Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Diyarbakır2ahmet Türk Barış, Kardeşlikten Söz Edenler Sorumluluk Almak Zorunda Ahmet

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 20 Nisan 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart Diyarbakır2ahmet Türk Barış, Kardeşlikten Söz Edenler Sorumluluk Almak Zorunda Ahmet

Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkanı Ahmet Türk, çözüm süreciyle birlikte tarihi bir dönemden geçildiğini belirterek, Barıştan söz edenler, kardeşlikten söz edenler, bugün sorumluluk almak zorundadır. Bu tarihi fırsatı doğru bir şekilde değerlendirmezlerse, katkı sunmazlarsa tarihin huzurunda, Kürt halkının huzurunda vebal ve günah altında kalacaklar dedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Diyarbakır'da olağanüstü toplanıp, çözüm sürecini değerlendirdi. BDP Diyarbakır İl Başkanlığı Vedat Aydın Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, DTK Genel Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, yardımcısı Van Bağımsız Milletvekili Tuğluk, BDP milletvekilleri çok sayıda kişi katıldı.

ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATI ÖCALAN

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahmet Türk, sürecin mimarının Abdullah Öcalan olduğunu ifade ederek, Bu süreci başlatan, halkları kucaklaştırmaya çalışan, özgürlüklerin teminatı sayın Abdullah Öcalan'a teşekkür ediyoruz dedi.Tarihi bir dönemden geçildiğini ve Kürt sorununun yeni bir döneme girdiğini belirten Türk, Kürt sorununun çözümünden barıştan söz ediliyorsa, bugüne kadar inkar ve red edilen bir halkın taleplerinin esas alınması gerektiğini, herkesin bilmesi ve görmesi gerekmektedir dedi.

BARIŞTAN SÖZ EDENLER SORUMLULUK ALMAK ZORUNDADIR

Barışın iki tarafı olması gerektiğini belirten Ahmet Türk, süreçleri bir tarafın ilerletmesi veya bu süreci ben götürürüm mantığının yanlış olacağını söyledi. Türk, Barıştan söz edenler, kardeşlikten söz edenler, bugün sorumluluk almak zorundadır. Bu tarihi fırsatı doğru bir şekilde değerlendirmezlerse, katkı sunmazlarsa tarihin huzurunda, Kürt halkının huzurunda vebal ve günah altında kalacaklar diye konuştu.

'ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Öcalan'ın 21 Mart'te gönderdiği mesajın barış konusundaki samimiyetini açığa çıkardığını belirten Türk şunları söyledi Bugün top hükümette ve devlettedir. Kürt halkının beklentileri vardır. Bazıları 'Pazarlık yapmayız' diyor. Biz pazarlık istemiyoruz ve yapmıyoruz. İnkar edilen bir halkın hakkını, hukukunu savunuyoruz. Sonuna kadar da savunacağız, asla taviz vermeyeceğiz. Bir hakkı savunmak, o hakkı elde etmek için verdiğimiz mücadeleyi bir pazarlık olarak gündeme taşımak abesle iştigaldir. Yılların inkarını ortadan kaldırmaya yönelik, mücadele ediyoruz. Pazarlık için mücadele etmiyoruz. Yüz yıllık sorunların bir kaç gün içinde çözülmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Burada önemli olan topluma güven vermektir. Karşılıklı güven ortamını oluşturabilirsek bu süreç sağlıklı yürütecektir.

KÜRT MÜCADELESİ DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM GÖSTERMEK ZORUNDADIR

Kürt halkının önemli sınavlardan geçtiğini belirten Ahmet Türk, artık kimsenin Kürtleri kandıramayacağını söyledi türk, Hükümet yeni oyunlar peşinde mi diye soranlar olacaktır. İhtimal dahilindedir. Tüm bunları hesaplayacağız. Kürt mücadelesi zaman içinde değişim, dönüşüm göstermek zorundadır diye konuştu.

KATKI SUNABİLECEK AKTÖRLER OLMALI

Avrupa parlamenterlerinin Öcalan'ın attığı adımı önemli bulduğunu ifade eden Ahmet Türk, barışı yapacak olanların Türkler ve Kürtler olduğunu belirtti. Türk, Dışarıdan birileri gelip barışı sağlasın mantığı içinde değiliz. Ama küçülen dünyada uluslararası ilişkiler vardır. Ortadoğu'da istikrar isteniyorsa, katkı sunabilecek aktörler olmalıdır diye konuştu.

KÜRT HALKININ GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJEDİR

Kürt sorununun Ortadoğu sorunu olduğunu belirten Türk, Kürtler istikrara, özgürlüğe kavuşmadığı müddetçe Ortadoğu'ya istikrarın gelmeyeceğini iddia etti. Bu sorununun Kıbrıs ve Filistin sorunlarından daha büyük olduğunu ifad eden Türk, Sıra bizde, başımızı kendimiz kaşıyacağız. Öncülüğünü biz yapacağız. Bu Kürt halkının geleceği için çok önemli bir projedir. Biz bu ülkede yeni bir dönemin önünü açmaya çalışıyoruz dedi.

