Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Başbakan Erdoğan

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 02 Haziran 2013   #1
Banned
Avatar Yok
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 03 Ocak 2012
Bulunduğu yer: TR1
Mesajlar: 1.152
Konular: 459
Rep Puanı: 5909
Rep Gücü: 0
Rep Derecesi : STaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond reputeSTaRZoN has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 14
Ettiği Teşekkürler: 26
Standart Başbakan Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'deki olaylara ilişkin olarak, "Bütün olumsuzluklarına rağmen, MHP bu işin içine bulaşmadı hatta hatta BDP de bu işin içine bulaşmadı. CHP, ortada bu şekilde yalnız kaldı" dedi.

Başbakan Erdoğan, Habertürk kanalında yayımlanan Fatih Altaylı'nın sunduğu "Teke Tek Özel" programında yaptığı konuşmada, polisin aşırıya gittiği yönündeki eleştirileri yanıtladı.

"Polis burada biber gazı vesaire kullanmak suretiyle aşırıya gitmiştir" şeklinde açıklama yaptığını hatırlatan Erdoğan, "Polis dün ise bunların hiçbirini yapmadı. Yani minimize oldu iş. Peki ne yaptılar? Polisin araçlarını gereçlerini yaktılar" dedi.

Fatih Altaylı'nın, "Gündüz saatinde orada olanlar sıradan insanlardı. Büyük bölümü kadınlardı. Arada marjinal gruplar da vardı, yüzde 15 yüzde 20, yüzde 10. Saymam mümkün değil ama çoğu doğru düzgün insanlar vardı. Bu doğru düzgün insanlar, gayet günlük hayatta her gün karşınızda olanlar, belki hiç bir siyasi mensubiyeti olmayanlar, belki de hayatında ilk defa bir yere çıkmış insanlar da vardı. Onlar marjinal grupları engellemeye çalıştılar. Gece onlar evlerine dönünce ortam birden bire farklı gruplara kaldı. Oradaki bütün kitle aynı kitle değildi" şeklinde araya girmesi üzerine Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi bütün kitle aynı kitledir diye bir iddianın içinde değiliz. Biz oranın ortaya koyduğu sebep netice ilişkisine bakıyoruz. Bu sebep netice ilişkisinde ortaya çıkan netice çok önemli. Toplum psikolojisinde, kitle psikolojisinde öyle bir durum söz konusudur ki; oradaki bir azınlık icabında çoğunluğu alır sürükler götürür. İşte CHP Genel Başkanı oraya kadar çıkıp gelmeye çalıştı. Ne yaptı? Orada kendisi beklediği havayı bulamadı. Kabullenmediler. Çünkü olayın bir farklı şeyi vardı. Olmadı. Kadıköy'ü iptal etti ondan sonra oraya çağrı yaptı. İlginç olan şey şu; bu işi körükleyenlerin arasında başından itibaren onları görüyorsunuz. Ben bu arada bütün olumsuzluklarına rağmen mesela MHP bu işin içine bulaşmadı, hatta hatta BDP de bu işin içine bulaşmadı. CHP, ortada bu şekilde yalnız kaldı."

Olaylarda toplu taşıma ve polis araçlarında oluşan maddi hasara ilişkin resimleri gösteren Erdoğan, "Burada aşırı uçlar var. Projede bir defa kesinlikle CHP'nin onayı var. Mesela şimdi bu protesto eylemlerindeki hasarlara bakıyoruz, şu anda aldığım resmi rakamlar bunlar, bu resmi rakamlarda, 1 Haziran 2013 tarihinden 2 Haziran 2013 saat 11.00'e kadar gerçekleşen, yaklaşık 24 saatte, 89 polis aracı, 42 özel araç, 4 otobüs, 18 belediye aracı, 4 bize ait bina, 94 işyeri, 1 konut, 1 polis merkezi, çok sayıda otobüs durakları, bunların hepsi yakılıp yıkıldı, kırıldı, döküldü. Bunlar yapıldı. Şimdi neyin karşılığında? Ne oldu da siz bunları yapıyorsunuz. Sizin seçim haklarınız mı elinizden alındı. Demokratik haklarınız mı elinizden alındı? Neden acaba bunlar oluyor. Bu sorunun cevabını Allah aşkına sizler bulabildiniz mi?"

