Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Abdullah Öcalan infazı silah atarak kutlamış!

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Ocak 2013   #1
ATAK T-129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 07 Eylül 2012
Alter: 33
Mesajlar: 5.395
Konular: 2885
Rep Puanı: 30861
Rep Gücü: 5401
Rep Derecesi : ATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond reputeATAK T-129 has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 106
Ettiği Teşekkürler: 70
Standart Abdullah Öcalan infazı silah atarak kutlamış!Fransa'nın başkenti Paris'te Sakine Cansız'ın öldürülmesinin ardından teröristbaşı Abdullah Öcalan ile Cansız arasındaki ilişkiler konusunda dikkat çekici bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.


Mehmet Şener'in terör örgütü PKK tarafından 1991 yılından öldürülmesinin ardından Öcalan'ın bunu silah atışlarıyla kutladığı belirtiliyor. Ayrıca Sakine Cansız ile Mehmet Şener'in nişanlı değil evli oldukları da ifade edildi. Örgüt tarafından yalnızlığa itilen Cansız'ın Almanya'da gözaltına alınmasının ardından ise Nicolas Sarkozy ve bakanlar düzeyinde girişimlerde bulunularak serbest bırakıldığı da ortaya çıktı.
Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden Zübeyir Aydar'ın eski eşi Seve Evin Çiçek, Fransa'da öldürülen Sakine Cansız'la ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. 'Serbesti' adlı internet sitesinde "Öcalan'ın Gereksiz Sakine'sinden Kahraman Heval Sakine'ye" başlığıyla yayınlanan yazıda, dikkat çekici bilgiler yer alıyor. Sakine Cansız'ı 1991 Mart'ın da İstanbul'da bir dergi bürosunda gördüğünü ve ilk kez orada konuştuğunu dile getiren Çiçek, daha sonra ise Osman Öcalan komutasındaki Zele kampında Cansız'la karşılaştığını anlattı.
Aralarında çok kısa bir konuşma geçtiğini dile getiren Çiçek, Mehmet Şener'le evlendiğini dahi kendisine söylemediğini ifade etti. Terör örgütü kampında yaşadığı bir olayı da anlatan Çiçek, "Osman Öcalan telsizde birisiyle görüşmeye başladı. Diğer uçdaki kişi Urfalı Cahide Şener'den bahsediyordu. 'Öyle bir gereksiz de burada var...' Cümleler devam etti. 'Gereksiz' Ben kullanılan sıfatlardan dolayı şaşkınlık geçirdim, tuhaflaştım. Sakine Cansız'la ilgili kullanılan cümleler? Nasıl oluyordu, hangi nedenlerden dolayı bu ağır sıfatlar kullanılıyordu? Niye 'Gereksiz' oluyordu ve diğer cümleler kullanılıyordu?"
"SARKOZY VE BAKANLAR DÜZEYİNDE GİRİŞİMLERDE BULUNDUK SAKİNE SERBEST KALDI"
Sakine Cansız ile en son Avrupa'da görüştüğünü belirten Çiçek, şöyle devam etti: "Sakine Avrupa'ya gelmişti. Paris'de yaşayan bir Dersimli beni aradı ve 'Sakine Cansız burada. Üzerinde hiç bir belge yok. Yardım edeyim mi, oturum hakkı-süresi için gereken işlemleri başlatayım mı? Düşüncenizi, isteminizi öğrenmek istedim, benim açımdan önemli.' bilgisini verip, sorularını sıralayınca ben Zele'de olanları düşündüm, Sakine'nin Brüksel'deki PKK binasında birisiyle konuşurken beni yarğılayan kelimelerini duymuş, biliyor olmama rağmen oturum işlemlerini yapan, sığınmacı kimliğini almasını-uzatmasını sağlayacak olan Dersim'in yiğit ve önder