Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Gül: Tarihe Hiçbir Şüphe Bırakmamak Gerekir

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 19 Nisan 2013   #1
Reveillere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 30 Mart 2013
Bulunduğu yer: Antalya
Alter: 19
Mesajlar: 1.711
Konular: 532
Rep Puanı: 13579
Rep Gücü: 1717
Rep Derecesi : Reveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond reputeReveillere has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 64
Ettiği Teşekkürler: 48
Standart Gül: Tarihe Hiçbir Şüphe Bırakmamak Gerekir

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili iddianamenin kabul edilmesine ilişkin konuştu.

"Şüphelerin gitmesi gerekir" diyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarihe hiçbir şüphe bırakmamak gerekir. Onun için bununla ilgili adımlar hep atılmıştır. Şimdi mahkemelerin, bir adli tıpla bilimsel çalışmalar hep yapılmıştır. İnanıyorum ki sonunda titizlikle bunların hepsi neticelenecekti" şeklinde konuştu.

BİNGÖLLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Gül, Bingöl Valiliğini ziyaret ederek Vali Mustafa Hakan Güvençer'den il hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Gül, valilikte yaptığı açıklamada kente daha önce milletvekili ve bakan olarak geldiğini, ancak Cumhurbaşkanı olarak ilk defa geldiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Gül, açıklamasında Bingöllülerin gösterdiği teveccühe teşekkür ederek, bütün illere bir takvim çerçevesinde gittiğini, Muş ve Bingöl'ü ziyaret etmeyi de daha önce planladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, ziyarette ülkede çok güzel bir rüzgar estiğini, kardeşlik ve dostluğun tekrar keşfedildiğini görmekten duyduğu büyük mutluluğu dile getirdi.

-MUŞ VE BİNGÖL'DE CUMHURBAŞKANI GÜL'E YOĞUN İLGİ-

"Aslında ben Cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk gezilerimi Doğu ve Güneydoğu illerimize yapmıştım" diyen Cumhurbaşkanı Gül, zor dönemlerde, zor günlerde bütün bu illeri gezdiğini ve halkla iç içe olduğunu anlattı. O zamanlarda bütün halkın devletine, milletine bağlılığını gördüğünü ve bundan hep gurur duyduğunu dile getiren Gül, Muş ve Bingöl'de de vatandaşların şahsına gösterdiği sevginin aslında devletine ve milletine sevgisi ve bağlılığının işareti olduğunu vurguladı.

-"BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLARAK HEPİMİZ KARDEŞİYİZ"-

Cumhurbaşkanı Gül, herkesin, büyük Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları olarak birbirinin kardeşi olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye demokratik bir ülke. Hepimiz aynı eşit haklara ve eşit sorumluluklara sahibiz. Şüphesiz ki Türkiye'nin devamlı iyileştirmek istediğimiz tarafları vardır. Ekonomiye bakarsanız kalkınma en büyük ihtiyacımızdır. Ülkenin topyekün kalkınması bir yanda, bölgeler arasındaki dengesizliğin giderilmesi diğer yanda. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerimizde kalkınma hamlelerine büyük ihtiyaç var. Bütün bunlar, nasıl hepimizin büyük bir gayretle gerçekleştirmemiz gereken noksanlarımızsa aynı şekilde siyasi hayatımızda, demokratik hayatımızda, insan hakları standartlarımızda, bütün bu konularda şüphesiz ki Türkiye'nin gelişmiş demokrasilere, gelişmiş kalkınmış ülkelerin her türlü standartlarına eşit olabilmesi için yapmamız gerekenler de var. Onun için sürekli olarak her alanda büyük ilerlemeler kaydedilmektedir. Demokratik standartlarımızın, hukuk standartlarımızın son yıllarda yükseldiğini görmek hepimize onur vermektedir."

