Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Online Oyunlar > League Of Legends

League Of Legends League Of Legends severlerin bölümü


League Of Legends - Sihirdar Kanunu (Oyun Kuralları) - Uymayanları Bildirin Banlansın

League Of Legends


 
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28 Kasım 2012   #1
werewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Kasım 2012
Alter: 27
Mesajlar: 487
Konular: 394
Rep Puanı: 1696
Rep Gücü: 493
Rep Derecesi : werewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant futurewerewolf has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 13
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart League Of Legends - Sihirdar Kanunu (Oyun Kuralları) - Uymayanları Bildirin Banlansın

Merhabalar , Sihirdar Kanunu Bir nevi Oyun Kurallarıdır.

Bu oyun kuralları , Diğer oyunlardan çok daha farklı bir sisteme göre işliyor.

Örneğin Oyunda bilerek Yardım etmeyen , Size karşı kötü davranışlarda bulunan bir Oyuncu Sihirdar Kanuna karşıo gelmiş olur.Oyun sonunda Report (Şikayet) ederseniz ,Bu kanun Üzerinden Cezalandırılır.

Aşağıda Toplamda 9 Adet Sihirdar Kanun'a Ulaşabilirsiniz.Bu kurallara her Oyuncu'nun uyması gerektiğini unutmayın.


1 - Takımına Destek Ol


“[Ekip çalışması] sıradan insanların, sıra dışı sonuçlar elde etmesini sağlayan cevherdir.” -Andrew Carnegie

League of Legends karşılaşmalarında hepimizin ayrı ayrı bireysel hırsları ve beklentileri olsa da, meydana çıktığımızda bir takımın parçası oluruz. İyi olsun, olmasın, kaderlerimiz takım arkadaşlarımızınkilerle ortaktır. Oyun iyice hararetlendiğinde, takımına faydalı bir güç olmakla, kendi sonunu hazırlamak arasında bir seçim yapmak zorunda kalabilirsin.

İyi bir takım oyuncusu olup olmadığın daha şampiyon seçiminde kendini gösterir. Açık fikirli ol ve takımının ihtiyaçlarını göz önünde bulundur. En son seçimi yapan sensen, takımında seçilmemiş bir rolü seçmeye çalış. Herkes seçimini yaptıktan sonra, takım yapısında belli bir eksiklik ortaya çıktığını düşünüyorsan, başka bir oyuncunun bu boşluğu doldurmasını iste ya da sorumluluk üstlenerek, rol değiştirip bu boşluğu kendin doldur. Unutma; normalde oynamadığın bir rolü üstlendiğinde, iyi bilmedği şampiyonlar hakkında daha fazla bilgi edinecek ve oyundaki becerisini artıracak olan yine sensin.

Oyuna girdiğinde, iletişim yollarını kapatmamaya çalış. Hattındaki rakiplerden biri kaybolduğunda ya da onları tehlikeye sokacak bir durum ortaya çıktığında takım arkadaşlarını uyar. Sohbet penceresine dikkat etmiyorlarsa, haritadan da işaret verebilirsin. Unutma, bir tek işaret yeter de artar bile! Sıkıntı yaşayan oyunculara moral ver ve iyi oynayanları tebrik et. Hepsinden de önemlisi, kötü bir oyun ortaya koyuyorsan, acısını takımından çıkarma!
2 - Yapıcı Eleştirini Esirgeme

“Sorunla karşılaşmak, aslında onu çözmeye başlamak demektir.” -Rudy Giuliani

Oyuncu yorumları, Riot Games’in karar verme sürecinde önemli bir etkendir. Sesinin duyulmasını istiyorsan, biraz zaman ayırıp bize oyun hakkındaki duygularınızı aktarmakla başlayabilirsin. Yorum yaparken, olayı her yönden ele almaya çalış. Sadece olumsuz yorumlarda bulunursan, yarattığın etkiyle yapılan değişiklikler başlarda keyif almanı sağlayan özelliklerden de mahrum kalmana sebep olabilir. Dahası, kendini ifade ederken neden ve sonuçları düşünerek sakin davranırsan, karşındakinin sizi dinleme olasılığı daha yüksektir.

