Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Erdoğan: Karanlığı özleyen lobi var

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 27 Ekim 2013   #1
GReeD
SkyGuard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 05 Temmuz 2013
Bulunduğu yer: Dünya
Mesajlar: 833
Konular: 149
Rep Puanı: 9324
Rep Gücü: 838
Rep Derecesi : SkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond reputeSkyGuard has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 28
Ettiği Teşekkürler: 93
Standart Erdoğan: Karanlığı özleyen lobi var

Beşyol Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, sözlerine Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif'e özellikle Van depreminde gösterdikleri ilgi ve alaka nedeniyle şükranlarını ifade ederek başladı. Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'e de selamlarını iletti.
Van'ın tüm ilçelerini de selamlayan Erdoğan, Van depreminin ikinci yılında hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye'ye başsağlığı diledi. Erdoğan, "Rabbim bizlere bir daha böyle büyük afet yaşatmasın" diye dua etti.

Geçen yıl depremin yıl dönümünde Van'a geldiklerini, yeniden imar sürecinde inşa ettikleri hizmetleri, yatırımları, konutları teslim ettiklerini anımsatan Erdoğan, bugün de toplu açılış töreniyle Van'a kazandırdıkları hizmetlerin açılışını gerçekleştireceklerini belirtti.
Erdoğan, İlkokul, ilköğretim okulu, imamhatip liseleri, ticaret meslek liseleri ve endüstri meslek lisesi, yüzme havuzları, yurtlar, sağlık ocakları, 112 istasyonları, aile sağlığı merkezleri, bölünmüş yollar ile çeşitli altyapı yatırımların yanında TOKİ'nin 267 milyon liralık yatırımla 6 ayrı bölgede tamamladığı 2 bin 644 konutu bugün hizmete alacaklarını söyledi.
Yarın Erciş'te yapacakları açılışla depremin ardından TOKİ marifetiyle Van'da inşa ettikleri toplu konutların sayısının 18 bin 628'e ulaştığını belirten Erdoğan, "Biz ne söz vermiştik, 17 bin 489. Bu rakamı aşmış bulunuyoruz" dedi.
Diğer yatırımlar hakkında da bilgi veren Erdoğan, bunların arasında pek çok fabrikanın yanında 100 milyon liralık yatırım bedeli olan 2 otel ve 127 milyon liralık yatırım olan Edremit Aşkale Çimento Fabrikası yeni üretim hattının da yer aldığını söyledi.

