Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > Ikariam

Ikariam Ikariam ücretsiz bir tarayıcı (browser) oyunudur. Oyuncunun mücadelesi, antik dünyada insanları yönetmek üzerinedir.


İkariam Yeni Eklenen Oyun Kuralları !

Ikariam


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 18 Kasım 2013   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart İkariam Yeni Eklenen Oyun Kuralları !

V. Ticaret/Takas ve Tazminat ödemesi Esnasında Saldırı


Ticaret yapmakta olan oyunculardan birisi ticaret karşılığı olarak gönderdiği madeni kendi saldırıp alamaz. Aynı şekilde daha önce herhangi bir nedenle ilgili oyuncuya karşı saldırı kuralı ihlali veya başka bir nedenle zarar tazmini cezası almış ve halen ödeme yapmakta olan bir oyuncu karşı tarafa saldıramaz.

Ticaret veya tazminat ödemesi olarak gönderilen madenlerin anlaşmalı olarak ittifak üyesi veya arkadaş olan 3. sahıslar tarafından saldırılarak alınması durumunda oyun yöneticileri oyuncular arasındaki geçmiş ilişkilere bakarak Hile kararına varabilirler. Bu durumda ilgili kayıtlar kapatılır.

VI. Pushing


Her hangi bir hesabın kendisinden düşük puandaki başka bir hesaptan kaynaklar konusunda haksız kazanç saglamasına izin verilmez.

Bunları kapsar ancak bunlarla sınırlı degildir:

* Kaynakların düşük puanlı hesaptan yüksek puanlı hesaba karşılıksız olarak aktarılması.
* 48 saat içerisinde ödenmeyen borçlar.
* Yüksek puanlı oyuncu tarafından 48 saat içerisinde karşılıgı gönderilmeyen ticaretler.
* Yüksek puanlı olan oyuncuya, haksız kazanç saglar şekilde dünyaya - özel oranların dışındaki oranlarda yapılan kaynak ticareti.

Maden takası / ticareti iki oyuncu arasında hammadde nakliyesi ile yapılabilir.

* Madenlerin değiştirilme oranı:

Dünyalarda aksi belirtilmedikçe uygulanacak oranlar:

Yapi malzemesi x2 = kristal = mermer = üzüm = sülfür

* Bir oyuncu kendisinden düşük puanlı bir oyuncu ile ticaret yaparken, bu oranları kendi lehine değiştiremez! Verilen oranlara tam olarak uyulmalıdır. Ufak bile olsa yüksek puanlı lehine sapmalar yapmak yasaktır.
* Düşük puanlı oyuncu lehine oranlar değiştirilebilir.
* Bu transferler karşılıklı olarak, 48 saatlik zaman dilimi içinde bitirilmelidir.

Not:

* Harac yoktur .Yüksek puanlı oyuncuların zorlamasıyla haraç ödeyen oyuncular bu sekilde bile gonderdigini iddia etse her iki oyuncuda pushing kapsamında degerlendirilir
* Pushing cezasından sonra, kaynakları mutlaka size en yakin yonetici sehrine iade etmek zorundasınız.
* Yönetici şehrine göndereceğiniz kaynakları, tekrar kendinizden büyük yada küçük hesaptan yardım alarak gönderemezsiniz.
* İstenilen kaynakları 72 saat içerisinde size verilen kordinattaki Yönetici şehrine göndermeniz gerekmektedir, bu zaman haricinde herangi bir ek süre verilmez.


VII. Ittifak yardımıBir saldırıdan sonra ittifak, saldırıya uğrayan üyesine, zarar çeşidi ve miktarına uyacak şekilde maden yardımı yapabilir.

Ancak bunu yapmadan önce saldırı alan oyuncu, sürekli e-posta adresinden dunya operatörüne,

Savaş raporunun tamamını
Toplam zararını
Yardım edecek oyuncuların listesini

içerecek e-posta atması ve onay beklemesi gerekir.

