Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Pc Oyunları > Minecraft

Minecraft Minecraft hakkında konuları bu bölümde bulabilirsiniz.


Minecraft Komut Listesi

Minecraft


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 01 Eylül 2013   #1
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 31 Ağustos 2013
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 30
Konular: 4
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 35
Rep Derecesi : SyntHetic is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 2
Exclamation Minecraft Komut Listesi

Öncelikle bu komutları kullanabilmek için Yerel Ağda Paylaş-Hilelere İzin Ver:AÇIK yapmanız gerekmektedir.

Oyuncu Komutları:
Bu komutlar singleplayer veya multiplayer’da herkesin kullanabileceği komutlardır.


/me
Oyuncunun yapmış olduğu bir eylemi chat ekranında gösterebilmesini sağlar. Örneğin konsola “/me gülmekten krize girdi” yazarsanız ekranda “[Oyuncu_adı] gülmekten krize girdi” şeklinde bir ibare belirir.

/help
kullanabileceğiniz komutlar için yardım komutudur. “/help” komutunu girdiğinizde size o an için kullanabileceğiniz komutların listesi sağlanır. “/help [sayfa numarası]” şeklinde girerseniz (Örneğin “/help 1” veya “/help 2” gibi) sayfalar arasında geçiş yapabilirsiniz. “/help [komut]” şeklinde girerseniz o komutun nasıl kullanılacağı hakkında size bilgi verir.

/tell
Server’da bir oyuncuya birşey söyleyecekseniz ve diğer oyuncuların bunu görmesini istemiyorsanız bu komutu kullanmanız gerekiyor. Kullanımı ise “/tell [oyuncu_adı] [gönderilecek mesaj] şeklinde.


Operatör Komutları:
Bu komutları kullanabilmek için serverinizde operatör yetkisine sahip olmanız gereklidir. Aksi takdirde bu komutları kullanamazsınız. Operatör olabilmek için serverinize “op [oyuncu_adı]” komutunu girerek kendizi operatör yapabilirsiniz. Ayrıca bu komutlar singleplayer oynarken “cheats” özelliğini açtıysanız aktif olarak çalışacaktır.

/clear
İstenen oyuncunun üzerindeki tüm veya belirli eşyaların silinmesini sağlar. “/clear [Oyuncu_adı]” şeklinde kullanılırsa o oyuncunun üzerindeki herşeyi siler. “/clear [Oyuncu_adı] [Eşya_numarası] şeklinde kullanılırsa belirtilen oyuncu üzerindeki belirtilen eşyayı siler. Örneğin “/clear BAHA 1” komutu BAHA isimli oyuncu üzerindeki tüm stone’ları siler.

/defaultgamemode
Server’a girecek oyuncuların varsayılan olarak hangi oyun modunda başlayacaklarını ayarlar. Kullanım şekli “/defaultgamemode [oyun_modu]” şeklindedir. [oyun_modu] olarak “survival” , “creative”, “adventure” yazabileceğiniz gibi kısaltma olarak “s”, “c”, “a” veya “1”, “2”, “3” şeklinde de yazabilirsiniz.

/difficulty
Tahmin edebileceğiniz üzere zorluk seviyesini ayarlar. Kullanımı “/difficulty [zorluk_seviyesi] şeklindedir. [zorluk_seviyesi] yerine 0-3 arası rakam yazılır. 0: Peaceful, 1: Easy, 2: Normal, 3: Hard şeklindedir.

/effect
Oyuncu üzerinde belirli bir süreliğine belirlenen etkiyi oluşturur. Kullanımı “/effect [oyuncu_adı] [etki] [süre] [yükseltme]” şeklindedir. Etki olarak yazılacak olan etkinin id numarasıdır veburadan etkilerin id numaralarına bakabilirsiniz. Süre ise varsayılan olarak 30 saniyedir ve istenirse 1 milyon saniyeye kadar çıkarılabilir. Yükseltmenin limiti ise etkinin çeşidine göre değişebilir. Örnek olarak “/effect BAHA 8 60 4” komutunu girildiği takdirde BAHA isimli kullanıcıya 60 saniyeliğine 4 dereceden zıplama bonusu sağlanır.

