Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı (3)

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28 Nisan 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı (3)

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm süreci çerçevesinde kendilerini ağır dille eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye sert göndermede bulundu. Arınç, "Ölüm korkusu içerisinde olan Öcalan için o zamanın kanunlarına göre idam konuşuluyordu ama unutma bugün bu hükümete, 'Ne verdin de bunu yapıyorsun?' diye sorarsanız, 'Siz de Öcalan'ı teslim almanız karşılığında hangi sözü verdiniz?' diye sorarlar adama ve bunun cevabını da kolay kolay veremezsiniz" dedi.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından organize edilen "Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı'na" katılan Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti'nin güçlü bir parti olduğunu, 81 ilin sadece üç tanesinde AK Parti milletvekili olmadığını söyledi. Diğer partilerden CHP'nin 34 ilde, MHP'nin ise 47 ilde milletvekilinin olmadığını dile getiren Arınç, "Türkiye'nin yarısından fazla bir ilde milletvekili olmayan bir partinin ciyak ciyak bağırmasına aldırış etmeyin. Altında yatan bir sebep var. Ona buna hakaretler savurmasına, onu bunu tehdit etmesine kulak asmayın. Çaresizlik var. Onlar zaten parti olarak Türkiye'yi bölmüşler. Birisinin 34 ilde milletvekili yok, birisinin 47 ilde milletvekili yok. Bundan sonra da olmayacağını çok iyi biliyorlar. Onlar peşinen bu işe razı. Onların kafasında partilerinin bölündüğüne göre Türkiye de bölünmüştür. Onların kafasında Türkiye'nin 34 ve 47 ilde teşkilatları olmadığına göre zaten Türkiye esasen bölünmüştür ama biz bunu diyebilir miyiz, biz Türkiye'nin her yerinde varız. İnşallah Iğdır, Tunceli ve Hakkari'de de milletvekilimiz olacak" dedi.

İki seçmenden birisiyken on seçmenden altısının oyunu alacak bir noktada olduklarını kaydeden Arınç, AK Parti'nin bütüncül ve bütünleştirici olduğunu vurguladı.

"SON İKİ YIL İÇERİSİNDE BİN 200 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"

Bu kadar büyük başarılara imza atan AK Parti'nin terör sorusunu ne zaman çözeceğinin sorulduğunu hatırlatan Arınç, konuşmasına şöyle devam etti:

"Güvenlik tedbirlerimiz hiçbir zaman olmadığı kadar iyi. Neler yaptık, istihbaratlar birleşti, asker, polis hepsi bizzat komutanlarıyla, amirleriyle birlikte. Güçlü bir istihbarat ve güçlü bir aksiyon planıyla teröristlere en büyük darbeler son yıllarda vuruldu. Son iki yılın ortalaması bin 200 teröristin ölü geçirilmesidir. Yakalanan ve teslim olanlar hariç ama terör tamamen bitti mi, bitmedi. 30 yıldır geldiğimiz noktada bu kadar güçlü bir mücadele yapmamıza rağmen hala terör bitti diyebiliyor muyuz, hayır. Bazen işlek bir cadde üzerinde, bazen okulda ve yurtta, bazen çarşının ortasında canlı bomba gibi hayatına son veren, bazen bir otomobilin içerisinde 4 tane genç kızımızı 200'den fazla mermiyle öldürecek kadar vahşi, kan dökmeye devam ettiler. Şimdi güçlü bir iktidar için her şeyi göze alarak bu terör sorunun çözmek elbette önemlidir. Kolay bir iş değil. İçeride ne kadar bir desteği varsa, bu örgütün dışarıda ondan daha fazla desteği var. Yıllar geçmiş, yanlış işler yapılmış ve tamamen kinle doğmuşlar. Öldürmek için geliyorlar, eğer öldüremez dağa tekrar dönerlerse kendilerinin öleceğini çok iyi biliyorlar. İntihar saldırılarına dönüştürmüşler, bütün tedbirleri alıyoruz, yakalıyoruz, yakalayamadıklarımız da eylem yapıyor. Şehitlerimize ağlıyor, gazilerimize üzülüyoruz."

"DÜŞMAN BİRAZ DA İÇİMİZDE"

Terör sorunun çözülmesi gerektiğinin altını çizen Arınç, sorunu akıllı bir iktidarın çözebileceğini söyledi. Meselenin sadece öldürmek olmadığını, meselesinin sadece heronları uçurmak veya istihbaratı güçlendirmekle de bitmediğini kaydeden Arınç, "Gündüz okulda ders verdiğini zannettiğiniz birisi akşam yüzüne poşu bağlayıp gece eylem yapabiliyor. Düşman biraz da içimizde. O yüzden çok farklı tedbirler almamız lazım. Hamaset nutuklarının atma yeri değil bu, akılcı hareket etmenin yeri. Ne yapabiliriz, bunlara silah bıraktıracak, bunlara eylem yapmaktan vazgeçirebilecek ne yapmalıyız?" dedi.

