Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Bahçeli'den Hükümete Sert Sözler

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 30 Haziran 2013   #1
....
Perfect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Alter: 26
Mesajlar: 4.953
Konular: 1293
Rep Puanı: 29838
Rep Gücü: 4959
Rep Derecesi : Perfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 123
Ettiği Teşekkürler: 182
Standart Bahçeli'den Hükümete Sert Sözler

Lice'de yaşanan olayları hatırlatan Devlet Bahçeli, hükümeti PKK'nın taleplerini dinlemekle eleştirdi. Öcalan'ın sürekli demeç verdiğini söyleyen Bahçeli hükümetin dut yemiş bülbül gibi davrandığını söyledi.

35. maddenin kaldırılmasına da tepki gösteren Bahçeli hükümete "Bunu kime danışarak kaldırdın?" diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete sert sözlerle yüklenerek, “AKP ülkemizin her alanındaki yangınların kundakçısıdır. Başbakan Erdoğan, ‘Türk bayrağını kaldıralım’ diyen yabancı hayranı köksüzleri akil yapmıştır, milliyetçiliği ayaklar altına almış ve milli kimliği aşındırmıştır. Bu vahim tablonun farkına varmış milliyetçilerin müdahale vakti yaklaşmaktadır. Türkmenlerin ve Yörüklerin inisiyatif almalarının zamanı gelmektedir” dedi. Bahçeli Türk milletinin “63′lüklerin ihanetini” unutmayacağını bildirdi.

KARTAL YAYLASI YÖRÜK ŞENLİĞİNE KATILDI

Devlet Bahçeli yanında milletvekilleri, parti yöneticileri ve yerel teşkilatların üyeleri olduğu halde, Antalya’da düzenlenen Geleneksel Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliği’ne katıldı. Bahçeli, Türk milletinin tarihin her devrinde itibar ve saygınlığıyla göz kamaştırdığını, başarı ve eserleriyle örnek olduğunu söyledi.

Türk varlığının, yüksek kültürüyle bugünlere kanatlandığın ifade eden Bahçeli, Türk kimliğinin, denge, düzen ve disiplin içinde bugünlere vasıl olduğunu bildirdi. Yörük çadırlarının kendilerini bir yaptığını ve aynı tarihin içinde yan yana getirdiğini belirten Bahçeli, “Türkmen kilimleri, Türkmen tülbentleri, Türkmen duaları, Türkmen türkülerinin bizi bütünde buluşturmuştur. Yaylalardan doğan umutlar buzlarımızı eritmiş, her birimizi birleştirmiş, aynı duyguların etrafında toplayarak tıpkı doruklardan çağlayan pınarlar gibi içimizi serinletmiştir. Ancak bundan rahatsız olanlar şu günlerde çoktur” dedi.

“AKP YÖNETİMİNDEKİ ÜLKEMİZ PKK’YA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR”

Bahçeli, Türkmen ve Yörüklerden keyfi kaçanların azgınlaştığını, Türklükleri yalnızca nüfus kâğıtlarında yazan, ruhen, zihnen ve yaşayış olarak uzaklarından bile geçemeyenlerin, sadece fitne saçmakla kalmadığını, aynı zamanda ihanetin bizzat ve fiilen icrasına da soyunduklarını öne sürdü.

“Ölü bir koyun üzerinde dolaşan akbabalar gibi, Türk milletinin ufkunda da karanlık emeller geziniyor” diyen Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bundan sonra Türkiye, ya felaketi tüm boyutlarıyla yaşayacak ya da selamete çıkacaktır. Ya teslimiyetin dibini boylayacak, ya da milliyetçilikle kamburlarından kurtulacaktır. Ya çözülecek, çökecek ve çatlayacaktır; ya da büyüyecek, kalkınacak ve kardeşliğini koruyacaktır. Başka bir seçenek kalmamıştır. Başka bir yol görülmemektedir. AKP yönetimindeki ülkemiz PKK’ya peşkeş çekilmiştir. Bölücü terör örgütü adeta Türk milletinden hesap sormaktadır. Varlığımızın, birliğimizin ve bin yıllık hukukumuzun alnına dayanan bölücü namlu bizden fidye istemektedir. Nefsinin kuklası olmuş, egolarının oyuncağı haline dönmüş, şişmiş benliğinin esaretine kapılmış Başbakan, İmralı canisine ümit ve heyecan vermekle meşguldür.”

“TERÖRİSTLER PROVOKASYONLARINA HIZ VERMİŞLERDİR”

Bölücü terörün cesaret kazandığını söyleyen Bahçeli, “İmralı canisi sanki meşru ve masum bir siyaset aktörüymüş gibi, yattığı hücreden demeç üstüne demeç vermektedir. AKP yakayı İmralı canisine kaptırmıştır. İpleri bu katile vermiştir. PKK’lılar güven ve rahata ulaşmışlardır. Teröristler provokasyonlarına hız vermişler, şantiyeler basılmakta, silahlı eylemler artmakta, insan kaçırılma hadiseleri yoğunlaşmaktadır” diye konuştu.

