Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


TÜRKSAT 4A uydusu 23:09'da fırlatılıyor

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 14 Şubat 2014   #1
¯¯ĶłŁłÇ_BΣЧ¯¯[BURAK]
RevalatioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 02 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Ünye/Ordu
Mesajlar: 2.322
Konular: 1120
Rep Puanı: 67972
Rep Gücü: 2328
Rep Derecesi : RevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond reputeRevalatioN has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 209
Ettiği Teşekkürler: 217
RevalatioN isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart TÜRKSAT 4A uydusu 23:09'da fırlatılıyor

Türksat 4A uydusu Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden bugün fırlatılacak.
Türkiye’nin uydu serüveninde yeni bir aşama olarak değerlendirilen Türksat 4 A uydusu uzay yolculuğuna çıkıyor.

Japon ve Türk mühendislerin ortak üretimi olan Türksat 4 A uydusu bugün Türkiye saati ile 23:09'da Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden uzaya fırlatılacak.

TÜRKSAT 4 A'YI UZAYA PROTON TAŞIYACAK

Uyduya, yakıt gönderme işlemi fırlatmadan 6 saat önce başlayacak ve fırlatmaya 2 saat kalana kadar bu işlem devam edecek. Roketin ateşlenme işlemi bilgisayarla yapılacak. Roket bin 100 yolcu uçağının itme gücüne eşit olacak. Roketin fırlatılmasından 9 dakika sonra tüketilen yakıt miktarı 680 tona ulaşacak. Fırlatmadan 9 saat 13 dakika sonra ise TÜRKSAT 4 A uydusu roketten ayrılacak. Fırlatmadan 5 dakika 47 saniye sonra uydu, fırlatıcı roketin kapsülünden çıkacak ve uzayla tanışacak. Ancak yolculuğu Breeze-M olarak adlandırılan alt-kademe roketine bağlı şekilde yaklaşık 9 saat daha devam edecek. Uydunun fırlatılıştan itibaren tüm yolcuğu 9 saat 13 dakikada tamamlanacak. Daha sonra Breeze-M'den başarıyla ayrılması, uydunun fırlatılışının başarılı olduğu anlamını taşıyor. Bu ayrılıştan sonra uydu, dünyanın etrafında dönmeye başlayacak ve yörünge yükseltme manevralarıyla 50 derece doğu boylamına ulaştırılacak.

İLK SİNYAL 9 SAAT 13 DAKİKA SONRA ALINACAK

Fırlatmadan 9 saat 13 dakika sonra ilk sinyalin alınması planlanan uydu, "50 Derece Doğu" boylamına yerleştirildikten sonra bu boylamda yaklaşık 3 ay kalacak. Kontrol istasyonları aracılığıyla tüm yörünge ve alt sistem kontrolleri gerçekleştirilecek uydu, daha sonra "42 Derece Doğu" boylamına yerleşecek.

Fırlatılıştan hemen sonra uydunun kontrolü, Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

2 bin 340 Mhz band genişliğinde ve 3 bin 800 kg ağırlığındaki Türksat 4 A uydusunu uzaya Rusya üretimi Proton M füzesi taşıyacak. İletişim uydularının uzaya gönderilmesinde kullanılan 9 bin 673 kilogramlık Proton M füzesi, fırlatmadan 9 saat 13 dakika sonra uydudan ayrılacak. Proton, ilk kez bir Türk uydusunu uzaya taşıyacak.

Uzay şartları oldukça ağır. Uydunun güneş gören yüzü artı 200 dereceye kadar ısınırken, güneş görmeyen tarafı sıfırın altında 200 dereceye kadar soğuyabiliyor. Türksat 4 A’nın bu şartlar altında 30 yıl arıza vermeden çalışması planlanıyor.

TÜRKSAT 4 A İLE NE DEĞİŞECEK?

Türksat 4 A ile birlikte uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye’nin uydularının sayısı 4’ü aktif olmak üzere 5’e yükselecek.

Türksat 4 A uydusu ile Türkiye’nin uydu filosunda ilk defa yeni teknoloji olan Ka Bant frekansı yer alacak. Bu sayede daha önce ulaşılamayan Afrika’nın Sahra altı kısmına da televizyon yayınlarını ulaştırma imkanı kazanılacak. Ka- bant aracılığıyla kapsama alanlarına küçük daireler şeklinde yayın indirilerek, daha yoğun ve etkin yayın imkanı sağlanacak. Böylece internet erişim maliyetleri de düşecek. Tüksat 4A uydusunda yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra askeri amaçlı uydu yayınlarına da imkan verilebilecek.