-"BİZ SADECE KENDİMİZE DEĞİL, ÇEVREMİZE DE İSTİKRAR DAĞITAN BİR ÜLKEYİZ"-

Cumhurbaşkanı Gül, halkın, en gelişmiş demokratik ülkelerin halkları gibi temel hak ve özgürlükleri doya doya yaşamasını istediğini ifade ederek "Bu hepimiz için hem görev, hem onurdur. O bakımdan herkes devletine ve milletine güvensin. Bu ülke büyük bir ülkedir. Bugünkü Orta Doğu coğrafyasında istikrar içerisindeyiz. Biz sadece kendimize değil çevremize de istikrar dağıtan bir ülkeyiz. Biz sadece kendi ülkemizde değil bütün bölgemizde de sulhu, barışı, dayanışmayı, işbirliğini isteyen bir ülkeyiz. Bunu hep ispatlamışızdır. Hep bunun için gayret sarf etmekteyiz. Çünkü huzur buradadır. Huzurun olmadığı yerde mutluluk olmaz. Mutluluğun olması için de huzur, istikrar, güven ortamı hem ülkelerin içinde hem de bölgede olması gerekir. Bütün geniş bir bölgede olması gerekir ki ekonomik kalkınma gerçekleşsin. Refah gerçekleşsin. İnsanların mutluluğu bir taraftan özgürlükler ama bir taraftan da tabii ki ekonomik gelişmişliktir. O açıdan bunların her ikisinin el ele gitmesi gerekir. Bunun için de çok büyük gayretler gerekir" dedi.

Son on yıl içerisinde Türkiye'de ekonomik kalkınma ve demokratik gelişmişlik açısından çok güzel şeyler yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, daha önce geldiği Muş ve Bingöl ile Cumhurbaşkanı olarak geldiği Muş ve Bingöl arasında çok büyük farklılıklar bulunduğuna işaret etti. Gül, gerek doğuda gerek batıda şehirlerin güzelleştiğini ve yaşanabilir hale geldiğini kaydederek, altyapıların yenilendiğini, üniversitelerin şehirlerin lokomotifi olduğunu, eğitime çok önem verildiğini ve okulların yavaş yavaş ihtiyacı giderecek seviyeye geldiğini kaydetti.

-"FARKLILIKLARI ZENGİNLİK OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZDE DAHA GÜÇLÜ HALE GELİRİZ"-

Bütün bunların daha süratli olması için ülkede şiddetin, kanunsuzlukların olmaması, herkesin karşılıklı dayanışma içinde bir birine saygı göstermesi gerektiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, "Büyük ülkelerde farklılıklar olacaktır. Dün de söyledim. Biz bir şehir devleti değiliz. 400-500 bin nüfusu olan, bir milyon nüfusu olan şehir devleti değiliz ki hepimiz aynı tip olalım. Büyük bir devletiz biz. Büyük bir nüfusuz. 75 milyonu geçmiş nüfusu olan bir ülkeyiz. Bir imparatorluk bakiyesi olan bir ülkeyiz. Dolayısıyla çok farklılıklarımız olacaktır. Bu farklılıkların hepsini zenginlik olarak gördüğümüzde biz o zaman topyekün çok daha güçlü hale geliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, herkesin farklılıklara saygı göstermesini, bu konularda varsa sıkıntıların düzeltilmesi gerektiğini söylerken, geleceğe çok büyük bir güvenle ve çok büyük bir ümitle baktığını belirtti.

-"HALKIMIZDA DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİN DAHA DA PEKİŞTİĞİNİ GÖRÜYORUM"-

Gelecekteki yılların daha aydınlık, güçlü ve müreffeh olacağına inancının tam olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, "Bugünlerdeki bu güzel çalışmaların, bunların hepsini de bu çerçeve içerisinde görmemiz gerekiyor. Bazen kaybettiğimiz şeyler olabilir. Dostluk, kardeşlik... Bunların hepsini tekrar pekiştirmek, hepsini tekrar kazanmak gerekir. Halkla da bütün gördüğüm yerlerde bu coşkuyu görüyorum. Bundan da büyük memnuniyet duyuyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, en zor dönemlerde, memleketin her tarafında ülkeye ve devlete bağlılığı hep gördüğünü belirterek, ancak hiç kimsenin ve ülkenin mükemmel olmadığını dile getirdi. Gül, "Ama mükemmel olma yolunda gayret gösteriyorsanız, mükemmel olma yolunda çalışıyorsanız bu işte çok önemlidir. Ama ben mükemmelim deyip de noksanlarını görmeyen ülkeler varsa işte onlar kaybeden ülkelerdir. Türkiye çok şükür öyle değildir. Noksanlıklarımızı görüyoruz, onları düzeltmek için büyük bir gayret içindeyiz, iyi niyet içindeyiz. Halk da bunun farkındadır" dedi.