"Twitter diye bir baş belası"

Fatih Altaylı'nın, "En başta orada küçük bir grup vardı. Polisin bunlara yönelik ağır hamlesi oldu. Çünkü yolu kesmemişlerdi, parkın içinde eylem yapıyorlardı. Bu eylem doğru olabilir, yanlış olabilir, demokratik olabilir olmayabilir sonuçta bir eylem yapıyorlardı. İçlerinde bir siyasetçi vardı gerisi de çeşitli gruplardan kişiler vardı. Polisin ani saldırısı ve bunun medyaya yansımasından sonra özellikle sosyal medyaya yansımasından sonra vatandaşlarda tepki oluştu. Bu tepkiyi kendi lehine bir takım gruplar da aralarında yer aldılar. Belki provake de ettiler ama o başlangıçta, onların gaz sıkılıp çadırlarının yakılacağına, 'Çocuklar fazla gürültü yapmayın, buyurun yemek denseydi onlara, o kadar sert tepki gösterileceğine emin olun, bana öyle geliyor, orada sıradan vatandaşların, benim gibi, sizin ailenizden insanlar gibi insanlar emin olun orada olmazlardı" şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan, şöyle konuştu:

"Fatih bey; dediklerinize bir yere kadar katılırım. Ancak, bir şey var. O da her ülkenin kendine ait kültürel noktada bir yapısı var. İnsanın da genlerinde olan bazı yaklaşım tarzları var. Bizde bu tür bazı gruplar belli yerlere yerleştikleri zaman, oradan icabında çıkmayı da bilmeyebilirler ve orayı sürekli olarak terörize edebilirler. Biz bunu mesela Ankara'da Tekel işçileri meselesinde de yaşadık. Aynı orada da aylarca, şöyle biz müşfik davranalım, hatta yeme içme, bu konularda da kendilerine destek verilsin, yardımcı olunsun, sendikayla görüşmeler yapıldı. Ancak bütün bunlara rağmen aylarca o iş çözüme kavuşmadı. Sonra yine arzu edilmeyen neticeyle bitti. Hatta tekliflerimiz oldu. Belli getirdiğimiz yasal düzenlemeler vardı. 'Bu yasal düzenlemelerle hakkınızı kaybedeceksiniz, gelin buraya' dememize rağmen. Burada da atılan adımlarımız var. Bu adımlarımızda bir defa onların yaklaşım tarzına aslında cevap veremeyecek bir durumda değildik. Bizim yaklaşımlarımız doğru, samimi ama şu anda tabi 'Twitter' denilen bir bela var. Burada abartı, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey şu anda toplumun ve toplumların bana göre baş belasıdır. Çünkü bu denli yalanlar... Bakıyorsunuz ağaçlarda sallandıracaklar, bilmem ne yapacaklar. 100 tane İslamcı kaleşnikoflarla Taksim'e saldırıyor' gibi."

"Yazıldı ama onları hemen yalanladılar" şeklinde araya girilmesi üzerine, Erdoğan, "Yalanlamalar kimden geldi? Şimdi siz bunu yazarsanız o yalanlamayı okuyamayan göremeyen de bunu kaçırır ve toplum bu şekilde terörize edilir. Ben bir Başbakan olarak, benim bir partim var. Photoshop'larla cesetler yayınlanıyor. Ben şimdi istesem onlar Taksim Meydanı'na mı çıkardı'Oraya 20 bin, 25 bin kişi; ben 200 bin kişiyi, 250 bin kişiyi, 500 bin kişiyi Kazlıçeşme'ye çıkarırım. Ben de bunu yaparım. Benim bir partim var. Bir tabanım var. Biz bunu yapacak güçteyiz ama biz bunlara aynı anda böyle bir şeyle cevap verme yoluna gitmedik. Partimin tabanı da 'Ne oluyor' Biz bunlara karşı sessiz mi kalacağız?' diye, sürekli bizi onlar da aradılar. Biz hepsine sukunet telkin ettik. Çünkü Türkiye bir kalkınma modunda. Türkiye şu anda dünyada ses getiriyor. Böyle bir yarışın içinde. Ben şimdi her gün iki yerin, üç yerin açılışını yapıyorum. Bu milletimin şu anda olan eserler bunlar. Biz bunlara kafa yorar, terlerken bakıyorsunuz Taksim'de böyle bir olay. Hayırlı bir hizmet orada yapılırken, hayırlı bir hizmet yapılacakken birileri geliyor onu provoke ediyor. Bu şunu getiriyor 21,5 milyon oy almış bir parti. Yaklaşık yüzde 50. Biz söz sahibi olmayacağız, CHP yüzde 21-22, zaten aşırı uçlara konuşmamıza gerek yok, onlar gelecek tahakküm edecekler. Böyle bir mantık olamaz. Ben çoğunluğun azınlığa tahakkümüne karşıyım ama azınlığın da çoğunluğa tahakkümüne asla 'Evet' diyemeyiz. Demokraside yetki kimdeyse yetkiyi kullanır" diye konuştu.

