçabilesiniz, çünkü zombiler bitmiyorlar. Gelir gelmez hemen kendinizi asansöre atın ve yukarı doğru kaçmaya başlayın.

Urban Flight

Asansörden indikten sonra sağa devam edin. İlerideki kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Hemen geri dönün ve dümdüz karşınızda, yanında vanası olan kapıyı açın. Buradaki malzemelerin arasında bir adet kopmuş vana olacak. Onu alıp getirin ve kapalı olan kapının yanındaki deliğe takın. Sonra bu vanayı çevirip kapıyı açın ve yüzeye çıkın. Sola arkaya doğru dönüp ilerleyin ve kapıdaki demirleri sökerek yürümeye devam edin. Önünüze çıkanları indirdikten sonra sağa dönün ve buradaki demirleri de söküp yola koyulun. Karşınıza Combine’lar çıkacak, onları indirerek makineli tüfeklerini alın. İlerlemeye devam edin ve sağdan çıkın. Geldiğiniz alanda yine antlion delikleri ve onları doldurmanız için araçlar var. Ayrıca karşı kısımdan Combine’lar da geliyor. Alyx sizi arkadan korurken, bir yandan bu deliklere araçlar koyun ve karşıdan gelen Combine’ları öldürün, zaten ara sıra onların icabına antlion’lar da bakıyor. Tüm delikleri kapattıktan sonra Alyx de geliyor, karşı yoldan ilerlemeye devam edin.

Sağdaki kapının demirlerini sökün ve buradan girin. İçeride Combine’lar ve duvara bağlı lazerler var. Lazerlerin bağlı olduğu yerlere ateş edip toplu temizlik yapabilirsiniz, zaten geçebilmeniz için de bunu yapmanız şart. İçeri girdikten sonra ilk olarak sola doğru devam edin. Sonra sağa girin. Buraya geldiğinizde amacınız, odanın karşısında bulunan vanayı çevirerek yangını söndürmek ve geldiğimiz kapıdaki diğer taraftan devam edebilmek. Ortada bir boru bulunuyor ancak borunun ucuna yürüdüğümüzde ağırlığımıza dayanamayıp bükülüyor. Bu yüzden başına biraz daha yük eklememiz gerekiyor. İleride aşağıda kasa ve bir kova bulunuyor. Bunları tek tek alıp borunun en başına getirin ki ağırlık yapsınlar ve karşıya geçebilesiniz. Gereken ağırlığı sağladıktan sonra borunun ucuna koşup karşıya atlayın, buradaki vanayı kullanarak yangını söndürün. Şimdi geldiğiniz yoldan geri dönün ve ilerleyip soldaki merdivenlerden tırmanın. Geldiğiniz yerde lazerler ve zombiler var ancak zombiler lazerlerin içine girip size yol açıyorlar.

Mekânda bir de top mayın bulunuyor. Bunu yakalayıp Alyx’e getirin ve yüklettirin. Odanın sonuna gelip sağdaki merdivenlerden aşağı inin.

Burada da dikkatli olmak gerekiyor. Yolu apartmana konuşlanmış olan bir sniper var ve hemen altında da sabit makineli kullanan bir adam duruyor. Burada yapmanız gereken şey, dikkatlice kırmızı konteynırın arkasına gelip elinizdeki mayını bunun üstünden iyi bir açıyla fırlatmak ve apartmandakini değil de altındaki sabit makineli kullanan elemanı öldürmek. Mayın zaten yere konduktan sonra kendi gidip onu öldürecek. Şimdi sıra sizde. Konteynırların arkasına gizlenerek yolun sonuna, apartmanın altına doğru gelin ve burada bulunan el bombalarını alıp bunlardan birini üstte bulunan pencereden içeri atın. Böylece sniper da ölmüş olacak ve Alyx de rahatlıkla yanınıza gelebilecek. Geldikten sonra kendisi apartmana tırmanacak ve sniper görevini üstlenip sizi üstten korumaya başlayacak. Arkanızdaki merdivene ateş edip düşürecek ve buraya tırmanabilecek duruma geleceksiniz. Tırmanın ve yolun diğer tarafına geçin. Geldiğiniz yerde zombiler olacak ancak aslında onlara mermi harcamanıza gerek yok, sadece onlardan kaçın. Alyx tek tek hepsini halledecek. Yolun sonunda sağda bulunan kısımdan girin. Sağdaki siyah headcrab’a dikkat edin ve ilerlemeye devam edin. Merdivenlerden yukarı çıkın ve koridorun olduğu kısımdan gidin, Alyx sizi korumaya devam ediyor. Zombiler öldükten sonra yürüyüp merdivenlerden aşağı inin. İlerleyin ve sağdaki kapıdan tekrar dışarı çıkın. Burada yine tıkamanız gereken bir antlion deliği bulunuyor. Ayrıca tam karşı üstünüzde, bir adam sabit makineli kullanıyor. İlk başta onu indirin, ardından da orada bulunan beyaz aracı deliğe ittirerek antlion deliğini kapatın. İlerlemeye devam edince karşı kısma Combine’lar konuşlanacak, Alyx’in de yardımıyla hepsini indirin.