Türksat 4 A uydusu, Türkiye’nin haberleşme kapasitesini 3 kat arttıracak projenin önemli parçalarından birini oluşturacak. Bu uydu, iletişimin yanı sıra, Çin’in batı bölgelerinden İngiltere’nin doğusuna kadar Türkiye, Avrupa, Orta Asya, Yakındoğu ve Afrika dahil geniş bir bölgeye televizyon yayınlarının aktarılmasını sağlayacak. Böylelikle, Türk televizyon ve radyo kanallarının yayınları Avrupa ve Asya’nın ardından Afrika’yı da kuşatacak.

2019 İÇİN HEDEF 7 UYDU

TÜRKSAT 5A uydusunun 2015 yılının başlarında, diğer uyduların ise 2017 ve 2019 yıllarında uzaya fırlatılması öngörülüyor.

Böylelikle, Türkiye 2019 senesinde en az 3’ü yerli üretim olan, toplam 7 uydudan oluşan bir uydu filosuna sahip olacak. Bu uydu filosu sayesinde Türkiye, Güney Amerika, Kuzey Amerika'nın doğusu, Avrupa, Asya ve Afrika'nın tamamı ile Avustralya'nın batısını kapsama alanına katarak, dünya nüfusunun yüzde 91'ine kendi uyduları aracılığıyla erişim imkanına kavuşacak.
(Gönül Şamilkızı - TRT Türk)Üye Profil Bilgileri

RevalatioN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Şubat 2014   #2
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 27 Şubat 2014
Mesajlar: 21
Konular: 1
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 26
Rep Derecesi : AttilaTheHun is on a distinguished road
Aldığı Teşekkürler: 0
Ettiği Teşekkürler: 0
Standart Cevap: TÜRKSAT 4A uydusu 23:09'da fırlatılıyor

911, ŞİRK'İN SEMBOLÜDÜR !!!!!!!!!!

911, şeytana yapılan ritüeldir !!!!!!!!!!

* Türksat 4A uydusunun 11:09'da uzaya gönderilmesinin ne demek olduğunu tüm Türkiye bilsin, öğrensin.

9 Dünya (laik, seküler, secular, seclorum)
11 Deccal ve Şeytan demektir.

10 ise Tanrıdır. 9'dan 11'e atlayan kişiler, Allah'a bilerek ve isteyerek ortak koşan kişilerdir, yani Şirk Ehlidir. Bu kişiler, ruhunu şeytana satan, ahiretten hiçbir alacağı olmayan, ebedi Cehennem'de kalacak olan lanetli kişilerdir. 10'un Tanrı olmasının sebebi, normalde tüm sayıların başında 0 olan sayıların, 10'a yani 010'a geldiğinde başı ve sonu olmayan 1 olan Allah manasının ortaya çıkmasıdır ve şeytan da Allah'ın bir olduğunun bilinmesini istememektedir. Aklın yolu birdir. Biz, 11'i Deccal ve Şeytan olarak niteledik. 011'e gelindiğinde şeytan, tekliği iptal ederek, kendisini Allah ile bir tutar. Buradaki Allah, ben Allah'ım diyecek olan Deccal'i temsil eder, çünkü Allah ile şeytanın bir olmasının yani aynı anda doğmasının mümkünü yoktur. Amerika'da 911 yardım telefonudur, yani 09110. Avrupa'da daha çok 110'dur, yani 0110.

9 ve 11'i Roma rakamlarıyla yazıp birleştirdiğinizde Sion yıldızı ortaya çıkar. Bu yıldız aslında Hz Davud'un mührüdür, 6'nın sürekli kendi içinde tekrar etmesinden oluşan büyülü bir semboldür, ancak günümüzde kötü amaçlar için kullanılmaktadır.

911, şeytana yapılan bir ritüeldir. Bu sayılara gizlenen olaylar, insanlar tarafından çok zor anlaşılmakta, böylelikle insanların uyutulması kolaylaştırılmaktadır. 911, bilinçaltına tersten lie, yani yalan kelimesi olarak kodlanır. Bununla insanlar, yalanı, gerçek zannetmeye alıştırılırlar.