Terör sorununun çözümü konusunda bir şeylerin yapılması gerektiğini, sadece askeri ve polisi alana sürerek veya tedbirleri daha fazla artırarak sorunun çözülemeyeceğini sözlerine ekleyen Arınç, terör sorunu konusunda topyekun eylemden vazgeçilebileceğini aktardı. İnsanın ben Kürt'üm diyebilmesi gerektiğini, dilini konuşabilmesi gerektiğini ifade eden Arınç, geçmişte durumun böyle olmadığını aktardı.

"ESKİ ASİMİLASYON POLİTİKASI YOKTUR"

Arınç, "Biz ret ve inkara hayır diyoruz. Bu ülkede yaşayan bütün yurttaşlarımızla biz beraberiz. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Çanakkale'de nasıl şehit olduysak, milli mücadeleyi nasıl beraber yaptıysak, Cumhuriyeti nasıl beraber kurduysak farklıklarımızı bir zenginlik olarak kabul edeceğiz. Onların dilleri, onları kültürleri hür olacak artık eski asimilasyon politikası yoktur" dedi.

Terörün ırkçılıktan kaynaklandığını söyleyebileceklerinin altını çizen Arınç, "1979'dan bu yana bu bölücü terör örgütü Türkiye'ye çok zayiat verdi. Şehitlerimiz oldu, çok sayıda gazilerimiz oldu. 300 milyar dolar maddi kaybımız oldu. Bölge fakirleşti. Bir iktidar bu sorunu çözecekse 11 yıldan beri başı göğe erecek kadar güçlü olan AK Parti'nin işidir. Efendim sen niye rahatını bozuyorsun, sen yol yapmana devam et. İyi ama ben Yüksekova'ya havaalanı yapıyorum, teröristler bütün makineleri yakıyorlar, işçileri ve mühendisleri kaçırıyorlar. Bu bitmesi mümkün olmayan bir mesele gibi görülebilir. Benim iktidarım döneminde de böyle devam eder, arkası Allah kerim denebilir ama bunu Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümeti diyemez. Her şeyi çözdünüz, bunu da çözün, diyorsunuz. Bunu çözmek zorundasınız, diyorsunuz. Ayağımızda bir pranga var terör, bundan kurtulmak zorundasınız" diye konuştu.

"ONLAR 'ATEŞKES' DİYOR, BİZ KESİNLİKLE BUNU KABUL ETMİYORUZ"

"Yaptığımız her şeye ilaveten acaba Öcalan bunların lideri olarak görülüyor. Kabul etseniz de etmeseniz de 'onun iradesi bizim irademizdir' diyen bağlılık bildiren şu kadar insan var" diyen Arınç, "Acaba onun talimat vermesiyle, yol göstermesiyle amacımıza ulaşabilecek bir noktaya gelir miyiz? Amacımıza ulaşacak noktalar nelerdir. Bir; terör örgütü eylem yapmayı bırakacaktır. Onlar 'ateşkes' diyor, biz kesinlikle bunu kabul etmiyoruz. Ne ateşkesi? Karşı karşıya gelmiş ordu mu var savaşan, sen bir terör örgütüsün, olsa olsa silahını bırakıp eylemden vazgeçersin. Amacımızın birincisi artık eylem yapılmamasıdır. Bu dört aydan beri var. İkincisi; silahlarını bırakarak veya silahlarını alıp ülke dışına çıkmalarıdır. Şimdi onuda kabul ettiler. Yurt dışına çıktıktan sonra tamamen örgütün silahlardan arındırılması ve terör eylemlerine veda etmesi, varsa fikirlerinin konuşulması, silahların tamamen susmasıdır. Şimdi siz böyle bir projeye hayır diyebilir misiniz. Hayır diyemezsiniz" şeklinde konuştu.

"ŞEHİT CENAZELERİ GELMEDİ DİYE SOKAKLARDA NARA ATAN 3-5 KİŞİ OLABİLİR"

Dört aydır Türkiye'de silah atılmadığı gerekçesiyle şehit cenazesinin olmamasından dolayı sokaklarda nara atamadık diye üzülen birkaç kişinin olabileceğini dile getiren Arınç, 75 milyon insanın ne kadar mutlu olduğunu bildiklerini ifade etti. Terör sorunu bitmiş bir ülkenin tadından yenmeyeceğini sözlerine ekleyen Arınç, huzurun ve barışı tahsis etmenin güzelliğinden bahsetti.