* Yardım kaybın çeşidinde olmalı ve bu kaybı geçmemelidir. (örneğin, 350k odun 50 kristal kayıp veren oyuncuya 400 mermer yollanmamalıdır)
* Operatörden izin alınan tarih ve saatten itibaren operatör ayrıca bir zaman belirtmediği takdirde, yardım edecekler listesinde adı geçen ittifak üyeleri, 48 saat içerisinde ittifak, oyuncunun kaybını karşılayabilir. Bu sürenin aşılması kesinlikle yasaktır.
* Ittifak yardımına sadece ittifak üyeleri katılabilir, ve de yukarıda da yazdığı gibi, operatörden izin istemek ve onay gelmesini beklemek şarttır, aksi taktirde kural ihlali oluşur ve izinsiz hibe sebebiyle ilgili kayıtlara ceza verilir.

Saldırıyı yapan taraf(lar) savaşta askeri birimlerinin bir kısmını yada tümünü kaybetse bile bu savaş için asla ittifak yardımı alamazlar.


VIII. Ceza aldırma amaçlı takviyeBaşka bir oyuncuya, o oyuncunun bilgisi dışında maden gönderildiğinde geçerlidir Bilgisi dışında takviyeyi oyuncunun, bunu operatöre bildirmesi şarttır. Aksi takdirde anlaşmalı takviye sayılır. Ceza aldırma amaçlı harekete maruz kalan oyuncu, bu miktarı gönderen oyuncuya/oyuncu cezali ise en yakin operator koyune yollamak zorundadır.

IX. Bug kullanımıBug kullanımı kesinlikle yasaktır. Her oyuncu bulduğu programlama hatalarını veya açıklarını vakit kaybetmeden Admine ya da Üst Oyun Operatörüne bildirmekle yükümlüdür. Bu hataları çıkar amaçlı kullananların kayıtları silinmek üzere dondurulacaktır. Buldukları bugları düzelmeksizin oyuncularla paylaşmak bugdan yararlanmak sayılır ve hesaplar silinmek üzere dondurulur.

** Kullanımı, kullanan kişinin oyununa pozitif katkı sağlayan, gelişime destek olan, savunmayı ya da saldırıyı güçlendirici her türlü program hataları bu kapsama girer. Bildirilmez ve kullanılırsa.


X. Script kullanımıOyuncu ve onun oyunu arasında arayüz olarak bir program kullanımı yasaktır. Bir gruba kötü niyetli olarak oyunda avantaj sagladıgı için, her hangi bir bilginin otomatik olarak oluşturdugu diger formların kullanımı da yasaklanmıştır.

Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:

* Botlar
* Makrolar
* Otomatik ada veritabanları

Bunun tek istisnası açıkça GameForge tarafından onaylanan programlardır.


XI. ProxiesBir oyuncu cep telefonu ile oyuna baglaniyor ise, oynadıgı dünyanın(dünyaların) Oyun Operatörünü bağlanmadan önce bilgilendirmelidir.


XII. Kurallar ve uygulamalarının kötüye kullanımıBelirlenmiş yollar haricinde kişisel çıkar getirecek her türlü yöntem yol ve/veya yöneticilerin kararları(bilgileri) dışında yapılan denemeler yasaktır.

Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:

* Tatil modunu saglamak amacıyla Türkçe olmayan mesajlar göndermek.
* Kural ihlali olmayan veya her hangi bir kurala aykırı olmayan mesajları rapor etmek.
* Yetkili gibi davranmak ve/veya bu şekilde çıkar amacı ile hareket etmek.

XIII. Mesajlasma, Mesaj icerigi


Oyun içerisinde, resmi irc kanallarında ve forumda kişilere yönelik(örn: oyuncuya, takım üyesine veya GameForge'e karşı) tehditler yasaktır.


