Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


BDP'li Kışanak'tan örnek davranış

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 10 Şubat 2013   #1
ATAK T-129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Eylül 2012
Alter: 33
Mesajlar: 5.395
Konular: 2885
Rep Puanı: 30861
Rep Gücü: 5401
Rep Derecesi : ATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 106
Ettiği Teşekkürler: 70
Standart BDP'li Kışanak'tan örnek davranış
Siirt'te BDP'nin 2. Olağan kongresinde konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, düşen Türk bayrağı yerine asılıncaya kadar konuşmasına ara verdi.


Siirt'te BDP'nin 2. Olağan kongresinde konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, barıştan, müzakereden, çözümden bahs edenlerin cezaevlerinin kapısını açmaları gerektiğini belirterek, " hepimizin en büyük arzusu bir an önce barışı sağlamak ve özgür olarak topraklarımızda, anavatanımızda Kürdistan'da ve Türkiye'de özgür olarak yaşamaktır" dedi.
Kışanak, kimsenin kendilerini bahane etmemesi gerektiğini de belirterek, " eğer sorun bensem derhal hemen bütün görevlerim de dahil olmak üzere vazgeçmeye hazırım. Ben asla ve asla hiçbir ****** gözyaşını kendi canımla bile değişmem, hiçbir ****** yüreğindeki acıyı hiçbir görevle hiçbir makamla değişmem" diye konuştu.
TÜRK BAYRAĞI DÜŞÜNCE KONUŞMASINA ARA VERDİ
Siirt'te bir düğünün salonunda yapılan BDP 2.Olağün kongresine, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Siirt belediye Başkanı Selim Sadak ile partililer katıldı. Sarı, kırmızı ve yeşil bezler ile Türk Bayrağı asılan salonda BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, "Biji serok Apo-Yaşasın başkan Apo" sloganları ile karşılandı. Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşundan sonra konuşan BDP Genel Başkanı Gültan Kışanak, konuşması sırasında bantla asılı oldugu yerden bir kenarı kopan ve düşerken partililer tarafından tutulan Türk bayrağı tekrar yerine asılıncaya kadar konuşmasına ara verdi.
KÜRDİSTAN VE TÜRKİYE'DE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ
Türk bayrağı tekrar düzeltildikten sonra konuşmasına devam eden Gültan Kışanak, halen 10 bin kişinin politik tutsak olarak cezaevinde bulunduğunu belirterek, " Eğer bugün bir çözümden bahsediyorlarsa eğer bugün bir barıştan, diyalogdan ve müzakereden bahsediyorlarsa öncelikli olarak cezaevlerinin kapısını açmaları gerekiyor. Biliyoruz hepimizin en büyük arzusu bir an önce barışı sağlamak, özgür olarak topraklarımızda, anavatanımızda Kürdistan'da ve Türkiye'de özgür olarak yaşamaktır" dedi.
SORUN BENSEM GÖREVİMİ BIRAKIRIM
Barış süreci için en büyük teminatın halkın her fırsatta dile getirdiği "biji serok Apo-yaşasın başkan Apo" sloganı olduğunu dile getiren Gültan Kışanak, şunları söyledi:
"ben konuşmak için buraya davet edildiğimde sizler hepiniz ayağa kalkarak bir slogan attınız. Biji serok Apo dediniz. İşte sizin bu sloganınız barış süreci için en büyük teminattır. Sizler Kürt halkı özgürlük isteyen herkes bugün İmralı'da sayın Öcalan'ın başlattığı müzakerelerin arkasındadır. Bizler buradan bir kez daha ilan ediyoruz sayın Öcalan ile yürütülen müzakereler, yapılan görüşmeler kalıcı olsun, oyalama öteleme, zamana yayma mantığından vazgeçilsin. Başlatılan bu görüşmelerin çok daha düzenli ve organize bir müzakere süreci olarak yürütülmesini istiyoruz. Bizler açıkça ilan ediyoruz İmralı'da Sayın Öcalan'ın hükümet ile mutabakata varacağı bir yol haritasının bir çözümün arkasında dururuz, destekleriz. Kimse bugün bizi bahane etmesin, bahane üretmesin. Kimsenin yalan yanlış politikalarla süreci heba etme lüksü yoktur. Ben kendim şahıs olarak burada oy aldığım Siirt halkına söz veriyorum eğer sorun bensem derhal hemen bütün görevlerim de dahil olmak üzere vazgeçmeye hazırım. Ben asla ve asla hiçbir ****** gözyaşını kendi canımla bile değişmem, hiçbir ****** yüreğindeki acıyı hiçbir görevle hiçbir makamla değişmem. Hiçbir gencimizin, hiçbir insanımızın yaşamını hiçbir politikayla, hiçbir makamla, hiçbir görevle ve kendi canımla değişmem. En kıymetlisi onlardır. Korumamız gereken gözümüzün bebeği gibi korumamız gereken bugün ölümle yüz yüze olan gençlerdir. Dağdaki gerilladır, onlara karşı operasyona sürüklenen askerlerdir. Biz onları kendi canımızdan daha fazla korunması gereken canlar olarak görüyoruz. Bunu herkes böyle bilsin. Zerre kadar kişisel hırsımız, ihtirasımız iktidar kaygımız yoktur. Biz bu halka hizmet etmek için varız. Biz barışa ve çözüme hizmet etmek için varız. Biz halkımıza yoldaş olmak için varız. Halkımızın hizmetkarıyız. Barış, çözüm, diyalog sürecinin hizmetkarıyız. Bizde hiçbir kaygı olmaz."
