Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu

   


Go Back   Forum Zero - Türkiyenin En İyi Online Oyun Forumu > Genel Sohbet ve Haber Bölümü > Güncel Haber Platformu > Güncel Haberler


Arınç'tan bomba sözler!

Güncel Haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 16 Aralık 2012   #1
Eskilerden
Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Profil Bilgileri
Üyelik tarihi: 14 Haziran 2012
Bulunduğu yer: Dünya
Mesajlar: 2.699
Konular: 1400
Rep Puanı: 10554
Rep Gücü: 2705
Rep Derecesi : Furkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond reputeFurkan has a reputation beyond repute
Aldığı Teşekkürler: 30
Ettiği Teşekkürler: 1
Furkan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Arınç'tan bomba sözler!Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Ben bir BDP'li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Halen milletvekili bu insan ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' dedi.

TOBB tarafından düzenlenen ''Yeni Yüzyılda Medya ve İletişim Arama Konferansı''na katılmak üzere Bolu'da bulunan Arınç, Kanaltürk Ankara Temsilcisi Faruk Mercan'ın sunduğu ''Ankara'nın Nabzı'' programında soruları yanıtladı. Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarının açılmasına ve Adli Tıp Kurumu'nun raporuna ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Arınç, mezarın açılmasına üzüldüğünü belirterek, Köşk'teki bir insanın hiç beklenmedik bir zamanda vefatının o zaman mutlaka, tıbbi açıdan da savcılık tarafından ayrıntılı incelenmesi gerektiğini kaydetti. Arınç, ''Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde sabah sporu yaptı, sonra fenalaştı. O sıradaki müdahaleden başlayarak çok iyi bir ekibin sağlık alanında da savcılık alanında da harekete geçmiş olması gerekirdi. Mutlaka en azından klasik otopsi yapılmalıydı'' dedi.

O dönemde otopsi yapılsaydı doku ve kan örneği saklanmasına da gerek olmayacağını kaydeden Arınç, kesin ölüm nedenine yol açan unsurun birkaç gün içerisinde bulunmuş olabileceğini söyledi. ''Vücut bütünlüğünün bozulmamış olmasını ben ilahi bir takdir olarak görüyorum. Rahmetli Özal için geçmişteki iyi düşüncelerimin bugün daha da arttığını en azından halkın ona karşı duyduğu sevginin, Rabbim, ölümünden sonra bile devam ettiğini gösteriyor. Bir insanın vefatından 20 yıl geçtikten sonra hala vücut bütünlüğünün çoğu yerde muhafaza edilmiş olmasını, bize büyük zatlardan yola çıkarak anlatırlardı, ben rahmetli Özal'ın kişiliği, inancıyla, ahlakıyla, millete yaptığı hizmetlerle bir bütünleşme olduğunu düşünüyorum'' diye konuşan Arınç, bu konuda farklı düşünceler öne sürülebileceğini de ifade etti.

Anadolu'nun pek çok yerinde, bazı insanların öldükten sonra kefenlerinin bile sararmadığını söyleyenlerin çıktığını dile getiren Arınç, ''Semra Özal da 'kefeni bembeyazdı' dedi'' sözleri üzerine, ''Bu güzel bir şey. Allah herkese nasip etsin. Ben bunu iyi bir şey olarak görüyorum. Bunu metafizik olarak yorumlayan da çıkabilir ama bizim inancımızda bunun bir karşılığı var. Allah ona cennetini nasip etsin'' değerlendirmesinde bulundu. Özal'a karşı muhalefet yapan bir partide, onu eleştirdiğini hatırlatan Bülent Arınç, Parlamento'ya girdikten sonra Özal'ın karşı karşı kaldıklarıyla kendilerine yapılanlar arasındaki benzerlikler bulduğunu ve daha sonra Özal'a hep rahmet okuduğunu anlattı. Başbakan Yardımcısı Arınç, Özal döneminin, Türkiye'nin sivilleşmesi, demokratikleşmesi ve halka hizmet götürülmesi açısından çok önemli bir dönem olduğuna dikkati çekti.

''Adli Tıp kararına saygı duyulmalı''

Avukatlık yaptığı dönemdeki Adli Tıp Kurumu'nun yapısına değinen Arınç, kurumda farklı ihtisas grupları olduğunu, raporların olaylarla ilgili bilgi verebileceğini ancak her zaman kesin ölüm nedenini ortaya koymayabileceğini ifade etti.

Arınç, ''Her grubun verdiği raporlar o olayla ilgili olarak bizim önümüzü açar. Yüzde yüz delil olmasa bile savcının, hakimin suçu nitelendirmesinde önemli rol oynayabilir. Ben burada, verdikleri karara da saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Daha ne yapılacak, ne yapılması mümkün? Savcılık şimdi bu raporu bir kenara koyacaktır, belki iddialarla ilgili başka deliller arayacaktır'' dedi.