Erdoğan, yarın Özalp'te yatırım bedeli 15 milyon lira olan 22 ayrı eserin, ardından Ecriş'te yatırım bedeli 72 milyon lira olan 15 ayrı eserin toplu açılış törenini gerçekleştireceklerini belirterek, "Böylece 2 günde Van'a küsüratını söylemiyorum, 1,5 milyar liralık, eski parayla 1,5 katrilyon liralık yatırımı kazandırmış olacağız" diye konuştu.
Eserlerin Van'a ve ilçelerine hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, bu eserlerin Van'a kazandırılmasında emeği geçen bakanları, bakanlıkları, kuruluşları, özel sektörü, hayırseverleri tebrik etti.
"Sizlerin dediği gibi Van Denizi diyoruz"
"Van, denizi olan, ekmeğini bir ölçüde denizden kazanan illerimizden biri" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
"Varsın haritalarda adı Van Gölü diye geçsin, biz ona sizlerin dediği gibi Van Denizi diyoruz. Ülkemizin bu bölgedeki demiryolu taşımacılığı Van Denizi üzerinden yapılıyor. Trenle yük dolu vagolar buraya geliyor, gemiye yükleniyor sonra diğer tarafta gemiden inip tekrar tren bağlanıyor. Orta Asya'dan, Yakın ve Uzak Asya'dan gelen yükler atıya, Avrupa ve Anadolu'dan gelen yükler doğuya bu şekilde Van Denizi üzerinden taşınıyor. Ancak burada da yılların getirdiği bir ihmal, zorluk vardı. Fi tarihinden kalan 2 feribot ancak 16 vagon taşıyabiliyordu. Yükler her iki kıyıda bekliyordu. Sadece Van değil ülkemiz zamandan ve rekabetten kaybediyordu. Dedik ki bu Van'a da Van Denizi'ne de yakışmaz. Kim dedi bunu biz dedik, AK Parti iktidarı. Onun için Van Denizi kenarına bir gemi üretim tesisi yaptık, yani tersane yaptık. Her biri 50 vagon taşıma kapasitesine sahip toplam yatırım bedeli 221 trilyon olan 2 büyük feribotu burada inşa ediyoruz. Ayrıca, gemi taşıma güzergahlarında tarama yaptık, iskeleleri yeniledik. Tüm bu çalışmalar sonunda mevcut durumda gemi başına 400 ton olan taşıma kapasitesi 5 kat artarak 2 bin tona çıktı. İnşallah önümüzdeki yıl yeni gemileri Van Denizi'nde hizmete alıyoruz."
Erdoğan, Beşyol Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de milletin, kendileriyle iktidara geldiğini, milli iradenin egemen oduğunu söyledi.
Bu yeni süreci halkla birlikte inşa ettiklerini ve birlikte çok daha güçlü hale getireceklerini belirten Erdoğan, "En başta biz sizi seviyoruz. Ama biz sizi Allah için seviyoruz. Biz sizi Kürt olduğunuz için, Türk olduğunuz için, Zaza olduğunuz için değil sadece Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Farkımız bu ve onun için de hizmetkar olduk. Bizim muhabbetimizin, bizim gönül dostluğumuzun, bizim kardeşliğimizin arasına girmek gayreti içinde olanlar var. Silaha sarılanlar var, teröre sarılanlar var ama bizim kitabımızda ne terör ne silah olamaz. Silah, şiddet ve terör bugüne kadar hiçbir soruna çözüm getirmedi. Çok kan kaybettik. Artık diyoruz ki kan kaybetmeyelim" diye konuştu
Silahların bugüne kadar sadece kan, ölüm, acı ve gözyaşı getirdiğini vurgulayan Erdoğan, "Son bir yıldır Allah'a hamd olsun terör nedeniyle insanımızı, gençlerimizi kaybetmiyor, terör nedeniyle yeni acılar yaşamıyoruz. 30 yıldır hasretini çektiğimiz bahara kavuşmanın heyecanını, sevincini, coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz"
Köylerin, mezraların, dağların, ilçelerin, şehirlerin, esnafın dükkanının, çiftçinin tarlasının, sokakların, caddelerin, en başta da evlerin, gönüllerin yeniden şenlendiğini belirten Erdoğan, 30 yıldır hasreti çekilen huzur, barış, kardeşlik ikiliminin artık yürekleri ısıttığını söyledi.
Bunun sadece bir başlangıç olduğuna işaret eden Erdoğan, "Bu, sürecin sadece bir aşamasıdır. Silahlar sustuğu müddetçe şiddetsiz ve terörsüz bir ortamda siyaset daha da güç kazanacak, sorunlarımız çok daha hızlı şekilde çözüme kavuşacaktır" dedi.
"Bir savaş, kan lobisi var"
Bir savaş ve kan lobisi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Huzurdan, barıştan, bahardan rahatsız olan lobi var, aydınlıktan gözleri kamaşan, karanlığı özleyen bir lobi var, çocuklarımızın, gençlerimizin yaşamasından ve yaşatılmasından rahatsız olan ve onların kanını özleyen bir lobi var. İçeride de böyle bir lobi var, burada da Doğu'da, Batı'da, dışarıda da böyle bir lobi var. Eski günleri özleyen, çatışmayı, gerilimi, şiddeti özleyen bunların yeniden bu bölgeye getirmek isteyen bir lobi var. Terörden beslenen, terörün oluşturduğu puslu havadan beslenen, siyaseti, toplumu dizayn etmeye alışmış bir lobi var. İşte biz, bu lobiye imkan tanımayacak, bu lobiye fırsat vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.
