Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Bahçeli, Mersin'de Türkmen Şölenine Katıldı

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 02 Haziran 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart Bahçeli, Mersin'de Türkmen Şölenine Katıldı

"BAŞBAKAN'IN MİLLETİYLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ YIKILMIŞTIR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 25'inci Erdemli Türkmen Şöleni'nde yaklaşık 20 bin kişiye hitap etti. Bahçeli, konuşmasının ilk bölümünde Türkmen Şöleni'nin gelenekselliği ve önemi üzerinde durdu. Bahçeli, "Türkmenlik hoşgörüdür, yakınlıktır. Türmenlik, Türk milletidir" dedi. Türkmenlerin Yörüklerin kitabında ayrımcılık ve düşmanlık olmadığı gibi ihtilaf, ikilik de bulunmadığını ifade eden MHP lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'yi yönetmekten uzaklaştığını, zalimce davrandığını, devlet gücüyle önüne gelene saldırdığını öne sürerek şöyle dedi:

"Bugünkü ülke tablosu alarm vermektedir. Sokakların tansiyonu iyice yükselmiş, toplumsal enerji iyice birikmiştir. Başbakan Erdoğan şuursuzca kararlar alıp, keyfiliğine baktıkça, tepkiler dalga dalga yükselmedir. Bu zihniyet her şeye karışmayı, her şeyi tayin etmeyi kendisinde hak görür olmuştur. Başbakan ve hükümetinin Türk milletiyle gönül köprüsü yıkılmıştır. Demokrasimiz buhrandadır. Temel hak ve özgürlükler çıkmazdadır."

"NE YAZİK Kİ TÜRKİYE DİKTATÖRLÜĞE DOĞRU GİTMEKTE"

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Bahçeli, şöyle devam etti:

"İktidar çoğulcu anlayışı bastırmak için her yolu denemektedir. İktidar çok sesliliği kısmak, muhalefeti susturmak için her karanlık yöntemi, yönetimi devreye koymaktadır. Başbakanın ustalık dönemi diye isimlendirdiği üçüncü iktidar yılları, öfkenin, kinin, kabalığın, rezaletin, kadir bilmezliğin ve bölücülüğün içine gömülmüştür. Başbakan için herkes kötüdür. Ancak bir tek kendisi yandaşlarıyla iyidir. Başbakan için herkes cahildir, ancak bir tek kendisi, yandaşları ve 63'lükler akıllıdır. Başbakan tek bilen, tek gören, tek anlayan, tek yıkan, tek yapan, tek hakim olan, tek belirleyen olmakla kalmamış, tek bölenliğe de talip olmuş ve devamlı vites büyütmüştür. Başbakanın beğenmediği ne varsa ucubedir, sakıncalıdır. Başbakanın istediği ne varsa başı ezilmeli, kızdığı kimler varsa hakkından gelinmelidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir devrinde böyle şımarık, böylesine çizmeyi aşan, bu derece küstahlaşan bir Başbakan görülmemiştir. Başbakana göre gündem belirlemek, ülkeyi tartışmalara teslim etmek maharet, toplumun sinir uçlarıyla oynamak, hassasiyetlerini kaşımak, dokunulmazlıklarını tahriş etmek, özelini darbelemek, kabullerini sarsmak beceridir. Başbakan ve hükümeti oynamadık, sorgulamadık, yargılamadık, kavga etmedik bir şey bırakmamıştır. Ne yazık ki Türkiye diktatörlüğe doğru gitmekte, ekseni asıl şimdi kaymaktadır. Artık AKP iktidarı çığrından çıkmış, ölçü ve ayarı kaçırmış, herkesi karşısına almıştır. Bu ülkenin, iktidarın oyuncağı ve hezeyanlarının sahnelendiği bir yer olmadığını göstermek öncelikle sizlerin elindedir. Bu gidişat iyi değildir. İktidar yalnızca sorun üreten, çelişkilere bulanan, yanlışlara çakılan, sübjektif önyargılara batan bir hüviyete bürünmüştür. İktidar hoşgörüsüzdür, zorbadır, vicdansızdır. İktidar kontrolsüzdür, tahammülsüz ve kimseyi takmamaktadır.