HALKIN KAFASINI KARIŞTIRMAYALIM

Hükümetin ne kadar samimi olup olmadığının kendileri için önemi olmadığını belirten Türk, şöyle devam etti Samimi olmadığını söylemek istemiyorum. Hatta çok samimi olsa da, toplumsal muhalefeti dengelemeye yönelik zaman zaman, adım adım süreci ilerletebilir. Onun tartışmasına girmeyelim. Hükümet samimidir, değildir tartışmasıyla halkımızın kafasını karıştırmayalım. Gerektiğinde samimiyetsizliğin cevabını, samimiyetin ödülünü de veririz. Demokratik zemini güçlü hale getirmek için çalışma yürütmek ve süreci götürmek durumundayız. Bundan sonraki süreç biraz da bizim sorumluluğumuzda. Halen büyük tereddütler var bizde. Bunu da çok açık ifade etmek istiyoruz. Mesela Resulullah'ın Kutlu Doğum Haftası'nda daha aktif olabilirdik. Diyanet İşleri Başkanı bir toplantı yapıyor. Kılıçdaroğlu katılıyor ve konuşma yapıyor. MHP konuşuyor, Erdoğan katılıyor. Ama biz burada tereddüteyiz. Bizden nevroz alanlarının verilmesini istendi, tereddüt gösterdik. Bizim halkımızdır onlar. Bu konuda da açık olmamız lazım. İmkanları sağlamamız lazımdı. Bundan sonra hükümet bölgeye gelecek, ilişkilerimiz ne olacak Bazı kesimlerle toplantılar yapacak. Çağırdıkları zaman yan yana olacak mıyız, ayrı ayrı mı görüşeceğiz Bütün bunları tartışmamız lazım. Bu süreçte tartışmalar veya farklı bakışlar değerlendirmeler ortadan kalkmalı.

KIŞANAK GERİ ÇEKİLME İÇİN KCK'NIN AÇIKLAMASINI BEKLEMEK GEREKİR

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, geri çekilme süreci ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yapılan iletişim ve tartışmaların müzakerenin bir parçası olduğunu ve süreç boyunca devam edeceğini belirten Kışanak, şöyle dedi Çözmeye çalıştığımız sorun kocaman bir Kürt sorunudur. Bunun bütün boyutlarıyla çözülmesi gerekiyor. Bu nedenle süreci sadece geri çekilmeden ibaret gibi algılamak, İmralı ve Kandil'deki görüşmelerin sadece geri çekilmeyle sınırlı algılanması yanlıştır. Bu toplantılar bundan sonra devam edecek. Geri çekilmeyle ilgili biz mektubu götürdük. KCK yöneticileri bize ifade ettiler ve kamuoyuna açıkladılar. 'Mektup bize ulaştı. Biz bunu kendi içimizde tartışıp mümkün olan en kısa sürede kamuoyunu tatmin edecek açıklama yapacağız' dediler. Artık yapılması gereken günlerle ilgili spekülatif haberler yerine KCK yönetiminden yapılacak açıklamayı beklemektir. Bizimle yaptıkları görüşmede gördük. Kendileri sürecin ilerlemesi konusunda tam bir irade sahibiler. Süreci başarıyla götürmek için ellerinden gelen bütün katkıyı yapacaklarını söylediler. Mümkün olan en kısa zamanda, bir kaç gün içinde kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacaklarını söylediler. Bunu beklemek lazım. Bizim yaptığımız son görüşme bu sürecin bir parçasıydı. Bundan sonra bu ilerlemenin devam edeceğine inanıyoruz.

AÇIKLAMALARI TEMİNAT OLARAK KABUL EDİYORUZ

Kışanak, geri çekilme ile ilgili hükümetin yaptığı açıklamayı çok önemli bulduklarını belirterek, Sayın Başbakan'ın, Hayati Yazıcı'nın, Bekir Bozdağ'ın açıklamaları son derece önemli. Biz bunları teminat olarak kabul ediyoruz. Olası geri çekilme sürecinde ve çatışmasızlık halinde yaşanabilecek herhangi bir çatışmanın, operasyonun sorumluluğunu hükümet üzerine almıştır. Yaptıkları açıklamayla kendilerini bir teminat olarak ortaya koymuşlardır. Bu yaklaşımı önemli buluyorum ve gereğinin yapılacağına inanmak istiyoruz. Hiç kimsenin burnu kanamamalı ve süreci sekteye uğratacak herhangi bir operasyon, çatışma sözkonusu olmamalı. Bu konuda hükümetin açıklamalarını teminat olarak kabul ediyoruz. Yaşanabilecek olumsuzlukta hükümet, başbakan, içişleri bakanı ve o ilin valisi sorumlu olacaktır. Olası geri çekilme sürecinde herhangi bir çatışma ve operasyon yaşanmayacağının garantisi olarak görmek istiyoruz diye konuştu.CrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
AQworlds Ahmet ve Ahmet AQworldSs Forum Çöplüğü 32 21 Aralık 2014 19:09
Sony Xperia Tablet Z modelinin içini merak edenler için yeni bir video yayınladı MPower PC Donanım & Haber ve İncelemeleri 0 18 Nisan 2013 17:03
Ahmet Türk İskele Sancak'a bağlandı ATAK T-129 Güncel Haberler 0 02 Şubat 2013 01:38
Görevden Ayrılmak Zorunda Bırakılan S.mod Mod.lar Byfeel Forum Çöplüğü 3 11 Kasım 2012 17:21
Admin gemisini merak edenler YesName DarkOrbit Ekran Görüntüleri ve Videolar 11 24 Eylül 2012 12:48

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:01.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750