Savcılık tarafından yeni inceleme yapılıp yapılamayacağının sorulması üzerine de Arınç, ihtisas kurulunun kararına karşı Adli Tıp Genel Kurulu'ndan bir karar istenebileceğini belirtti. Bülent Arınç, ''Merhum Turgut Özal mutlaka zehirlenmiştir' diyenler bana göre yanlış söylüyor. 'Zehirlenmemiştir' diye kesin bir hükme varanlar da doğru söylememiş olabilir. Ama bu meseleyi bir yerde kapatmak da lazım. Ona daha fazla eziyet etmemek gerekiyor. Bence Adli Tıp'ın bu raporuyla artık bu meselenin tarihe havale edilmesinin yeridir. Onun cesedini ve geride kalanlarını gördükten sonra da hepimizin dualarımızın arkasından fatihalarımızı rahmetli Özal'a göndermemiz gerekiyor'' diye konuştu.

''TRT'nin bütçesi 50 tane Eurovision yapmak için yeterli''
TRT'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararını da değerlendiren Arınç, yarışmada ciddi bir değerlendirme olmadığını, kabul edilen değerlendirme kıstaslarının değiştirildiğini vurguladı. Yarışmanın Türkiye'ye 3 milyon dolara yakın bir maliyeti olduğu bilgisini veren Arınç, bunun karşılığında hem Türkiye'nin tanıtılmasının hem de Türkiye'deki müzik kalitesinin gösterilmesinin beklendiğini ifade etti.

Arınç, ''Değerlendirme noktasında gruplaşmalar, bloklaşmalar var. Ülkelerin birbirlerine şu veya bu sebeple puan taşımaları var. Bunun da önüne geçilemiyor, eleştiriliyor ama önüne geçilemiyor'' dedi.

Ekonomik kriz nedeniyle bazı ülkelerin yarışmaya katılmayacaklarını duyurduklarını anımsatan Arınç, ''Dolayısıyla onlar katılmayacaksa aslında böyle bir yarışmanın da çok arka planda kalacağını düşünüyoruz. Bizim ekonomik açıdan bir sıkıntımız yok. TRT'nin bütçesi 50 tane Eurovision yapmak için yeterli ama amacımıza ulaşmak veya neticeden memnun kalmak düşüncesi içinde olacağız. İçeride de bir türlü bazı çevreleri tatmin edemiyoruz'' ifadesini kullandı.

Yapılan işin karşılığının alınmasının istendiğini söyleyen Arınç, önde gelen ülkelerin katılmadığı ve değerlendirme sisteminin değişmediği bir durumda ''Biz niye Eurovision'da varız'' tavrının konması gerektiğini vurguladı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, konuyu kendisine açtığında, ''Teknik olarak siz ne düşünüyorsanız, biz ona evet ederiz'' dediğini aktaran Arınç, şöyle devam etti: ''Bugün katılmamak gerektiği bir gerçek olarak önümüze çıktı. Ama kapıyı açık bırakıyoruz, biz böyle bir yarışmada her zaman olabiliriz. Önümüzdeki süreci takip edeceğiz. Geçmişte de birkaç yıl ara verdiğimiz olmuş. Eurovision'da bizim taleplerimize uygun bazı düzenlemeler yapılırsa, değerlendirme, jüri ve diğer konular olmak üzere önümüzdeki yıllar için katılabiliriz. Başka ülkelerle bu tür Eurovision benzeri müzik yarışmalarına girmemiz mümkün olabilir. TRT'nin imkanlarıyla biz hem Türkiye'nin hem de müziğimizin tanıtımını yapmak istiyoruz.''

''Size üç arkadaştan bahsedeyim; Durmuş, Yakup, Abdullah''
Türkiye'nin en önemli sorununun hala terör olduğunun belirtilmesi ve ''Niçin bu işi bir tam olarak sonuçlandıramıyoruz?'' sorusu üzerine Arınç, geçmişte ''Türkiye'de Kürt sorunu vardır'' diyen ancak harekete geçmeyen siyasetçilerin aksine kendilerinin sorunun çözümü yolunda adım attıklarını ifade etti.

Kürt kimliğini ve etnisite farklılığını ret ve inkar politikalarının 1980 öncesinde çok yoğun bir şekilde yaşandığını, 80 sonrasında da devam ettiğini belirten Arınç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuduğu dönemi anımsatarak, Türkiye'nin kayıp bir nesille karşı karşıya kaldığını, üniversite hayatında kurulan tuzakların bazılarının kaybolmasına yol açtığını ifade etti.

