Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Akbank: İyi bir banka fırsatı çıkarsa alırız

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 12 Şubat 2013   #1
ATAK T-129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Eylül 2012
Alter: 33
Mesajlar: 5.395
Konular: 2885
Rep Puanı: 30861
Rep Gücü: 5401
Rep Derecesi : ATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 106
Ettiği Teşekkürler: 70
Standart Akbank: İyi bir banka fırsatı çıkarsa alırız

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, banka alımıyla ilgili, ''Biz hiçbir zaman bu tür şeylere kapalı değiliz. Sermayeniz bu kadar kuvvetli ise zaten kapalı olmanız da mümkün değil'' dedi.

Akbank'ın 2012 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği ve bankanın 3 yıllık hedeflerinin ele alındığı toplantıda Binbaşgil, 16 binin üzerindeki çalışanla yüksek bir performans göstererek, 2012 yılında çok ciddi başarılara imza attıklarını, her çeyrek bir öncekinden daha fazla kar elde ettiklerini, karlarının çeyrek bazında sırasıyla 531 milyon lira, 575 milyon lira, 801 milyon lira ve son çeyrekte de 1 milyar 98 milyon lira olarak gerçekleştiğini anımsattı.
Son çeyrekte ilk çeyrektekinin iki mislinden daha fazla kar ettiklerini, son çeyrek özkaynak verimliliğinin yüzde 20'leri aştığını ve bu başarı hikayesinin devam ettirileceğini aktardı.
Kredilerin aktifler içindeki payının 2012'de yüzde 53,1'den yüzde 56,5'e yükselmesini önemli bir değişim olarak niteleyen Binbaşgil, müşteri odaklı bankacılığa devam edeceklerini ve 3 yıl içinde kredilerin toplam aktifler içindeki payını yüzde 65'lere çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.
Kredilerde 2012'de 18 milyar lira seviyesinde bir büyüme sağladıklarını, kredilerde sektörün yüzde 16 büyürken Akbank'ın yüzde 24 büyüdüğünü ve 80 puanlık bir artışla pazar paylarının yüzde 10,9'a yükseldiğini belirten Binbaşgil,
En büyük artışı KOBİ, ticari ve tüketici kredilerinde sağladıklarını ifade eden Binbaşgil, kredi kartlarında da yüzde 1'e yakın artışla pazar payını yüzde 18,5'e yükselttiklerini söyledi.
Akbank'ın risk yönetiminde yıllar boyu hep çok ileri düzeyde bir banka olduğunu, her zaman sektördeki en iyi aktif kalitelerinden birine sahip olduklarını ve bugün de Akbank'ın bu özelliğinin devam ettiğini dile getiren Binbaşgil, ''Takipteki kredi oranımız yüzde 1,2, sektörün ise yüzde 2,8. Bundan sonraki büyümemizi de sağlıklı bir biçimde yapmaya devam edeceğiz. TL ticari kredilerde yaklaşık yüzde 58 büyüdük'' dedi.
Türkiye'nin tasarruf oranının artırılması gerekliliğine dikkati çeken Hakan Binbaşgil, ''Bugünkü yüzde 12'ler çok düşük seviyeler. Ülkemizin bu ihtiyacına destek olmak amacıyla 2012'de tasarruf seferberliği başlattık'' dedi.
Hem yurt içi hem de yurt dışı borçlanmada öncü işlemlerle ekonomiye kaynak sağlamayı sürdürdüklerini kaydeden Binbaşgil, Temmuz 2010'da 1 milyar dolar tutarındaki işlem ile bankacılık sektöründeki ilk eurobond ihracını gerçekleştirdiklerini ve aralık 2010'da ise 1 milyar lira büyüklüğünde ilk TL banka bonosunu çıkardıklarını ifade etti.
Binbaşgil, 2013 yılı ocak ayında 1 milyar liralık, Türkiye'den uluslararası piyasalara yapılan ilk TL eurobond ihracına imza attıklarını vurguladı.
