Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Erdoğan: Türkiye o günlere geri döndürülemez

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 24 Haziran 2013   #1
Dyrus Qalp
Team SoloMid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 10 Şubat 2013
Bulunduğu yer: Gıbrıs
Mesajlar: 6.666
Konular: 1657
Rep Puanı: 66744
Rep Gücü: 6672
Rep Derecesi : Team SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond reputeTeam SoloMid has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 342
Ettiği Teşekkürler: 477
Team SoloMid - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart Erdoğan: Türkiye o günlere geri döndürülemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "30 yıldır devam eden terör sorununu artık çözüm aşamasına getirdik. Bu aşamaya, bu umut verici noktaya sadece güvenlik tedbirlerini artırarak değil, güvenlik ve özgürlük dengesini samimi şekilde gözeterek ulaştık. Daha çok yasaklayarak değil, daha çok kısıtlayarak değil, daha çok görmezlikten gelerek değil tam tersine özgürlükleri genişleterek, yolları açarak, gönülleri kazanarak bu güzel seviyeye gelebildik" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de güvenliğin, özgürlüklerin ve demokrasinin önüne geçtiği dönemlerin geri gelmeyeceğini belirterek, "Hiçbir sabotaj, hiçbir tahrik, hiçbir tuzak Türkiye'yi güvenlikçi politikaların egemen olduğu günlere geri döndüremez ve döndüremeyecek" dedi.

Başbakan Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreninde yaptığı konuşmada, bugün mezun olan 475 öğrencinin sadece Türkiye'nin değil içinde bulunduğu coğrafyanın en güzide eğitim kurumlarından biri olan Polis Akademisi'nde, en iyi ve en kaliteli eğitimi aldığını belirtti. Polislere, polis teşkilatının gelecekteki yöneticilerine burada verilen eğitimin çok önemli olduğuna inandığını kaydeden Erdoğan, "Zira bu akademide teorik eğitim yanı sıra Türkiye'nin birikimi, tecrübeleri yani pratik de öğrencilerimize verildi" dedi.

Türkiye'nin zorlu bir coğrafyada yer aldığını dile getiren Erdoğan, çoğunluğu Müslüman olan, anayasal, parlamenter sistemi ve demokrasiyi bir rejim olarak benimsemiş, başarıyla uygulayan, aksaklıkları gideren, standartlarını yükselten bir ülke olarak Türkiye'nin farklı kimliklerle öne çıktığını vurguladı. Türkiye'de uzun yıllar boyunca terörle mücadele edildiğini, teröre rağmen demokratikleşme adımlarının atıldığını, kararlı reformların hayata geçirildiğini ifade eden Erdoğan, bu nedenlerle, Türkiye'nin emniyetinin sağlanması için çok hassas bir denge içinde çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

Başbakan Erdoğan, "Biz hem güvenliğini tam anlamıyla tesis etmek hem de bunu hukuk, demokrasi içinde, özgürlüklere tam manasıyla sahip çıkarak gerçekleştirmek zorundayız. Böyle zorlu bir coğrafyada Türkiye'nin güvenliğinden asla taviz veremeyiz ancak geçmişte yaşandığı gibi güvenliği bahane ederek hukukun çiğnenmesine, demokrasinin duraklamasına, özgürlüklerin kısıtlanmasına da asla imkan tanıyamayız" diye konuştu.

-"Özgürlükler genişledikçe birliğimiz pekişti"-

Hükümet olarak 10,5 yıl boyunca özgürlük-güvenlik dengesini büyük bir hassasiyetle muhafaza ettiklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakın bundan ciddi olarak rahatsızlık duyanlar da oldu. Özgürlüklerin genişletilmesinin, demokrasinin standartlarının yükseltilmesinin güvenlik sorunu doğuracağını iddia edenler de oldu. Biz bunların hiçbirine aldanmadık. 'Bizim halkımız demokrasi ve özgürlük noktasında en ideali hak ediyor. Hatta bu konuda geç bile kalındı' dedik ve özgürlükleri olabildiğince genişlettik. Özgürlükler genişledikçe, demokrasinin standartları yükseldikçe ortaya bir güvenlik sorunu çıkmadı. Tam tersine birliğimiz pekişti, bütünlüğümüz güçlendi, kardeşliğimiz daha da anlam kazandı. Yasakları, kısıtlamaları kaldırdıkça, engelleri, engellemeleri tek tek Türkiye'nin gündeminden çıkardıkça Türkiye daha güvensiz değil tam tersine daha güvenli, daha huzurlu, özgür ve itibarlı bir ülke haline geldi.

