Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Yalçın Akdoğan: Paralel Yapı'nın elini kırarız

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 14 Şubat 2014   #1
¯¯ĶłŁłÇ_BΣЧ¯¯[BURAK]
RevalatioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 02 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Ünye/Ordu
Mesajlar: 2.322
Konular: 1120
Rep Puanı: 67972
Rep Gücü: 2328
Rep Derecesi : RevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 209
Ettiği Teşekkürler: 217
RevalatioN isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Yalçın Akdoğan: Paralel Yapı'nın elini kırarız

Başbakan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan Paralel Yapı'ya çok sert çıktı.Başbakan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, devlet gücünü kullanarak, devlete operasyon çekmeye çalışan hiçbir paralel yapıya izin vermeyeceklerini belirterek, "Milletin iradesine kim el uzatırsa o eli kırarız" dedi.
Akdoğan, Pendik'te Ali Ulvi Kurucu Bilgi Evi ve Spor Merkezi'nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Yalçın Akdoğan, gündemi değerlendirdi, CHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. 17 Aralık soruşturmasına değinen Akdoğan, şöyle konuştu: "Özellikle devletin içerisinde konuşlanan bir paralel yapının bir siyasi saldırı başlattığını gördük. Uzunca bir süredir milli kurumlarımıza, MİT'e, milli bankamıza, milli hükümetimize dönük bir takım tezgahların kurulduğunu görüyorduk. Oslo sürecinde nasıl bir saldırı yapıldıysa 17 Aralık'ta bu zirveye çıktı."
Türkiye'de 11 yıldır AK Parti olarak birçok saldırıyla baş ettiklerini, birçok saldırıyı göğüslediklerini anlatan Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti'den rahatsız olanlar var, içeride de dışarıda da var. Tayyip Erdoğan'ı bütün bu rahatsızlıkların başına oturan odaklar var. Türkiye'nin Irak, İran politikasından rahatsız olanlar, Mısır söyleminden, Suriye politikasından, dev projelerden rahatsız olanlar, Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar çözüm sürecinden rahatsız olanlar var. Bunların hepsinden kurtulmak isteyenler tek bir kişiden Tayyip Erdoğan'dan kurtulursak bunların hepsinden kurtuluruz' dedi. Ama millet 'ben Tayyip Erdoğan'ı yedirmem, ona sahip çıkarım' dedi. Burada rahatsızlık duyulan AK Parti değil, bir kişi değil, milletin iradesine dönük bir rahatsızlık söz konusu. Gezi olaylarında da 'Başbakanımızı yedirmeyiz' demiştik. Aynı şekilde bundan sonra Türk milleti, aziz evlatlarını, milletin adamlarını inşallah yedirmeyecektir, sonuna kadar onlara sahip çıkacaktır."
"VESAYET DÜZENİ AKTÖR DEĞİŞTİRDİ "
Türk demokrasisinin sadece darbeci anlayışla mücadeleyle gelişmediğini, bir taraftan da bir vesayet düzeninin kurulduğunu anlatan Yalçın Akdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Bu vesayet düzeni aktör değiştirdi ama bir türlü ortadan kalkmadı. Birilerini tasfiye ediyorsunuz başka birileri 'vesayeti ben devam ettireceğim, politikayı ben belirleyeceğim, Suriye politikasına ben karar vereceğim, terörle mücadelenin nasıl yapılacağına ben karar vereceğim, hangi adım atılacaksa hükümet, seçilmiş irade, siyasi iktidar değil, bunları ben belirlerim' diyen siyaset mühendisliğine soyunan bir takım odakların ortaya çıktığını görüyoruz."
Akdoğan, hangi bürokrasinin hangi kanadından gelirse gelsin, ister güvenlik, ister yargı bürokrasiden, hiçbir kurumun yasama ve yürütmeye politika dikta edemeyeceğini söyledi.
Devlet gücünü kullanarak, devlete operasyon çekmeye çalışan hiçbir odağa, hiçbir karanlık çevreye, hiçbir paralel yapıya izin vermediklerini ve vermeyeceklerini anlatan Akdoğan, "Ergenekon'un ister kırmızısı, ister karası, ister yeşili, hiçbir türüne geçit vermeyiz. Milletin iradesine kim el uzatırsa o eli kırarız" dedi.
"AK PARTİ'YE MİLLETİN İRADESİNE İPOTEK KOYMAK İÇİN SALDIRDILAR"
