Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Beykoz 30 Mart sonrası bir ilkle uçuşa geçecek

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 14 Şubat 2014   #1
¯¯ĶłŁłÇ_BΣЧ¯¯[BURAK]
RevalatioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 02 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Ünye/Ordu
Mesajlar: 2.322
Konular: 1120
Rep Puanı: 67972
Rep Gücü: 2328
Rep Derecesi : RevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 209
Ettiği Teşekkürler: 217
RevalatioN isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Beykoz 30 Mart sonrası bir ilkle uçuşa geçecek

Beykoz'da 30 Mart'tan sonra yaşanacak dönüşümün ayak sesleri şimdiden duyulmaya başladı. Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirileceği ilçe ardı ardına hayata geçirilecek onlarca dev proje ile adeta uçuşa geçecek.
Yıllardır önüne çıkartılan yasal engellerden ötürü bir türlü kabuğunu kıramayan Beykoz, 30 Mart sonrası adeta uçuşa geçecek. Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirileceği ilçenin tabiri caizse kaderi değişecek. İstanbul'un mini Karadeniz'inde yaşanacak değişiklikleri ve bir birinden muhteşem projeleri bölgenin ''Yücel abisi'' olarak bilinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Haber7'ye anlattı...

Türkiye'de sayı olarak en fazla bulunan ve bölge halkının da kanayan sorunlarından biri olan 2B arazileri konusunda Türkiye'de ilk defa Beykoz'da uygulanacak projenin detayları hakkında bilgi veren Çelikbilek, bölge halkına yeni spor tesislerinden stadyuma, eğitim alanlarından dinlenme alanlarına, film platosundan dünyanın en büyük parkına kadar bir birinden farklı birçok projenin müjdesini verdi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından Beykoz için yeniden aday gösterilen Çelikbilek, Beykoz'un büyük problemlerinin yasal engellerden ötürü bu zamana kadar çözülemediğini ancak bu sıkıntılara yönelik çok ciddi çalımalar yaptıklarını ve yakında artık çözüleceğini vurguladı

3 BİN 300 KİŞİNİN MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLDÜ


Bölgede mülkiyet anlamında yaşanan sıkıntılara yönelik vakıf arazilerinin takasıyla ilgili çalışma yaptıklarını ve söz konusu arazileri Beykoz Belediyesi'nin bünyesine alıp hak sahiplerine yönelik Aralık ayında ihaleyle satışa çıkarttıklarını dile getiren Çelikbilek, bu yöntemle tapu sorununu çözdüklerini ve 3 bin 300 kişinin Beykoz'da kalmalarını sağladıklarını söyledi.2B'DE TÜRKİYE'DE İLK!


Öte taraftan Beykoz'da 2B noktasında da çok önemli bir sıkıntının olduğunu çünkü İstanbul'daki 2B arazilerinin 3'te 1'inin bölgelerinde olduğunu aktaran Çelikbilek, 2B arazileriyle ilgili Türkiye'de ilk niteliği taşıyan bir çalışmayı da yürüttüklerini ifade etti.
Beykoz bölgesinde 2B çatısı altında 20 bine yakın parselin bulunduğunu ve hükümete bölgelerinin mevcut 2B yasasından farklı olarak proje alanı olarak belirlenerek bu parsellerden 15 binin satışını kendilerinin yapması konusunda talepte bulunduklarını aktaran Çelikbilek, isteklerinin ilgili bakanlıklar ve Başbakan Erdoğan tarafından uygun görüldüğünü söyledi.

15 BİN KİŞİ DEVLET İLE BARIŞIYOR


Şu anda 15 bin parselle ilgili Milli Emlak'la bağlantı kurduklarını ve tüm tapuların belediyenin bünyesine geçtiğini belirten Çelikbilek, mahkemelik olan bazı yerlerin olduğunu da söyleyerek onları da davaları sonuçlanır sonuçlanmaz devralacaklarına dikkat çekti.