aşiretlerinden Demenan'lı (Demenu) bir annenin oğlu olan bu insanımıza yardımcı olmanız, kendisi için gerekli olan bütün işlemleri yapmanız gerekiyor. Başvuruda bulunmazsa, elinde sığınmacı belgesi olmazsa herhangi bir kontrol da durumu anlaşıldığında Türkiye Cumhuriyeti görevlilerine teslim edilir. Yeniden esir, tutsak olur. Biz kendisini koruduk. O insanımız gerekli bütün işlemleri yaptı ve Sakine Fransa'da siyasi sığınmacı olarak 10 yıllık kartını aldı. Üzerinde bulunan sığınmacı belgesiyle rahatlıkla dolaşabildi."
Kendisiyle telefonla da görüştüğünü ifade eden Çiçek, Sakine Cansız'ın görüşme, evine gelme isteğini reddettiğini kaydetti. 2007 yılında yeniden kendisini korumak, savunmak mecburiyetinde kaldığını anlatan Çiçek, şöyle devam etti: "Niye mi? Almanya'da gözaltına alınmıştı. Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri tarafından aranıyor ve Avrupa devletlerinden de isteniyordu. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti güvenlik güçlerine teslim edilebilinirdi. O Fransa'da siyasal sığınmacıydı. Yine iki Dersimli birlikte serbest bırakılması için 28.3.2007 de Fransa'da sayın Nicolas Sarkozy ve bakanlar düzeyinde girişimlerde bulunduk. Serbest bırakıldı."
"CEZAEVİNDE GÖRDÜĞÜ ZULMÜN ÜÇ KATINI ÖRGÜTTE GÖRDÜ"
Zübeyir Aydar'ın eski eşi Seve Evin Çiçek, Sakine Cansız ile aynı ortamda kalan bir Dersimli'nin anlatımlarına da yer verdi. 20 yıl örgütte kaldığını dile getiren Dersimli, Cansız'ın Avrupa'ya gelmek için işlemleri yapılmadığı gerekçesiyle parasızlıktan üç ay Ürdün'de kaldığını ifade etti.
Sakine Cansız'ın "Abdullah Öcalan bana bu psikolojik zulmü yapıyor, yaptırıyor diye ben bu safları terk etmem. Yaşama veda edenlere verdiğim sözler, davayı yürütme, geliştirme, ulusumun kurtuluşunu görme arzusuyla yoluma devam ediyorum. Adımın önüne 'hain' yazma olanağına kavuşamayacaklar. Kendilerine bu imkanı vermeyeceğim." dediğini aktaran Dersimli, değer verilmediğini vurguladı. Cansız'ın cezaevinde yaşadığı zulmün üç katını örgütte gördüğünü belirtti.
Öcalan'ın Sakine'ye "Sen nasıl evlenirsin? Nasıl eline yüzük takarsın?" dediğini ve Mehmet Şener'le yaptıkları evliliği her ikisinin burunlarından getirdiğini dile getiren Dersimli, Cansız'ın eşi Şener'in 1991 sonlarında Şam'da öldürüldüğünü hatırlattı.
Bunun üzerine Sakine Cansız'ın ise Öcalan'a "Onu öldürtün yeterli gelmedi. Ölümünü burada silah atışlarıyla kutlatıyorsun." dediğini aktardı. Öcalan'ın Sakine Cansız'a küfrettiğini belirten Dersimli, şunları söyledi: "Akademide bulunan bir kitap da 'Çözümlemeler'de A. Öcalan'ın Sakine'ye yönelik hakaretleri, küfürleri yazılıydı. Biz o kitabı okurduk. O alan da bulunan herkes biliyor. Türkiye Cumhuriyeti görevlilerinin bilmemeleri mümkün değil. Adım gibi eminim ki ayrıntılı olarak biliyorlar."
"EVLENME HAKKIM VAR, ÖCALAN DA KESİRE İLE EVLENDİ"
