Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Fatih Terim'in avukatından sert sözler

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 19 Nisan 2013   #1
Albay
CrayzTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: Rize
Alter: 33
Mesajlar: 2.104
Konular: 1150
Rep Puanı: 1885
Rep Gücü: 2110
Rep Derecesi : CrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant futureCrayzTurk has a brilliant future
Aldığı Teşekkürler: 92
Ettiği Teşekkürler: 7
Standart Fatih Terim'in avukatından sert sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, Tahkim Kurulu’nun tecrübeli teknik adama Türkiye Futbol Federasyon’u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen 9 maçlık cezanın Tahkim Kurulu’nda onanmasıyla ilgili olarak, “Hukuki dayanaktan yoksun, mesnetsiz bir karar” dedi.
Radyospor’da Özgür Sancar’a açıklama yapan Epözdemir, “Aykut Kocaman’a yaptığı sportmenliğe aykırı davranıştan para cezası veriyorsunuz. Müvekkilime gelince soyunma odasından men cezası veriyorsunuz. Giriş yasağı veriyorsunuz. Hukuk hepimize lazım. Atarsınız sonra bumerang gibi geliyor, sizi vuruyor. Bugünkü koşullarda haksız gayri adil karar veren iradeler, zamanı geldiğinde adalet çığlığı atabilirler” şeklinde konuştu.

İşte Rezan Epözdemir’in açıklamaları:

HAKEM RAPORUYLA TEMSİLCİNİNKİ ARASINDA ÇELİŞKİ VAR. TAHKİM KURULU BU ÇELİŞKİNİN ÜZERİNDE DURMUYOR BİLE, KENDİ YASAL DÜZENLEMESİNİ AYKIRI HAREKET EDİYOR

Bu ceza hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz bir ceza. Biz bir kısım eylemleri ikrar ettik. Sayın Fatih Terim de aynı şeyi yaptı. “Adalet tecelli etsin” dedi. Fakat birkaç husus itibariyle bu cezayı hukuken kabul etmek mümkün değil. 7 maçlık cezanın 3 maçlık cezası sayın Terim’in temsilciye yönelik olarak verilen eyleminden dolayı verilen bir ceza. Temsilci raporunda Terim’in kendisine hakaret ettiğini iddia ediyor. Hakem ve dördüncü hakem ise raporlarında temsilciye hakaret etmediğini sadece itirazda bulunduğunu söylüyor. Futbol disiplin talimatının 77. maddesi 2. fıkrası müsabaka görevlilerinin raporları arasında çelişki olması durumunda oyun alanı içerisindekilerde hakem raporu, oyun alanı dışındakinde ise temsilci raporu esas alınır diyor. Hakem ve 4.hakem itiraz var diyor, temsilci hakaret var iddiasında bulunuyor. PFDK bu çelişkiyi görmezden gelerek inanılmaz biçimde 3 maç ceza veriyor. Bu talimatlar PFDK için yasal düzenleme niteliğinde bunları tartışamazsınız dedik. Oyun alanı teknik heyetlerinde de bulunduğu bölümü kapsıyor. Dolayısıyla bu çelişki göz ardı edilip ceza verilemez. Abdürrahim Albayrak ile ilgili olarak “olayları yatıştıran kişidir, Terim’in bana ettiği hakarete şahit olmuştur’” diyor temsilci. Dolayısıyla sayın Albayrak şahit olarak dinlenmesini istedik. Abdürrahim beyi dinlendiler ve Abdürrahim bey hocanın temsilciye hakarete olmadığını beyan etti. Tüm bunlara ek olarak “içtima hükümleri var; fiil bütünlük arz ediyor.