Van'ın arka sokaklarında belediyecilik diye bir şey olmadığını dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu Van'a yakışıyor mu? Van buna layık mı? Bir belediyenin öncelikli hizmeti nedir? Bir temizliktir, iki yol, üç su, yaya kaldırımları, yeşil... Bunlardır ama ne yazık ki gördüğünüz gibi karayollarının dışında, bakıyorsunuz ki belediyenin yaptığı bir şey yok. İşte diyoruz ki Van'a yakışanı aynen yapalım, bu adımları atalım ve artık bu yanlış gidişe Rabia işaretiyle dur diyelim. Bizim gençlerimizin kanı üzerine hesap yapanlara, en başta hep beraber dur diyelim. Bu huzur ve barış ikilimini dağıtmak isteyenlere hep birlikte dur diyelim. Silahı, şiddeti, terörü yeniden egemen kılmak isteyenlere fırsat tanımayalım, düşmanlarımızı sevindirmeyelim, dostlarımızın yüzünü güldürelim. Suriye'de ben 120 bin dedim. Dün İran'dan gelen bir dost dedi ki 'ne 120'si, 150 bin'... 150 bin insan öldü Suriye'de. Kim kimi öldürüyor? Müslüman Müslüman'ı öldürüyor? Peki niçin öldürüyor? Bir koltuğu, makamı korumak için. Adeta bir mezhep savaşı başlattılar. Benim ülkemde de aynı şeyler yapılmadı mı? Aynı şeyler yapıldı.
Hepimizin er veya geç gideceği yer neresi? Toprak. Ne kadar yere gömüleceğiz? İki metreküp. Hocaefendi musalla taşına geldiğinde ne diyecek merhuma veya merhumeye? Er kişi niyetine diyecek. Cumhurbaşkanı da olsa er kişi niyetine, meclis başkanı da, başbakan da, bakan da ne olursa olsun, milyarder, trilyarder ne olursa olsun ne diyecek? Er kişi niyetine, hatun kişi niyetine. Gömecekler, gidecekler. Bir daha oraya uğrayan bile olmayacak. Orada hepimiz kendimizle baş başa kalacağız. Öyle mi? Öyleyse bu kavga, kan niye. İşte Mısır. Halkının oylarıyla iktidar olmuş bir Mursi'yi, kendi savunma bakanı, asker olduğu için, darbeyle makamından indirdi. Oradan indirebilirsin ama gönül makamlarından indiremezsin. Aslolan burayı kazanabilmetktir. Şu anda oradaki Sisi'ye birileri 'evet' diyebilir, ama Rabia 'evet' demiyor, 'hayır' diyor. 17 yaşındaki Esma yavrumuzu orada şehit edebilirsin ama onun ruhu er veya geç galip gelecektir. Esma'nın babasını da içeri alırsın..."
"Bütün bunlar bize ibret olmalı"
Erdoğan, 3 gün önce gerçekleştirdiği Kosova ziyaretinde, Türk firması tarafından yapılan havalimanına Kosova'nın milli kahramanı Adem Yaşari'nin adının verildiğini, Yaşari'nin Sırplar tarafından 40 kişilik ailesiyle ramazan günü öldürüldüğünü anımsatarak, "Bunlar, güzel şeyler değildi. Biz, diyoruz ki bütün bunlar bize ibret olmalı, tarihte biz de bunları yaşadık, bize de yaşattılar. Ama Rabia Meydanı artık farklı duruyor, inşallah milli irade, halkın iradesi er veya geç galip gelecektir" dedi.
Vatandaşlardan çözüm sürecine sahip çıkmalarını isteyen Başbakan Erdoğan, "Biz, bu çözüm sürecine elimizi, gövdemizi, bütün bedenimizi koyduk. Biz, bu ülkede baharın kalıcı olmasını istiyoruz. Barış için, kardeşliğimizin kalıcı olması için bu sürece devam edeceğiz, bundan geri adım atmayacağız. Barış için, kardeşlik için, birliğimiz ve dirliğimiz için sonuna kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.
Niyetlerinin hayr olduğunu, akıbetin de hayr olacağını ifade eden Erdoğan, "Sizlerden rica ediyorum; sizin çocuklarınızın canı üzerine hesap yapanlara fırsat tanımayın, bu güzel bahar iklimini sabote etmek isteyenlere kulak asmayın. İçeride ve dışarıda Türkiye'nin geleceği üzerine karanlık senaryolar üretenlere prim vermeyin. Sizlerden rica ediyorum; kalbinizi dinleyin, gönlünüzü dinleyin, vicdanınızın sesine kulak verin ve bu sürece sahip çıkın" ifadesini kullandı.
Bir yıldır silahların sustuğu, terörün son bulduğu, şiddetin sokaklardan çekildiği bir ortamda siyaseti devreye aldıklarını ve çok önemli adımlar attıklarını, çok önemli reformlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, 30 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reform paketlerinden birini açıkladıklarını hatırlattı. Paket kapsamında yasal düzenleme gerektirenleri süratle Meclis'e getirdiklerini ve kısa zamanda çıkaracaklarını anlatan Erdoğan, ülkeyi, milleti rahatlatmak, Türkiye'nin önünü açmak için gerekli tali adımları attıklarını, çok daha fazlasını da yapacaklarını söyledi. Erdoğan, dün sorun olanları, bugün çözüme kavuşturduklarını, bugünün sorunlarını da inşallah tek tek çözüm yoluna koyacaklarını dile getirdi.SkyGuard isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakan Erdoğan STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 18:31
Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Açılım Teşekkürü' Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Aç CrayzTurk Güncel Haberler 0 28 Nisan 2013 16:18
Erdoğan'dan ABD'ye ince mesaj onurkayaatas Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 21:38
Steampunk Atmosferini Özleyen Var mı? Vizit23 Oyun Haberleri 0 21 Ocak 2013 15:09
Erdoğan BDP'yi dinlemedi! Byfeel Güncel Haberler 1 11 Aralık 2012 00:03

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:14.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750