Combine’larla kapışırken karşıda açılan kapıdan girin ve hepsini öldürdükten sonra sağda bulunan merdivenlerden yüksek kısma gelin. Alyx gelirken ona antlion’lar saldırıyor, olduğunuz kısımdan siz de ona yardım edin ve bulunduğunuz yere ulaşmasını sağlayın. Gelince, güç kalkanı ile kapalı olan kapıyı açacak. Kapıdan ilerleyince tekrar bir yükleme ekranı olacak. İlerleyin ve geldiğiniz yerden sola dönün. Sağdaki kapıdan Combine’lar gelecek, hepsini indirin ve yola koyulun. Sağdaki kapıdan girin. Sağlık ve zırh ihtiyacınızı karşıladıktan sonra, kapılar bomba ile patlayacak ve içeri Combine’lar gelecek, hepsini indirin. Bittikten sonra soldaki kapıdan çıkın ve soldan devam edin. Geldiğiniz yerdeki Combine’ı öldürdükten sonra sağdaki merdivenlerden çıkın. İlerleyip sağdan aşağı atlayın. Geldiğiniz geniş alanda antlion’ların babaları ile kapışacaksınız. Burada Combine’lar da var ve yolun sonunda iki adet antlion deliği bulunuyor. Alyx de üstten sizi koruma altına alıyor. İlk olarak hemen koşup yolun sonunda bulunan iki antlion deliğini, orada bulunan araçlar ile kapatın. Combine’lar zaten hemen ölecekler. Sonra da en güçlü silahlarınızı yaratık üzerinde kullanmaya başlayın, üzerinize koştuğu zaman sprint tuşu ile ondan kaçarsanız darbelerine maruz kalmazsınız. O öldükten sonra Alyx de yanınıza gelecek ve ilerleyince üzerinize gelen antlion’lara karşı sabit makineliyi kullanacak. Daha sonra çatılara Combine’lar konuşlanacak. Alyx’in de yardımıyla hepsini indirin. Hatta barikatı geçince sağ üstte bir adamın size roketle yardım ettiğini göreceksiniz. Çukur kısımdan inip soldan devam edin.
Geldiğiniz odada, soldaki patlayıcıların arasında bir mayın var. Başınıza bela olmaması için onu oradan çıkarın ve geldiğiniz sokağa fırlatıp patlatın. Önünüzdeki kapı kapalı ve yine elektriği yok. Bu yüzden iş başa düşüyor. Soldaki havalandırma deliğinden içeri girin. Sağdan gidip merdivenlerden yukarı çıkarsanız alet-edevat alabilirsiniz ancak esas yol orası değil ve zaten çöküyor. Bu yüzden, deliğe baştan girmek zorunda kalıyorsunuz. Delikten dümdüz ilerleyin. Delik yine çökecek ve lazerlerle dolu bir odaya geleceksiniz. Bu lazerlerden birine değmek, ölmek anlamına geliyor. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekli. Arkanızı dönün ve dikkatli biçimde lazere değmeden delikten çıkarak ayağa kalkın. Sonra havalandırma deliğinin üzerine çıkın ve patlayıcıları yol olarak kullanıp ortadaki tahtanın üzerine gelin. Sonra da lazerlerin üzerinden atlayıp asansörün olduğu kısma gelin. Asansöre binince suya doğru düşmeye başlıyor. Kendinizi hemen önünüze çıkan kata atın ve bunu yaparken lazerlere çarpmamaya dikkat edin. Eğilerek odanın karşısına geçin ve sonra soldaki kırık camlı odadan içeri girin. Girerken dikkat siyah headcrab var. Malzemeleri de aldıktan sonra ilerleyin ve havalandırma deliğinin bulunduğu yere gelin. Patlayıcı varili dikkatli bir şekilde onun önüne getirin ve onu da kullanıp havalandırma deliğinden girin. Devam edip merdivenlerden tırmanın. Biraz daha ilerleyince delikten çıkacağız, şimdi açıklık bir alandayız ve tavanda kafamızı kemiren böceklerden var.