Oyun yapısı içerisindeki mesajlaşma sistemleri, hesap (oyuncu), köy ve ittifak isimleri, ittifak içerikleri, arkadaşlık başvurusu vb. araçlar ve yöntemleri kullanarak

* Hakaret veya küfür,
* her türlü reklam, propaganda, siyasi ve dini içerikli yazılar yazmak,
* kanunlara aykırı davranışlarda bulunmak

kesinlikle yasaktır ve kullanıcı bu davranışından sorumlu olur. Her turlu kısaltma, noktalama, kodlama ve ima olumsuz anlamda değerlendirilecektir.

Cezalar; ittifak isim, tag veya içerikleri için verilecekse, belirtilen ceza ittifağın kurucusuna verilecektir. Ittifak bilgilerindeki bu ifadeler, oyun yöneticileri tarafından değiştirilecektir.

a : Küfür / Hakaret
Küfür içermesi, aşırıya kaçması durumunda ya da aynı kişiden çok sık bu tip mesaj gelmesi durumunda geçerlidir. Çok ağır olan hakaretlerde oyun yöneticilerinin kaydı direkt olarak kapatma yetkisi bulunuyor.

b : Oyunla ilgisi olmayan kişilere (3. şahıslara) küfür / hakaret / ima
Oyuncunun şahsına değil de oyuncunun ailesine, arkadaşlarına, kız / erkek arkadaşına...vs gibi oyunla alakasız kişilere yönelik küfür / hakaret içermesi veya gerçek hayata yönelik santaj ve tehdit içermesi durumunda geçerlidir.

c : Üslup
Hafif diyebileceğimiz ifadelerde verilecektir. Bu cezanın amacı uyarıdır. Ceza verilebilmesi için belli bir kişi veya grubun o ifade ile hedeflenmesi gerekir.
Bu ihlaller için bazı örnekler: "ezik", "zavallı", "sinek gibisin", "yılan", "senin gibi zavallının askerleri benim dişimin kovuğuna gitmez", "koçum", "oğlum", "ulan" tarzı ifadeler.

d : Diğer ıhlaller
ıkariam bir oyundur ve içerisinde politika ve parti propagandası yasaktır. Buna uymayan oyuncu , ittifaklar dağıtılıp kapatılacak, kurucuları ise cezalandırılacaktır. Bu kuralın geçerli olması için bu seçilen isimlerin TC yasalarına aykırı olması, yasak parti ya da örgüt simgelemesi ya da isimlendirmesi veya çok açık şekilde propaganda unsuru olması gerekmektedir.

"Hitler, Drittes Reich, PKK, SS" gibi terim/kelime ve türevlerini, yukarıda anlatıldığı gibi CHP, AKP, MHP gibi siyasi parti veya siyasi /dini topluluk isimlerini, ayrıca 'Türkiye Cumhuriyeti', "Atatürk" veya bir millete ait kurum ve şahıs isimleri gibi başka kimsenin hakkı olmayan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır.


XIV. SpamOyuncu arayüzüne herhangi bir amaçla müdahale etmeye ve/veya degiştirmeye yönelik bütün metodlar yasaktır.
Bunları kapsar fakat bunlarla sınırlı degildir:

* Özel mesaj spamlamak
* Başka oyunlar veya içeriklere dair reklam yapmak


XV. ıçerikBireylere zarar verebilecek, kabul edilemeyecek nitelikteki herşey yasaktır. Oyun standartları oyuncuların moralleri düşünülerek oyun takımı tarafından belirlenecektir. ıçerik sansürlenebilir, geçici veya kalıcı olarak cezalandırılabilir. Bu konuda şikayet kabul edilmeyecek ve son söz daima oyun takımında olacaktır.


XVI. DilOyun yayımcısı, oyunun yayınladıgı ülke dışından katılan veya yerel dili kullanamayan oyuncuları dışarıda bırakma hakkını saklı tutar.

Bunları kapsar fakat bununla sınırlı degildir:

Oyun, Forum ve IRC resmi sohbet odaları.