-"BANA GÖSTERİLEN İLGİ; DEVLETE, VATANA VE MİLLETE GÖSTERİLEN İLGİDİR"-

Açıklamasının ardından bir basın mensubunun, "Muş'tan gelirken yol boyunca karşılaştığı sevgi gösterilerine" yönelik soruya Cumhurbaşkanı Gül, şöyle cevap verdi:

"Yol boyunca doğrusu birkaç yerde durmak zorunda kaldık. İlçelerimizde, oralarda da 7'den 70'e herkesin yollara döküldüğünü gördüm. Herkesin yine büyük sevgi gösterdiğini gördüm. Bunlar demin söylediğim gibi şahsımda devlete, millete, ülkeye olan, vatana olan birliğine ve beraberliğine olan bir ilgidir. Bunu böyle görüyorum" diye konuştu.

-MERHUM ÖZAL'IN ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ İDDİANAME-

Cumhurbaşkanı Gül, "Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili iddianamenin kabul edildiğini" hatırlatarak değerlendirmesini soran bir basın mensubuna cevaben, "Şüphelerin gitmesi gerekir. Tarihe hiçbir şüphe bırakmamak gerekir. Onun için bununla ilgili adımlar hep atılmıştır. Şimdi mahkemelerin, bir adli tıpla bilimsel çalışmalar hep yapılmıştır. İnanıyorum ki sonunda titizlikle bunların hepsi neticelenecektir" şeklinde konuştu.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, Vali Güvençer'den il ile ilgili brifing aldı ve valilik şeref defterini imzaladı.

-CUMHURBAŞKANI GÜL, NİKAH ŞAHİDİ OLDU-

Programı çerçevesinde Bingöl Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, bu sırada, belediyede çalışan Hülya Polat ile Sedat Çağatay çiftinin nikah törenine katıldı. Çiftin nikahını, Belediye Başkanı Serdar Atalay kıydı; Cumhurbaşkanı Gül, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Vali Mustafa Hakan Güvençer de şahit oldu. Cumhurbaşkanı Gül, nikah defterini imzaladığı kalemi gelin Polat'a hediye etti. Aile cüzdanını da Polat'a veren Cumhurbaşkanı Gül, çiftin güzel bir aile kurmasını temenni etti.

Daha sonra Belediye Başkanı Atalay'dan çalışmaları hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, belediye özel defterini imzaladı.

-ÇAY BAHÇESİNDE SOHBET-

Cumhurbaşkanı Gül, Cuma Namazını Ulu Cami'de kıldı. Cumhurbaşkanı Gül, Cuma Namazının ardından Dörtyol Parkı Çay Bahçesi'ne geçti. Yolda kendisini bekleyenlerle selamlaşan Cumhurbaşkanı Gül, çay bahçesinde şehrin ileri gelenleriyle kentin güzellikleri ve geleceği konusunda sohbet etti.Üye Profil Bilgileri
All Rights Reserved.


My Steam Profile (from [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...])
  • Worth: $1531.53
  • Games owned: 107
  • Games not played: 61
  • Percentage: 57%
  • Hours spent: 202.4h
Reveillere isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Nerede kasmam gerekir? sanaPm Darkorbit Sorular,Sorunlar ve Üye Paylaşımları 8 26 Mart 2013 21:03
Grip Aşısında Korkunç Şüphe saklibahce Güncel Haberler 0 27 Şubat 2013 12:11
|Hiçbir Türlü Ban-|-Yemden Ve Hiç Lag Olmadan-|-Hack Yapın-|-Hepsi Burda İçeri Gelin| Jairia Transformice 4 11 Ocak 2013 21:19
Hiçbir şeyiniz kalmaz Regoan Komik Yazılar & Fıkralar 0 27 Aralık 2012 19:22
Botlar tarihe karıştı DeRiNLiK Dark Orbit Genel & Muhabbet 18 22 Ekim 2012 17:55

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:47.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750