Terör örgütü üyelerinin silah bırakma şartlarının altında bir şeylerin arandığını vurgulayan Arınç, "Ne var arkadaş? Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelmeden çiçekler bile açmıyor. Zamanı gelmeden olmasını arzu ettiğiniz hiçbir şey olmuyor. Örgüt bu noktaya gelmişse bir sebebi vardır. Hükümet bu noktaya gelmişse bir sebebi vardır. Sağına soluna bak bakalım. İki sene önce 2 bin 500 militanını kaybetmiş bir örgüt böyle bir anlaşmaya veya böyle bir yol haritasına bağlı kalmaya çalışıyorsa, dış desteklerini kaybetmişse, içeride halkın desteği azalmış, son yakalamalarla, yer göstermelerle örgütünün beynindeki insanların hepsinin telef olmuşsa bunun bir sebebi vardır. Ne yapmamızı istiyorsunuz, örgüt dile gelsin de aman mı dilesin? Yeri mi öpsün, ayaklarımıza mı kaparsın. Böyle bir şey olabilir mi, aklınızı kullanın biraz. Bir şey var ki, bunlar oluyor. Dört aydır oluyor. Karşımızda bir örgüt var, bu örgütün ne zaman ne yapacağı belli değil. Öcalan'ın söylediklerine ne kadar uyacaklar, nerede bir dönüş yapacaklar, nasıl bir sabotaj olacak diye 1999 yılında resmen yaşandığı gibi bir şey olacak. Yeter ki gözümüzü açalım. Dikkat edelim, yolumuza bakalım. Çıkacağız diyorlar, kolay bir şey mi bu terör örgütü için. Yani onların resmi geçit mi yapmasını bekliyoruz? Şöyle bir tank kuralım, tribün yapalım önümüzden resmi geçit yaparak geçsinler. Böyle bir şey düşünülebilir mi? Bizlere el sallayarak mı gitmelerini arzu ediyorsunuz. Adam, 'Silahlı unsurlar çıkacaktır' diyor. Başkası soruyor, silahlar ne olacak diye. Cevap sorunun içinde gizli kardeşim, cevap sorunun içinde gizli. Adam, 'Silahlı unsurlar çıkacak' diyor, eline mi alacak, omzuna mı alacak, belinde mi tutacak orasını karıştırma ama, 'Silahlı unsurlar çıkacak' diyor cahil adam. Niye anlamak istemiyorsun, niye deşiyorsun altını?" şeklinde konuştu.

"SEN KİMSİN YA?"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye göndermede bulunan Arınç, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bugün esen, gürleyen, sokaklarda bas bas bağıran Bahçeli, 3.5 sene bakanlar kurulu sırasında Mesut Yılmaz ve rahmetli Ecevit arasında kaşını kaldırmadan, gözünü sağa sola çevirmeden, bir harekette bulunmadan yaşadı. Bir şey sorduğumuz zaman da cevabını vermezdi. Şimdi Bursa'da, İzmir'de gürlüyor. Bu gürlemeleri o zaman yapacaktın kardeşim. Sen Apo'yu yakalamadın, Apo'yu sana kargoyla teslim ettiler. ve sen onun nimetiyle 18.5 oy aldın ama 3.5 sene sonra da 8.5'e düştün. O yakalamayla yüzde 21.5 aldı DSP, daha sonra yüzde 1.5'e düştü. Milleti enayi mi zannediyorsun sen? Millet sana oyunu ve notunu vermiş. 1999 yılında yakalandı geldi, sonra adam ölüm korkusu içerisinde, kanunlara göre idam konuşuluyor ama unutma bugün bu hükümete, 'Ne verdin de bunu yapıyorsun?' diye sorarsanız, 'Siz de Apo'yu teslim almanız karşısında hangi sözü verdiniz?' diye sorarlar adama ve bunun cevabını da kolay kolay veremez. Bugün bize çamur atmaya kalkanlara 10 sene öncesini hatırlatmak da bizim görevimiz. Hükümette kalabilmek için, 'Biz bunu kesinlikle idam etmeyeceğiz' sözünü eğer hükümet ortakları vermişse, Rahşan Ecevit de zaten seni istemiyordu, 'Bu katillerle ne işimiz var?' diyordu, niye o zaman o hükümetle 3.5 sene durdun sen? Kaşını kaldırmadın, gözünü oynatmadın. Bizi cesaret öğretecek noktada mısın sen. Biz ne günlerden geliyoruz. Ateş çemberinden geliyoruz. Sen kimsin ya? Senin dikkate alan ve değer veren kim var ki ne verdiler bunlar diye soruyorsun. Aklımız var bizim. Yaptığımız işi iyi biliyoruz. Tek amacımız Türkiye terörden kurtulsun. Sen bunu başaramadın." - ANKARACrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı (4) CrayzTurk Güncel Haberler 0 28 Nisan 2013 14:17
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması CrayzTurk Güncel Haberler 0 28 Nisan 2013 14:14
İrsen Küçük'ün genel başkanlığı yok sayıldı mehmedcan Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 17:14
İrsen Küçük'ün genel başkanlığı yok sayıldı ATAK T-129 Güncel Haberler 0 23 Ocak 2013 16:11
Çağlayan'dan belediye başkanlığı açıklaması onurkayaatas Güncel Haberler 0 21 Ocak 2013 19:13

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:35.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750