Oyun içi kişisel mesajlar, ittifak sayfaları, ittifak başvuruları ve sirküler mesajlar üzerine özel bir hatırlatma:


Oyun destek takımının her hangi bir üyesi sizi geçici veya kalıcı olarak oyundan uzaklaştırabilir. Bu durum yukarda açıklanan kuralları ihlal eden veya etmeyen bütün hesaplar için geçerlidir.

Aynı zamanda şu da dikkate alınmalıdır ki; hizmetlerimize karşı yapacagınız herhangi bir olumsuz davranışınız sizin bütün dünyalardan ve onun sagladıgı servislerden geçici veya kalıcı süreyle uzaklaştırılmanızla sonuçlanabilir.

ıllegal Hibe:

1. ihlal 3 gün tatilli uzaklaştırma
2. ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
3. ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

ıllegal Saldiri:

1. ihlal 3 gün tatilli uzaklaştırma
2. ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
3. ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

Bakıcılık ihlali:

1.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

Üslup ve Uyari:

2 gün tatilli uzaklaştırma

Ağır Hakaret:

1.ihlal 2 gün tatilsiz uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilsiz uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilsiz uzaklaştırma
4.ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

Hafif Hakaret:

1.ihlal 2 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilli uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
4.ihlal 10 gün tatilli uzaklaştırma
4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder


Siyasi içerik:

1.ihlal 2 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilli uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
4.ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

Not: Oyun içerisindeki siyasi içerik olarak aşırıya kaçan mesajlarda, hesap uyarı yapılmadan süresiz kapatılacaktır.

Oyunda Yabancı Dil kullanmak:

1.ihlal 2 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilli uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
4.ihlal 10 gün tatilli uzaklaştırma
4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder

Bildirimleri kötüye kullanma:

1.ihlal 2 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilli uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
4.ihlal 1 yıl tatilli uzaklaştırma

Spam:

1.ihlal 2 gün tatilli uzaklaştırma
2.ihlal 4 gün tatilli uzaklaştırma
3.ihlal 7 gün tatilli uzaklaştırma
4.ihlal 10 gün tatilli uzaklaştırma
4'ten sonraki ihlallerde 10 gün olarak devam eder

** Çoklu Kullanım (tüm hesaplar kapatılır /eğer varsa en küçük hesaba tekrar dönüş için izin verilir.)
** IP / Filo bağlantısı
** Hesap Paylaşımı
** Oyun Tekniğine Müdahale
** Karakter Tanımı
** Notlar
** Uygunsuz ısim Kullanımı (Uygunsuz ısim Kullanımı (ılk ihlal ise Kullanıcı adı, ıttifak, şehir ismi degistirilerek hesaba dönüs izni verilir))
** Hakaret Maddesi
** Hesap HırsızlığıÜye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Mart 2014   #2
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Mart 2014
Alter: 25
Mesajlar: 14
Konular: 0
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 19
Rep Derecesi : spawnnnnn is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: İkariam Yeni Eklenen Oyun Kuralları !

saolllspawnnnnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02 Nisan 2014   #3
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Mart 2014
Alter: 32
Mesajlar: 64
Konular: 15
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : themortal123 is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: İkariam Yeni Eklenen Oyun Kuralları !

Teşekkülreeeeeeeeeeerthemortal123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İkariam Oyun Kılavuzu Literary Ikariam 0 18 Kasım 2013 19:37
Oyun Kuralları ve Oyun Ceza Sistemi dogu2000 Metin2 Genel 0 22 Haziran 2013 17:27
Oyun Kuralları Jairia Bitefight 3 03 Mayıs 2013 02:28
Sony’den CES 2013′de Cybershot ailesine eklenen yeni modellerin duyurusu geldi ATAK T-129 Donanım Haberleri 0 08 Ocak 2013 23:35
Oyun Kuralları werewolf AirRivals 0 27 Kasım 2012 14:41

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:06.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750