Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Küfürlerle Caminin Kapısını Tekmelediler

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 29 Haziran 2013   #1
....
Perfect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Alter: 26
Mesajlar: 4.953
Konular: 1293
Rep Puanı: 29838
Rep Gücü: 4959
Rep Derecesi : Perfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond reputePerfect has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 123
Ettiği Teşekkürler: 182
Standart Küfürlerle Caminin Kapısını Tekmelediler

Gezi Parkı eylemcilerinin işgal ettiği Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın ifadesi ortaya çıktı. "Küfürlerle caminin kapısını tekmelediler" diyen müezzinin ifadeleri herşeyi anlatıyor:

Gezi Parkı olaylarının başlama tarihi olan 31 Mayıs 2013 günü akşam saat 22.00 sıralarında cami önünde toplanan ve polisle çatışan gruplar, polisten kaçıp camiye girmek istedi. Kalabalık grup, küfürler savurdu ve fiili olarak harekette bulunup caminin kapısını tekmeledi.

POLİS ARACI VE AMBÜLANS YAKTILAR

Caminin dışında binlerce kişi vardı. Can güvenliğimizin olmadığını düşünerek geri çekilmek zorunda kaldık. Caminin dışında bulunan kalabalık, polis aracını yaktı. Yangını söndürmeye gelen itfaiye aracını linç ettiler. Ambulansları taşlayarak alana sokmadılar.

AYAKKABI İLE DOLAŞAN SARHOŞLAR

Cami içinde bulunan şahısların ayakkabıları ile cami içinde dolaştıklarını, caminin kontrolden çıktığını gördüm. İçlerinde, hareketlerinden sarhoş olduğunu anladığım insanlar vardı. Olaya müdahale etmek istedim. Can güvenliğim yoktu. Linç edilmekten korktum.

CAMİDE BOŞ BİRA ŞİŞELERİ VARDI

Göstericiler tamamen çıktıktan sonra camiyi kontrol ettiğimde cami içerisinde tüm halıların kirletilmiş olduğunu, yerlerde çok miktarda sağlık malzemelerinin ve kullanılmış atıkların olduğunu gördüm. Ayrıca boş vaziyette ezilmiş bira kutuları ve sigara paketlerini gördüm.

ZARAR 80 BİN TL, ŞİKAYETÇİYİM

Yapmış olduğum değerlendirmelerde cami içerisinde 80 bin TL değerinde hasar meydana geldi. Daha sonra olay yeri inceleme ekipleri camide incelemeler yaptı. Ben camiye girip camiye zarar veren şahıslardan şikâyetçiyim.

İŞTE MÜEZZİNİN GERÇEK İFADESİ

Milat Gazetesi yazarı İsa Tatlıcan tarafından köşe yazısına taşınan ifadeler şöyle:

Son günlerde Taksim Gezi Parkı eylemlerinden çok, 31 Mayıs gecesi Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'nde yaşananları konuşuyoruz. Gazetelerde, haber kanallarında, internet sitelerinde müezzinin birbiriyle taban tabana zıt açıklamalarını okuyoruz.

Son olarak cami müezzininin İstanbul Terörle Mücadele Şubesinde verdiği ifadeden cımbızla seçilen bir cümle gündeme oturdu: "Camide içki içildiğini görmedim."

Tahmin edeceğiniz gibi bu cümleden yola çıkan sosyal medyadaki klavye devrimcileri, Başbakan Erdoğan'ı yalancı ilan etmekte gecikmedi. Peki cami müezzini Fuat Yıldırım'ın ifadesinden böyle bir anlam çıkıyor mu?

Dün, Bezmi Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın üç sayfalık ifadesine ulaştım.

İfadeden ilginç gördüğüm bazı bölümlerini paylaşayım:

"KÜFÜRLERLE CAMİNİN KAPISINI TEKMELEDİLER!"

Müşteki olarak ifade veren 1969 doğumlu müezzin Fuat Yıldırım, ifadesinde ilginç açıklamalarda bulunuyor. Yıldırım, ilk gece küfür ve tekmelerle caminin kapısına dayanan eylemcilerin camiyi işgal etme girişiminin başarısız olduğunu belirtiyor:

"Ben yaklaşık 24 yıldır Beyoğlu Müftülüğü'ne bağlı olarak Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nde müezzin olarak çalışmaktayım. Taksim Gezi Parkı olayları esnasında camiye zarar verilmesi sonucu müracatta bulunmak üzere buradayım.