30 yıldır devam eden terör sorununu artık çözüm aşamasına getirdik. Bu aşamaya; bu umut verici noktaya sadece güvenlik tedbirlerini artırarak değil güvenlik ve özgürlük dengesini samimi şekilde gözeterek ulaştık. Daha çok yasaklayarak, kısıtlayarak, görmezden gelerek değil tam tersine özgürlükleri genişleterek, yolları açarak, gönülleri kazanarak bu güzel seviyeye gelebildik. Buradan geriye dönüş de, Allah'ın izniyle, olmayacak. Türkiye'de güvenliğin, özgürlüklerin ve demokrasinin önüne geçtiği dönemler inşallah geri gelmeyecek. Hiçbir sabotaj, hiçbir tahrik, hiçbir tuzak Türkiye'yi güvenlikçi politikaların egemen olduğu günlere geri döndüremez ve döndüremeyecek.

Özellikle bu akademide en iyi, en kaliteli eğitimi almış, güvenlik birimlerini öğrendiği kadar hukuku, demokrasiyi, milli iradeyi, özgürlükleri saygıyı özümsemiş polislerimiz Türkiye'nin hem daha fazla değişmesini hem de sürekli ileriye gitmesini temin edecekler."

-"Polisimiz çok zorlu bir demokrasi testinden başarıyla geçti"-

Taksim Gezi Parkı odaklı eylemlerin polise karşı sistemli ve tertipli bir kampanyaya dönüştürülmek istendiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, daha en başından itibaren bu gösterilerde polisin, hükümetin, demokrasinin ve milli iradenin hedef alındığını kaydetti. Ulusal ve uluslararası medya ile bazı parlamentoların hedefinde hep polisin olduğunu ifade eden Erdoğan, gösterileri en başında itibaren büyük bir dikkatle izlediklerini, gösterilerin hiçbir aşamasında polisin demokrasinin dışına çıkacak, hukuku çiğneyecek, özgürlükleri kısıtlayacak bir tavrın içinde olmadığını anlattı.

Polisin, amirlerinden aldığı emirle kendilerine tanınan yetki çerçevesinde, hukuk ve meşruiyet içinde kalarak görevini başarıyla yerine getirdiğini dile getiren Erdoğan, "Daha önce de ifade ettiğim gibi polisimiz çok önemli, çok zorlu bir demokrasi testinden başarıyla geçmiştir" dedi.

Başbakan Erdoğan, polisin, bir başka ülkede yaşansa asla tahammül edilmeyecek saldırılara, tahriklere hukuk dışına kesinlikle çıkmadan karşı koyduğunu ve adeta kahramanlık destanı yazdığını belirterek, şöyle konuştu:

"Böylesine uzun soluklu bir mücadeleyi vakarını, disiplinini bozmadan, 48 saat adeta aç susuz kalarak sürdürebilmek, açık söylüyorum, sadece bizim polisimizin başarabileceği bir iştir. Özgürlükleri bu kadar genişleten, demokrasinin standartlarını yükselten, bu kadar reform yapan bir hükümetin başbakanı olarak şunu bütün kalbimle bütün samimiyetimle ifade ediyorum; biz 'İşkenceye sıfır tolerans' diyen bir hükümetiz. Biz polisimizin olaylara müdahale, gözaltı, sorgulama kurallarını değiştiren, demokratikleştiren bir hükümetiz. Polisimiz hata yaptığında bunu açık yüreklilikle söyler, gereğini de yaparız. Ancak hiç kimsenin, kim olursa olsun, ister milletvekili ister birileri bizim polisimize küfretmeye, hakaret etmeye hakkı yoktur."

Polis üzerinden ülkeye operasyon yapılmasına da müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Polisimize hakaret edenler Yunanistan'ı görmüyor mu, Almanya'yı görmüyor mu, İngiltere'yi görmüyor mu, Fransa'yı görmüyor mu? Bizim polisimizin yapmadıkları orada çok çok aşırı derecede fazlasıyla yapılıyor. Bizim polisimiz kurşun yiyor, bunun karşılığında su sıkıyor, biber gazı sıkıyor. Avrupa Birliği müktesebatına bakarlarsa orada bunun polisin en doğal hakkı olduğunu görürler. Bize Avrupa Birliği Parlamentosu ders verirken önce müktesebatın içeriğini okusun" değerlendirmesinde bulundu.

Her türlü medya, sosyal medya aracını kullanarak polise çok ağır saldırılar yapılmasına rağmen polisin soğukkanlılıktan asla taviz vermediğini kaydeden Erdoğan, bir partinin milletvekilinin kameraların önünde çok ağır ifadeler kullanırken bile, polisin vakarından, ağır başlılığından asla geri adım atmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, "10 yıl önce bu boyutta gösteriler, saldırılar karşısında polisin nasıl tepki vereceğini milletimizin takdirine ve tahayyülüne bırakıyorum" dedi.