Anadolu'dan gelen bazı gençlerin çeşitli yöntemlerle farklı yönlere çekildiğini dile getiren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Size üç arkadaştan bahsedeyim; üç kişi Anadolu'dan gelmişler, birisinin adı Durmuş, birisinin adı Yakup, birisinin adı Abdullah. Tapu Kadastro Meslek Lisesi'nde arkadaşlık yapıyorlar. Lise Ankara'da, Maltepe'de, Demirtepe tarafında bir yerde. Okulun karşısında da yurt var. Anadolu'dan gelen bu öğrenciler bu yurtta bir aradalar. Üçü namaz kılıyorlar, üçü de inançlı insanlar. Çok iyi arkadaşlıkları var, Maltepe Camisi'ne gidiyorlar, ders çalışıyorlar. Hepsi Anadolu'dan gelmiş, ailesinden bu eğitimi almış veya bu gelenekleri yaşatan insanlar. Sonra yıllar geçiyor; bunlardan birisi yurt dışında tahsil yapan, Hukuk'ta okurken benim de bir yıl arkadaşlığımı yapan Durmuş Yılmaz olarak Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı oluyor. Uşaklı Durmuş Yılmaz, o üç arkadaştan birisi. İkincisi Yakup İnce, Konya'dan yetişmiş bir mühendis, 30 yıldır Medine-i Münevvere'de mühendis olarak çalışıyor. Üçüncüsü de Abdullah, Abdullah Öcalan. Tapu Kadastro Meslek Lisesi'nin öğrenci yurdunda, birbirlerini çok seven, namazı beraber kılan, orucu beraber tutan, iftarlara, sahurlara beraber kalkan bu insanların hayatları hangi noktada kesişmiş, hangi noktada ayrılmış. Türkiye'nin son 50-100 yılını bu tablonun içinde görebilirsiniz.''

''Kürtlüğü inkar ederseniz çözüm olmaz''
Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'in, Dink'in cenazesindeki ''Bir çocuktan, bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamamız gerekiyor'' sözlerini anımsatan Arınç, şunları kaydetti:

''İşte Abdullah Öcalan da aynen öyle, belki bir karanlığın kurbanı olarak bu yollara götürülmüş, sevk edilmiş, içinde MİT'in parmağı da olabilecek şekilde, başkalarının da desteklemesi suretiyle şimdi İmralı'da, 11-12 seneden beri tecrit halinde yaşayan bir insan. Ama bir çocukluğu, bir gençliği var. Türkiye'de yaşayıp da idam sehpasına gidenlerin, Hüseyin İnanlar ile Yusuf Aslanlar ile pek çoğuyla tarihte yolu kesişmiş bir insan olarak söylüyorum, Kürtlüğü inkar ederseniz, senin dilin yoktur derseniz, var diyenlere de cezaevi yoluna gösterirseniz bu işin çözümü olmaz.

Ben bir BDP'li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Halen milletvekili bu insan ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım. Çünkü Diyarbakır'dan cezaevinden çıkanların yarısından fazlası dağa gitti, yarısından fazlası da dağdakilere övgüler düzüyor. İnsanlara zulmederseniz, haksızlık, fena muamele yaparsanız bunun karşılığı sabır gösterenler de reddedenler de bunun hesabını sormaya kalkanlar da olabilir.

Biz Türkiye'de, 'Ben Kürdüm' diyen insanın rahatlıkla bunu söyleyebileceğini çünkü bu ülkede bin yıldır Kürtlerin var olduğunu, onlarla müşterek bir tarihimiz ve kaderimiz olduğunu, Cumhuriyeti birlikte kurduğumuzu söylüyoruz. Bu AK Parti'nin başarısıdır. Kürtçe için bugün seçmeli dersleri koyduysak, bir TRT kanalını sabahtan akşama kadar verdiysek, 29 tane yerel ve bölgesel televizyona anadilinizde istediğiniz yayını yapabilirsiniz dediysek, 'Ben Kürt kimliğim var, ben hiçbir hakkımı alamadım' diyen insan yalan söyler. 'Ben şunları istiyorum' diyen herkes anayasal ve hukuki haklarını tamamen AK Parti hükümetleri döneminde almış durumdadır. Şimdi karşımızda Kürt meselesinden ziyade bir terör meselesi var, onu da inşallah çözeceğiz.''Üye Profil Bilgileri
Skype:

furkan.turkmen@hotmail.com

Soru Ve Sorunlarınızı Özel Mesaj Atarak Bana Ulaşabilirsiniz

İyi Forumlar
Furkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Arınç'tan Ahmet Hakan'a ilginç gönderme Furkan Güncel Haberler 0 02 Aralık 2012 14:22
Necip Fazıl Kısakürek Karışık Sözler Skrillex ForumZero Sohbet Forumu 17 29 Ağustos 2012 23:15
Dgknv2 bomba gibi cfg :) NoFeaR Counter-Strike Hile ve CFG 5 08 Ağustos 2012 02:18

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:39.

Sistem Bilgileri Bilinmesi Gerekenler
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.
Lütfen Sorunlarınızı Buradan Bize Bildiriniz.

Sitedeki Tüm Paylaşımların Sorumlulukları Paylaşım Sahiplerine Aittir. ŞİKAYETÇİ OLDUGUNUZ ICERIK VARSA Sikayet@forumzero.net adresine mail atınız. 48-72 saat içerisinde islem yapılacaktır.

Tema Tasarımı ForumZero.Net - Foxin - satin almak iletişime gecenilirsiniz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750