"TAKSİM'DE YAŞANANLAR ANLAMLIDIR"

İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda 5 gün devam eden olayları değerlendiren Bahçeli, bu oülayların iktidarın tavır ve tercihini göstermesi bakımından son derece anlamlı olduğunu söyledi. Bahçeli, "Burada yaşanan ilkel görüntüler Türkiye'yi küçültmüş, ileri demokrasinin maskesini de aşağı indirmiştir. Ağacı sökerek, yeşil alanları kapatarak, AVM yapma niyetinde olan, Topçu Kışlası inşaa etme amacı güden AKP iktidarı, ülkemizin her tarafına yayılan itirazlarla karşılaşmıştır. Nitekim Başbakan Erdoğan'ın doğayı katletme pahasına AVM merakı anlaşılır gibi değildir. Taksim'i rantiyecilerin insafına bırakma düşüncesinin ve hazırlıklarının kabul edilir, insaf ve izana sığar hiçbir tarafı bulunmamaktadır" dedi.

MHP lideri, çiftçi sorunları yerine Başbakan'ın saçma sapan işlerle zaman kaybettiğini, İstanbul'u yandaşlara peşkeş çekmeye çalıştığını, bu çabanın yanlış, çarpıklık ve çürümüşlük olduğunu savundu. Bahçeli, şöyle konuştu:

"Biber gazlı müdahaleler, şafak vakti operasyonları, aşırı ve orantısız güç kullanımı karşılıklı düşmanca muamelelere varan şiddet sahneleri, ülkemizin ne duruma geldiğini açıkça kanıtlamıştır. Türkiye'yi geri ve iptidai duruma düşürenleri buradan kınıyorum. Fırsattan istifade ederek Türk polisini suçlayanlara da şu hatırlatmayı yapmak istiyorum; elbette Taksim'deki göstericilere yönelik tavır, ağır ve şiddetli olmuştur. Ama emniyet güçlerimizin de aldıkları talimatlar doğrultusunda hareket ettiklerini kimsenin unutmaması lazımdır. Başbakan, Başbakan Yardımcısı, bakanlar ve bazı AKP'li yöneticilerin polisi zan altında bırakan açıklamaları, fırsatçıların önünü açan yaklaşımları, üstelik biber gazını ölçülü kullanma konusundaki uyarıları utanmazlıktır. Silsile yoluyla en başta siyasi irade başta olmak üzere emniyet mensuplarımızı müdahale emrini verenler hesaba çekilmeden polisimizi suçlamak çok ciddi bir seviyesizliktir. Türk polisini maksatlı şekilde eleştirenlere, en başta İstanbul valisine, İçişleri Bakanı'na ve Başbakan'a bakmalarını hararetle tavsiye ediyorum. Ayrıca BDP ve PKK'yla, Kandil ve İmralı'da buluşan, fakat Taksim'de ayrı düşün Başbakan ve hükümetinin süreç ihanetinin elebaşlarıyla karşı kutuplara çekilmesi esasında son derece manidardır. Başbakan çözüm fitnesiyle yapamadıklarını, halkla devleti karşı karşıya getirerek mi tamamlamak istemekte? Ettiği yalanları bu şekilde gidermeyi mi planlamaktadır? Ortadoğu yangınını ve kaosunu Türkiye'ye ithal etmeye çalışanlar, el altından AKP tarafından desteklenmiş, özendirilmiş ve teşvik edilmiş midir? Sözüm ona Türk Baharı yaşatma hevesinde olanlar, bölünmeyi çabuklaştırmak ve kardeş kavgasını tetiklemek için Taksim provokasyonunu, atlama taşı olarak mı değerlendirmektedir? Arkasında hangi niyet ve emeller vardır? Türkiye bir oldu bittiye mi getirmek istenmektedir? Marjinal ve yasadışı sol unsurların, bölücü milletvekillerini başrolde olduğu Taksim'deki hadiselerle neyin olgunlaşması ve kabullendirilmesi hedeflenmiştir? Başbakan Erdoğan'ın MHP'yi Taksim'de protesto gösterisi yapan bir kısım muhalefet partisinin içinde sayması ise tamamen bir saptırmadır, iftiradır. Bizim BDP, PKK ve aşırı uç örgütlerle yan yana gelmemiz, aklın inkarıyla eşdeğerdir. Başbakan Erdoğan bölücü kadroyla kimin ittifak içinde olduğunu, kimlerin al takke ver külah halinde bulunduğunu görmek istiyorsa, kesinlikle aynaya bakmalı ve oturduğu sedirin çevresinde kümelenen namertleri görmelidir."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin bölünme sürecine kararsız kalanlar, PKK ile şirinlik yapanların, AK Parti'ye kredi açanların, yıkım ve çözülmeye karşı üç maymunu oynayanların, anında 'Ağaç savunucusu' kesildiğini söyledi. Bahçeli, "Taksim'deki eylemlerin başını çekmişlerdir. El bette ağaçlar doğal zenginliğimizdir, korunmalıdır. Buna diyecek bir şey yoktur. İşte Erdemli çamlığı... Peki sorarım size, Türk vatanı ağaçtan daha mı değersizdir?" dedi.

