Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Tarayıcı Tabanlı Oyunlar > Ikariam

Ikariam Ikariam ücretsiz bir tarayıcı (browser) oyunudur. Oyuncunun mücadelesi, antik dünyada insanları yönetmek üzerinedir.


İkariam hakkında temel bilgiler

Ikariam


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 18 Kasım 2013   #1
Literary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 16 Kasım 2013
Bulunduğu yer: PC Başı :)
Mesajlar: 916
Konular: 569
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 921
Rep Derecesi : Literary is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 10
Ettiği Teşekkürler: 9
Literary isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart İkariam hakkında temel bilgiler

SUNUCULAR

Oyunda 16 Dünya (sunucu) vardır. Adları:

* Alpha
* Beta
* Gamma
* Delta
* Epsilon
* Zeta
* Eta
* Theta
* Iota
* Kappa
* Lambda
* My
* Ny
* Xi
* Omikron
* Pi

Ayrıca garip olan şu ki: Gameforge sunucuların (dünyaların) ismini verirken Yunan alfabesindeki harflerin isimlerini kullanmıştır.(Omikron Sunucusu Hariç)

BİNALAR

* Belediye binası
* Akademi
* Kışla
* Ticaret Limanı
* Donanma Tershanesi
* Depo
* Sur
* Taverna
* Müze
* Saray
* Vali Konağı
* Büyükelçilik
* Ticaret Merkezi
* Mucit Atölyesi
* İstihbarat Merkezi
* Ormancı Kulübesi
* Cam Eşya Atölyesi
* Bağ Evi
* Mermer Atölyesi
* Simya Kulesi
* Marangoz Atölyesi
* Mimarlık Bürosu
* Optik
* Şarap Mahzeni
* Havai Fişek Test Alanı

TAPINAKLAR

* Gaia´nın Tapınağı
* Dionysus´un Bahçesi
* Athene Tapınağı
* Hermes Tapınağı
* Ares´in Kalesi
* Poseidon Tapınağı
* Colosus

GEMİLER

* Kargo Gemisi
* Şahmerdan Gemisi
* Okçu Gemi
* Alev Atıcı
* Mancınık Gemisi
* Havantopu Gemisi
* Buharlı Şahmerdan
* Denizaltı

İTTİFAKLAR ve ANLAŞMALAR

* Oyunda 3 çeşit bireysel antlaşma vardır;

1) Askeri antlaşma: Askeri antlaşma ile antlaşma yaptığınız oyuncunun şehrini askeri üs olarak kullanabilirsiniz. antlaşmayı teklif eden 11, kabul eden 2 diplomasi puanı kaybeder.

2) Kültürel antlaşma: Nüfusumuzun gelişmesi için memnuyetin yüksek olması gerekmektedir. Memnuniyeti arttıran bir bina da Müze'dir. Müze'de kültürel antlaşma yaptığınız oyuncular sayesinde mutluluk alabilirsiniz.

3) Ticari antlaşma: Ticari antlaşma iki oyuncu arasındaki ham madde alışverişini sağlar.


* Diplomasi Puanı:

Bütün antlaşmaları yapabilmek için diplomasi puanları gerekir. Diplomasi puanlarınızı elçilik binası inşa ederek veya geliştirerek kazanabilirsiniz.Her elçilik binası diplomasi puanı verir, her gelişim kademesi +2 diplomasi puanı getirir.

* Elçilik binası inşa edebilmen için Yabancı Kültürler(Denizcilik) araştırmasını tamamlamış olmanız gerekir.

* Bu sizin sınırlı sayıda anlaşma yapabileceğin anlamına gelir. Ortaklarınızı seçerken dikkatli olun.

* Eğer bir anlaşmayı iptal ederseniz harcadığınız diplomasi puanı geri döner.

* Diplomasi danışmanınız her zaman kaç diplomasi puanına sahip olduğunuzu söyler.

ALTIN VE MALİ DURUM

Altın üretimin nüfusunun görev dağılımına bağlıdır. Geliriniz aşağıdaki gibi hesaplanır:

* Her bilim adamının saatlik gideri 8 altındır

* Her vatandaş saatte 4 altın üretir

* Şehrinizdeki savaş gemileri ve askeri birimler belirli bakım maliyetine sahiptir.

* Seferde bulunan birimlerin ve savaş gemilerinin bakım masrafı iki katına çıkar.