“PKK’NIN İSTEKLERİNDE KARAKOL VE KALEKOL YAPIMININ DURDURULMASI DA BULUNUYOR”

Bahçeli, konuşmasında Diyarbakır Lice’de karakol yapımını engellemek için çıkan olaylara da değinerek, karakol yapımından doğan gerginlik sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiğini, ikisi ağır olmak üzere 9 kişinin de yaralandığını hatırlattı.

Lice ilçesi Kayacık Köyü’nde Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası inşaatını protesto etmek ve çalışmaları durdurmak için bölücü terör yandaşlarının saldırıya geçtiğini ifade eden Devlet Bahçeli, “Değerli kardeşlerim. PKK’nın istekleri arasında, karakol ve kalekol yapımının durdurulması da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra baraj inşasına da son verilmesi yer almaktadır. Bu gelişmelerin kısaca manası şudur: Bölücü odaklar, vatanımızın bir yöresini yönetilemez hale getirmeye çalışmaktadır. Egemenlik haklarımızı sulandırmak istemektedirler. Amaç budur, hedef buna dönüktür” diye konuştu.

“OVALARA İNEREK YENİ SİPERLERİNİ KAZMIŞLARDIR”

PKK’nın çekilme sürecine de değinen Bahçeli, “Sınır dışına çıktığı sanılan, günlerce gazete ve televizyonlarda sözde çekilme görüntüleri yayımlanan caniler, gerçekte şehirlere ve ovalara inerek yeni siperlerini kazmışlardır. Terör örgütü, süreç ihaneti kapsamında, çözüm ve barış gürültüsü altında güç ve mevzi elde etmiştir” dedi.

“63’LÜKLERİN İHANETİ UNUTULMAYACAK”

Akil insanlar heyetinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sundukları rapora da konuşmasında yer veren Bahçeli, “Başbakan ise bir yanda 63 sözde akil insanlarla oyalanırken, diğer yanda ‘Türk milletini nasıl bölerim?’, ‘Nasıl parçalarım?’ arayışındadır. 63 sözde akil, PKK’nın yedeği, taşeronu, izcisi, kapıkulu, kölesi haline gelmiştir. Başbakan’a sundukları raporun inanınız bana, milli mücadele yıllarında işgal komiserleri dahi bu kadarını yazmaz, yazamazdı. Başbakan Erdoğan ve İmralı canisinin ortaklaşa tayin ettikleri bu 63 kişi, kısaca Türkiye’nin PKK’ya teslim olmasını ve Türk milletinin tarih sahnesinden silinmesini amaçlamaktadır. Diyeceğim odur ki, Türk milleti 63’lüklerin ihanetlerini asla unutmayacak ve affetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

-“PKK’NIN CİZRE’DE SÖZDE ASAYİŞ BİRLİKLERİ OLUŞTURMASI, YOL KESMESİ NAMERTLİK”-

Bahçeli, Gezi Parkı olaylarına da bahsettiği konuşmasında, Başbakan Erdoğan’ın Taksim’i kuşattığını, terörist dostlarının ise Doğu ve Güneydoğu’da benzerini yapmaya teşebbüs ettiğini öne sürdü. “Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir yapacağı karakolları kanlı terör örgütüne sormaktadır?” diye soran Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir egemenlik haklarını PKK’yla paylaşmaktadır? Bu nasıl bir çürümüşlüktür? Devlet nerededir, hükümet nerededir, Başbakan nereye gitmiştir? PKK’nın yol kesmesi, haraç alması, kimlik kontrolü yapması, hatta Cizre’de sözde asayiş birlikleri oluşturması alçaklıktır, namertliktir, soysuzluktur. AKP’nin her tavizi başımıza türlü belalar açmıştır. Başbakan Erdoğan İmralı canisiyle pazarlık yaptıkça, bölücü yamyamlar heveslenmiş ve başaracaklarına inanmışlardır. Biliniz ki, ülkemizin bu hali sürdürülebilir değildir.”

“BU BÖLÜNME DEMEKTİR, HÜKÜMET DUT YEMİŞ BÜLBÜL GİBİ”

Bahçeli, bugün karakol yapımına itiraz edenlerin, yarın valilerin, kaymakamların ve kamu görevlilerinin şehirlerini terk etmelerini istemesinin, kimseyi şaşkınlığa sürüklememesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu bölünme demektir. Bu kavga demektir” ifadelerini kullandı. Bunun düşman kamplara ayrılma anlamına geleceğini söyleyen Bahçeli, “Türkiye adım adım parçalanmaya gitmektedir. Başbakan Erdoğan ve yanındakileri vatana ihanet içindedir. PKK’nın isyan ve başkaldırma hedefi hızla gerçekleşmektedir. Vatanımızın bir bölümünün sözde Kuzey Kürdistan olarak tarif ve tanımı uluorta yapılmaktadır. Gelin görün ki, Başbakan’dan ses yoktur. Hükümet dut yemiş bülbül gibidir” diye konuştu.

