Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Başbakan Erdoğan, 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23 Nisan 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart Başbakan Erdoğan, 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz, çocukları parkta ne kadar çok görürsek, cıvıl cıvıl seslerinizi ne kadar çok duyarsak o kadar mutlu oluruz. Sizler sokakta daha çok oynayın, parklar, oyun sahaları, spor tesisleri yapıyoruz, sizler oralarda oynayın, eğlenin diye. Şimdi artık şehirlerimizi, semtlerimizi, sokaklarımızı sizin için tasarlıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantı Salonunda düzenlenen etkinlikte, başbakanlık koltuğunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mersin Akdeniz İleri Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Nermin İrem Kocakalay'a bıraktı.

Devir-teslim öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, TBMM'nin açılışının 93. yıldönümünde Meclis'te ilk başkanlık görevini üstlenen, ilk Meclis'in milletvekillerini, Kurtuluş Savaşı'nın tüm şehit ve gazilerini rahmetle ve minnetle yad ettiğini söyledi.

Bugünün çocuklarının büyüyerek, bilim insanı, sanatçı, siyasetçi, idareci, doktor, öğretmen, mühendis, iş adamı ve çalışanları olarak Türkiye'ye, millete çok büyük eserler, çok büyük hizmetler kazandıracaklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sizlerin en iyi eğitimi almanız için dünyanın gelişmiş ülkelerindeki tüm imkan ve fırsatların aynına kavuşmanız için hükümet olarak, Başbakanlık olarak, bakanlıklar olarak gece-gündüz gayret gösteriyoruz. Sizlere yeni okullar, derslikler kazandırmanın, derslikleri iyileştirmenin, dersliklerdeki öğrenci sayısını azaltarak daha ferah dersliklerde okumanızın çabası içerisindeyiz. FATİH Projesi gibi ileri teknolojiyi okullarımıza getirmek suretiyle, gerek akıllı tahta gerekse tablet bilgisayarlarla sizleri geleceğe taşımak istiyoruz. Öğretmenlerinizi daha iyi şartlara ve imkanlara kavuşturmak, okullarınızda daha modern teknolojileri kullanmanızı sağlamak ve bu konuda da herhangi bir maddi külfetten kaçmadan bu adımları atmanın kararlılığı içerisindeyiz. Sizlerin de sizin için yaptıklarımızı görüp, seferber ettiğimiz imkanları görüp derslerinize daha fazla çalışmanızı, başarınızı daha da katlamanızı yürekten arzu ediyoruz.

Dünyada öyle ülkeler, bu ülkelerde öyle çocuklar var ki inanın sizin sahip olduğunuz imkanların çoğuna sahip değiller. Dünyada öyle çocuklar var ki ayakkabıları, elbiseleri, başlarını sokacak bir evleri, hatta gidecek bir okulları dahi yok. Dünyada öyle kardeşleriniz var ki kalemleri, defterleri, kitapları hatta yiyecek ekmekleri, içecek bir yudum suları dahi yok. Size sağlanan imkanları kullanırken dünyadaki bu yoksul kardeşlerinizi anımsamanızı, ihtiyaç sahibi arkadaşlarınızı düşünüp hem israftan kaçınmanızı, hem de imkanları başarıya çevirmenizi sizlerden özellikle rica ediyorum."

-"Sizler sayesinde, bizler de geleceğe güvenle bakıyoruz"-

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin bugün yoksul ülkelerden farklı, dünyanın saygın, istikrarla büyüyen bir ülkesi ve bölgesinde demokrasisiyle, güçlü ekonomisiyle, aktif dış politikasıyla parlayan yıldız gibi olmasında kendi gayretlerinden daha çok şehit ve gazilerin fedakarlıkları bulunduğunu söyledi.

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nda çocuklara, gençlere; "Sen şehit oğlusun, incitme yazıktır atanı / Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı" nasihatinde bulunduğunu anımsatan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatanı en iyi eğitimi alarak, çok çalışarak, gayret göstererek daha da güzelleştirmek, daha da büyütmek bizim olduğu kadar sizin de en önemli vazifenizdir. Sizlerin bu vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğinden hiç şüphem yok, sizler sayesinde, gözlerinizde parlayan ışık sayesinde bizler de geleceğe güvenle bakıyoruz.

