Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Başbakan'dan İstanbul'da gövde gösteri

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Haziran 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 20 Kasım 2012
Bulunduğu yer: Tatvan
Alter: 25
Mesajlar: 2.329
Konular: 320
Rep Puanı: 14677
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : AnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond reputeAnoNyMouS13 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 63
Ettiği Teşekkürler: 148
Standart Başbakan'dan İstanbul'da gövde gösteri

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Başbakan halkı selamlayarak konuşmasına başladı. "İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul demek Ortadoğu demektir. İstanbul demek Balkanlar demektir. Kuzey Afrika demektir. İstanbul demek, Avrupa-Asya-Afrika demektir... İşte bu kadim Osmanlı başkentinden, bu dünya şehrinden tüm yeryüzünü, tüm dostlarımızı, kardeşlerimizi gönülden selamlıyorum" Şu alana giremeyen kardeşlerim var dışarıda kaldılar.
Başbakan Erdoğan Afganistan'dan Somali'ye, Bosna'dan Filistin, Myanmar ve Kudüs'e, Bağdat, Musul, Süleymaniye'den, Hama, Humus, Halep'e selam gönderdi, "Dünyanın her yerinde bizim için meydanlara çıkan, dualarını esirgemeyen kardeşlerimi selamlıyorum" diye konuştu.

Türkiye fotoğrafı görmek isteyen varsa fotoğraf burada. Uluslararası medyaya rağmen. Uluslararası medya hadi bunu da gizle. BBC, CNN, Reuters bunu da gizle. Günlerdir yalan haberler ürettiniz. Türkiye'yi dünyaya farklı gösterdiniz. Siz yalanlarınızla baş başa kaldınız. Bu millet, sizin dünyaya tanıttığınız millet değil. Bu millet samimi, gece tencere tava çalan bir millet değil... Türkiye'de neler olduğunu merak eden varsa Kazlıçeşme'ye baksın. Biz söyleceğimizi sandıkta söyleyeceğiz.

BURADAKİ YÜZ BİNLERCE İNSAN KIRIP DÖKEN DEĞİLDİR

Buradaki yüz binlerce insan, çelik bilyeleri kalkıp da insanımın üzerine atan hainler değildir. Eline molotof alıp polise atan, eline sopa alıp kırıp, yağmalayan burada değildir.

SAYGIMI KAYBETTİM, ÜZÜLDÜM

Bana günlerce heyetler geldi, sanatçılar geldi, Taksim Platformu'ndanız dediler. Kendileriyle konuştuk, görüştük. Bilmenizi istiyorum. Dedim ki, "Niye bu gençler burada duruyor. Yeşili korumak için mi burada duruyor? Eğer yeşili korumak için burada duruyor? Eğer yeşilse yargı sürecine uyacağına söyleyen bir iktidar var. İki diyorum ki, yargı kararı verdi, velev ki lehimizde verdi. O zaman da diyorum, plebisit yapalım, halka gidelim, halkımıza gidelim. Büyük bir çoğunluğu evet dedi. Fakat çok enteresan, dışarı çıktılar. Bir bayan, üzüldüm. Önce saygı duydum, sonra saygımı kaybettim. Neden çünkü dedi ki, "İçeride bize böyle bir şey teklif edilmedi".

BOŞALTTINIZ, BOŞALTTINIZ DEDİM

Daha sonra bir başka grupla konuştuk. Onlara da aynı şeyi söyledim. Bedeli ne olursa olsun Kılıçdaroğlu'na rağmen orayı boşaltacağız dedik. Gezi Parkı'nın içi temizlendi şimdi yeşillendirme yapılıyor. Atatürk Anıtı'nın çevresindeki çiçeklendirme yapıldı. Ey benim sevgili vatandaşım ey benim milletim oyuna gelme. İstanbul'da yaptıklarımız ortada çöp dağlarını kaldırdık hava kirliliğinden kurtardık. Susuzluğunu giderdik.

TÜRKİYE TAKSİM'DEN İBARET DEĞİLDİR

Türkiye üzerinde oyun oynayanlar ofislerinde evlerinde bilgisayar başında tir tir titreyecek. Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? İşte bu Türkiye bu. Türkiye sadece Taksim'den ibaret değildir. Türkiye sadece Kuğulu Park'tan ibaret değildir. Türkiye herkesin kardeşçe yaşadığı büyük bir ülkedir. Türkiye Selçuklu'ların torunlarının ülkesidir. Osmanlı cihan devletinin torunlarının ülkesidir. Türkiye uluslararası medya kuruluşlarının operasyon yapacağı bir ülke değildir.

AB'YE SERT TEPKİ

Türkiye sosyal medya üzerinden ameliyat yapılabilecek bir ülke değildir. Avrupa Birliği Parlamentosu bizimle ilgili bir karar almış. Haddini bil ya, haddini bil. Sen Türkiye ile ilgili karar almaya yetkili misin ya? Daha ilk gün ne dedim, 'Sizin aldığınız kararı tanımıyoruz' dedim. Ve aldıkları kararı kendilerine iade ettim" dedi.