Hemen sağ çapraza geçin ve ilerleyip merdivenlerden çıkın. Geldiğiniz katta hemen sağ altta bir havalandırma deliği daha var. Onun bulunduğu kata atlayın ve havalandırma deliğinden girin. İlerleyince aşağı inebileceğimiz yere geleceğiz. Kapağı atarken dikkatli olun çünkü aşağıda birçok patlayıcı madde ve varil var. İndikten sonra mayınların hâlâ durduğunu göreceksiniz. Bunları uygun bir yerden tek tek Gravity Gun ile çekip duvarda patlatın ki rahat edesiniz. Sonra odada bulunan güç kaynağını kullanarak elektrik sağlayın ve böylece Alyx de yanınıza gelecek. Odanın açılan diğer kapısından girin ve yürüyün, yine bir yükleme ekranı olacak.

İlerleyince geldiğiniz odaya girmeden, görünen patlayıcı varili vurun ve duvarın arkasında bekleyin, böylece tüm patlayan maddeler ortadan kalkacak. İçeri girin ve sağdan devam edin. Sağda, merdivenlerin üzerinde bulunan kapı patlatılacak, hemen deminki odaya geri çekilin. Çünkü üzerinize yanan bir varil fırlatılacak ve ardından da Combine’lar gelecek. Onları öldürdükten sonra merdivenlerden çıkın. Burada, odanın ilerisinde ok silahını bulacaksınız. Ayrıca solda duvara bir fiş bağlı, Gravity Gun’ınızı kullanarak bu fişi çekin. Böylece, aşağıda güç kalkanı ile kapalı olan kapının kalkanı açılacak. Merdivenlerden geri inin ve düz giderek sağdan devam edin. İlerleyince tekrar yüzeye geleceğiz. Tam önümüzde bir mayın var ve bir yandan da Combine’lar geliyorlar. Combine’ları hallettikten sonra yolu takip etmey, sürdürün. Yolun sonundan gelen tüm Combine’ları indirin, zaten bir yandan yine roket yardımı alıyoruz. Hatta yolun sol tarafına doğru Rocket Launcher buluyoruz. Daha sonra yolun sonuna gelmeden sağda bulunan demir kapının önündeki adamla konuşun. Sonra onu takip etmeye başlayın. En sonunda bizi askerlerin toplandığı daireye getirecek. İlerleyip merdivenlerden devam edin. Yukarı gelince bir patlama olacak ve yol kapanacak, hemen bulunduğumuz kapının üzerindeki tahtayı çıkartın ve kapıdan girin.

