Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


BBP Genel Başkanı Destici Batman'da

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 28 Nisan 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart BBP Genel Başkanı Destici Batman'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Her birimiz canımızı, kanımızı, malımızı veririz ama bu topraklarda başka değerlerin yaşatılmasına, bu milletin inancına, değerlerine uymayan yapıların oluşmasına müsaade etmeyiz" dedi. PKK'nın ne kadar bu işte vebali varsa 30 yıldır Türkiye'yi yönetenlerin ve bu işe göz yumanların, hukuk dışı uygulamaların içinde olanların da vebali olduğunu belirten Destici, "Bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin MKYK üyeleri ile birlikte Batman'da düzenlenen bölge toplantısına katıldı. Partililer tarafından havaalanında karşılanan Destici, Batman Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda partililerle görüştü. Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Kahramanmaraş, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van il teşkilatlarının yöneticilerinin de katıldığı toplantının açılışında konuşan Destici, doğruların yanında olduklarını, doğruyu yapanların yanında ne olursa olsun durduklarını belirtti. Bedeli ne olursa olsun yanlışın karşısında olduklarını ifade eden Destici, hiçbir dönemde BBP'lilerin hiç bir şartta kendi menfaatini ve parti menfaatini ülkesinin milletinin ve inançlarının önüne koymadığını söyledi.

"BİZİM GAYEMİZ OY DEĞİL, ALLAH RIZASI"

"Bizim gayemiz oy almak değil, bizim gayemiz Allah'ın rızasını kazanmaktır" diyen Destici, Türk milletini kimsenin bölmesine fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi. Destici, "Biz gönüller yapmaya geldik. Allahu Teala, bir insan öldürmenin bütün insanlığı yok etmek olduğunu ayeti kerime ile bildiriyor. Biz siyasetimizi oluştururken, biz günlük hayatta yaşarken bu emirlerin dışına çıkmayız. Bizim Büyük Birlik'ten kastımız 75 milyon hepsi bir olacak, hepsinin birliğinden bahsediyoruz. Kimse birbirinden rahatsız olmayacak. Kurtuluşumuzun, refaha ermemizin, birliğimizin, beraberliğimizin teminatının bu olduğunu asla unutmayacağız. Aramıza husumet sokmaya çalışanlara, nifak tohumu ekmeye çalışanlara bu dönemde de fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.

BBP'nin her zaman kanın durmasını, barışın gelmesini, terörün bitmesini en çok istemiş siyasi hareket olduğunu savunan Destici, "Bunu istemekle kalmadık, biz bununla ilgili bir çözüm önerisi hazırladık. Sadece güvenlikçi politikalar istemedik, 5 ayaklı bir çözüm planı sunduk, bunun içinde güvenlik, hukuk, bireysel hak ve özgürlükler, eğitim, finans ile ilgili ve uluslararası mücadele ile ilgili maddeler vardı. Bütün siyasi partilerimiz bir araya gelecekler ortak bir akıl oluşturup, ortak bir proje oluşturup bu terör belasından hep birlikte kurtulacağız. Biz bunu söylediğimiz zaman o günkü arkadaşlar oluşturdukları Sünni gündemlerle oy devşirme, meclisteki konumunu, koruma, diğeri 'meclise nasıl girerim' in derdindeydi. Türkiye'nin birinci gündem maddesi terördür, bu bitmeden hiçbir temel problem çözülmez. Ne işsizlik, ne yoksulluk, ne dış politikadaki sorunlar giderilir. Bizi dinlemediler" dedi.

"PKK'yı muhatap aldığınızda Avrupa'da ve dünyada bunların terör listesinden çıkmasının kapısını açmış olursunuz" dediklerini hatırlatan Destici, "Bugün bunların aynısını yaşıyoruz. Bizim net olarak söylemek istediğimiz buydu. Siz sadece PKK'yı muhatap alamazsınız. Burada öyle acılar yaşandı ki, çocuklar bu işin kurbanı oldu. Sadece 5 bin tane şehidimiz değil, Türkiye'nin giden 500 milyar doları var. Bu bölge Türkiye'nin en işsiz, en yoksul, gelir dağılımından en az pay alan bölgeyse bunun vebali terör örgütünündür. Biz hukuki düzenlemelerden bahsederken sadece tek taraflı bir hukuki düzenlemeden bahsetmiyoruz. Bu bölgede yıllarca terörle mücadele adı altında, her türlü hukuksuzluğu yapanlarda, faili meçhullerin içinde bulunanlarda hesabının sorulmasını istiyoruz. Bunun vebalini herkesin vermesi lazım. Nasıl bugün 28 Şubat, 12 Eylül, darbe girişimleri yargılanıyorsa 30 yıldır bu bölgede terörle mücadele adı altında yapılan haksız, hukuksuz, insanlık dışı uygulamalarının da hesabının sorulması lazım. PKK'nın ne kadar bu işte vebali varsa 30 yıldır Türkiye'yi yönetenleri ve bu işe göz yumanların, hukuk dışı uygulamaların içinde olanların da vebali vardır. Bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