/enchant
Belirtilen oyuncunun elinde tuttuğu eşyaya büyülü özellikler eklemeye yarar.Kullanımı “/enchant [oyuncu_adı] [enchant] [enchant_leveli] şeklindedir. Enchant olarak id numarasını girmeniz gerekmektedir. (Tam liste için şuraya başvurabilirsiniz) Örnek olarak “/enchant BAHA 16 5” komutunu girdiğinizde BAHA isimli kullanıcının elinde kılıç varsa, o kılıç “Sharpness 5” özelliği kazanır. Bu özelliğin kullanılabilmesi için belirtilen oyuncunun elinde özellik verilecek nesnenin bulunması şarttır.

/gamemode
Oyun modunu değiştirmek için kullanılır. Kullanımı “/gamemode [oyun_modu] [oyuncu_adı]” şeklindedir. “/defaultgamemode” komutunda olduğu gibi oyun modu uzun olarak yazılabileceği gibi “s/c/a/” veya “0/1/2” şeklinde de yazılabilir. Oyuncu ismi belirtilmez ise komut, o komutu giren oyuncu için çalışır.

/gamerule
Oyun içindeki bazı özellikleri değiştirmeyi sağlar. Kullanımı /gamerule [kural] [true / false] şeklindedir. “/gamerule” komutu ile kullanılabilen kurallar şunlardır:
+ commandBlockOutput : True iken Command Block aracılığı ile bir komut girildiğini adminlere bildirmeyi açar.
+ doFireTrick : True iken ateşin yayılmasını açar.
+ doMobLoot : True iken mob’ların eşya düşürmesini açar.
+ doMobSpawning : True iken mob’ların doğal yollardan spawn olma özelliğini açar.
+ doTileDrops : True iken blokların kırıldığında yere düşmelerini açar.
+ keepInventory : True iken oyuncular öldüğünde eşyalarının üzerinde kalmalarını sağlar.
+ mobGriefing : True iken moblar blokları alamaz veya kıramazlar. Örneğin Creeper patladığında çevreye hasar veremez veya Enderman blok alamaz.
Örneğin “/gamerule mobGriefing true” komutunu girdiğinizde artık moblar bloklar ile etkileşime giremeyecek. Kalldırmak için ““/gamerule mobGriefing false” yazmanız yeterli.

/give
Belirtilen oyuncuya istenin miktarda eşya veya blok verilmesini sağlar. Kullanımı “/give [oyuncu_adı] [eşya_veya_blok_data_değeri] [eşya_miktarı] şeklindedir. Blok veya eşyaların idata değerlerini öğrenmek için buraya bakabilirsiniz. Örnek olarak konsola “/give BAHA 4 30” komutunu girdiğinizde BAHA isimli kullanıcıya 30 adet Cobblestone verecektir.

/kill
Oyuncuya 500 kalplik hasar vererek öldürür. Özellikle haritada bir hataya denk gelip sıkışmışsanız kullanışlı olabilir.

/publish
Singleplayer oyununuzu Lan üzerinden arkadaşlarınıza açar. Aynı işi oyunun menüsünden “Open to LAN” seçeneği ile de yapabilirsiniz.

/seed
Bulunduğunuz haritanın seed’ini gösterir.

/spawnpoint
Belirtilen oyuncunun spawnpoint noktasını tanımlar. Kullanımı “/spawnpoint [oyuncu_adı] [X koordinatı] [Y koordinatı] [Z koordinatı] şeklindedir. x,y,z koordinatı belirtilmez ise komutu giren oyuncunun bulunduğu koordinat baz alınır. Örneğin “/spawnpoint BAHA 253 65 -92” komutu girilirse BAHA isimli oyuncunun spawnpoint koordinatları (253,65,-92) olur. Komut olarak “/spawnpoint BAHA” girilir ise bu komutu giren oyuncunun bulunduğu nokta BAHA isimli kullanıcının spawnpointi olur.

/time set
Bulunduğunuz haritada saati ayarlamanızı sağlar. Kullanımı “/time set [sayı]” şeklindedir. Sayı ile belirtilen yere 0 ile 24000 arasında bir değer gelebilir. Komut olarak “/time set 0” girerseniz şafak vakti, “/time set 6000” öğle, “/time set 12000” gün batımı, “/time set 18000” ise gece olur. Ayrıca “/time set 0” yerine “/time set day”, “/time set 12500” yerine de “/time set night” girebilirsiniz.

/time add
Saat üzerine ekleme yapar. Kullanımı “/time add [sayı]” şeklindedir. Örneğin komut olarak “/time add 5000” girerseniz saatin değeri üzerine 5000 ekleyecektir.