Bununla birlikte, memnun olmadığın konuları, nedenlerini de belirterek bizimle paylaşmaktan çekinme. Lafı dolandırmadan, açıklayıcı, kısa ve öz yorumlar yapmaya gayret et. Örneğin, gerçekleştirilen bir yamadan sonra yapacağın “Eskiden koridordaki yüksek hareket kabiliyeti nedeniyle Katarina ile oynamayı çok severdim ama Ölüm Çiçeği’ne yapılan son olumsuz düzenlemeden sonra, artık takım çatışmalarında yeterince varlığımı hissettiremiyorum. Bu yüzden, Katarina’da yeniden düzenleme yapılmadıkça onunla oynamayı düşünmüyorum.” gibi bir yorum, öfke kustuğun uzun bir paragrafın ardından her şeyin eski haline gelmesini istemekten ya da kendi çözüm önerinde ısrar etmekten daha yapıcı bir rahatsızlık ifadesidir. Sizleri hiç göz ardı etmediğimizi ve düzenli olarak, birkaç haftada bir değişiklik yaptığımızı unutma. Yani biraz sabırla, sıkıntılarının kendi kendilerine çözüldüğünü bile görebilirsin.
3 - Uygarca Tartış

“İtiraz ederken karşınızdakileri gücendirmek şart değildir.” -Barry Goldwater

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, yorumların bizim için önemli ama bu topluluğun bir parçası olmak, bu kadarla sınırlı değil. İster sohbette ol, ister oyunda ya da forumda; tanışacağın sayısız insan, tartışacağın sayısız konu olacak. İster oyun dengesi ve şampiyonların dirençleri üzerine tartışıyor ol, ister önceden bir takım kurmaya ya da meşhur Beyefendi Cho’Gath’a karşı hayranlığını dile getirmeye çabalıyor ol; fikirlerini diğer oyuncularla paylaşmanı sonuna kadar destekliyoruz.

Diğer oyuncularla bir tartışmaya dahil olduğunda, her zaman onların da bakış açılarına da açık olmaya çalış. Açık görüşlü olunca, oyuncu arkadaşlarından öğrendiklerine kendin bile şaşırabilirsin. Aynı zamanda kendi bakış açını ifade ederken de dikkatli ol. Bir oyuncu belli bir konuda sert bir tavır sergiliyorsa üste çıkma çabasına girme. Sadece kendi görüşünü belirt ve karşı tarafa kavga çıkarma fırsatı vermeden nezaketle konudan çık.
4 - Eğlen; Ama Başkalarını Rahatsız Etmeden

“Suçluluk duygusu yaratan zevk, kısa ömürlüdür.” -Euripides

İşimiz oyun yapmak ve bu yüzden elbette oyuncularımızın çok eğlenmesini istiyoruz. Heyecanlanmanı, bazen yerinde duramamanı ve başarılarının tadını çıkarmanı istiyoruz. Ama bu, başkalarının ağzının tadını kaçırmana ses çıkarmayacağımız anlamına gelmez.

Unutma; oyunun ortasında bir arkadaşına takılmakla, hiç tanımadığın birine laf atmak arasında büyük farklar vardır. Yabancı biri, senin espri olarak ortaya attığın bir sözü saldırgan bulabilir ve istenmeyen tepkiler verebilir. Aynı takımdaki iki kişi kavga etmeye başlarsa, iyi bir iletişim ve ekip çalışması neredeyse imkansız hâle gelir. İletişim bir kere koptuğundaysa, zafere ulaşma ihtimalinde gözle görülür bir azalma olur. İyi niyetle yapılmış bir esprinin kontrolden çıkıp büyük bir yenilgiye dönüşmesi hiç de az görülen bir şey değildir. Bu yüzden sen sen ol, kendi başarını ihtimalini azaltma.
5 - Arkadaş Edin