Gezi Parkı olaylarının başlama tarihi olan 31 Mayıs 2013 günü ben camide görevli idim. Akşam saat 22.00 sıralarında cami önünde toplanan ve polisle çatışan gruplar polisten kaçıp camiye girmek istedi. Ben de camiyi bu gruptan korumak için cami kapısını kapatıp kilitledim. Bu esnada dışarıda kalan kalabalık grup, küfürler savurdu ve fiili olarak harekette bulunup caminin kapısını tekmeledi. Ancak o gece camiye girmeyi başaramadılar.

CHP MİTİNGİNDEN ÇIKIP DOLMABAHÇE'DE TOPLANDILAR

"01.06 2013 günü saat 09.00 sıralarında camiye namaz kılmak için gelen şahıslar olduğu için biz caminin kapısını açtık. Bu esnada Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kadıköy'de yapacağı mitinge katılıp, mitingin iptali sonucu Kadıköy'den mitinge katılan göstericiler, Kabataş Vapur İskelesi'nden inip Dolmabahçe'de meydanda toplanıp buradan Taksim'e yürümek istediler. Bu esnada polisten kaçan grup cami önünde toplanmaya başladı. Bu gruplar daha sonra camiye girmeye çalıştılar. "

"YARALI OLMAYANLARIN AYAKKABIYLA GİRMESİNİ ENGELLEYEMEDİK"

Yaklaşık iki haftadır Dolmabahçe Camii'nin yaralı eylemcilere kapılarını açtığını okuyoruz. Müezzin Fuat Yıldırım ise bu iddiayı yalanlayarak, ilerleyen saatlerde camiyi sadece yaralıların değil binlerce eylemcinin sığınak olarak kullandığını belirtiyor.

"Kalabalık oldukları için bu şahısların camiye girmesini engelleyemedik. Ben içeride bulunan birkaç cemaatle şahısların içeriye ayakkabı ile girilmesi sebebiyle camiyi kirletmelerini engellemek için son cemaat mahfelinde bulunan halıların üzerine hasır serdik. Cami mikrofonundan dışarıya anons ederek sağlıklı insanların içeriye alınmayacağını yanlız yaralıları alabileceğimizi söyledik. Gruplar çok kalabalık olduğu için sağlıklı insanların içeri girmesini engelleyemedik. "

"POLİS ARACINI YAKTILAR, AMBULANS VE İTFAİYE ARACINI TAŞLADILAR!"

Siz hiç tıbbi tedavi gören barışçıl eylemcilerin cami önünde polis aracı yaktığını, ambulans ve itfaiye araçlarına saldırdığını gördünüz mü? İşte müezzinin ifadesinden o ayrıntılar:
"Caminin dışında 60-70 bin kişi vardı. Can güvenliğimizin olmadığını düşünerek geri çekilmek zorunda kaldık. Caminin dışında bulunan kalabalık, gözümüzün önünde polis aracı yaktı.

Yangını söndürmeye gelen itfaiye aracını linç ettiler. Sağlık Bakanlığı'na ait ambulansları taşlayarak alana sokmadılar. Bunları yapan gruba karşı benim ve cami güvenliğinin yapacak bir önlemi yoktu. Pazar günü sabaha kadar "

CAMİDE AYAKKABI İLE DOLAŞAN SARHOŞ İNSANLAR VARDI.

Dünkü gazetelerde ve sosyal medyada cami müezzini Fuat Yıldırım'ın "Cami içinde içki içildiğini görmedim" şeklinde ifadesini okuduk. Ancak böyle bir cümle, Yıldırım'ın Terörle Mücadele Şubesi'nde verdiği ifadede yeralmıyor. Yıldırım ifadesinde açık şekilde cami içinde boş bira kutuları ve sarhoş insanlar gördüğünün altını çiziyor.