Sevgili çocuklar hem ülkemizde hem tüm dünyada adaletin, özgürlüğün, barışın egemen olması için çok çalışacağınızı biliyorum. Siz, iyi olduğunuzda, sağlıklı olduğunuzda anneleriniz çok ama çok mutlu oluyor, babalarınız çok ama çok mutlu oluyor. Siz, güldüğünüzde babalarınız, anneleriniz çok mutlu oluyor ve onlarda gülüyor, sevinmeye devam ediyor. Siz, derslerinizde başarılı olduğunuzda öğretmenleriniz en az sizin kadar seviniyor. İşte kendiniz için istediğiniz mutluluğu ülkemizin ve dünyanın diğer çocukları içinde istemenizi sizlerden özellikle rica ediyorum. Anneleriniz, babalarınız, öğretmenleriniz için istediğiniz mutluluğu, ülkenizin, dünyanızın tüm anneleri, tüm babaları, tüm öğretmenleri için de istemenizi sizlerden özellikle arzu ediyorum. Bencillik hem güzel ülkemizi, hem dünyayı yoksullaştırır ve yaşanmaz hale getirir. Oysa paylaşmak hem ülkemizi hem dünyayı daha da güzelleştirir. Sevinçlerimizi, arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin, oyuncaklarınızı, oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. Hiç kimseyi ama hiç kimseyi ötelemeyin, dışlamayın ve horlamayın. Arkadaşlarınız sizlerden farklı olabilir, bazı çocukların konuştuğu dili farklı olabilir, derilerinin rengi farklı olabilir. Sahip olduğu imkanlar sizinkilerden farklı olabilir. Sizleri nasıl Allah yarattı ve anne babalarınıza hediye ettiyse bilin ki dünyanın diğer çocuklarını da Allah yarattı ve onların anne, babalarına hediye etti. Hepimiz bir Allah'ın kullarıyız, öyleyse Allah için birbirimize iyi davranmak, imkanlarımızı paylaşmak zorundayız."

-"Lütfen televizyon ve bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmeyin"-

Başbakan Erdoğan, her 23 Nisan'da yaptığım bir uyarıyı yine hatırlatmak istediğini belirterek, "Lütfen televizyon ve bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmeyin. Bir baba, bir dede olarak bunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Biz, çocukları parkta ne kadar çok görürsek, cıvıl cıvıl seslerinizi ne kadar çok duyarsak o kadar mutlu oluruz. Sizler sokakta daha çok oynayın, parklar, oyun sahaları, spor tesisleri yapıyoruz, sizler oralarda oynayın,eğlenin diye. Şimdi artık şehirlerimizi, semtlerimizi, sokaklarımızı en çok da sizin için tasarlıyoruz" diye konuştu.

Dünkü Bakanlar Kurulunda şehirlerin çocukların daha rahat, güvenli biçimde oynaması için inşa edilmesi gerektiğini ilgili bakanlara söylediğini bildiren Başbakan Erdoğan, "Sizler de evlerinize kapanmayın, televizyonun, bilgisayarın esiri olmayın ve sokaklara çıkın, arkadaşlarınızla doyasıya oynayın. Öğretmenlerim, yanlış yapıyorsak bizi uyarsın" dedi.

Başbakan Erdoğan, evde torunlarının, karşılaştığı çocukların ve kendisine mektupla ulaşan çocukların teneffüslerin derslerden kısa olmasından yakındıklarını dile getirerek, bu konuyu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüğünü anlattı. Erdoğan, gülerek "Teneffüs saatleri derslerden uzun olursa okullar da o zaman çok geç bitermiş, tatil süreleri daha da kısalırmış. En iyisi siz bir an önce okullarınızı bitirin, mezun olun böylece daha uzun teneffüs saatlerine kavuşursunuz" diye konuştu. Bu sözlerinin ardından koltuğunu bıraktığı Nermin İrem Kocakalay'a dönerek "Uygun mudur-" diye soran Başbakan Erdoğan,

"Başbakanımız da uygun gördüler" dedi.

Erdoğan, çocuklar için en iyisini, en güzelini yapmak için çok çalıştıklarını belirterek, "Sizlere sonsuz derecede güveniyor, bizi gururlandıracağınıza, sevindireceğinize yürekten inanıyorum. Ailenizle, öğretmenlerinizle,arkadaşların ızla birlikte sizlere nice güzel bayramlar diliyorum. Bizlere bu güzel ülkeyi, bayramları kazandıran büyüklerimize de başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere şükranlarımı ifade ediyorum" diye konuştu.

-"Öğretmenlerini teröristlerin elinden aldılar"-

Başbakan Erdoğan, etkinliği düzenlendiği salona gelişinde, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından bakan koltuklarında oturan çocuklarla tanıştırıldı. Çocukları alınlarından öpen Başbakan Erdoğan, bazı çocuklarla da kısa sohbetler etti. Iğdır Bulakbaşı İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Sevda Üstündağ ile de tanışan Başbakan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya dönerek, "Öğretmenlerini teröristlerin elinden aldılar" dedi. Avcı'nın da "Evet, öğretmenlerine sahip çıktılar" sözleri üzerine Başbakan Erdoğan, "Maşallah" dedi.CrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakan Erdoğan'ın Acı Günü Skıllet Güncel Haberler 1 12 Haziran 2014 19:57
Başbakan Erdoğan Macaristan'da ATAK T-129 Güncel Haberler 0 05 Şubat 2013 11:16
Başbakan Erdoğan Ankara'da ATAK T-129 Güncel Haberler 0 20 Ocak 2013 22:45
Başbakan Erdoğan'ın ziyareti ATAK T-129 Güncel Haberler 0 18 Ocak 2013 19:06
Başbakan Erdoğan açıklayınca.. Furkan Güncel Haberler 0 26 Aralık 2012 20:34

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:15.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750