Son olaylarda polisin kendisini ispat ettiğini anlatan Erdoğan, "Haftalardır farklı yöntemlerle, araçlarla polisin göstericilere şiddet uyguladığı iddia ediliyor. Göstericiler, masum, sakin, çevre gönüllüsü, ağaç sevdalısı, çiçek, böcek, karanfil çocuklar olarak gösterilirken, polisimiz şiddet yanlısı gösterilmek istendi. Oysa tablo bunun tam tersiydi" diye konuştu.

-"Görüntüleri paylaşacağız"

Olaylarda bir polisin şehit olduğunu, 2 polisin silahla ağır yaralandığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Polisimiz inanın tarihinde hiç olmadığı kadar sabırlı ve itidalli davranmıştır. Görüntüler ortaya çıktıkça, polisimizin sabrı, polisimize yönelik alçakça saldırılar tek tek açığa çıkıyor. Polisimize yönelik nasıl şiddet uygulandığını önümüzdeki günlerde de milletimizle görüntülerle paylaşacağız. Polisimizi, uluslararası ya da ulusal medyaya, Türkiye'nin hasmı çevrelere asla yıprattırmayacağız. Ben ve hükümetim, polisimizi gönülden tebrik ediyoruz. Her kademedeki polis kardeşlerime, haftalardır devam eden olaylarda fedakarlıkla, vatanseverlikle mücadele verdikeri için, şahsım, ülkem ve milletim adına şürkranlarımı sunuyorum."

-"Kural dışına çıkan polisimiz olursa, elbette gereği yapılmıştır"

Türkiye'nin polisi konusunda yargıda bulunacak yegane mercinin millet olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin polisi konusunda uluslararası medya kuruluşları, bunların Türkiye'deki uzantıları ya da bazı parlamentolar değil, sadece milllet takdirde bulunur. İster bu süreçte olsun isterse başka herhangi bir zaman kural dışına çıkan polisimiz olursa, elbette bunun hukuki, idari gereği neyse yapılmıştır, yapılacaktır. Bu başka bir şeydir. Polisimize, haksız, kasıtlı şekilde saldırmak bir başka şeydir" diye konuştu.

Partisince son 1 hafta içinde düzenlenen Milli İradeye Saygı mitinglerinde, milletin polise sahip çıktığına, polise yönelik güven ve sevgisini samimi şekilde gösterdiğine şahit olduğunu anlatan Erdoğan, "Çünkü, bu polis milletin polisidir. Bu polisin arkasında da milletimizin kendisi vardır" dedi. Erdoğan, polisin, özgürlüklere, demokrasiye ve hukuka daha fazla sahip çıkan, ama aynı zamanda gücü, müdahale yeteneği artan bir konumda olmasını istediklerini ve bunu her fırsatta sağlayacaklarını kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sevgili polis arkadaşlarım" dediği yeni mezun polislere şöyle seslendi:

"Şeyh Edebali'nin, 'insani yaşat ki devlet yaşasın' ilkesini vazife yaptığınız müddetçe, lütfen aklınızdan ve kalbinizden çıkarmayın. Siz devleti korumak için değil, milleti korumak suretiyle devleti korumak, devleti yüceltmek için vazife alacaksınız. İnsanımızı ne kadar korursanız, yüceltirseniz devletimiz de o kadar büyüyecek, gelişecek, güvenli ve huzurlu bir yer olacaktır. Sizlerin, demokrasiden, hukuktan, özgürlüklerden taviz vermeyeceğinize yürekten inanıyorum. Sizlerin, insan odaklı, insan merkezli, insana hürmet içinde hizmet edeceğinize gönülden inanıyorum."

Erdoğan, mezunlara yeni görevlerinde başarılar dileyerek, başta olaylarda şehit olan Mustafa Sarı olmak üzere emniyet teşkilatının tüm şehitlerini rahmetle andı.Üye Profil Bilgileri
Son, that's racist.

Team SoloMid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye'ye Geri Mi Dönüyor? Reveillere Spor Dünyası 1 15 Haziran 2013 13:06
Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Açılım Teşekkürü' Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Aç CrayzTurk Güncel Haberler 0 28 Nisan 2013 16:18
Erdoğan'dan Türkiye'ye 2 müjde birden ATAK T-129 Güncel Haberler 0 10 Şubat 2013 12:01
Keita, Türkiye'ye geri döndü onurkayaatas Güncel Haberler 0 24 Ocak 2013 09:42
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, ile Başbakan Erdoğan bir araya geld SansarSalvo Güncel Haberler 0 29 Aralık 2012 00:27

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:39.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750