Teknoloji yatırımlarını kesintisiz sürdürdüklerinin altını çizen Binbaşgil, teknolojiye her yıl ortalama 100 milyon dolar civarında yatırım yaptıklarını belirterek, ''ATM sayımız 4 binin üzerine çıktı. Türkiye'deki en büyük ATM parkurlarından birisine sahibiz. POS sayımız da aynı şekilde 300 bini geçti'' dedi.
Hakan Binbaşgil, bağımsız uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in gerçekleştirdiği ''Dünya'nın En Değerli 500 Banka Markası-2013'' araştırmasında Türkiye'den ilk 100'e giren 2 bankadan biri olduklarını anımsattı.
Geçen seneye kıyasla hesaplanan marka değerlerini 500 milyon dolar artışla 2,1 milyar doların üstüne taşıdıklarını ifade eden Binbaşgil, ''Uluslararası sıralamada 10 basamak yükselerek 86. sıraya çıktık. Brand Finance'in yaptığı araştırmada marka değerinde en başarılı performansı gösteren Türk bankasıyız'' dedi.
İşe alım, yeni şube
2012'de Türkiye'de en çok istihdam yaratan özel banka olduklarını belirten Binbaşgil, ''2012'de bin 48 yeni arkadaşımız aramıza katıldı. Gençlerin istihdamına da büyük önem verdik. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz işe alımların yüzde 77'si yeni mezunlardan oluşuyor'' dedi.
Türkiye'de en çok yüksek lisans/doktoralı çalışan sayısının Akbank'ta olduğunu kaydeden Binbaşgil, kadın çalışan oranlarının yüzde 52, orta kademe kadın yönetici oranlarının yüzde 48 olduğunu hatırlatarak, ''Bunlar Türkiye istatistiklerinin çok üstünde rakamlar. Bir anlamda gençlere ve kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptığımızı söyleyebiliriz'' diye konuştu.
Sektörün üzerinde karlılık içinde büyümeye gelecek yıllarda da devam edeceklerini söyleyen Binbaşgil, Türkiye'deki istikrarlı gelişimin devam edeceğine inandıklarını belirtti.
Akbank'ın gelecek yıllarda da yatırımlarını ve büyümesini sürdüreceğini anlatan Binbaşgil, 5 alanda önemli gelişmeler sağlamaya devam edeceklerini belirterek, ''İnsan kaynakları, teknoloji, operasyonel verimlilik, risk yönetimi ve Akbank Direkt önemli transformasyon alanlarımız olacak. 2013'te yaklaşık 50 şube açacağız ve şube sayımız binin üzerine çıkacak. ATM parkurumuzu yaklaşık 240 adet büyüteceğiz. ATM sayımız 4 bin 250'nin üstüne çıkacak. Bu sene de 110 milyon dolar civarında bir teknoloji yatırımımız olacak'' dedi.
Büyüme planları
Toplantıda soruları da yanıtlayan Binbaşgil, bu yıl yeni ihraçların yapılıp yapılmayacağı ve Akbank'ın sukuk ihracı yapıp yapmayacağının sorulması üzerine Binbaşgil, Akbank'ın bono çıkarmaya devam edeceğini belirterek, ticari bankaların İslami bankacılık ile ilgili bazı şeyleri yapabildiklerini, bazı şeyleri ise yapamadıklarını söyledi.
Ticari bankaların borçlanabileceği belli enstrümanlar olduğunu ifade eden Akbank Genel Müdürü, ileriye dönük baktıkları zaman piyasa koşulları değişmez ise mevduatın kendileri için her zaman önemli olacağını söyledi.
Tabana yaygın kaynağın çok önemli olduğuna dikkati çeken Binbaşgil, ''Akbank'ın en önemli özelliklerinden bir tanesi bu yaygın mevduata devam edeceğiz. Bunlara ilaveten eurobond ihracına hem TL hem yabancı para devam edeceğiz. Bonoya da devam edeceğiz'' dedi.
Akbank'ın büyüme planları kapsamında ''Citibank şube satışı, perakende bankacılığının satışı ile ilgileniyor mu?'' sorusuna Binbaşgil, Akbank'ın o konuda bir çalışmasının ve düşüncelerinin olmadığını kaydetti.
Banka satın alımları ile ilgilenip ilgilenilmediğinin sorulması üzerine Binbaşgil, şunları aktardı:
''Sermayeniz güçlü olduğu takdirde önünüzde birçok opsiyon oluyor. Buna banka satın almak da dahil. Yurt içinde olsun yurt dışında olsun... Biz hiçbir zaman bu tür şeylere kapalı değiliz. Sermayeniz bu kadar kuvvetli ise zaten kapalı olmanız da mümkün değil. Ancak şunu söylemek istiyoruz. Organik olarak da Akbank çok başarılı. Dolayısıyla bizim bu konuyu iyi değerlendirmemiz lazım. Doğru bir fırsat çıktığı takdirde tabii ki Akbank bunu değerlendirecektir. Ama hakikaten iyi bir fırsat çıkması lazım.''
Yurt dışı ile ilgili olarak Akbank'ın Türkiye'deki birçok kurumun ana bankası olduğuna değinen Binbaşgil, Türkiye'nin uluslararası piyasalarda giderek daha etkin olduğunun görüldüğünü belirterek, ana bankası oldukları kurumların yurt dışına açılışlarında kendilerinin onların arkasında olmaları gerektiğini söyledi.
Bunun değişik formlarının olabileceğini belirten Binbaşgil, şunları söyledi:
''İlla ki bir banka almanız gerekmeyebilir. Bizim Japonya'daki uygulamalar, Çin uygulamaları... Özellikle Körfez'deki Dubai operasyonlarını genişletiyoruz. Muhabirlik anlaşmalarında Türkiye'deki en aktif bankalardan bir tanesiyiz. Dolayısıyla ülkenin giderek gelişen dış piyasalardaki etkinliğine paralel olarak biz de kendimizi ayarlamaya çalışıyoruz. Bundan sonra zaman içinde açıklayacağımız belki ufak tefek başka şeylerimiz de olabilir.
''Türkiye'de hala en çok tercih edilen yatırım aracı mevduat''
Akbank müşterilerinin 2012 yılında en çok hangi yatırım araçlarını tercih ettiğinin sorulması üzerine Binbaşgil, Türkiye'de hala en çok tercih edilen yatırım aracı mevduat olduğunu söyledi.
Mevduatın da getirisinin eskisi gibi olmadığını ifade eden Binbaşgil, faizlerin düştüğünü ve müşterilerin doğal olarak yeni arayışları olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Bizde mümkün olduğu kadar destek oluyoruz. Bu emeklilik konusunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuya ağırlık veriyoruz. Yatırım yapıyoruz. Mevduatta vadelerin uzaması konusunun önemli olduğunu düşünüyoruz. Kendi politikalarımızı, faiz oranlarımızı da bu paralelde müşterinin de menfaati paralelinde saptıyoruz.
Örnek vermem gerekirse son iki üç ay içerisinde Akbank'ın 6 aydan uzun vadeli mevduatı aşağı yukarı 2-3 katına çıktı. Müşterilerimiz ekonomiye güvendikleri için, Türkiye'ye güvendikleri için daha uzun vadeli yatırımlara girmeye başladılar. Bu sağlıklı bir şey, olması gereken bir şey.''

Üye Profil Bilgileri

Haber Konularım [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sitesinden alıntı yapılmıştır.
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Prison Break Sezon 1 Türkçe Dublaj Bluray 720p HD Kalite İndirmek İçin [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
-----------------------------------------------------------------------
ATAK T-129 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Boş Ver Yenisini Alırız Nofearblack Komik Yazılar & Fıkralar 0 28 Ocak 2013 15:00
Cuma günleri Bedava Bilet Fırsatı! Jairia Soccer Manager - OSM 1 22 Ocak 2013 19:18
Boşver yenisini alırız Monqude Komik Yazılar & Fıkralar 2 22 Ocak 2013 02:52
Boş Ver Yenisini Alırız BaltHazarTR Komik Yazılar & Fıkralar 0 07 Ocak 2013 11:40
Basketbolda Yeniden Kombine Fırsatı SansarSalvo Beşiktaş 0 22 Aralık 2012 21:04

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:19.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750