30 BİN KUMANYA DAĞITANI DA BİLİYORUZ

Tabi bunlar bugüne kadar güdülen iktidarlara alışmışlardır. Güdüyorlardı, istedikleri gibi hükümet kuruyorlardı bu ülkede. İstediklerini indiriyorlardı, istediklerini getiriyorlardı. İşte bazı medya kuruluşları aynı oyunun içindeler, aynı numarayı yapıyorlar ama hepsi turnusol kağıdı gibi ortaya çıktı. Faiz lobisi çok iyi ortaya çıktı.

Yerli ve yabancı birlikte hareket eden yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum. Basın ahlakı denen bir olay var, namuslu olun namuslu. Dürüst olun. Eğer Tayyip Erdoğan’dan dürüst olmamayı bekliyorsanız yanılıyorsunuz.

Taksim meydanına 30 bin kumanyayı kimlerin gönderdiğini gayet iyi biliyoruz. Kendi otellerinde terörle işbirliği yapanları yatırıp kaldıranları çok iyi biliyoruz. Bunların hesabı sorulmayacak mı? Eğer bu hesabı sormazsak, işte o zaman bu millet bizden hesap sorar.

KÖTÜ MUAMELEYİ BİZ KALDIRDIK

Cezaevlerinde kötü muamele vardı. Karakollarda kötü muameleler vardı. İşkenceye sıfır tolerans dedik. Hukuk sisteminde keyfiliğe yer yok dedik. Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçişi biz sağladık.
İfade özgürlüğü sınırlandırılmıştı. Önünü açtık. Toplantı gösteri yapmak kısıtlanmıştı. Şimdi buradan tüm Türkiye’ye dünyaya sesleniyorum. Diyorum ki, siz miting yapmak istediniz de size müdahale mi edilmedi?

TERÖRİSTBAŞIYLA NASIL YAN YANA GETİRDİNİZ

Şimdi buradan ulusalcılara sesleniyorum. Ey ulusalcılar, ey CHP ve yandaşları, terörist başıyla Atatürk'ü ve Türk bayrağını nasıl yan yana getirdiniz.

BU TÜR MÜDÜRLERİ ASLA KABUL EDEMEM

Hatay’da da bunları gördük. 4 tanesi şu anda tutuklandı. Olayları organize edenler olarak gördük. Bunları organize edenlerin de bunlar olmadığını kim söyleyebilir. Lise talebelerine baskı uygulayanları milletim bilsin. Ben buradan bazı okulların müdürlerine öğretmenlerine sesleniyorum. Araştırmalar devam ediyor. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Bunları iyi okutun, eğitin diye gönderdik. Birilerinin mitinglerine bunları derslerden çıkararak gönderin diye değil.

ÜNİVERSİTELERDE DE AYNI

Aynı şey üniversiteler için geçerli. İmtihan var, okula gelmeyin diyorlar. Olur mu böyle şey? Sabah dörde kadar beşe kadar tencere tava. Hep aynı hava. Tencere tava çalanlar hava mı görmek istiyorsunuz, buyurun size hava.

BAŞÖRTÜLÜ KARDEŞİME EL UZATANLARA

18 gün boyunca sokaklarda terör estirenlere, benim başörtülü kardeşlerime el uzatanlara, hem anneye hem bebeğe şiddet uygulayan alçaklara. Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne ayakkabılarıyla giren, üç gün orayı işgal edenlere. Orada alkol kullanan saygısızlara… Hukuk dairesi içinde gereken hesabı mutlaka soracağız.

BANA HAKARET ETTİLER

Çapulcu kamu düzenini bozanlara denir. Türk Dil Kurumu'nda bunun tanımı budur. Bu ülkede 10,5 yıl önce sınırsız güç kullanma hakkı vardı. Biz bunu kaldırdık. Bizimle görüşmeye gelenler istediğimiz yerde miting yaparız dediler kibar davrandım Türkiye yol geçen hanı değildir. Neresi gösterilirse orada miting yaparsın. Burası demokratik ülkedir. Esnafımıza yazık değil mi onların zararını kim karşılayacak? Aynı şekilde Ankara'da kamu binaları yakıldı yıkıldı. AKM işgal edildi. Oraya bazı paçavralar açıldı. Bana da hakaretler ettiler. Onları oradan indirmeyip ne yapacaktık? Bu benim başbakanlık görevim özgürlük hukuka saygı içinde kazanılır bir başkasının özgürlüğüne saldırmakla olmaz. O park tüm İstanbullularındır. Çadır kuracak yer bellidir. Yaylalar çok git istediğin yerde kur. Bunların derdi başka. CHP milletvekili çıkıyor mesele bu iktidarı indirmek diyor. Hükümeti indirmek için seçim vardır. Gücünü koyarsın indirebiliyorsan indirirsin. Dediler ki polis biber gazı kullanıyor. En ileri ülkelere bak biber gazı kullanıyor mu kullanmıyor mu? En ileri ülkelerde kurşun sıkarlar kurşun. Komiserimi kurşunla yaraladılar. Bir diğeri de bacağından yaralandı. İstanbul'da Divan Oteli'ne giren bir CHP milletvekili Vali'ye hakaret etti. Sosyal medyada provokasyon yapanları araştıracağız.