“Kimse ıssız bir ada değildir...” -John Donne

League of Legends bir takım oyunudur ve bu nedenle, birlikte oynadığınız diğer oyuncular başarında büyük pay sahibi olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, içten davranışlar sergilemen ve arkadaşlık kurmaya çalışman sana çok yararlı olur. Bir oyuncuyla oynamaktan keyif aldıysan, oyun sonu lobisinde ona teşekkür etmeyi ve arkadaşlık isteği göndermeyi ihmal etme. Ne kadar çok oyuncu arkadaşın varsa, eğlenceli ve dostane oyunlar oynama şansın da o kadar artar. Ayrıca, gerçek hayatta League of Legends'a (Efsaneler Ligi) ve oyuncu topluluğuna uygun olduğunu düşündüğünüz dostların varsa, onları da oyuna davet etmekten çekinme. Böylece muhteşem ödüller kazanmakla kalmazsın, aynı zamanda tek tabanca takılırken sorun yaşadığında yardım isteyebileceğin daha fazla arkadaşaın olur.

Elindeki imkânları kullanarak, seninle benzer beceri düzeyindeki oyunculardan oluşan bir arkadaş çevresi kurmaya çalış. Güvendiğin bir grup oyuncuyla arkadaşlık bağın varsa, nasıl oynadığınıza dair yorum alma, yeni bir şampiyonu tanırken destek görme ve genel anlamda keyifli vakit geçirme ihtimalin artar.
6 - Zaferde Alçakgönüllü, Yenilgide Erdemli Ol

“Kendinden üstün olanlara karşı tevazu göstermek görev, denklere karşı tevazu lütuf, aşağıda olanlara karşı tevazu ise asalettir.” -Benjamin Franklin

Harika bir oyun geçirmek, League of Legends’ın sana verebileceği en büyük keyiflerden biridir. Ama şunu da hiç aklından çıkarma: sen ezici bir zaferin sarhoşluğunu yaşarken, diğer tarafta birileri de saçını başını yoluyor. Sevincini göstermek hakkın ama sohbetlerinde aşırı böbürlenmekten (ya da her tür kendini beğenmişlikten) kaçın. Bunun yerine, oyun için rakiplerine teşekkür et. Ne de olsa, öyle olmaması için çok uğraşmalarına rağmen, seni mutlu eden onlar oldu.

Aynı şekilde, yenildiysen birilerini günah keçisi göstermekten ya da bahaneler sıralamaktan kaçın. Sen harika oynamış olsan da, takımını suçlamak hoş bir tavır değildir. Bu oyunda karşınızda beş rakip vardı ve yenilmenizden anlaşıldığı kadarıyla, muhtemelen olanların çoğu onlar sayesinde oldu. Yenilmenin, hele başa baş ya da tamamen tek taraflı bir mücadeleden sonra yenilmenin, sinir bozucu olabildiğini hepimiz biliyoruz ama kimse yenilmeyi hazmedemeyenleri sevmez. Huysuzluk etmek yerine, rakiplerine oyun için teşekkür et ve biraz vakit ayırarak, oyun sonrası istatistiklere göz atıp, neleri düzeltebileceğine kafa yor. Nazik davranırsan, ileride rakibinin stratejisini boşa çıkarmana yarayacak birkaç tüyo bile kapabilirsin.
7 - Büyüklük Sende Kalsın

“Ölmeye gönüllü insanlar bulmak, sabırla acıya katlanacak insanlar bulmaktan çok daha kolaydır.” -Julius Sezar

İşin ucunda gururumuz varsa duygularımızın çığrından çıkması, rekabetin doğasında vardır.. Karşılaştığımız herkes, oyuna başka şartlar altında dahil olur ve bu yüzden de tahammül sınırları farklılıklar gösterir. Herhangi bir oyunda, oyuncuları taciz eden biriyle karşılaşırsan, onun seviyesine inme. Bunun yerine, o kişiden sakinleşmesini rica et. Seni iyiden iyiye rahatsız etmeye başladıysa, sorunu susturma (mute) ve yoksayma (ignore) komutlarıyla kolayca çözebilirsin.