Beykoz'un 25 noktasında proje alanın geçerli olduğunu ve bu yöntemle Beykoz'daki 15 bin kişiyi belediye eliyle Milli Emlak'tan alınan 2B'lerin satışını yaparak mülk sahibi yapacaklarını dile getiren Çelikbilek, satışların tamamlanmasıyla birlikte devlet ile vatandaş arasında sürekli yaşanan kavganın da sona ererek barışın sağlanacağına vurgu yaptı. Çelikbilek tepki çeken 2B arazilerinin rayiç bedelleri ile ilgili de, ''Rakamlar tabii çok farklı. Yasanın bize verdiği yetkiler çerçevesinde vatandaşın alım yüzdelerini dikkate alarak tüm rayiç bedelleri yeniledik.'' dedi.

20 KÖY MAHALLE OLDU VATANDAŞA İMAR YOLU AÇILDI


Beykoz'un mülkiyet sorunun çözülmesi ile birlikte tüm planları yenilediklerini ve planları ilgili kuruluşlara gönderdiklerini söyleyen Çelikbilek, yaptıkları köy planları çerçevesinde Beykoz'daki orman köyleri de dahil olmak üzeri tüm köylerin mahalleye dönüştürüldüğünü ve 25 mahalle 20 köyü olan Beykoz'un şimdi 45 tane mahallesi olduğunu kaydetti.

Çelikbilek, planlar çerçevesinde mahalleye dönüşen köylerin imarlarının da farklılaşacağını belirterek tüm bu çalışmaların 30 Mart sonrasında bir bir hayata geçirileceğini söyledi. 2B arazileri ile ilgili imar farklılığı olacağına dikkat çeken Çelikbilek, ''Doğal sit alanında olduğu için 2B arazileri üzerine imar fonksiyonları olarak ağaçlandırılan alan ibaresi konuldu. Şimdi vatandaşa bu arazileri parayla satacaksınız ve bu bölgeyi ağaçlandırmasını isteyeceksiniz, bunun olacağı yok. En azından köylerde daha düşük yoğunlukla imar verilmelisini düşünüyoruz.'' diye konuştu.

YEŞİLE DOKUNULMAYACAK


Beykoz' da çevreyle ilgili korunması gereken alanları büyük bir hassasiyetle koruyacaklarını ve Beykoz'un her zaman yeşil kalacağına vurgu yapan Çelikbilek, ''42 km bir deniz sınırı olan, Karadeniz'le, Boğaz'la, çerçevelenmiş bir alanız. Kuzey Ormanları'nın bir yerde ev sahipliğini yapıyoruz. İstanbul'un nefes aldığı bir yerdeyiz. O yüzden bahsettiğimiz tüm planlar yapılırken de Beykoz'un bu anlamda haklarını asla taviz vermeden koruyacağız.'' dedi.BEYKOZ 1 MİLYAR İLE UÇUŞA GEÇECEK


Gelecek 10 yılla ilgili planlama yaptıklarını ve yeni imar planları ile birlikte 2B ve diğer alanlardaki yerinde dönüşümle vatandaşın bina standartlarının çok yükseleceğini ve değerleneceğini ifade eden Çelikbilek, 2B arazilerinin satışından 1 milyar liraya yakın bir kaynak oluşacağını ve bu paranın tamamen Beykoz'a harcanmak üzere hükümet tarafından belediyeye devredildiğini söyledi. Türkiye'de başka bir örneği olmayan bu jest ile birlikte Beykoz'un makus talihinin kırılıp ilçenin adeta uçuşa geçeceğini aktaran Çelikbilek, ''30 marttan sonra yaşanacak dönüşümün ayak sesleri şimdiden duyuluyor. Yavaş Yavaş gelecek ve Beykoz yeniden dönüşecek.'' diye konuştu.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK FİLM PLATOLARI KURULACAK
Beykoz için 30 Mart sonrası hayata geçirecekleri bazı projelerden de bahseden Çelikbilek, sanatsal faaliyetlerin yapılabilmesi, film ve dizilerin çekilebilmesi için Beykoz Kılınçlı'da ihale yoluyla 260 dönüm yer aldıklarını ve Türkiye'nin en büyük film platolarını buraya yapacaklarını söyledi. Çelikbilek, yapılacak platolar ile birçok film ve dizinin ilçelerinde çekileceğini bu sayede de Beykoz'un tanıtımına çok büyük katkı sağlanacağını söyledi.