"ORMANIMIZI YAKANLAR, DOĞA GÖNÜLLÜSÜ OLDU"

Bahçeli vatan topraklarını kesmek ve biçmek için AK Parti'nin uzattığı 'etnik leşleri' pervasızca sallayanların, doğa gönüllüsü olduğunu iddia ederek şöyle dedi:

"MHP'nin bunlarla ne işi olacaktır. Taksim'de mangalda kül bırakmayanlar, Türk milletinin saldırılara uğradığı her durumda, hangi ağaç kovuğuna girmişlerse, Türk milletinin birlik ve dirliği boyunca, mevsim gözetmeksizin kış uykusuna yatanlarla MHP'nin yan yana gelmesi, olmayacak duaya 'Amin' demekten farksızdır. MHP, Türkiye Cumhuriyeti için mücadele verirken gıkı çıkmayanların, 'Taksim Aslanı' kesilmesi trajikomiktir. Partimizi olur olmadık gruplarla yan yana gösterme kurnazlığı kendilerine prim kazandırmayacaktır.

PKK'lı militanlarla uygun adım yürümek, dirsek temasında bulunmak, fırıldaklar çevirmek, bölünme havası oluşturmak, üst üste örtüşmüş sadakatsizliktir. Ormanlarımızı yakan, doğamızı kirleten, caddelerimizi savaş alanına çeviren, varlıklarımıza zarar veren bazı mihraklar, birdenbire doğa gönüllüsü oldular. Biz bunlara kanmayız. Türkmen kardeşlerim, bu olup bitenlere aldanmaz. AKP, CHP, BDP, PKK, 'İmralı Canisi' arasında kurulan tezgaha, danışıklı dövüşe Türk milleti düşmez."

'GEZİ PARKI, CEHENNEM PARKI'NA DÖNÜŞMEMELİ'

Bahçeli, İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi'nin Topçu Kışlası ile ilgili, gecikmeli de olsa yürütmeyi durdurma kararı sükunet için faydalı olduğunu belirterek, Taksim'de yürütülen gerilim stratejisine son verilmesi gerektiğini anlattı. Bahçeli şöyle konuştu:

"Gezi Parkı, 'Cehennem Parkı'na dönüştürülmemelidir. AKP Taksim'i talan etmekten caymalıdır. Herkesi itidalli olmaya davet ediyor, kışkırtmalara karşı da sağduyulu olmanızı istiyorum. Çakılacak bir kıvılcımın ateşlenmesi, çatlamalara, çatırdamalara, kapı aralarından, başta siyasi partiler olmak üzere, Taksim'den nemalanmak isteyen tüm kesimleri sağduyu yolundan ayrılmamalarını samimiyetle istiyorum. dava arkadaşlarıma kararlılıkla sesleniyorum; MHP'yi sosyal medya üzerinden, içimizden de olsa, dışımızdan da olsa Taksim Gezi Parkı'nda sergilenen tehlikeli senaryoya çekmek isteyebilirler. Parti olarak, hiçbir karanlık ilişkinin, gerilimin içinde olmama telkininden taviz vermeyeceğiz. Devlet millet çatışması için ellerini ovuşturanlara, tahrike yeltenenlere itibar etmeyeceğiz. Partililerimizin ve vatandaşlarımızın, bu kapsamda hareket edeceğine yürekten inanıyor, temenni ediyorum. Güçlü bir iktidarla, yoksulluk, işsizlik ve ekonomik zorluk mutlaka giderilecektir. Ahlaklı bir yönetimle, adaletli bir anlayışla, yağmacılardan, hainlerden, işbirlikçilerden hesap sorulacaktır. Vatan da elden giderse, bunun dönüşü olmayacaktır. Millet bir kez bölünürse, bunun onarımı mümkün değildir. Türkiye ateş çemberinden geçmektedir. Bin yıllık kardeşliğimize yönelik tahrikler tırmanmaktadır. Buna 'dur' demek sizlerle mümkündür. Türkiye'nin içler acısı hale gelen durumuna engel olmak, sizlerle söz konusu olacaktır. Bu aziz vatan, hepimizindir. Türkiye'mizin bir yıkıma sürüklenmesini önlemek milli bir görevdir. Siyasi hesapları bırakarak, birleşmemizin günü ve karar anı gelmiştir. Gün dayanışma ve kardeşliğimizi perçinleme günüdür. MHP, memleketinizin her evladını, saygın bir milletin ferdi olarak görmektedir.