Altın servetin bir şehre bağlı değildir, fakat genel olarak ada imparatorluğunuzun zenginlinliğine bağlıdır.
Tüm köylerdeki gelir ve giderlerinin güncel listesini sol üst köşedeki altın sembolüne tıklayarak bulabilirsiniz.

BELEDİYE BİNASI ve DANIŞMANLAR

Oyunu ilk açtığınızda, karşınızdaki tek bina(yani Belediye Binası) olacaktır. Sonra,bu binayı geliştirebilirsiniz. Binada 4 danışman vardır. Bunlar; Komutan, Vali, Bilimadamı ve Diplomat danışmanıdır.

İKARİAM'DA EKONOMİ

İkariam'daki kaynalar şunlardır:

* Altın: Askerlerin ve gemilerin bakım masrafını karşılamada, ham madde ticaretinde ve askerlerin güçlerini yükseltmede kullanılır.

* Şarap: Nüfusun memnuniyetini korumak kışlardaki aşçı ve tavernadaki servis için gereklidir

* Mermer: akademi dışında tüm binalar için gereklidir

* Kristal: Akademideki bazı araştırmalar,kışladaki doktorlar casuslar,terhanedeki denizaltı

ve mucit atölyesindeki gücleri için gereklidir

* Sülfür: Taş atıcılar ve denizaltılar dışında tüm gemi ve askerler için gereklidir.

* Odun: Bina ve Asker yapımlarında kullanılır.

Bu kaynaklardan en önemlileri mermer ve kristal cam'dır.Savaş zamanında sülfür ve şarap öne çıkar

BİNALAR'IN İŞLEVLERİ

Belediye Binası Şehrin merkezinde, şehrin de onunla birlikte serpilip geliştiği belediye binasını bulabilirsin. Burada çalışan zeki kamu görevlileri, size lokal nüfus hakkında bilgi vermekten hoşlanır. Belediye binasının her gelişimi şehirde yaşabilecek maksimum vatandaş sayısını artırır.

Gereken(ler)

Araştırma : yok

Akademi Akademi, eski gelenekler ile modern teknolojiyi birleştiren bilgiyle dolu muhteşem bir yer. Şehrin en zeki beyinleri girişi bekliyor! Her bilim adamının paraya mal olan, kendine ait bir laboratuara ihtiyacı olduğunu düşün. Daha büyük akademide aynı zamanda daha fazla bilim adamı çalıştırabilirsin.

Gereken(ler)

Araştırma : yok

Depo Kaynaklarının bir bölümü depoda korunmuş durumdadır. Bunun anlamı yağmacılar ve yağmur, kuşlar ve diğer hayvanlar onlara ulaşamazlar. Depolanan kaynakların hakkında her zaman depo bekçisi en güncel bilgilere sahiptir. Deponu geliştirilmesi daha fazla kaynak için koruma sağlar.

Gereken(ler)

Araştırma : Kaynakların Korunması

Taverna Yoğun bir iş gününden sonra, hiç bir şey soğuk bir testi şarabın yerini tutamaz. Bu yüzden halkın tavernada toplanmayı seviyor. Ve günün sonunda son eski şarkılar söylenmeye başladığında, herkes neşe ve keyifle evinin yolunu tutuyor. Tavernanın her geliştirilmesi, sana daha fazla şarap sunma imkanı verir.

Gereken(ler)

Araştırma : Üzüm Presi

Saray Güzel deniz manzaralı sarayından tüm imparatorluğunun kaderini belirlersin. İlerlettiğin her saray kademesi sana yeni bir koloni kurma şansı tanır. Sarayını geliştirmediğin sürece koloni sayını arttırman mümkün olmayacaktır.

Gereken(ler)

Araştırma : Yerleşim Planlama

Vali Konağı Koloninizdeki valiniz, günlük yönetim işlerinin düzgün yapılmasını garanti eder. Ayrıca koloninizdeki bozulumu azaltır. Eğer başkentinizi değiştirmek isterseniz, Vali Konağı binanızı Saray olarak yeniden yapılandırabilirsiniz.

Gereken(ler)

Araştırma : Yerleşim Planlama

Müze Müzede senin halkın diğer ülkelerin bizim muhteşem kültürümüzü nasıl kopyalamaya çalıştıklarını görebilir. Daha büyük sergilere ev sahipliği yapabilmek için müzeni büyütmelisin. Müzede yaptığın her geliştirme, sana bir kültürü daha yerinde sergileme imkanı verir.