"Benim dedem, ebem, Kuranı Kerim'i ahırlarda öğrenmek zorunda kalmış. Milletin değerlerinin yaşatılmasına müsaade edilmemiş. Ezanın Türkçe okutulduğu günleri bu insanlar yaşamış. Bu hukuk dışı, insanlık dışı uygulamalar bu bölgede ziyadesiyle yapılmış" diyen Destici, "Bu ülkede yaşayan 75 milyon inandığı gibi yaşayabilmeli, düşündüğü gibi konuşabilmeli. Bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engeller kaldırılmalı. Toplumsal hak ve özgürlüklere gelince devletin varlığını zedelemeyecek, birliği bozmayacak şekilde düzenlenmeli. Sınırsız hiçbir toplumsal hak yoktur. Almanya'da 3 milyon Türk var, bir o kadar da Müslüman var. Hollanda'da 500 bin Türk, 2 milyona yakın Müslüman var. Bırakın Türk okulunu, Türkçe seçmeli ders yok. Bize dayatanların kendi uygulamalarına bir bakın. Bizler 12 Eylül öncesinde de sonrasında da acıları yaşamış, bunun bedellerini ağır olarak bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. Kanın, gözyaşının, ölümün, yetimin, kimsesiz kalmanın ne demek olduğunu en iyi biz biliriz. Lideri 10 yıla yakın hapiste kalmış bir siyasi hareketin temsilcileriyiz biz. Biz bunların bedelinin ne olduğunu iyi biliyoruz. Bu terör belasından ülkemiz bir an önce kurtulsun istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bir kere PKK'yı ve 30 yıldır neden terörün neden sürdüğünü anlamak için son 20 yıllık tarihe bakılması gerektiğinin altını çizen Destici, "Yemen'in Hicaz'ın, Kerkük'ün, Suriye'nin Musul'un, Balkanların nasıl elimizden çıktığına bakmamız lazım. Bir yerde İngiliz, Amerikalı, İsrail varsa o zaman biz yoğurdu bile üfleyerek değil, yoğurttan bile uzak durmalıyız. Tarihimizden ders almalıyız. Ortadoğu coğrafyasında kan olmayan, sömürülmeyen bir coğrafya var mı? Ne oldu Müslümanlara, bunun vebali kimin? Biz nasıl olacak da onlara güvenip bu kadar tecrübe varken, İslam coğrafyaları kan ve gözyaşına boğulmuşken, buraların topraklarını ve doğal zenginliklerini sömürmek için Müslümanların kanının akmasına gülüp geçen sözde insan hakları savunucusu bu güçlere güvenip bunların şemsiyesinde bir süreci tamamlayacağız? Türkiye maalesef 30 yıl boyunca bu konuda kararlı bir duruş sergileyemedi, uluslararası alanda verilen desteklere gerekli tepkiyi gösterememiştir. Yine bu süreçte uluslararası bir söylem haline getirilmek isteniyor. Oradan çağrı yapıyor 'bu sürecin içinde ABD, AB, Rusya Federasyonu olsun ve bu sürece katkı sağlasın' diyor. 'Erbil, Diyarbakır, İstanbul ve Brüksel'de 4 tane uluslararası konferans yapılsın' diyor. Bu mesele uluslararası platforma taşınırsa Suriye de ne olmuşsa, Irak'ta ne olmuşsa Türkiye'de de aynısı olur. Türkiye'yi yönetenleri uyarıyorum, birileri gibi hakaret ederek, vatan haini diyerek suçlayarak söylemiyorum, eğer siz sadece PKK'yı muhatap alarak bu sürece devam ederseniz, sürecin uluslararası bir platforma taşınmasına müsaade ederseniz, bunun vebalini ömür boyu taşırsınız. Sadece bu millete hesap vermezsiniz, ahiret hayatında Allah'a da hesap veremezsiniz. Çünkü siz Müslüman'ın kanına girmiş olursunuz" dedi.

"PKK ve siyasi uzantıları bizim inançlarımıza sahip değiller, bizim inançlarımızı taşımıyorlar. Bölgede İslamiyet'i yok etmeye çalışıyorlar. Nihayi hedefleri, bölgede kendi inançlarına, felsefelerine uygun sosyalist bir devletçik oluşturmak" olduğunu hatırlatan Destici, "Kürt de Türk de buna müsaade etmez. Her birimiz canımızı, kanımızı, malımızı veririz ama bu topraklarda başka değerlerin yaşatılmasına, bu milletin inancına, değerlerine uymayan yapılan oluşmasına müsaade etmeyiz. Türkiye'de 100 bin kaçak Ermeni var. Nasıl oluyor da bir Ermeni papazı çıkıp 'Tunceli'nin yüzde 90 Ermeni'dir' deme cüreti gösteriyor. Hadi oradan. Biz bu kadar hoşgörü içerisindeyken Ermenistan'da bir tane Türk vatandaşı bulamazsınız. Burada 100 bin kaçak Ermeni var. Onlar bizi mahkum etmeye çalışıyor, biz 100 bin tanesini burada besliyoruz. Bu kadar hoşgörülü bir toplumuz" diye konuştu. - BATMANCrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Eski Devlet Başkanı Gözaltında Reveillere Güncel Haberler 1 20 Nisan 2013 17:20
CIA'nın yeni başkanı Müslüman mı? ATAK T-129 Güncel Haberler 0 12 Şubat 2013 11:35
Destici: Terör daha büyük bela olacak ATAK T-129 Güncel Haberler 0 29 Ocak 2013 17:09
ÇHD Başkanı Kozağaçlı gözaltına alındı Vizit23 Güncel Haberler 0 20 Ocak 2013 15:56
Batman: Arkham Asylum Gameplay Walkthrough pt 33 - Batman vs. Titan Joker Furkan Oyun Videoları 0 30 Aralık 2012 14:36

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:14.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750