“35.MADDEYİ KİME DANIŞARAK KALDIRDIN?”

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İç Hizmetler Kanunun 35’nci maddesinde yeniden düzenlemeye gidilmesine de değinen Bahçeli, “Burada bir düzenlemeye giderek iç tehditleri kime danışarak, kimden akıl alarak ve kiminle konuşarak kaldırdın? Türkiye sorunlarından kurtulmuş mudur ki, bu 35’nci madde değiştirilmektedir? Başbakan ve hükümeti ne yapmaya çalışmaktadır?” diye sordu.

“AKP ÜLKEMİZİN HER ALANDAKİ YANGINLARIN KUNDAKÇISIDIR”

Bahçeli, bugün Türkiye manzarasında milli varlığın ve birliğin dinamitlendiğini, Lozan’ın delindiğini, Sevr’in hortlatıldığını, Türkiye’nin dağıtılmak istendiğini, kardeş kavgasının körüklendiğini savundu.

Üniter yapının, milli devlet ve vatanın bölünmezliğinin tartışıldığını söyleyen Bahçeli, “Bunların müsebbibi de Başbakan ve hükümetidir. AKP ülkemizin her alanındaki yangınların kundakçısıdır. İlkesiz, bilgisiz ve kimliksiz iktidar zihniyeti tutuşturduğu alevlere körükle gitmektedir. Yangın Kerkük’tedir, Tuzhurmatu’dadır, tüm Türkmeneli’ndedir. Yangın Doğu Türkistan’dadır. Yangın şehit ocağındadır. Yangın sokaklardadır. Yangın okullardadır. Yangın tezgâhlarda, tarlalarda, yaylalardadır. Yangın bağlardadır, bahçelerdedir, köylerdedir. Yangın çiftçilerimizin hanelerindedir. Yangın pazarlarda, atölyelerde, fabrikalardadır. Yangın mutfaklardadır. Yangın huzur ve esenliğimize kadar ulaşmıştır. Yangın milli değerlerimize kadar yanaşmıştır. Yangın Cumhuriyet’in birikimlerine dayanmıştır” diye konuştu. Konuşmasında Başbakan Erdoğan’a sert sözlerle yüklenmeyi sürdüren Bahçeli, şunları söyledi:

“BU VAHİM TABLONUN FARKINA VARMIŞ MİLLİYETÇİLERİN MÜDAHALE VAKTİ YAKLAŞMAKTADIR”

“Başbakan Erdoğan, Türk bayrağını kaldıralım diyen yabancı hayranı köksüzleri akil yapmıştır. Bozgunu zafer diye sunmuştur. Nahoşlukları normalleşme diye yutturmuştur. Milli ve manevi değerleri istismarda sinir ve sabırları germiştir. Türk milletini 36’ya taksim etmiş, Türklüğü etnik seviyeye indirmiştir. Milliyetçiliği ayaklar altına almış, milli kimliğimizi aşındırmıştır. Çanakkale’de savaştıklarımız bu kadar hasar vermemiştir. İzmir’de denize döktüklerimiz bu kadar bayağılaşmamış, bu kadar alçalmamışlardır. Sizler bunlara müstahak değilsiniz. Ve en önemlisi, yurdumuz, yuvamız ve yarınlarımız sahipsiz değildir. Bu vahim tablonun farkına varmış milliyetçilerin müdahale vakti yaklaşmaktadır. Türkmenlerin ve Yörüklerin inisiyatif almalarının zamanı gelmektedir. İnanıyorum ki, er ya da geç seçim vakti gelip çattığında Başbakan ve zihniyeti kaçacak delik, sığınacak ülke arayacaktır.”

Konuşmasının ardından kendisine kartal plaketi ve kartal heykeli hediye edilen Bahçeli, partililerle fotoğraf çektirdi. Bahçeli, şölen alanında kurulan çadırda bir süre istirahat etti.Üye Profil Bilgileri
Perfect isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sert Sözler Kheron Serbest Bölüm 0 28 Haziran 2013 20:41
Fenerbahçe asbaşkanından sert sözler ALL STAR Fenerbahçe 0 21 Mayıs 2013 18:27
Bahçeli'den Çok Sert Söylem! KONYALI Güncel Haberler 0 21 Nisan 2013 15:32
Fatih Terim'in avukatından sert sözler CrayzTurk Güncel Haberler 0 19 Nisan 2013 22:07
Bahçeli'den Twitter'de çok sert İmralı eleştirisi! onurkayaatas Güncel Haberler 0 22 Ocak 2013 15:01

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:17.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750