Burada başı açığı ile kapalısıyla 7'den 77'ye birlik var dayanışma var. Burada yakıp yıkma yok. Vatanseverlik var. Şiddet uygulayanları gördük ekonomiye zarar verenleri gördük milletim anlasın. 18 gün boyunca sokak sokak terör estirenlere ahlaksızlara gereken hesabı mutlaka soracağız.

YABANCILARIN NE İŞİ VAR?

Ben merak ediyorum. Dünyanın değişik yerlerinden acaba Taksim Meydanı'na gelip bu olayların içerisine karışan yabancıların burada ne işi var?

SANATÇI TERÖR ESTİREN OLMAZ

Bunların derdi mesaj değil. Dert başka. Dert ne diyor bir tanesi sözüm ona sanatçı. Sanatçı terör estiren olmaz. Teröre yataklık yapanı ben sanatçı olarak tanımıyorum. Ne diyor? “Mesele Gezi Parkı mı yahu? Hala anlamadın mı” diyor. Şu hale bak.

CHP’nin milletvekili çıkıyor “Mesele gezi parkı değil. bu iktidarı devirmek” diyor. Tamam da eğer de bu iktidarı indirmek istiyorsan bunun yolu belli. Nedir? Seçimdir. 2015’te seçimler var. Niye böyle değil de, abudik gubidik numaralar yapıyorsun bize.

IMF'E BORCU KAPATTIK

Biz göreve geldiğimizde borç 28 milyar dolardı biz şimdi tüm borçlarımızı ödedik. Enflasyonda sanayi üretiminde yeni rekorlara sahip olduk. Çözüm süreci içerisinde çok güzel neticeler aldık. Terör ciddi bir duraksamaya girdi. Akil insanların görevi bitti. Raporları değerlendireceğiz.

DİKTATÖR DEĞİLİM

Çok sertsin diktatörsün diyorlar. Bu nasıl diktatörki samimi çevrecileri kabul ediyor. Mesele Gezi Parkı değil bu oyunu hep beraber bozmalıyız. Gazi Mustafa Kemal'i istismar ediyorlar. Ulusalcıyız diyorlar ama her türlü bölücü örgütle birlikte hareket ediyorlar.

Sokak sokak direniş çağrısı yapan CHP terör estirenlere gıptayla bakmıştır. Polisimize ana avrat küfür ediyorlar. Yeri gelince bu görüntüleri paylaşacağız. Ya küfür edecekler ya hakaret edecekler. CHP zorla bir yerlere girmeye çalışıyor.

1 hafta önce referandum diyorlar 1 hafta sonra vazgeçiyorlar. Kabul etsen de etmesen de egemenlik milletindir. Sandık milletindir. Tek partili CHP döneminin baskıları sona erdi.

Taksim Gezi Parkı bahanesiyle Türkiye genelinde ortaya konan tavır samimi değildir. Azınlık çoğunluğa hiçbir zaman tahakküm edemez. Yüzde 50 ile geldik ama yüzde 100' ün hizmetindeyiz. Etnik milliyetçiliğe karşıyız. Hep beraber biriz. Kimsenin Türkiye'nin huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz. Ulusal ve uluslararası medya size sesleniyorum tek vatan tek devlet tek bayrak duydunuz mu? İnşallah duymuşlardır. Gönül gönüle geleceğe yürüyeceğiz. Seçimlere 8 ay kaldı biz bugüne kadar sustuk 8 ay daha sabredeceğiz sandıkta bunlara gereken cevabı en iyi şekilde vereceğiz. Türk bayraklarınızı katlamayın. Balkonlara asmanızı istiyorum.AnoNyMouS13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, Başbakan Recep CrayzTurk Güncel Haberler 0 22 Nisan 2013 20:19
Başbakan Erdoğan Cuma'yı İstanbul'da kıldı ATAK T-129 Güncel Haberler 0 01 Şubat 2013 20:31
Nano gövde BUG O.o DontForgetMe Darkorbit Botlar ve Buglar 5 08 Aralık 2012 13:58
Nano Gövde Byfeel Darkorbit Rehber 1 11 Ekim 2012 21:58
Nano gövde concrete44 Dark Orbit Genel & Muhabbet 2 11 Ekim 2012 20:17

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:29.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750