"Pazar günü saat 17'de gruplar tekrar kalabalıklaşmaya başladı. O gün benim haftalık izinli olmam nedeniyle, takriben 24 saat uykusuz kaldığım için birkaç saat dinlendim. Kaldığım lojman, caminin bitişiğinde olduğu için eşim ve çocuğumun can güvenliğini düşünerek kayınvalideme götürdüm. Tekrar camiye döndüğümde cami içinde bulunan şahısların ayakkabıları ile cami içinde dolaştıklarını, caminin kontrolden çıktığını gördüm. İçlerinde, hareketlerinden sarhoş olduğunu anladığım insanlar vardı. Olaya müdahale etmek istedim. Can güvenliğim yoktu. Linç edilmekten korktuğum için olaya müdahale edemedim. "

CAMİNİN KAMERALARINI KIRDILAR, BANKLARI VE DEMİR KORKULUKLARI BARİKAT YAPTILAR!

Yıldırım'ın ifadesine göre, caminin halılarını ve güvenlik kameralarını tahrip eden eylemciler bununla da yetinmeyip, dışarıdaki tenteleri, caminin banklarını ve tarihi demir cam korkuluklarını yerinden sökerek barikat olarak kullanmışlar:

"03.06.2013 günü saat 02.30'a kadar bu şahıslar cami içerisine ayakkabıları ile girip çıktılar. Dışarıda bulunan binlerce insan camiye girmek isteyince caminin kapısı kapatıldı. Dışarıda kalan grup ise camiye zarar vermeye başladı. Caminin tüm kameralarını, kapının önünde bulunan iki adet tenteyi, bankları, caminin demir parmaklıklarını söküp polise karşı barikat olarak kullandılar. Mikrofonla "dışarıda bulunan polisi ikna edip sizin buradan çıkmanızı sağlayacağım" diyerek eylemci grubu ikna ettim. "

CAMİDE EZİLMİŞ BOŞ BİRA KUTULARI, SİGARA PAKETLERİ VARDI

Bazı gazetelerde ve internet sitelerinde cami içinde boş bira kutuları, sigara paketleri ve çöp artıkları fotoğraflarını görmüştük. Bu görüntüyü cami müezzini Yıldırım da doğruluyor:
"Göstericiler tamamen çıktıktan sonra camiyi kontrol ettiğimde cami içerisinde tüm halıların kirletilmiş olduğunu, yerlerde yiyecek içecek artıklarının olduğunu, yoğun olarak da sağlık malzemelerinin ve kullanılmış atıkların olduğunu gördüm. Ayrıca boş vaziyette ezilmiş bira kutuları ve sigara paketlerinin bulunduğunu gördüm. Camiyi kilitleyip çıktım. "

CAMİYE 80 BİN LİRA ZARAR VERDİLER, ŞİKAYETÇİYİM!

"Yapmış olduğum değerlendirmelerde cami içerisinde 80 bin TL değerinde hasar meydana geldi. Daha sonra olay yeri inceleme ekipleri camide incelemeler yaptı. Ben camiye girip camiye zarar veren şahıslardan şikayetçiyim. "

BU İFADEDEN "CAMİDE İÇKİ İÇİLMEDİ" ANLAMI ÇIKIYOR MU?

Medyanın günlerdir peşinde olduğu Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın ifadesi aynen bu şekilde.

Peki bu ifadeden "Camide içki içilmedi" gibi bir anlam çıkıyor mu?

İki gün işgal altında bulunan camiye giremeyen müezzinin içki içen insanlar görmemesi çok doğal. Ancak ifadesinde çok açık bir şekilde sarhoş insanlar ve boş bira kutuları gördüğünün altını çiziyor.

Gezi Parkı eylemleri ile şu gerçeği öğrenmiş olduk; sosyal medya önümüzdeki süreçte bir yalan makinesi olarak çalışacak. Toplumun algıları ile oynayarak insanları tahrik etmek, öfkeli kalabalıkları meydanlara çekmek için elinden geleni yapacak.

Biz de gücümüz yettiği kadar bu yalanları deşifre etmeye devam edeceğiz…Üye Profil Bilgileri
Perfect isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
ALPHA Kapısını Yapabilir miyim? kufxyn Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 8 10 Şubat 2013 14:25
Caminin çatısından tarih çıktı mehmedcan Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 17:57
zeta kapısını yapabilirmiyim? xR4wrs Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 4 15 Ocak 2013 18:51
Kappa Kapısını Yapacaklar iceri lutfen YasinOzer Darkorbit Botlar ve Buglar 6 15 Ekim 2012 18:57
Gemi Özelliklerime Göre Alpha Kapısını Yapıyımmı FarukUysal Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 5 27 Ağustos 2012 01:09

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:16.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750