İçerideki Zombine’ları öldürdükten sonra sağdan devam edin. Yürürken birden bire kat çökecek ve kendinizi zombilerin arasında bulacaksınız. Hepsini öldürdükten sonra kapıyı tıkamış olan dolabı kaldırın ve kapının üstündeki tahtayı çekerek kapıyı açın. Çıkıp sola dönün ve ilerleyin. Tekrar kapının üzerindeki tahtayı çıkarın ve onu da açıp girin. Merdivenlerden çıkıp tekrar Alyx’in yanına gelin, en yukarıdaki kapıdan girip yürüyün ve sağa dönüp az evvel çökmüş olan odaya gelin. Sağlam kalan kısımdan devam edin ve soldaki kapının olduğu yere gelin. Burada bir Zombine var, tahtaları kırıp kapıyı açıyor. Hemen elindeki bombayı patlatmadan indirin ve kapıdan girin. Merdivenlerden çıkın ve koridorlardan geçin. En sonunda Barney’nin bulunduğu daireye geliyoruz. Buradaki konuşmalardan sonra Barney bizim için katın sonundaki köprüyü indiriyor. Bir de levye veriyor. Köprü indikten sonra buradan geçip karşı daireye devam edin. Geldiğiniz yerde soldaki tahtayı çekip buradan ilerleyin. Ardından soldaki merdivenlere gelin ve burada üzerinize gelen headcrab’leri indirin. Merdivenleri çıkınca ulaştığınız kısımda da siyah headcrab’ler var, onları da haklayıp ilerleyin. Sola dönün ve Zombine’ları halledin. Yola devam edin. Bulunduğunuz yerde ilk başta karşıda ve çatıda bulunan Combine’ları indirin, bir yandan size ateş etmeye başlayan gemiye de dikkat edin. Daha sonra soldaki kolun üzerindeki tahtayı çekin ve böylelikle köprüyü indirip karşıya geçin.

Geldiğiniz yer bir hastane. Combine’ı öldürün ve soldan gidin. Yükleme ekranından sonra ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin. Devam edin ve soldan girin. Uzaktan el bombaları kullanarak ilerideki koridoru temizleyebilirsiniz. Koridora gelince hemen sağdaki duvar dibine çöküp eğilerek ilerleyin, çünkü gemi camdan sürekli ateş ediyor. Bu koridorlarda dolaştığınız sürece sürekli duvar diplerinden eğilerek gidin. Bir sonraki koridorda da hemen ileriye bir el bombası atın, böylece hem kapıdaki lazerlerden hem de Combine’lardan kurtulabilirsiniz. İlerlemeye devam edin. Sağdan çıkın ve merdivenlerden çatıya ulaşın. Burada bize ateş etmekte olan gemiyi roketatarımız ile yok etmeye çalışacağız. Cephanemiz bittiğinde hemen bulunduğumuz kattaki sandıktan tazeleyebiliyoruz. Biz ateş ettikçe zemin, çatı ve duvarlar yıkılıyor ve biraz olsun hareket alanımız da kısıtlanıyor. Aşağı kata düştüğümüzde tekrar yukarı çıkmamız gerekiyor. Yaklaşık 6-7 roket atışından sonra gemi düşüyor. Alt kata Alyx’in yanına gidin. Bir süre sonra Alyx’in saklanmış olduğu kapı patlayacak ve içeri Combine’lar gelecek, onları öldürerek geldikleri yerden devam edin.
İleride bir lazer ve onun önünde de sandık var. Sandığı Gravity Gun ile kendinize çektiğinizde lazerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Yola devam. Mayına da dikkat ederek sağa dönün. Bu oda da lazerlerle kapalı, ancak yine orada bulunan sandığı kullanarak lazerlerden kurtulabiliyoruz. Odadan içeri girin. Alyx kendine bir shotgun aldıktan sonra güç kalkanını kaldıracak. Odadan çıkıp sola dönün ve gelen zombileri indirin. Ayrıca sağdaki odaları araştırarak buralardan sağlık ve cephane alabilirsiniz. Koridorun sonunda sola dönün, burada yaratıklar ve Combine’lar çatışıyorlar. Siz, kimi görüyorsanız hepsini temizleyin ve ilerlemeye devam edin. İlerleyince koridorun sağındaki kapıdan gideceksiniz, ancak soldaki kapı da birden açılıyor ve buradan da bir zombi saldırıyor. Onu da indirin ve sağdaki kapıdan devam edin. Sağdan girin ve sola dönün. İlerisi yine karışık, kimi görüyorsanız hepsini haklayın. Koridorun ortasındaki beyaz kapıdan girin. Sondaki kırmızı kapıdan girerek malzeme alabilirsiniz ancak üstüne yaratıklar düşecek, dikkat.