İkiz Kule Saldırıları'nın tarihini düşünün 11.9.2001 yada İsrail barkodunu düşünün 729 (Numerolojisi 7+2=9 , 2+9=11). 11 Eylül olaylarının olduğu gün yüzlerce 911 şifrelenip şeytani bir ritüel oluşturuldu ve bu ritüelleri tespit edip kitap yazan Philip Marshall öldürüldü. Ayrıca o sene Güneş kendi çevresi etrafındaki 11 yıllık dönüşünü tamamlamıştı, bir sonraki 2012'deydi, Londra Olimpiyatları'nda olaylar bekleniyordu, beklenen olmadı çünkü fazla deşifre olmak istemediler. Sırada 2023 var, 2023'te Güneş yine dönüşünü tamamlayacak, o tarihe yakın Deccal'in gelmesi bekleniyor. İlluminati, Deccal'e yardım etmek, Hz Mehdi ve Hz İsa'yı engellemek için Şirk Ehli Sionistlerce ortaya çıkarılmış bir sistemdir.

PKK'nın numerolojisi de 11'dir. P (16. harf), K (11. harf). 1+6+1+1+1+1= 11. Bu da PKK'nın İsrail menşeli bir kurum olduğunu gösterir.

Bir partinin logosundaki ampulün sapında 911 var, bir ünlü siyasi liderin alnının sol köşesinde 911 var. Kripto (Gizli) Yahudilerce yönetiliyoruz. TV'de gördüğünüz herkesi Türk yada Müslüman sanmayın.

4 sayısına da değinmek gerekirse. Bilindiği gibi günümüzde kullanılan sayıları Türkler buldu, ancak Türkler'in icat ettikleri 4 sayısı bu şekilde değildi. Haç çıkartan Hristiyanları gözünüzde canlandırın, bu yeni 4, Haç çıkartma sembolüdür.

Müslümanları sevmek, kâfirleri sevmemek, İmanın en önemli şartıdır. İmanın şartlarından ilki, Allah’a imandır. İman etmek için, sadece Allah var demek yetmez, Allah’ı sevmek de şarttır. Bu sevginin şartı da, Allah için sevmek ve Allah için buğzetmek yani düşmanlık beslemektir. Bu yüzden İmanın altı şartında Allah’ı sevmek, onun sevdiklerini sevip, düşmanlarını sevmemek de var. Bir âyet-i kerime meali: ’’Allah’a ve kıyamet gününe iman edenler; babaları, kardeşleri ve akrabası olsa dahi, Allah’ın ve Resulünün düşmanlarını sevmez.’’ Mücadele 22
Allah, Hz Musa ve Hz İsa’yı da bu konuda uyarmıştır: ’’Namaz, oruç, hac, zekat ve zikir aynı zamanda senin iyiliğin için. Peki sadece benim için ne yaptın? Yer ve göklerdeki bütün mahlûkatın ibadetlerini yapsan, dostlarımı sevip, düşmanlarıma düşmanlık etmedikçe, faydası olmaz.’’

Ey İman Edenler ! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. İçinizden kim onları dost edinirse şüphesiz onlardan olur. Şüphe yok ki Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. Maide 51
Şeytan, sizi ancak dostlarıyla korkutur. Onlardan korkmayın. Mü'min iseniz benden korkun. Al-i İmran 175
Hak(su) ile batıl(köpük) bir araya gelirse batıl(köpük) erir. İmanınıza sahip çıkın. Ehl-i Sünnet’e tabi olun.
La İlahe İllallah Muhammedür Resulullah.
İnneddine İndallahil İslam. Allah katında tek hak din İslam’dır. Al-i İmran 19AttilaTheHun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dünya'nın kaç uydusu var? OConner Serbest Bölüm 0 10 Kasım 2013 16:54
Dünya'nın 2 Uydusu Vardı!! RommeL Uzay ve Astronomi Bilimi 12 13 Temmuz 2013 14:56
İlk yerli mini uydu fırlatılıyor LooTos Bilim ve Teknoloji 1 28 Nisan 2013 20:31
İşte Türksat 4A'nın uzaya çıkış tarihi Gökhan Bilim ve Teknoloji 0 22 Nisan 2013 14:58
Türksat 4a yıl sonunda uzayda CarmeLo Bilim ve Teknoloji 0 21 Nisan 2013 12:15

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:35.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750