'Vatanım' diyen herkese bağrımız açıktır. 'Bu bayrak, bu ülke benim' diyen herkese kapımız açıktır. Laik olanına, dindar olanına, Alevi'sine, Sünni'sine, doğusuna, batılısına, güneylisine, kuzeylisine sonsuz muhabbetimiz vardır. Biz, gönülleri, vicdanları, umutları kardeşlikle birleştirdik. Biz, ülküleri, hevesleri, heyecanları al bayrakla buluşturduk. Avrupa'nın, Asya'nın, Afrika'nın geleceğini üç hilalle oluşturduk. Ortak değerimiz 'Ne mutlu Türküm diyene' seslenişidir. Ortak noktamız, cihana Türkçe bakabilmektedir. Bunlara yabancı olmayanlarla, mesafeli durmayanlarla, bunlara şaşı bakmayanlarla bir olacağız, beraber kalacağız ve ayrık otlarını hep birlikte temizleyerek, Türk milletine sahip çıkacağız. Türkiye'nin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörün tırmandığı Hakkari, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Batman, Tunceli, Ağrı, alan hakimiyeti sağlanan, PKK güdümünde yönetilme halinde, ülke toprağı olduğunu öne sürdü. Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bunları yan yana getirdiğiniz vakit toplam alanı 134 bin metrekare, nüfusu 8 milyon 230 bin olmaktadır. Bunu siyasi coğrafya olarak düşündüğünüz zaman Kuzey Kürdistan, bugünkü iktidarın yanlışıyla, Kürdistan'ın kuzeyini temsil edecek, ihanet projesine dönüşmektedir. Buna 'dur' demek lazım. Bunun için de karşılık vermek lazım. İşte en yakını, Yörüklerle, Türkmenlerin yaşadığı Mersin olmalıdır. Mersin Büyükşehir'i almak, Türkiye illerindeki ihaneti bozmaktır. Türkiye'nin emperyal, küresel güçler tarafından oyuncak haline gelmesine engel olmaktır. Başkanlık sistemiyle, federal yapı arasında pamuk ipliğine bağlı bir durum vardır. Mersin'i almak, bu ipliği kesip, Kürdistan'ın kurulmasına engel olmak demektir. Türkmenler, yörükler, Türk milletinin ta kendisiyle, bir ve beraberlik olmanın teminatı ise Mersin'de büyükşehiri almak demek, Türk milletine zafer kazandırmak demektir. Soruyorum, bu namus borcunu, bu vebali yerine getirecek misiniz? Büyükşehir'i alacak mısınız? Öyleyse eli boş gitmemek için Erdemli'ye hizmetlerde büyük bir gayreti olan, başarıda ölçü tanımayan Mükerrem Tollu beye başarıda devamlılık için Erdemli'de Başkan Tollu'dur diyorum."

Bahçeli, konuşmasının ardından şölen meydanını gezdi. Burada Yörük Ağası Halil Kurnaz, Bahçeli'ye bir Yörük çadırı hediye etti. Bahçeli de Kurnaz'a kendi tespihini verdi. Bahçeli, meydanda gezerken, şarkıcı Kıraç sahne aldı. Bahçeli, gezisinin ardından Kıraç'ın konseri dinledi. - Mersin / ErdemliÜye Profil Bilgileri
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
CrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bahçeli, Mersin'de Türkmen Şölenine Katıldı STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 18:01
Bakan Festivale Katıldı STaRZoN Güncel Haberler 0 01 Haziran 2013 20:33
Tekerlekli Sandalye Kupasına 250 Sporcu Katıldı Gökhan Spor Dünyası 0 20 Mayıs 2013 21:52
Kurt avına Memati de katıldı! Revenge77 Oyun Haberleri 0 07 Şubat 2013 02:35
Ünlü sanatçı Gökhan Türkmen hastanelik oldu ATAK T-129 Güncel Haberler 0 01 Şubat 2013 19:11

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:47.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750