Beyaz kapıdan devam edince, koridorun ortasında yine tansiyon yükselecek. Soldan zombiler geliyor, sağdaki kapı ise zombiler tarafından kırılmak üzere. Koridorun sonunda biri sağda biri de solda olmak üzere iki kırmızı kapı var. Her ikisi de malzeme için, sağdakinde Combine’lar bulunuyor. Zombiler tarafından saldırıya uğrayan kapı bir süre sonra kırılıyor. Buradaki tüm yaratıkları temizledikten sonra, kırılan kapının olduğu koridora girin.
Sağda bir oyuk var, buradan atlayınca bir alt kat da çöküyor ve kendimizi suda buluyoruz. Hemen sağa doğru dalın, demirlerin altından ilerleyin. En sonunda kafanızı çıkartabileceğiniz bir yere geleceksiniz, burada da merdivenlerden çıkın. Solda kulübe gibi bir kısım var, buradaki siyah headcrab’leri temizleyin. Sonra da bulunduğunuz platformdan ilerleyerek EXIT yazan kapının önüne gelin. Amacımız bu kapının açılmasını sağlamak, bu yüzden de odanın karşı tarafına geçmemiz gerekiyor. Geçerken dikkatli olmamız gerekiyor çünkü tavandan da yaratıklar sarkıyor. Kapının önünden suya atlayıp dümdüz ilerleyin. Sağda demir platformların bulunduğu yere çıkın ve oradan da karşı kısma gelin. Burada solda bir düğme bulunuyor, buna bastığınız zaman suya elektrik veriliyor ve geçmemiz gereken kapı da açılıyor. Ancak su elektrikli olduğu için direkt olarak geçemiyoruz. Siz ilk başta elektriği verin ve yaratıkların bazılarının ölmesini sağlayın, yenileri sarkacak. Elektriği tekrar kesip onları da öldürün. Bulunduğunuz platformun ucuna yürüyünce orası suya doğru eğiliyor, elektrik yüzünden geçememenizin sebeplerinden biri de bu. Bu yüzden tam karşınızdaki mavi varili bu platformun altına koymanız lazım ki, orası havada kalsın ve siz tekrar elektriği verdiğinizde o platformdan yürürken suya değmeyesiniz. Varili tam eğilen ucun altına monte edin. Bunu yaptıktan sonra düğmenin bulunduğu yere tekrar dönün ve düğmeyi çalıştırın, şimdi su elektriklendi ve kapı açık. Ancak artık oraya ulaşmanın bir yolu var. Az önce altına mavi varili koyduğunuz platforma gelip oradan karşıya atlayın. Geldiğiniz kısımda sağdaki boruların üstüne geçin, oradan da karşıya kulübenin ağzına atlayın. Kulübenin camından merdivenin olduğu yere gelerek başladığınız platforma geri dönün. Buradan da ilerleyip EXIT yazan kapıdan dışarı çıkın.

Merdivenlerden devam edin. Tekrar Alyx’in bulunduğu odaya geleceksiniz. Odanın sonunda bulunan kapıdan çıkın ve sağdan devam edin. İlerleyin ve sağdan çıkın, soldaki boşluktan aşağı inmeniz gerekiyor. Ancak önce yukarıdan öldürebildiğiniz kadar yaratık öldürün, ondan sonra aşağı atlayın. Buraya inince çevreden zombiler gelecek ve bir süre sonra kapılardan içeri hücum etmeye başlayacaklar. Hepsini öldürün. Ardından sağdaki kapıdan çıkın ve solda yanan yerin yanından gidin. Ameliyat masasına benzer kısımda sağdaki kapıdan çıkın. Geldiğiniz yerde, ileride koridorun sonunda sabit makineli silahlar var. Onlardan korunmak için sürekli duvar diplerine saklanıp koridorun sonuna seri hareketlerle ulaşın. Bunu yaparken sizi yerdeki mayınlar ve zombiler de rahatsız edecek, dikkatli olun. En sonunda oranın sağındaki odanın olduğu yere gelin. Burada güç kalkanına doğru baktığınızda bir fişin takılı olduğunu göreceksiniz. Bunu ateş ederek yerinden çıkarın, artık ilerlemeye devam edebilirsiniz. Tabi mayınları yolunuzdan çekmeyi unutmayın. Biraz sonra bir yükleme ekranını daha geçeceksiniz.