Dersimli, Sakine Cansız'ın "Ben değişik kimlikler taşıyorum ve birey olarak da haklarım var. Sevme, evlenme hakkım var. Sevme hakkıma kimse dil uzatamaz. Mehmed Şener'i sevdim ve kendisiyle evlendim. Yüzüğümü de taktım. A. Öcalan kendisi de evlendi. Kesire Yıldırım'la birlikte. Peki ben niye bireysel kararımla yaşamayacağım? Sevme hakkımı kullanmayacağım? Bir canlı olarak sevgi alışverişi ihtiyaçtır. Hiç kimse bireysel haklarıma müdahale edemez. Ben bir yoldaşımı, mücadele arkadaşımı sevdim, evlendim. Sevme, sevilme beni güçlendiriyor, üretici kılıyor. Suç işlemedim." ifadelerini kullandığını kaydetti.
Öcalan'ın ise bunlara karşılık "Siz sadece beni sevmelisiniz. Sadece ben erkeğim. Bana bağlanın, bir başka erkeği tanımayın. Ben sizi özgürleştiririm, bir başkasını sevemezsiniz." karşılığını verdi.
"KESİRE HAİN İLAN EDİLDİ"
Dersimli, Kesire Yıldırım hakkında ise şu bilgileri veriyor: "Sakine ve Kesire Yıldırım'a (Fatma) yönelik uygulamaların tanığıyım. Kesire'yle aynı köydenim. Fatma'da (Kesire Öcalan) A. Öcalan'ın uygulamalarına, istemlerine karşı çıktı. Öcalan'ın emriyle, istemiyle 6 ay hapis yattı, iftiralara uğradı. Kesire'ye 'niye kendini bu duruma koydun' sorusunu yöneltiğimde gülümseyerek bana 'Nedenleri bilmiyor musun? Biliyorsun.' cevabını verdi. Kendisine yapılanlara rağmen sessiz kalmayı, konuşmamayı tercih etti, saflardan ayrıldı, halen suskun. Kesire, babasının özel görevi, konumu bir yana kendisi çok onurlu, şerefli bir bayandı. O istemlere, uygulamalara karşı çıktığı için 'Hain' ilan edildi. Onu 'hain' ilan edenler de Yalçın Küçük'lerle görüşüyorlardı."
"SAKİNE ÖCALAN'A BAĞLI DEĞİLDİ"
Sakine'nin sıradan bir görevli durumuna düşürülmesine, sıradan insanların emri altında görev yapmasına neden olanın Abdullah Öcalan olduğuna dikkat çeken Dersimli, "Yıllarca psikolojik savaş uygulanmasına neden olan kişiydi. Yaptığı küfürler yazılmış ve basılmışlardı. 'Bu suikast Sayın Öcalan'a yapılmıştır' öyle mi? Sakine'ye hepimizin içinde küfreden kimdi? Merkez komiteden uzaklaştıran kimdi? Eşini öldürten kimdi? Bekaa'da, Zap'da, Zele'de.... Avrupa'da sıradan bir bayan durumuna koyan, korumasız bırakan kimdi? Eski kadroydu, Abdullah Öcalan'a bağlı değildi. Cenaze törenine gitmek istedim ama gidemedim. Tanık olduğum bütün gelişmeleri yeniden hatırladım ve onun acısını yeniden yaşamaya başladım. Gitmemeye karar verdim." ifadelerini kullandı.

Üye Profil Bilgileri

Haber Konularım [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sitesinden alıntı yapılmıştır.
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Prison Break Sezon 1 Türkçe Dublaj Bluray 720p HD Kalite İndirmek İçin [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
-----------------------------------------------------------------------
ATAK T-129 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
CS 1.6 Silah Kodları RememberMe Counter-Strike Genel 4 07 Şubat 2017 18:12
En İyi Kullandıgınız Silah Kanka Counter-Strike Genel 13 24 Haziran 2016 12:14
Öcalan'ın arkadaşından çarpıcı sözler! Furkan Güncel Haberler 0 18 Aralık 2012 19:53
S2-Son Silah Hack NoFeaR S2 Son Silah Hileleri 22 19 Kasım 2012 21:30
S2 Son Silah Modları karakas1997 S2 Son Silah Genel Bilgi Paylaşımı 0 12 Ekim 2012 00:14

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:34.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750