Akdoğan, AK Parti'ye saldıranların milletin iradesine ipotek koymak için saldırdıklarını ve vesayet özlemcilerinin sadece AK Parti'yi yıpratmakla kalmadığını, Türkiye'yi çökertecek tezgahların içerisine girdiklerini söyledi. Akdoğan, bu tür eylemlere girişenlere "Milli bankayı nasıl hedefe koyarsınız?" diye sorarak "Bir ülkenin milli güvenlik kuruluşlarını, MİT'i, milletin seçilmiş iktidarını siz çökertmeye çalışırsanız başka bir amaca hizmet ediyorsunuz, başka birilerinin amacına hizmet ediyorsunuz demektir" ifadelerini kullandı. Bunların hepsiyle baş edebileceklerini anlatan Akdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Bunlarla biz mücadele ederken AK Parti otoriterleşecek, içine kapanacak, bir tarafa savrulacak beklentisine girenler oldu. Biz otoriterleşiriz, ne başka bir yere savruluruz. Başbakanımız Brüksel'e, arkasından Almanya'ya gitti, arkasından İspanyol Başbakanı geldi, cumhurbaşkanımız İtalya'ya gitti, Türkiye AB'ye doğru hamle yapmaya başladı. İçine kapanmadı. Türkiye iç siyasi sıkıntılarla karşılaştığında içine kapanmıyor, bu ilişkileri daha çok onarıyor. Otoriterleşmiyor, daha çok demokratikleşmeyle aşmaya çalışıyor. Meclis'te iki demokratikleşme paketi var. İkisi de 'bu sorunları biz çözelim, bize yargı bir şey yapamasın' diye çıkarılmıyor, kişilik haklarını geliştirmek için, insan özgürlüklerini geliştirmek için çıkarılıyor. Bu sorunları el birliğiyle çözeceğiz, daha çok demokratikleşerek çözeceğiz."
"KILIÇDAROĞLU KENDİ PARTİLİSİNE TAHAMMÜL EDEMİYOR"
İnternet düzenlemesiyle ilgili de konuşan Yalçın Akdoğan, internet düzenlemesinin dünyanın her tarafında olduğunu ve kişilik haklarını korumak için yapıldığını söyledi.
"DÜŞMANIMIN DÜŞMANI BENİM DOSTUM ANLAYIŞI VAR"
Özel hayata saldırılar olduğunu anlatan Akdoğan, şöyle konuştu: "Bunlarla ilgili elbette bir düzenleme yapılması gerekiyor. Yani siyaset kurumunun kasetlerle dizayn edilmesini önlemek için yapmak gerekiyor. Siyaset kurumunu bu şantaj çetesinin, şantaj şebekesinin tasallutundan kurtarmak için bu düzenlemeleri yapmak gerekiyor. Kılıçdaroğlu son grup toplantısında partilisini salondan attırdı. Lafla gelen demokratlık lafla gider. Çok kısa sürede demokrat makyajı dökülüverdi. Yani kendi partilisine tahammül edemeyen bir anlayış, rakiplerine karşısındakilere, muhaliflere nasıl tahammül edebilir. 'Atın onu dışarı' diye bağıran anlayış, eline güç geçtiğinde 'atın onu içeri' demez mi? Başbakan'a bir sürü yakıştırma yapıyorlar. İşte sen kendi partiline tahammül edemiyorsun ve onu dışarı attırıyorsun. Ama bir tarafta saatlerce istişare toplantıları yapan, her türlü farklı sesi dinleyen bir başbakan var."
Akdoğan, 'Düşmanımın düşmanı dostumdur' anlayışıyla bir ittifak yapıldığını belirterek şöyle konuştu: "Paralel yapının bütün yumurtaları, paralel yapının sepetine koymuş durumda. 'Bu seçimi atlatırsam tamam bana ölüm yok karada' diyor. Ama daha şimdiden başladı CHP içinde çalkantı. Daha seçim olmadan, seçimde bir mağlubiyet havası esmeye başladığı anda CHP çatırdamaya başladı. Şimdi popülizmle bir takım balonlar üretmeye başladılar, bunlar da tutmadı. Muhtemelen seçimden sonra CHP ciddi şekilde bir yol ayrımına gelmiş olacak. Şu an yaşanan panik bunu gösteriyor."
"MİLLETİN İRADESİNE KİM EL UZATIRSA O ELİ KIRARIZ"
Akdoğan, 30 Mart seçimlerinin 2023 yolculuğunda büyük önem ifade etiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu artık sadece bir yerel seçim olmaktan çıktı. Belediyecilik bizim işimiz, AK Parti'nin işi. Ama bu seçimlerde sadece belediye faaliyetleri değil, ortada bir siyasi gündem var, bunu da nazara almak gerekiyor. Türk demokrasisinin geleceği için nazara almak gerekiyor. AK Parti kaybederse, yıpranırsa bu şantaj şebekesi Türkiye'de siyaset kurumunu tamamen tasallut altına alır. Bunun için Türk demokrasisi için bu seçimler önem taşıyor. Kim ne derse desin biz inadına kardeşlik, muhabbet, birlik beraberlik diyeceğiz. Ama bunların milletin iradesine, milletin hükümetine, milletin evlatlarına, adamlarına tezgah kuranların da o tezgahları başına geçireceğiz. Burada kararlı bir şekilde demokrasiyi ve hukuku geliştirmeye çalışan bir hükümet var. İnşallah 30 Mart'ta herkes gereken dersi, gereken cevabı almış olacak."
(İHA)Üye Profil Bilgileri

RevalatioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
“Paralel yapı soruşturması yok” RevalatioN Güncel Haberler 0 11 Şubat 2014 02:01
Lütfi Akdoğan Kimdir ? Foxout Genel Okul Ansiklopedisi 0 06 Şubat 2014 19:43
Rize'ye gelme ayaklarını kırarız' W.Sneijder İnternet Haberleri 1 15 Haziran 2013 12:16
Akdoğan: Bu Sürecin Tek Kaybedeni Var Reveillere Güncel Haberler 0 20 Nisan 2013 19:48
Akdoğan'dan İmralı açıklaması SansarSalvo Güncel Haberler 0 01 Ocak 2013 02:28

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:05.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750