Exit City 17
Kapıdan girin. İlerleyince City 17’den kaçacağımız tren istasyonuna geliyoruz ve burada Barney ile buluşuyoruz. Konuşmalar bittikten sonra Barney’i takip edin. Bir binaya gireceksiniz. Buradaki amacımız, bu binadan birkaç sefer insan alıp araçların arasından hemen karşı binaya yani istasyon binasına sokmak. Bunu yaparken bizi her seferinde Combine’lar ve birçok araç durdurmaya çalışacak. Ancak siz grup grup insanları alıp bir yandan da koruyarak istasyonlara taşımalısınız. Etrafta sağlık ve cephane adına birçok malzeme bulunuyor. Yani uzun lafın kısası oyunun en sıkı yerlerinden birindeyiz. Binaya girip ilk grubu alın ve hemen karşıya geçin, bir yandan size Barney ve askerleri de yardımcı olacak. İstasyona ulaştıktan sonra ilerleyin ve trenlerin etrafından dolanarak köşedeki kapıdan girin. Buradan da devam edip ilk teslimatı gerçekleştirin. Bundan sonra asıl kapışmalar başlayacak. Alyx az evvel girmiş olduğunuz kapının önündeki sabit makineliyi alarak istasyonu koruyacak. Siz yine, az evvelki açık alandan grup alma binasına hareket edin ve yeni bir grup alın. Bu grubu almaya giderken bıçaklar ile uğraşacaksınız. İkinci grubu aldıktan sonra tekrar istasyon binasına hareketleniyoruz. Combine’lar ile kapıştıktan sonra istasyon binasına girin. Bu sefer daha fazla saldırı olacak, biraz da onlarla uğraştıktan sonra teslimat kapısından geçin ve bu grubu da teslim edin. Şimdi tekrar dönüp yeni bir grup alma zamanı. Geri dönün ve tekrar bahçeye gelin. Bu sefer dikkat, karşı binaya bir sniper geldi! Dikkatli davranarak o bizi vurmadan önce bizim onu roketatarımız ile haklamamız gerekiyor. İstasyon çıkışına yakın kısımda bulunan çöp bidonunun arkasına gizlenerek isabetli bir atış ile onu indirebiliriz. Bu işi halledince grup binasına koşup yeni grubunuzu alın. Yine Combine’larla çatışıp hemen istasyona girin.

Bu sefer karşımıza sıkı bir Combine çıkıp esas gittiğimiz yolu kapatıyor. Onu öldürdükten sonra elemanlarımızı istasyonun yukarısından dolaştırarak tekrar teslimat kapısına yönelip bu grubun teslimatını da yapın ve bir sonraki grup için tekrar bahçeye doğru hareketlenin. Bu sefer bahçede bizi birkaç Combine karşılıyor ve dikkatli olun bir tane de arkamızdan geliyor. Hepsini indirdikten sonra hemen grup binasına koşun çünkü bir süre sonra bahçeye bir tank gelecek ve size roketler yağdırmaya başlayacak. Hemen grup binasının içinde saklanın. Önce, dikkatli atışlarla ve saklanarak, roketatarınızla o tankı yok etmeniz gerekiyor. Roketiniz biterse istasyon yakınlarındaki çöp bidonunun dibinden roket tazeleyebilirsiniz. Tankı yok ettikten sonra grubunuzu götürmeye hazırlanın. Grubu aldıktan sonra hemen istasyona hareketlenin ve sizi engellemek isteyenleri hep beraber temizleyin. İstasyona gelince, aşağıdaki kapı açılacak ve Combine’lar bu sefer buradan gelecekler. Onları da indirdikten sonra, yukarıdan dolanarak teslimat kapısına doğru gidin. Onları teslim edince bir kez daha bahçeye ve oradan grup binasına gidiyoruz.