ASKERDE, GERİLLA DA ÖLMESİN DİYEBİLECEK BİR POLİTİKACI ARIYORUZ
Türkiye'de Kürtlerde dahil bütün insanların mutlu ve özgür yaşamasını istediklerini kaydeden Kışanak, " bizim barıştan anladığımız budur. Eğer Kürt halkı özgür, mutlu olmayacaksa onun taleplerini bin bir dereden bin bir su getirerek bahaneler üreterek onun taleplerini öteleyecekseniz bu hakiki bir barış olmaz. Kürt halkı ile barışmak istiyor musunuz istemiyor musunuz? Soru bu kadar basit cevabı da bu kadar yalın olsun. Açıkça ilan edin, uzun lafa gerek yok, çok söze gerek yok. Demagoji yapmaya siyaset yapmaya gerek yok. Bu ülkede 20 milyon Kürt yaşıyor. 20 milyon Kürt bir halk olarak kabul edilmek istiyor. Sizler Kürt halkını bir halk olarak kabul ediyormusunuz etmiyor musunuz? Soru bu kadar basit cevabı da bu kadar yalındır. Kürt halkı bu topraklarda anavatanında diliyle, kimliğiyle, kültürüyle özgürce yaşayacak mı yaşamayacak mı? soru bu kadar basit cevabı da bu kadar yalındır. Evelemeye, gevelemeye gerek yok. Bu süreçte hakiki bir muhatap arayan Kürt halkıdır. Kürt halkının adresi bellidir. Yıllarca bedeller ödeyerek acı çekerek zulme reva görülen bu halk, sayın Öcalan benim önderimdir dedi. muhatap olabilirsiniz dedi, konuşabilirsiniz dedi. Şimdi karşısında hakiki barışa inanmış cesur bir muhatap arıyor Kürt halkı. Kürt halkının bir halk olarak 7'den 70'e barışa hazır olduğunu biliyoruz. Yüreği bir kor gibi yanan analarımızın barışa hazır olduğunu biliyoruz. Yeter ki akan kan dursun kimsenin evladı artık toprağa düşmesin, hiçbir ****** yüreğine ateş düşmesin ben yüreğimdeki acıyla sükunet içerisinde sağduyu ile yaşamaya hazırım diyor. İşte eli öpülesi analar buradadır. Her zaman bütün eylemlerin etkinliklerin en önünde biz barış istiyoruz diye yürüdüler. İşte bu anaların yüreğindeki acıya saygı duyacak evlatları dağda olan anaların yüreğindeki kaygıya saygı duyacak hem gerilla hem asker ölmesin diyecek cesur bir muhatap arıyoruz. Biz buradan açıkça söylüyoruz askerde ölmesin, gerilla da ölmesin Bunu söyleyebilecek bir politikacı arıyoruz. Ankara'da var mı bunu söyleyebilecek cesaret?" dedi.
TÜRK HALKI, KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜĞÜNDEN MUTLULUK DUYAR
Birilerinin kışkırtmaması ve provake etmemesi halinde, Türkiye halkının Kürt halkının özgürlüklerinden mutluluk duyacağına inandığını belirten Gültan Kışanak, "Kürt halkı çocuklarını Kürtçe eğitim veren bir okula gönderirse bundan Türk halkı da mutlu olacaktır, Arap halkı da mutlu olacaktır. Türk halkının bu ülkede yaşayan bütün halkların Kürtlerde buna dahildir özgürlükleri konusunda hiçbir kısıtlayıcı yaklaşımı, politikası, tutumu yoktur. Bizler Türkiye'de demokratik bir cumhuriyette özerk yönetimlerle herkesin özgürlüğünü sonuna kadar yaşadığı mutlu bir ülke arzuluyoruz. Halkımızın arzusu isteği ve talebi de budur. Tüm Türkiye halklarının beklentisi de budur. Barıştan anladığımız, çözümden anladığımız bu ülkede herkesin kendisi olarak kendi kimliğine, kendi kültürüne, huzur içerisinde mutlu ve müreffeh bir yaşama kavuşmasıdır. Bunu temin etmek içinde durmadan mücadele edeceğiz önümüze kim ne bahane çıkarırsa çıkarsın, ne engel çıkartırsa çıkarsın, bunu aşmak için sizlerle birlikte olacağız" diye konuştu.

Üye Profil Bilgileri

Haber Konularım [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sitesinden alıntı yapılmıştır.
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Prison Break Sezon 1 Türkçe Dublaj Bluray 720p HD Kalite İndirmek İçin [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
-----------------------------------------------------------------------
ATAK T-129 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Uluslararası Davranış Biçimleri SansarSalvo Komik Yazılar & Fıkralar 0 05 Ocak 2013 00:55
Uluslararası Davranış Biçimi kasttas Komik Yazılar & Fıkralar 0 19 Aralık 2012 22:03
Kışanak'tan Arınç'a Yanıt ömerfaruk44 Güncel Haberler 0 17 Aralık 2012 20:12
- Örnek Video İçin - Furkan Darkorbit Botlar ve Buglar 0 09 Aralık 2012 00:27

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:51.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750