MEIRELES’DE HAKEM RAPORUNA RAĞMEN KARARI DEĞİŞTİRDİLER, “HAKEM RAPORUNA RAĞMEN BİZ DE AKSİNE KANAAT OLUŞTU” DEDİLER. TERİM İÇİN AKSİNE KANAAT OLUŞTURMUYORLAR

Hem hakeme hem gözlemciye hakaretten ceza veremezsiniz, ayrı ayrı 3 maç” dedik. Tek bir ceza vermeniz gerekir dedik. Adaletin yerine gelmesi, objektif yarışma koşullarının oluşması için son 5 hafta şampiyonluğun kaderini belirleyecek, dolayısıyla vereceğiniz kararlar çok belirleyici” dedik. “Bu ceza kararı hukuki dayanaktan yoksun, mesnetsiz bunu kaldırın” dedik. Meireles’te bunu yaptılar. 11 maç ceza verdiler. Hakem raporunda tükürük ve hakaret var, “Meireles şeref ve haysiyetimi rencide eden bir el hareketi yaptı” diyor. Fakat Tahkim Kurulu hakem raporu böyle olmasına rağmen, biz de aksine kanaat oluştu dedi ve oyuncunun cezasını 4 maça indirdi. Demek ki müsabaka görevlilerinin raporlarının aksi ispat edilebiliyormuş. Biz de aksini ispat ettik. Hakem – temsilci raporlarında çelişki var. Abdürrahim Albayrak’ın beyanları var. Dolayısıyla biz 3 maçın kaldırılması gerektiğini söyledik.

FATİH TERİM HER ZAMANKİ GİBİ DÜRÜSTÇE AÇIKLADI

Fatih Terim, mesleki kararlarında da, spor yaşamında da idama gitse bile dürüstlüğü kendisine şiar edinmiş bir insandır. Yaptığı şeyleri hoca zaten söylüyor. Verilen karardan sonra “Ben hakeme karşı hareketlerimde kendimi kaybetmiş olabilirim, ağzımdan yanlış kelamlar çıkmış olabilir” diyor. Hamit Altıntop için vurdum diyebilirdi; hayır dürüstçe söylüyor. Aksini söylese ispatı mümkün değildi. Fakat hoca adaletin tecellisi için gerçek olanı söyledi. Gözlemciye hakaret etmedi.

4.HAKEM 40 DAKİKA BOYUNCA KULÜBENİN ÖNÜNDE DURDU. ANTALYA’DA TERİM’İN GÖRÜNTELERİNİ GÖSTEREREK, AFFETMEYİN TALİMATI VERDİLER

Ayrıca hocayı bu noktaya getiren süreçler var. Devre arasında hakem seminere yapıyorsun. Hocanın görüntülerini gösteriyorsun. Genç hakemlere “Fatih Terim’e tolerans yok. Terim’i bu gibi durumlarda direkt ihraç edeceksin” diyorsun. Hakemler bunu ikrar ediyorlar. Serkan Çınar, röportajında bunu söyledi. Biz de bu röportajı tahkim kuruluna sunduk. Maçın 4. hakemi 40 dakikaya kadar yedek kulübesinin önünde duruyor. Futbolcuların maçı izleme olanağını dahi ortadan kaldırıyor. Bertaraf ediyor. Bu hocayı tahrik eden bir davranıştır. Hiç dikkate alınmıyor. Sonra “maç öncesi uyarı yaptım” demiş maçın hakemi. Abdürrahım Alybayrak dinlendi. Hiç böyle bir uyarı yoktu. “Hakem bizim odamıza gelmedi” dedi. Maçın içerisinde de 4.hakemin uyarısı yok. Uyarılmadan ihraç edilmek suretiyle Fatih Terim’in itibar, şeref ve haysiyeti rencide edilmek isteniyor. İtibarsızlaştırılmaya çalışılıyor.