Bu sefer en son Combine’lar ile çatışıyoruz ve grubu almaya gittiğimizde artık Barney de bizle geliyor. Hep beraber savaşa savaşa son kez istasyona gelin. Buradaki Combine’ları da temizledikten sonra Alyx ile birlikte teslimat kısmına gidin. En son kısma gelince Alyx kapıyı kapatacak ve yükleme olacak. Alyx, Barney ve grubunu yolluyor ve bizimle birlikte bir sonraki trenle geleceğini söylüyor. Odadaki diğer kapıdan geçtikten sonra güç kalkanı olan yere geliyoruz ve Barney’e bir el sallıyoruz. Alyx güç kalkanını kaldırınca dar yerden ilerlemeye devam edin. İlerleyip sağa dönünce Alyx bir kapının önüne geliyor ve biz de demir parmaklıkların arkasındaki vanayı kullanarak kapıyı onun için açıyoruz. O gittikten hemen sonra, bir Strider geliyor, tam önünüzdeki duvarın arkasına saklanın ve Strider’ın yan taraftaki konteynırları dağıtmasını bekleyin. Orası dağılınca bir yol açılacak, sağdan konteynırın içinden devam edin. Bundan sonra yapacağınız tüm hareketleri çok seri biçimde yapmanız gerekiyor. İlerleyin ve solda tahta bulunan yere gelin, bu arada karşınıza Combine’lar çıkacak, onları indirin. Ondan sonra sağ tarafa doğru hareketlenin, gerekirse sağlık ihtiyacınızı karşılayıp orada bulunan konteynırdan içeri girin. Malzeme aldıktan sonra çıkın ve sağdan gidip konteynırdan geçerek yukarı çıkın. Soldan gidin ve soldaki başka bir konteynıra girin. Kapağı açılınca 2 tane siyah headcrab gelecek, onları yok edince sonra dümdüz ilerleyin. Sola doğru U dönüşü yapın ve karşıdaki beyaz konteynıra atlayın. Yandan yukarı devam edin. Arkanızı dönüp dümdüz gidin ve hemen soldaki platforma geçip demirin arkasında gizlenin. Burada yandan üstünüze variller atılacak, onları Gravity Gun ile savuşturun. Yola devam edin, ancak bazı yerlerde eğilip hem Strider’ın ateşinden korunun hem de önünüzdeki mayınları başka yerlere fırlatın. En sonunda karşı aşağı, malzeme sandıklarının olduğu yere atlayın. Burada arkasında kaldığınız konteynır da Strider ateşine maruz kalıyor ve kaçmanız gerekiyor. Hemen soldan çıkın, iki ray sisteminin arasındaki yere atlayın. Karşınıza Combine’lar çıkacak, bir yandan onları indirin. Yanan varillere de dikkat ederek ilerleyin. En sonunda iki vagonun arasında geçiş olan bir yere geleceksiniz. Buradan geçip hemen karşınıza çıkan merdivenlerden platforma tırmanın. Demirlerin arkasına gizlenerek platformun en sonuna ilerleyin ve burada artık roketatarınızı çıkarın. Strider ateş etmeye ara verdiği zaman, hemen çıkıp kafasına roketleri sallayın. Birkaç roket sonra onu indirmiş olacaksınız. Platformun sağındaki merdivenlerden aşağı inin ve tekrar Alyx ile buluşun. Artık kaçma vakti. Trene atlayın ve hareket edin. Yalnız her zaman olduğu gibi yine işler iyi gitmiyor. Episode One ve çözümü bitmiş olmasına rağmen, daha maceramız son bulmuş değil, bakalım Episode Two’da başımıza neler gelecek. Yine de hikâyenin bu bölümünün sonuna geldiğiniz için kendinizi tebrik edebilirsiniz. Tabii, oyunun sonunda Episode Two videosunu izlemeyi de unutmayın. =)Üye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Half Life 2 Episode 2 | Rip |950 MB İndir Kheron Half Life Serisi 13 14 Şubat 2017 17:02
Half Life Hileleri Warpath Half Life Serisi 7 15 Aralık 2015 20:01
Half Life 2 Hileleri Warpath Half Life Serisi 8 13 Aralık 2015 19:24
Half-Life Source (1) # Tam Çözüm Bölümleri [PC] [HD] WILDGUARD Oyun Çözümleri 0 02 Şubat 2014 13:35
Half-Life 1 yamserkan Oyun İndir 1 21 Haziran 2013 11:54

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:43.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750