Gereken(ler)

Araştırma : Kültürel Etkileşim

Ticaret Limanı Limanın dünyaya açılan pencerendir. Buradan yeni ticaret gemileri satın alabilir ve uzun yolculuklara çıkabilirsin. Ticaretin merkezi de bu liman olacaktır. Limanın büyüdükçe malların gemilere yüklenmesi de hızlanacaktır.

Gereken(ler)

Araştırma :yok

Donanma Tershanesi Bir ada krallığı filosu olmadan hayatta kalabilir mi? Savaş tersanesinden hizmetinde görev yapacak güçlü gemiler inşa edebilirsin. Oluşturacağın güçlü donanmayla yedi denizleri titretebilirsin. Tershane büyüdükçe gemi inşası da hızlanır.

Gereken(ler)

Araştırma :Kuru-Havuz

Kışla Atak ve kendinden emin gençlerini soğukkanlı savaşçılar olarak yetiştirmenin yolu iyi bir askeri eğitimden geçer. Bunu da kışla kurarak sağlayabilirsin. Askeri kışlada kılıç, mızrak kullanmayı ve taş fırlatmayı öğrenir, en güçlü savaş makinalarını yakından tanıma fırsatı bulurlar. Kışlanı geliştirdikçe birliklerini daha hızlı eğitebilirsin.

Gereken(ler)

Araştırma : yok

Sur Sur sizin vatandaşlarınızı düşmanlarınızdan ve güneşten korur. Dikkat! Düşmanlar surlarını yıkmayı veya tırmanarak aşmayı deneyecekler. Surların her kademesi askerlerinin savunma gücünü %10 artırır.

Gereken(ler)

Araştırma : yok

Büyükelçilik Elçilik yoğun bir yerdir: Dünyanın her yerinden diplomatlar burada anlaşmalarını yapar, gittikçe ilerletir ve ittifaklarını kurarlar. Daha büyük bir ittifak kurabilmek için elçiliğini geliştirmen gerekir. Elçiliğin her seviyesi diplomasi puanını artırır. 3. seviyeden itibaren bir ittifak kurabilirsin.

Gereken(ler)

Araştırma :Yabancı Kültürler

Ticaret Merkezi Tüccarlar ve nakliyeciler işlerini ticaret merkezinde yaparlar. Orada her zaman yapacakları bir iş veya avlanacak bir kelepir vardır. Nakliyeciler büyük ve iyi tanınan ticaret merkezleri için çok uzaklardan gelirler! Ticaret merkezinin menzili ve kapasitesi her ikinci büyütmede artar.

Gereken(ler)

Araştırma : Zenginlik

Mucit Atölyesi Şehrin en becerikli adamları mucit atölyesinde çalışır. Askerlerimizi ve savaş gemilerimizi en son icatlalarla donatarak geliştirirler. Onlar gittikçe daha iyi ve daha güçlü olabilir! Mucit Atölyesinin her kademesi askerler ve gemiler için daha fazla geliştirmeye imkan verir.

Gereken(ler)

Araştırma : Buluş

İstihbarat Merkezi Bilge bir imparator gerek düşmanlarını gerekse dostlarını hicbir zaman gözünün önünden ayırmaz. Bunu sağlamak için de sağlam bilgiler gerekir, bu bilgilere ``İstihbarat Merkezi`` içinde yetiştirilebilen casuslar aracılığıyla ulaşılır. Merkez büyüdükçe yetiştirilebilecek casus sayısı da artar.

Gereken(ler)

Araştırma : Casusluk

Ormancı Kulübesi Güçlü keresteciler en büyük ağaçları kesebilirler. Fakat onlar bilirler ki, evlerimizde en iyi odunları kullanmaya devam edebilmemiz için, orman yetiştirilmeli ve yeni ağaçlar planlanmalı. Her geliştirme kademesinde odun üretimini %2 artırır.

Gereken(ler)

Araştırma : Geliştirilmiş kaynak toplama

Cam Eşya Atölyesi Bu sanatın ustaları cam eşya atölyesinde parıldayan parçalar oluştururlar. Tüpler, gözlükler ve sadece bilim adamlarının anlayabileceği daha bir çok alet üretirler. Onlar çok becerikli ve bu eşyalar sadece bir kez kullanıldıklarında kırılmakta. Her gelişim kademesi kristal cam üretimini %2 artırır.