/toggledownfall
Yağmuru açar veya kapatır.

/tp
Belirtilen oyuncuyu, istenen oyuncunun yanına veya belirli bir koordinata ışınlamak için kullanılır. Kullanımı “/tp [oyuncu_adı] [hedef_oyuncu]” veya “/tp [oyuncu_adı] [X koordinatı] [Y koordinatı] [Z koordinatı]” şeklindedir. “/tp [oyuncu_adı]” şeklinde kullanırsanız sizi belirttiğiniz oyuncunun yanına ışınlar.

/weather
Hava durumunu değiştirir. kullanımı “/weather [hava_durumu] [sayı] şeklindedir. [hava_durumu] yerine clear, rain, thunder kullanılabilir. sona eklenen sayı ise saniye cinsinden hava durumunun ne kadar süreceğidir. Maksimum değeri 1 milyondur.

/xp
Belirtilen oyuncuya xp veya level sağlar. kullanımı “/xp [miktar] [oyuncu_adı]” veya “/xp [miktar]L [oyuncu_adı]” şeklindedir. Örneğin “/xp 10 BAHA” komutunu girerseniz BAHA isimli oyuncuya 10 xp eklerken “/xp 10L BAHA” komutunu girerseniz BAHA isimli oyuncuya 10 level ekler.SyntHetic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05 Eylül 2013   #2
RooT
BeoWulf007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Bulunduğu yer: Dünya
Mesajlar: 2.044
Konular: 68
Rep Puanı: 7713
Rep Gücü: 2050
Rep Derecesi : BeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 8
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

Konu Eksik !Üye Profil Bilgileri
Ben Bir Oyuncuyum.
Bir Hayatım Olmadığından Değil, Yaşayabilecek Birçok Hayatı Seçtiğimden.

Bana [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Hesabım'dan ulaşabilirsiniz.


Tüm Hakları Saklıdır © 2017
BeoWulf007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05 Eylül 2013   #3
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 31 Ağustos 2013
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 30
Konular: 4
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 35
Rep Derecesi : SyntHetic is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 2
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

Online komutları yazmadım.SyntHetic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05 Eylül 2013   #4
RooT
BeoWulf007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Bulunduğu yer: Dünya
Mesajlar: 2.044
Konular: 68
Rep Puanı: 7713
Rep Gücü: 2050
Rep Derecesi : BeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond reputeBeoWulf007 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 8
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

Konuyu Düzenli Bir Şekilde Kendim Actım Konuyu Kitlermisin ?Üye Profil Bilgileri
Ben Bir Oyuncuyum.
Bir Hayatım Olmadığından Değil, Yaşayabilecek Birçok Hayatı Seçtiğimden.

Bana [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Hesabım'dan ulaşabilirsiniz.


Tüm Hakları Saklıdır © 2017
BeoWulf007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05 Eylül 2013   #5
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 05 Eylül 2013
Alter: 28
Mesajlar: 19
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 24
Rep Derecesi : ByQarizma26 is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 2
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

++++R+++++++++++++++++++++++++ ++++++++++

Ekledi ; +++++++++++++++++++++++++++

Ekledi ; +++++++++++++++++++++++++++ByQarizma26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15 Ekim 2013   #6
MertKExe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 15 Ekim 2013
Alter: 19
Mesajlar: 66
Konular: 40
Rep Puanı: 11
Rep Gücü: 71
Rep Derecesi : MertKExe is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 11
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

Konu Eski Sürüme Ait Güncel Sürüm 1.6.4 Yeni Sürümde Summon Komutları Eklenecek 1.7.2 GalibaMertKExe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18 Ocak 2014   #7
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 22 Mayıs 2013
Alter: 28
Mesajlar: 30
Konular: 9
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 35
Rep Derecesi : keremliler is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 1
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: Minecraft Komut Listesi

eyw. kardeşim saolasın.keremliler isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İkv Görev Listesi (1-48) Kheron Forum Çöplüğü 1 20 Kasım 2013 00:46
Minecraft Tüm Serverlerin Listesi HunterStar Minecraft 0 29 Ağustos 2013 15:18
*****lık Listesi kasttas Komik Yazılar & Fıkralar 0 20 Aralık 2012 19:23
Arge listesi !! BeoWulf007 Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 15 18 Aralık 2012 15:09

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:57.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750