TERİM: “ÜZÜGÜNÜM, HAKEME KARŞI AĞZIMDAN İSTEMEDİĞİM SÖZLER ÇIKMIŞ OLABİLİR” DEDİ. BU BİR HAFİFLETİCİ NEDENDİR. BUNU BİLE DEĞERLENDİRMEYE ALMADILAR

Tahrikten faydalanmamız gerekir dedik. Bunu da uygulamadılar. Hacının maç sonu açıklamalarına para cezası veriliyor; topu yere vurma eylemine ise soyunma odasına girme yasağı veriliyor. Bunu da paraya çevirme imkânları varken yapmadılar. Soyunma odasından, yedek kulübesinden men cezası veriyorlar. Hani hukukta yeknesak uygulanıyordu. Dördüncü hakem atma, attırma değil oyunu güzelleştirme üzerine eylemlerini ayarlamalı. Futbol el kitapçığı “dördüncü hakem görünmez olacak” diyor. Bizim dördüncü görünmez mi? 40 dakika boyunca yedek kulübesinin önünde durdu. Tahrik hükümlerini uygulayın dedik. Paraya çevirebilirsiniz dedik. Fatih Terim’in Galatasaray’a katkısı ortada. Futbolu kendisini kulübede görünce bir başka motive oluyor. Varlığı birebir maçın sonucunda etkili olabiliyor. Görülmemiş biçimde 9 maç ceza vererek sadece Terim’i değil. 30 milyon Galatasaraylıyı, Galatasaray Spor Kulübü’nün tüzel kişiliğini de cezalandırıyorsunuz. Para cezası verseniz, zaten bu cezalara sayın Terim de katlanacak. Ama yapmıyorlar. Zaten hakeme yönelik yanlış sözler ağzımdan çıktı, üzüntülerimi belirtiyorum” demiştir. Bu bir ikrardır. İkrar bir kabulü beyandır. Ve ceza da indirim için esaslı bir dayanaktır. Ama bu gerçeği bile göz ardı ettiler. Bir tek Tahkim Kurulu bunu yapmıyor sanırım.

FATİH TERİM: “TAHKİM KURULU BENİ YANILTMADI”

Bir buçuk saat bunları anlattıktan sonra sayın Terim’le görüştük. Hoca bile beni arayıp, “Acaba adalet tecelli eder mi? Ben yanılıyor muyum?” dedi. Fakat inanılmaz biçimde saat 19.00’da karar açıkladı. Bu kadar önemli hukuki donelerimize karşın kararı onadılar. Hoca da bize “Yanılmadım. Haklılığım ortaya çıkmış oldu. Tahkim Kurulu beni mahcup etmemiş oldu” dedi. Amatör kulüpleri cezalandırmak için Fatih Terim gibi biri büyük teknik adamı emsal göstermeye çalışıyor, bu kadar önemli hukuksal gerçekleri göz ardı ediyorsanız, bu kararları onuyorsanız, bu çok düşündürücüdür. Müvekkilimin beyanı şudur. Biz bu davada masum değiliz; ama mağduruz” şeklindedir. Hakkaniyeti aykırı bir karar verilmiştir.

TERİM’E FARKLI KOCAMAN’A FARKLI UYGULAMA, HUKUK HERKESE LAZIM, BİR GÜN BUMERANG GİBİ GELİR SİZİ BULUR

Aykut Kocaman’a yaptığı sportmenliğe aykırı davranıştan para cezası veriyorsunuz. Müvekkilime gelince soyunma odasından men cezası veriyorsunuz. Giriş yasağı veriyorsunuz.

Hukuk hepimize lazım. Atarsınız sonra bumerang gibi geliyor, sizi vuruyor. Bugünkü koşullarda haksız gayri adil karar veren iradeler, zamanı geldiğinde adalet çığlığı atabilirler. Dolayısıyla hukuk hepimizi lazımdır.CrayzTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İşte Fatih Terim'in alacağı ceza saklibahce Güncel Haberler 0 27 Şubat 2013 12:58
Tolon'un avukatından reddihakim talebi onurkayaatas Güncel Haberler 0 22 Ocak 2013 14:41
Terim Lucescu Vizit23 Komik Yazılar & Fıkralar 0 19 Ocak 2013 04:58
Yazıcı'dan Fikret Orman'a sert sözler ATAK T-129 Güncel Haberler 0 18 Ocak 2013 01:32
PB Terim Sözlüğü Jairia Point Blank Rehberi 0 05 Ocak 2013 14:05

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:34.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750