Unutma; kimse aşağılanmaktan hoşlanmaz. Ama bazen durup şartları değerlendirmek faydalı olabilir. Bunun rekabete dayalı bir oyun olduğunu ve karşı tarafın çoğunlukla sadece öfkesini ifade ettiğini unutma. Durumu kişisel algılamamaya çalış. Herkesin bir kırılma noktası vardır ve herkes bazen kendini kaybedebilir. An gelir, kendini o kişinin yerinde bulursun.
8 - Hiçbir Acemiyi Geride Bırakma!

“Senden sonra gelenlere kapı açan biri ol.” -Ralph Waldo Emerson

Hepimiz bir yerlerden başlamışızdır; basamakları tırmanmamıza yardım edenlerin hakkını vermek istiyorsak, geldiğimiz yeri unutmamamız gerekir. Zorlanan ya da bu türün temellerini kavramakta güçlük çeken bir oyuncu görürsen, ona yapıcı eleştiriler sunmaya çalış. Bunu uygar ve dostça bir tavırla yaparsan, karşındakinin olumlu karşılık vermesi ve eleştirilerini daha iyi anlaması muhtemeldir. Hatta karşındaki genellikle, birinin ona bağırmak yerine zamanını ayırıp nasıl gelişeceğini gösterdiği için minnettar olacaktır.

Deneyimsiz bir oyuncunun performansı yüzünden hiçbir zaman küplere binme. League of Legends istemcisini indirdiğin ilk gün bile olsa, bir zamanlar sen de de onun kadar toydun. Biraz sabırlı ol ve o oyuncunun, oyundan birlikte keyif alabileceğiniz bir düzeye ulaşmasına yardım et. Olumlu sonuç alamasan da şevkin kırılmasın. Oyuncuların küçük bir bölümü kimsenin yardımına ihtiyaç duymadıkları düşüncesine takılıp kalır ve yardım elini ne kadar nezaketle uzatırsan uzat, sana kulak asmak istemezler. Bu, geri kalanlardan umudunu kesmeni gerektirmez!
9 - Örnek bir Lider Ol“Liderlik sözlerden çok tavırla ve davranışlarla gösterilir.” -Harold S. Geneen

Sen de bizim gibi, oyuncuların sportmence davrandığı bir oyun dünyası hayal ediyorsan diğer oyuncuların gelişimine yardımcı ol, yeni arkadaşlar edin ve herkesten önce ya da başka kimse istemezken bile hayalindeki gibi yaşamaya gayret göster. Lafa gelince değişimden yana olmak güzeldir ama önce sen buna ön ayak olmazsan, samimiyetine kimse inanmaz. Kimse senden mükemmel olmanı istemiyor; bizim asıl istediğimiz, başkalarından beklediğin davranış standardına her fırsatta kendin de uyman.

Unutma: Olumlu davran, sakinliğini koru ve Sihirdar Kanunu'ndan sapma!Üye Profil Bilgileri
Evet Arkadaşlar Fiyatlar Gayet Uygundur ve 7/24 Cevap Alabileceğiniz Bir Botting Hizmet Firması.

Web Site : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İletişim : darkbotting@hotmail.com
GSM : 0553 282 1226

Ödeme Şekilleri :
Paypal - Kredi Kartı
PTT - Banka Havalesi
Mobil Ödeme İsteyenler
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...][Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Güvenli Alış-Veriş
werewolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
 

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
League of Legends'in Hikayesi werewolf League Of Legends Resmi Duyurular 3 05 Ağustos 2013 22:33
League of Legends Yarışmaları (Ödüllü) werewolf League Of Legends Resmi Duyurular 2 26 Nisan 2013 22:13
League Of Legends Hero Rehberi Monqude League Of Legends Stratejiler & Taktikler 8 22 Nisan 2013 22:05
League of Legends Oyun Hataları ve Çözümü. werewolf League Of Legends 0 28 Kasım 2012 01:37
League of Legends - Sihirdar Büyüleri (Speller) Türkçe Anlatım werewolf League Of Legends 0 28 Kasım 2012 01:36

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:36.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750