YUŞA'YA TELEFERİK VE CAMİ


Karlıtepe'de ormandan aldıkları 250 dönüm alan üzerine yeni bir mesire alanı çalışmaları olduğunu da söyleyen Çelikbilek, Anadolu yakasının ilk teleferiğinin de bölgelerine kurulacağını dile getirerek teleferiklerin Beykoz çayırı ve Yuşa tepesine konulacağını aktardı. Çelikbilek, Yuşa Tepesi için güzel bir cami projesini de hazırlattıklarını ifade ederek, ''Seçimden sonra başlayacağız. Böylece Yuşa Aleyhisselam'ı ziyarete gelenler rahatça ibadet yapabilecekler.'' diye konuştu.

ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA BEYKOZ'A YENİ STAD


Beykoz Çayırı'nı yeni baştan konseptli olarak hazırladıklarını dile getiren Çelikbilek, Beykoz stadını vakıflardan aldıklarını ve buraya Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla yeni bir stad yapacaklarını söyledi. Çelikbilek, yapılacak stadın büyük, hacimli ve görkemli bir stattan ziyade yeşille çayırla bütünü bozmayan bir stad olacağını da sözlerine ekledi.

KAPALI OTOPARKLI PAZAR

Beykoz için kapalı bir pazar alanı projelerinin de olduğunu söyleyen Çelikbilek, pazarın altında Türkiye'de ilk olacak şekilde kapalı otopark olacağını da söyledi.

ORTAÇEŞME MEYDANI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR


Görüntüsü itibariyle Beykoz'a yakışmayan Ortaçeşme Meydanı'na da el atılıyor. Ortaçeşme'yi daha kullanışlı ve düzgün bir hale getirdiklerini ve Beykoz deresini derinleştirerek denizi Tokat köprüsüne kadar çıkarttıklarını belirten Çelikbilek, '' Deniz şu anda derinleştiriliyor. Ortaçesme meydanını sil baştan yeniledik ve 3 mahalleden seyir alanı haline getirdik. Hemen Şahinkaya bölgemizde biz 2 tane önemli etkinliğe imza attık.'' dedi.

EĞİTİM VE SPOR KAMPÜSÜ GELİYOR


50 dönüm bir araziyi ormandan alarak İSPO gençlik müdürlüğüne devrettiklerini ve burada spor aktivitesine yönelik yerler yaptırdıklarını söyleyen Çelikbilek sözlerini şöyle sürdürdü; '' Stadyum, olimpik yüzme havuzları ve kapalı spor salonlarının ihalelerini yaparak İl Özel İdaresi'ne devrettik. İl Özel İdaresi şu anda burada çalışmalara başladı. Aynı yerde milli eğitime katkı olması için Orman Bakanlığı ile birlikte ortaklaşa yaptığımız çalışmanın sonunda 140 dönüm bir yer aldık. Bu 140 dönüm yerin projelendirmesini yaptık ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderdik. Onlar da bu alana 6 tane lise yapacak. Böylelikle tüm bu çalışmalar tamamlandığında Beykoz fidanlığı ve Şahinkaya'da tam bir eğitim ve spor kampüsü doğmuş olacak''

KANAL İSTANBUL'A KARDEŞ KANAL: KANALRİVA


Bölgede istihdam sağlayan fabrikaların zamanla kapanması ile birlikte ortaya çıkan iş imkânı sıkıntısına yönelikte birçok proje hayata geçirilmek üzere gün sayıyor. Bölge için çok önemli bir projeleri olduğunu belirten Çelikbilek, 8 köyün içinden geçen Riva deresine yönelik Hollandalı bir firma ile ortaklaşa proje geliştirip bu projeyi Ankara'ya da kabul ettirdiklerini söyledi. Proje kapsamında Kanalistanbul'a nazaran daha küçük bir kanal yapacaklarını söyleyen Çelikbilek, bu kanalın 8 köyü kapsayacağını ve kanalın etrafındaki mesire alanlarını turizme yönelik tesislerin yapımına açacaklarını vurgulayarak kanalın isminin Kanalriva olacağını ifade etti. Çelikbilek projeyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi; ''Harika bir yer çıkacak. Bu bizim için çok önemli bir şey. Burada binlerce insana iş imkânı doğacak.''

ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK PARKI KURULACAK

Beykoz'da Elmalı Baraj havzasının etrafında şu anda Anadolu yakasının en büyük parkı yapıldığını da aktaran Çelikbilek, 8 milyon metrekarelik 7 ayrı bölgeden oluşan parkın içerisinde aynı gün içinde yüzbinlerce insanın piknik yapabileceğini ve alanda 81 vilayetin ürünlerinin sergilenebileceğini söyledi.

HEM METRO HEM DE METROBÜS YOLDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler sonrasında mutabık kalındığını ve çok yakında Beykoz'a metro geleceğini söyleyen Çelikbilek, Beykozlular'ı heyecanlandıracak bir çalışmayı daha gündeme getirdi. Büyükşehir belediyesine Beykoz'a metrobüs hattı getirilmesi noktasında taleplerini ilettiklerini aktaran Çelikbilek, ''Mecidiyeköy'den başlamak üzere FSM'den Ümraniye'ye metrobüs hattı döşerlerse bizim o bölge nefes alır. Planlama aşamasında. Netice de aklın yolu bir. Oradaki vatandaşın kullandığı arabayı azaltmanın yolu oradaki bu talebi karşılamaktan geçiyor.'' diye konuştu.

KARDEŞİM YOK AMA YÜZBİNLERİN ABİSİYİM

1956'dan beri Beykoz'da oturduğunu ve ilçede gitmediği evin çok nadir olduğunu söyleyen Çelikbilek, kendisine bölgede ''Yücel Abi'' diye hitap edilmesi ile ilgili ''Bizi evine kabul etmeyen insan pek bulunmaz. Her kesimden olursa olsun hiç fark etmez bize kapısını açar. Yaşım itibari ile de bana hürmeten abi diyorlar ve oda güzel bir şey... Normalde ben kendim doğal anlamda abi olamadım kardeşim yok çünkü, ama Beykoz'da bize abi diyorlarsa bu da çok güzel bir şey. Annem babam şayet 10 çocuk yapsalardı 9 çocuğun abisi olacaktım ama şimdi 100 bin tane insan abi diyorsa bu büyük bir sermayedir Allah'ın lütfudur .'' dedi.

BİR GECEDE 2023 EVE ZİYARET!

Yaklaşan seçimle ve seçim çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Çelikbilek, Beykoz'da geçmiş dönemlerde her dönem farklı bir partiye oy verme gibi bir alışkanlık olduğunu ancak bu algının AK Parti döneminde kırıldığını ve Beykozlunun bir dönem daha lüks davranmaya hakkı olmadığını düşündüğünü söyleyerek Allah nasip ederse Ak Parti'nin tekrar üçüncü dönem Beykoz'da yönetimi alacağını söyledi. Seçim çalışmalarına ara vermeden devam ettirdiklerini de söyleyen Çelikbilek çalışmalar kapsamında 2023 hedefleri doğrultusunda 700 kişilik ekiple bir gecede tam 2023 ev ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.Üye Profil Bilgileri

RevalatioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Şok rapor: Altın yeniden uçuşa geçecek! Team SoloMid Güncel Haberler 0 27 Haziran 2013 13:57
[30 Mart 2013] Brazzers Premium Account Key - Mart [Sürekli Güncel !!!] cacaq112 Forum Çöplüğü 3 31 Mart 2013 11:38
[31 Mart 2013] Brazzers Premium Account Key - Mart [Sürekli Güncel !!!] cacaq112 Forum Çöplüğü 0 31 Mart 2013 01:26
[29 Mart 2013] Brazzers Premium Account Key - Mart [Sürekli Güncel !!!] cacaq112 Forum Çöplüğü 1 30 Mart 2013 00:54
[26 Mart 2013] Brazzers Premium Account Key - Mart [Sürekli Güncel !!!] cacaq112 Forum Çöplüğü 0 26 Mart 2013 18:06

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:03.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750