Herkesin bir birine saygı duyması gerektiğini kaydeden Erdoğan, "Toplu gösteri mi yapacaksın? Bunun hukukta yeri var. Müracaatını yaparsın, gösteri yerleri bellidir. Gidersin orada gösterini yaparsın. Yürüyüş mü yapacaksın? Yerleri bellidir, gidersin orada yürüyüşünü yaparsın. Bunlara mani bir hal yok. Bunları yapabilirsin ama bu toplumu bütün alanlar, yol geçen hanı değil ki. Ben istediğim yerde toplantı yaparım, istediğim yerde yürürüm, bu toplum hayatını tamamen sekteye uğratır. Siz kendiniz istediğiniz yerde istediğiniz şeyi yaparken toplumun katmanlarına saygı göstermeyecek misiniz? Onun için de bugün hakikaten gelişmiş toplumlarda, medeni toplumlarda bu işlerin hepsi belli bir yere bağlanmıştır" dedi.

Avrupa'da da benzeri olaylarda polisin güç kullanımına ilişkin örnekler veren Erdoğan, "O olaylarda polis bizdeki gibi müdahalenin altında kalmıyor. Çok daha ileri müdahaleler yapıyor. Dün ben Almanya'daki müdahaleleri gördüm. İngiltere'de biliyorsunuz, nasıl yere yatırıyorlar, nasıl müdahale ediyorlar onları da gördünüz. Benzer şeyler bizde de oluyor. Gönül tabi olmasını istemez ama bunlar her yerde insanın olduğu her yerde maalesef olan şeyler" dedi.

Yenikapı ve Küçükyalı'da da dev bir alan yaptıklarını kaydeden Erdoğan, bu alanlarda miting, konserler yapılabileceğini, iş mekanlarının olduğu bölgelerde ise oradaki esnafa, tüccara vatandaşa zarar verecek olaylara fırsat vermemek için gerekli tedbirleri almanın devletin görevi olduğunu vurguladı.

"Başbakan artık diktatör olmaya başladı..."

"Bir kısım insan da biz dışlanıyor muyuz hissine sahipler" diyen Altaylı'nın "Galatasaray Spor Kulübü taraftarı olmasını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugüne kadar konuşmadım. Galatasaray Stadı'nı biz yaptık. Açılışına gittim. Bu açılışta belli bir grubun başlatmasıyla yuhalandık. 400 trilyon para harcamışız ve 'Ülkemizin dışarıda temsil kabiliyeti güçlü olan bir kulübüne böyle bir stat yakışır' demişim ve arkadaşlarıma bu talimatı vermişim, bu stadı yapmışız. Şu anda 1 numaralı stat Türkiye'de orası bu da Galatasaray Kulübü'nün kullanımında. Aynı şey mesela spor salonlarında, İstanbul'da Sinan Erdem, Ankara'da Arena; buralarda bakıyorsunuz belli bir ideolojik grup... Bu gruplar hizmet veriyorsun, bu hizmete rağmen size her türlü hakareti yapıyorlar. Hakaret bir hak mıdır? Marifet iltifata tabidir. Biz size hizmet veriyoruz. Bu hakareti yaparken bir de onların güç aldıkları siyasiler de köşe yazarları, vesaireler de 'Başbakan artık diktatör olmaya başladı. Çok sertleşti. Çok şöyle oldu, böyle oldu vesaire' Kusura bakmayın da siz köşenizden, yazılarınızla bize bu kadar saldırır hakaret ederken biz de sesimizi biraz yükseltelim. Bu da insanın biraz kendi yapısıyla alakalı bir konu. Üstelik benim de kendime göre fıtratımda bazı şeyler var. Siz oradan yazıyla bana vuracaksın, çakacaksın, biz bu kadar hizmeti yapacağız, biz de bunun karşısında sessiz duruacağız. Ben dilsiz değilim. Ben de burada konuşacağım."STaRZoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakan Erdoğan'ın Acı Günü Skıllet Güncel Haberler 1 12 Haziran 2014 19:57
Başbakan Erdoğan Açıklaması STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 18:11
Başbakan Erdoğan Açıklaması STaRZoN Güncel Haberler 0 02 Haziran 2013 17:27
Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Açılım Teşekkürü' Romanlardan Başbakan Erdoğan'a 'Aç CrayzTurk Güncel Haberler 0 28 Nisan 2013 16:18
Başbakan Erdoğan'ın ziyareti ATAK T-129 Güncel Haberler 0 18 Ocak 2013 19:06

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:04.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750