Gereken(ler)

Araştırma : Geliştirilmiş kaynak toplama

Simya Kulesi Rüzgar batıdan şiddetle estiğinde, koku kule çevresindeki sokakları doldurur ve bir çok vatandaş burunlarını kapatmadan evlerinden çıkmazlar. Simyagerlerimiz durmaksızın doğru karışımı bulmak için çalışır ve kuyulardan daha fazla sülfür elde etmemizi sağlamak için özen gösterirler. Binanın her kademesi için sülfür üretiminiz %2 artar.

Gereken(ler)

Araştırma : Geliştirilmiş kaynak toplama

Bağ Evi Bir bağcı sadece etraftaki en güneşli tepeleri, üzümün rahatlatıcı yeşilliğiyle kaplamak için seçer.. Bu, üzüm bağlarının çok daha iyi bir hasat için meyveyle dolmasını sağlar. Bağ evinin her seviye gelişimi senin üzüm üretimini %2 arttırır.

Gereken(ler)

Araştırma : Geliştirilmiş kaynak toplama

Mermer Atölyesi Eğitimli bir taş ustası güçlü kollarıyla her zaman doğru mermer bloklarını çıkartır. Daha az kırar ve ve bizim inşaatçılarımız her zaman ihtiyaç duydukları malzemeye sahip olurlar. Bu binanın her gelişim kademesi mermer üretimini %2 artırır.

Gereken(ler)

Araştırma : Geliştirilmiş kaynak toplama

Marangoz Atölyesi Sadece en iyi keresteler marangoz atölyesinde kullanılır. Bu nedenle bizim hünerli ustalarımız sağlam iskeletleri oluşturabilir ve evlerimizin her zaman tamir edilmesi gerekmez. Marangoz atölyesinin her kademesi odun sarfiyatını azaltır.

Gereken(ler)

Araştırma : Marangozluk

Optik Mercekler ve büyüteçler sadece bilimadamlarının daha iyi görmesini ve sıraları üzerindeki önemli kağıtları bulmalarını sağlamaz, bunlar tüm yeni teknolojilerin geliştirilmesi için de gereklidir. Optik ihtiyacimiz olan her şeyi kutular içerisinde dikkatlice depolar, böylece bu eşyaların kaybı azalır ve kristal cam sarfiyatında da binanın her kademesinde düşüş olur.
Gereken(ler)

Araştırma : Optik

Fişekçi Havai fişeklerle sürekli yapılan çalışmalar, sadece gökyüzünü aydınlatmaya yaramaz, bazen çevredeki üretimle de alakalıdır. Araştırmacılarımız, sülfür tüketimini en aza indirmek için, yeni karışımları tekrar ve tekrar test ederler. Binanın her kademesi şehirdeki sülfür sarfiyatını azaltır.

Gereken(ler)

Araştırma : Fişekçilik

Şarap Mahzeni En iyi şaraplar sadece şehrin en derin ve soğuk mahzenlerinde olgunlaşır. Ve mahzen sorumlusu vatanaşlarına ulaşana kadar, hiç bir sızıntı olmadığından emin olur. Her kademe artışı şehrin şarap sarfiyatını azaltır.

Gereken(ler)

Araştırma : Şarap Presi

Mimarlık Bürosu Açı, pergel ve ölçme çubuğu: Mimarlık Bürosu binaların düzgün duvarlar ve sağlam çatılar için olan tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ve iyi planlanmış binalar çarpık olanlardan daha az mermer gerektiriyor. Binanın her kademesi şehrinizdeki mermer sarfiyatını azaltır.

Gereken(ler)

Araştırma : Mimarlık

AKADEMİ & ARAŞTIRMALAR

İkariam'da,oyuncu bir akademi kurarak , 4 araştırma dalından birini seçer.Denizcilik, Askeri, Ekonomi ve Bilim. Akademi, en başta yapılabilen binalardandır. En önemlisi yoktur, hepsi önemlidir.Üye Profil Bilgileri

Literary isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Warrock Temel Bilgiler.. emir1998 Warrock 10 03 Mart 2016 02:51
Warface Temel Bilgiler Literary Warface 0 17 Kasım 2013 14:12
Druid, Temel Bilgiler Babysit Hearthstone 0 09 Kasım 2013 16:30
Rappelz Rehberi - Temel Bilgiler werewolf Rappelz Online 1 08 Ocak 2013 23:26
Minecraft temel bilgiler Assassin Oyun Videoları 0 09 Aralık 2012 12:57

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:40.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750